Miklosiceva 9 - Prica Vlade M. (sa starog foruma)

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

the b
Posts: 15
Joined: Tue Apr 19, 2005 1:16 pm
Location: sarajevo

Post by the b »

par zareza na pogresnim mjestima......ebiga nemam obicaj da citam nesto kad napisem.cesto me je znalo kostati i pada na ispitu....losa navika...
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Evo me.

Sanela, znam da je bilo prilicno zamorno toliko puta uraditi copy i paste. Hvala ti za trud, mada mislim da si mogla i korisnije potrositi vrijeme (npr. mogla si posumljavati goleti, cistiti korito Miljacke ili volontirati u starackom domu itd.)... Jebes moju pricu.

TheB, zao mi je sto ne dijelim tvoj entuzijazam u pogledu voznje bicikla. U posljednje vrijeme sam pretjeranlo statican, jedva me mozes razlikovati od "Jelen pivo" suncobrana u basti "Bugsy-ja"... Tamo pijem svakog poslijepodneva. To mi je trenutno manje mrsko od pisanja price. Ako se situacija nekim cudom promijeni, ovdje cu postavljati nastavke Miklosiceve. A u medjuvremenu...... zelim ti da svoju seansu dovedes do uspjesnog zavrsetka. Ako te bicikl kojim slucajem nanese u Pale, slobodno svrati u "Bugsy" da popijemo pice. Ja sam onaj crni tip kojeg jedva mozes razlikovati od "Jelen pivo" suncobrana...

O zarezima nemoj da brines
the b
Posts: 15
Joined: Tue Apr 19, 2005 1:16 pm
Location: sarajevo

Post by the b »

drago mi je da si ziv,bas sam se bila zabrinula za tebe.nadam se da necemo morati cekati jesen da citamo nastavak price.kad si kupim nove gume mozda i dopedaljam do pala...uglavnom javi se ponekad na ovaj forum samo da znamo da si ziv...:)
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

da li si stvarno živ?

Post by katarinadimedici »

Ćao,Vlado!
Evo i mene,da pokušam malo da te razdrmam!Vidiš,postao si stvarno blizak ljudima koji čitaju ovaj forum,pa tako i meni naravno!Za razliku od mene ti si ljudima redom simpatičan,svi te zdušno bodre i navijaju za tebe.Ne žalim se,hvala Bogu samo da niko nije ravnodušan prema meni,a što me mrze ili samo napadaju moje stavove nekako ću preživeti.Tebi bi tolika publika zaista trebala podići moral da nastaviš dalje.Kažem da nastaviš dalje,jer mislim da si sada,sedenjem i ispijanjem tog piva,bez volje za pisanjem,druženjem,jednostavno na stend baju i ništa drugo.Za prirodno talentovanog mladog čoveka,u čiji smo se talenat svi uverili,tvoje sadašnje stanje,nije normalno!Zato se trgni već jednom,kreni negde,bilo gde,ja ti lično neću soliti pamet u kom pravcu treba da kreneš,jer najmanje imam prava na to,a i kad bih izgovorila baš sve što mislim,pojedinci bi me proždrali kritikama.Mislim da ti to hibernetičko stanje ni malo ne pristaje,zato kreni bilo gde,jer je čisto gubljenje vremena,to čekanje Godoa!
Puno sreće zaista od srca
''Mislim znači postojim''
dino
Posts: 2
Joined: Fri Jun 10, 2005 9:55 am

Post by dino »

Dobro je stvarno da ima ovakav forum.Ustvari vjerovatno je bolji za mlade ljude koji se jos uvjek dvoume da udju u svjet droge odnosno da upoznaju heroinsku ljubav.Moj brat je narkoman i kada citam ispovjesti odnosno price narkomana sve su manje vise iste.Da li se ja ljutim na njega ili ne uopste nije vazno jer sve narkomanske porodice prolaze kroz ta stanja.Narkomani pokradu prvo svoje porodice pa onda zaredaju sta stignu.To je sigurno jedna od najvecih bolesti danasnjice i sto je najgore procenti izljecenja su vise nego skromni.To sto Tanja pise je jedna u nizu slicnih prica.Narkomani su majstori za laganje,oni jednostavno moraju namaci svaki dan dovoljno novca za drogu ili supstancu kako to kaze onaj idiotski ljekar iz Vladine price.Najgore od svega sto se i Tanja kao i ja i svi ostali u slicnim problemima nadamo i nadamo a ustvari nade je jako malo.To je zlo,zlo,zlo.Ne zelim nikome ubijati nadu za izljecenje,ali ja nisam bas prevelik optimist,jer narkoman nakon duze upotrebe jacih droga jednostavno nije vise onaj stari.Njihova se psiha zauvjek mjenja i to se mora prihvatiti.Zelim od srca svim narkomanima da se skinu sa tih sranja i da pokusaju zivjeti ovaj"normalni" zivot kakav je da je.Pozdrav.
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

Na zalost tako je,Dino..procenat izlecenih jeste skroman ali nam bas ti ''procenti'',koliko god mali da su,pokazuju da je ipak MOGUCE.A s druge strane opet,ta slaba uspesnost lecenja cesto daje povoda narkomanu da sebi kaze;eto,kako je nemoguce skinuti se,ja nisam jedan od tih srecnih ''10-20%''....
Koliko dugo je tvoj brat navucen?Nekako mi zvucis kao da se on predao i ne zeli nista da preduzme,a ti ga gledas i znas da mu ne mozes pomoci..
ne znam..ako hoces,pisi o tome detaljnije...
zelim ti sve najbolje!
E,a kad sam vec na stranici ''Miklosiceva..",cihsto malo da ''prozovem'' Vladu :wink: alo...imal' koga?dises li,covece?'ajd javi se-bar dve tri reci i tako to...
dino
Posts: 2
Joined: Fri Jun 10, 2005 9:55 am

Post by dino »

Cao ns i svi ostali.Na tvoje pitanje koliko dugo je moj brat navucen tesko je odgovoriti jer on koketira s drogom vec od 17 godine,a sad mu je 33.Na heroinu je vec sigurno 4 god.Ustvari skoro godinu je na heptanonskoj terapiji sto mu ga dodje isto,jer se povremeno dodaje i heroinom.Inace ta heptanonska terapija je po meni kao ona anegdota:operacija uspjela pacijent podlegao.Iako terapiju vodi jedan moj dobar prijatelj neuropsihijatar ja nekako ne vjerujem previse u mogucnost stvarnog izljecenja.On se dosada skidao sa heroina 3-4 puta i to sa minimumom medikamenata ali nikada nije ostajao cist duze od 2-2,5 mjeseca.Obzirom da sam ja zadnjih par godina u inostranstvu nakupio sam dosta informacija o svim tim problemima i jedino gdje sam se uvjerio u konkretno poboljsanje je uticaj biljke IBOGAIN.Da vas ne davim s tim informacije se mogu naci na internetu.To je jos uvjek dosta nepoznato odnosno ne znaju se svi eventualni nezeljeni efekti.Ja sam sreo dva momka iz Hrvatske koji su se skinuli uz pomoc ibogaina skoro bez apstinencijalne krize i koji su evo vec vise od godinu cisti.Najveci problem je sto moj brat kao i vecina drugih narkomana uopce ne zeli stvarno da poradimo na tom problemu,tako da sam ja pomalo skeptik oko svega toga.Zdravlje mu je opasno naruseno i mislim da je minut do dvanaest da se nesto uradi.Od jednog momka koji je imao sve preduslove da napravi stosta u zivotu ostala je samo ruina, olupina.Nekada rado vidjen u drustvu sa bezbroj prijatelja,okruzen lijepim pametnim djevojkama dosao je dotle da ga i najbolji prijatelji izbjegavaju.Stigao je u tim borbama da obezbjedi pare za dop i do zatvora i desilo mu se milion losih stvari.Zato ako ima takvih koji bi da probaju heroin ili neke teske droge zbog"dosade"ili znatizelje ili zato sto im je neko objasnio kako je to dobro neka se ne zavaravaju,ta "ljepota"
heroina je kratka i dodze glave prije ili kasnije.
Jedino u sta ja stvarno vjerujem je jedna jaka odlucna akcija na prevenciji
tj. suzbijanju.Znaci ne samo hvatati male dilere,koji su najcesce i sami navuceni nego hvatati krupnije ribe koje su zna se u sprezi sa ljigavcima iz MUP-a, iz vlade ,iz stranaka.Zato na kraju moj prijedlog,da se ovaj forum razvuce ko hobotnica sa pipcima na sve strane i da uvuce u diskusiju sto vise ljudi koji imaju dobrih informacija o svim ovim problemima.Pzdrav svima.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

aaaaaaaaaa... :smt021 .pa dobro vise..toliko si pesimistican da ono, ne mogu ni da vjerujem. ali vidis tebi nista nece promjeniti ili naskoditi zivotu takvi negativni komentari...ali nekome hoce znas. Ovo je str za lijecenje narkomanije -dakle trebalo bi biti pozitivno...ako bi da otvoris dusu dobijes savjet-idi na suovisnicki dio pa stupi u kontakt s nekim ko je u slicnoj situaciji....a ovdje malo da je iko'....sorry...al' ne mogu pesimizam nikako...
sleepless :smt010
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

pa u pravu si,Luna,sto se tice tog odredjenog ''mesta'' gde je predvidjeno da se suovisnici izjadaju,al' kao sto kazez tamo nema skoro nikog,tako da...
i mene ta negativnost(da ne kazem ''realnost'')zna bas da ''spusti'' :( ,
ali opet,ne mogu zameriti coveku sto je toliko ogorcen....
Dino,sigurno bi ti vise pomoglo da razgovaras sa nekim ko je u slicnoj situaciji kao ti,kao neko ko sve to gleda ''sa strane''...
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Pozdrav NS

Bas sam prije nekoliko dana dolazio u Novi Sad da nabavim ulaznice za EP u kosarci i sjetio se tebe. Padalo mi je na pamet da te privatnom porukom pitam za broj telefona i to, ali sam odustao. Sta cu ti ja ? Bilo bi dosadno pricati sa mnom... Dakle - disem. Mrtav covjek ne kupuje ulaznice za EP u kosarci i sl... Jedino mi je mozak umro.

Trenutno lutam. Po danu sam broker i kupujem i prodajem akcije, smjeskam se ljudima i izgledam prilicno uspjesno i pozitivno i fuj... Nocu locem i pusim travu i druzim se sa klosarima. Ne pripadam ni jednim ni drugim. Fakat sam provalio da ne pripadam ni jednim ni drugim. Nisam jebeni japi a nisam ni klosar. Vjerovatno vise nisam ni junkie kakav sam bio. Nisam ni pisac. Nisam ni jebac (jedino se to nije promijenilo:)). Nisam nista i to me nervira. To mi zadaje probleme. Jebe me. Ne znam sta da radim. Sta da radim ? Da planiram porodicu ? Da idem u crkvu ? Stedim za automobil ? Ne shvatam... Da se gudriram ?

Kako si ti ? (nisam u toku) Stvarno me interesuje. Ne mislim samo na borbu protiv bolesti. Dan je mnogo dug. Cime ga ispunjavas ?

Btw., neko mi rece da je proradio chat. Kako se koristi to sranje ? Koje dugme da pritisnem ?
Post Reply