Duševna hrana

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
kia
Posts: 29
Joined: Sat Nov 19, 2005 5:31 pm
Location: zagreb

Post by kia »

sve to jeste iluzija i nije stvarno ali zar nas u tom trenutku briga dal je stvarno ili nije..ti i taj osjecaj..u tom trenutku..pozelis da bude zauvjek...svi su to ovdje iskusili barem jednom u zivotu..zato ovo sve i je tako bolno i tesko
lost soul...
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Da Kiz ja se uzasno plasim pada...neki kazu dobro je dok se plasis neki opet obrnuto........Dinela jesam ja uradila ogroman posao ali osecam se uzasno lose jer jebes ti zivot kada si sam ja tako ne mogu da zivim,proslo je dosta vremena ja jos nisam nista uradila sa svojim zivotom niti posao niti novi poznanicu niti prijatelji,nista.....uradila sam samo to da sam eto prestala sa gudrom i oterala sve ljude oko mene i sad ne znam na koju cu stranu.....stalno mi pricaju kako cu vremenom upoznati nove ljude i steci neke prijatelje a ja se pita KAD CE TO BITI i gde se to oni traze....izadjem napolje i smaram ljude pa koja budala se upeca bice mi prijatelj ...... ne mogu ja tako :cry: pre cu da sedim kuci ako treba do kraja zivota dok mi se ne smuci a onda zdravo dovidjenja sa zivotom....Pozdrav
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
J
Posts: 10
Joined: Wed Aug 31, 2005 7:55 pm
Location: bg

Post by J »

Pa ko te sprechava curo???
Izadji, sredi se, potrazi posao, idi na bazen, ima hiljadu nachina
eeeej breee, pa ti sama gospodaris sobom, nemoj da mi pricas da te bije maler, tvoj je zivot u TVOJIM rukama, a to sto neko odozgo sve to gleda tu ne mozes mnogo da uradish.Pokreni se makar i po hiljaditi put osetila poraz, bolje je i tako nego da pushtash da tvoj zivot prolazi i da se osvrcesh.NE OSVRCI SE. IDI NEGDE. IZADJI IZ ZEMLJE. POSTANI SJUARDESA U DUBAJIMA. IMA MILION NACHINA....necju valjda ja da ti pricham :)

jeste ima hiljadu prepreka, ali bash ti one odvracjaju misli.pusa
this world
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

jeste ima hiljadu prepreka, ali bash ti one odvracjaju misli.pusa
Eto, J ti je rekla najbolje sto se moze reci. Sada se trebas uhvatiti u kostac sa zivotom. Mnogi nemaju posao, balkan je sjeban sam od sebe, prijatelji - ljudi se okrecu onima od kojih imaju koristi, stare dakle, nestaje nevinost njihovih pogleda, rijetki se nadju da budu uz tebe uvijek i zauvijek... Ti mislis da se nisi pokrenula, ali jesi. Ucinila si ono sto i jeste tesko, sada, tj. dalje bi trebalo ici sve malo lakse. Priznaj da je lakse upoznati nove prijatelje , nego smoci snage i prekinuti stare veze. Lakse je izgovoriti "Budi mi prijateljica", nego "Nisi mi vise prijateljica". Dakle, kontas Zvrkic sta hocu da ti kazem. I da, odes u kino, prosetas sa nekim poznanikom, dogovoris se usput sa susjedom nekom za kafu... Tako to krene. Negdje ce izletiti i taj posao,.. Bice to sve Zvrky bolje, vidjeces.
Ajd ljubim te, nisu valjda opet crne misli.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Zvrky, cini mi se da imas 25 godina, ako se ne varam. Prosla su vremena trazenja prijatelja i drustva, tu fazu si prosla i prozivjela u potpunosti. Koji novi prijatelji? Ce ti oni placati stan? Ustvari, ce ti oni naci stan i omoguciti da budes nazavisna i samostalna, imas stan, placas racune, da se sama brines za sebe?
Zvrky 25 godina nije puno ali nije ni malo.
Koji prijatelji, od njih se ne zivi? cini mi se da si govorila da imas pepeljugu kao best prijateljicu? Ona ti je dovoljna, drzi se nje?

Baci se, sada kao cista i normalna u pravi zivot. Curo, tarzi posao, imas valjda neku skolu ili faks. nadji posao, pa stan pa zivi sama pa ces kroz job naci nove ljude a mozda neki od njih postane tvoj prijatelj. Posao ti treba, ne pricaj neke gluposti o drustvu jer si tu fazu prosla.
sta ce ti drustvo.sve i jedno drustvo najmanje duva a 95% su na necem tezem.
ti se trebas baciti na konkretne stvari a to je posao.vidjeti ces kako ti nece biti dosadno, biti ces korisna, zadovoljna, imati ces ispunjeni dan, nema bolje stvari za mene osobno od posla.
A ti vidi sta zelis, drustvo (to su djecje spike) ili konacno, pravi zivot i obveze.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Da imam 25 godina, ne mislim ja da idem da bleim po klupama i takve neke stvari ali su mi potrebni ljudi oko mene nisam ja navikla da sam sama :!: Sto se tice Pepeljuge jeste bila mi je sve u zivotu,ali.......vise nije.....Dok sam imala posao i radila po ceo dan opet sam imala i s kim da izadjem i skim da popricam i da se nasmejem i da placem i sve a sad nemam nista...Nadam se da ce i ovo ludilo proci i da ce ipak sve biti okej,ulenjila sam se mnogo mrzi me bilo sta korisno da uradim,samo bi se zajebavala a to je olicenje jedne ne zrele osobe :!: Upravu si kad kazes da 25 godina nije malo ali nije ni mnogo ali za neke stvari je ipak mnogo i upravu si kad kazes da su ti dani prosli(to smucanje po ulici,trazenje novog drustva i kojekakve glupave price) Uh sad ste me izbombardovali cinjenicama ne znam sta bih rekla idem da razmisljam :wink:
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

KIA zdravo, ja sam Omar. Kao i svi ovde sa problemima i nekako izduravam.Ja se slučajno bavim muzikom, imam snimljena 2 albuma i sada snimam 3-ći.Urađeno je 8 pjesama i 2 intra, trebam još 4 pjesme i još jedan intro.Hip-Hop je muzički pravac koji preferiram ali u zadnje vrijeme forsiram soul-rep.
Čitajući ovde tvoje postove , jako ili puno sam osjetio umjetničk0og nadahnuča, ne znam jeli to radi samog problema ili nečega drugoga, ali htio sam te pitati nešto.
Volio bih ( inace nikad to do sada nisam uradio) da uzmem riječi koje si napisala tj. da mi dozvoliš da napišem pjesmu.Naravno ja bi tebe potpisao kao autora teksta, ako treba ja bi i platio.Ali ne želim na tuđoj nesreči ili na tuđem belaju da pišem pjesmu.Ovo mi je nadošlo dok sam čitao ,i kada sam polagano dovršavao red za redom ,govorio sam sve wauuuuu, wauuuuuu priče.Ja znam da je ona istinita ( jel tako) i ja bi volio da to uradim.Neču se ljutiti ako se ne složiš sa tim , ali majkemi bi mi bilo jako drago kada bi mi to dopustila.
Eto čak bi i volio da ti das ime te pjesme.Snimam ovu 11-tu pjesmu 23.04 2006 u 12h, pa eto javi mi ili samo odgovori.
Hvala ti unaprijed.
on_23
Posts: 50
Joined: Tue Mar 28, 2006 6:33 pm
Location: prishtina

Post by on_23 »

@zvrky @ kia : znate kako niste jadini da imate ovaj problem drstvo bla bla bla .imam isti problem mada ja radim i druzim se sa ljudima samo tokom radnog vremena znci kolege ,nemam skim da pricam sve sta treba da pricam da se otvorim da im pricam sta me muci itd . siguran sam kada bi oni znali sve sta mene muci oni ne bi bili spremni da sve to slusaju ,i siguran sam da bi me ignorisali i ne znam ni sam koko bi oni sve to gledali ili bi samo rekli "fujj narkoman" sta treba da znaci da moje druzenje sa njima je samo maltretiranje (i deluje mi depresivno) ali zadnje vreme sa nijma kumuniciram samo sluzbeno ii nista vise .
Ali kada se druzim sa ex narkicima ili narkicima (ali mnogo retko se to deshava boim se da ponovo ne pocinje ista prica ) mnogo mi bolje osecam se opusteno i sta ja znam,dok sam sa njima sve je ok ...
ovo mene mnogo boji ne mogu nikako da se vratim u normalan ziviot jebiga bas nikako....
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

polako On...! treba vremena za to. I meni je isto tako. I dan danas mi je tako. Nesto me vuce ka "loshem"...jer se nekako samo tu osjecam udobno. ZNam da zvuci bolesno ...ali tako je. zato i ako te povuce(ta neka sila) i tu si s ljudima...otrgni se i bjezi dok ne bude kasno. Morash se za sebe boriti...tako je, jebi ga....
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Luna wrote:polako On...! treba vremena za to. I meni je isto tako. I dan danas mi je tako. Nesto me vuce ka "loshem"...jer se nekako samo tu osjecam udobno. ZNam da zvuci bolesno ...ali tako je. zato i ako te povuce(ta neka sila) i tu si s ljudima...otrgni se i bjezi dok ne bude kasno. Morash se za sebe boriti...tako je, jebi ga....
I ja stojim iza Luninih rijeci. Jebiga mi smo dramaticari. Navikli smo da budemo spetljani sa losim i sad kad smo u normalnom drustvu neznamo da se ponasamo. Jedan od velikih mojih problema. Vjerovatno je to razlog sto sve prijatelje sto imam su bivsi narkomani. Jednostavno nemogu nit znam kako da budem na istim talasim sa takozvanim normalnim ljudima. E sad isto tako nemogu nit znam kako da budem na istim talasima ni sa onim koji jos uvijek konzumiraju. Razumijem ih i pokusavam da podrzim i otvorim im oci....ali jednostavno se razlikuje njihovo razmisljanje od onih koji su cisti. Uhhh ma moj social life je u klincu....nazalost
Post Reply