Demonizovanje skidanje sa BUP-a

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Demonizovanje skidanje sa BUP-a

Post by Dajana9 »

Ovako, ko me je citao zna da sam se otprilike 4, 5 x skidala sa bupa.
2x pre robije, jednom jer sam zavrsila u zatvoru i bila sam primorana (bila sam na nekih 12mg i NISTA nisam osetila, verovatno od adrenalina)
Posle zatvora ga dugo nisam uzimala pa OPET. Pa se opet skinula, pa opet pocela, pa se opet skinula...i evo sad potuno bezbolno spustila na 0 i jos bezblonije se popela na 0.5 i sad mi je top, pijem i bens pored. NEMOJTE DA SE NAVLACITE NA BENZOSE, moja rak rana godinama, dok je bup nesto sto je tu ponekad, a ponekad nije...
Skidala sam se sa kolicina od 16ak do 2 i UVEK je isto.
Prva 3 dana nista, 3 dana kao neki grip, eee onda depra. Mada je mene ponekad i odusevilo sto sam 7i dan dobro pa bih bila super, a vratila se uvek iz neresenih razloga koje sam imala i pre bupa.
Ne mozete a da ne spavate 2 nedelje ili da vas nesto boli 60 dana, jednostavno ne moze da bude tako i mislim da su to gluposti ili ste stvarno bas nezni cvetici. Necu pricati o povratku na njega, jer taj problem ni sama nisam resila.
Takodje, ne pricam o ljudima koji su dugo na drugim opijatima, ali mnogima od nas je bup prva ovisnost, jebiga, svake decenije je nesto novo popularno :)
u svakom slucaju, ako je neko u procesu skidanja, moze ovde da pise, i da racuna na moju podrsku, ako ste preko 2mg, skocite na 2 prvo i posle 3 dana bice vam top.
citamo se nadam se :)
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Demonizovanje skidanje sa BUP-a

Post by Akkasha Come Back »

.
Last edited by Akkasha Come Back on Wed Oct 04, 2023 6:57 pm, edited 1 time in total.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Demonizovanje skidanje sa BUP-a

Post by Dajana9 »

Hahahaha pa bravo brate, ja i dalje ulazim sa kompa.
Pisala sam ti da nisam okej, a pošto ne spavam, evo napisaću i zašto jer ima veze sa temom, a na forumu sam svakako.
Neplanirano sam se skinula sa bupa, zapravo (pošto sam surovo iskrena, ako neko čita da eto zna šta može da se desi)
Htela sam da se zezam sa morfijumom i u ponedeljak sam uzela 0.5 da bih u utorak je li... i jesam, utorak i sredu, četvrtak sam prespavala. Petak - ceo dan bezvoljna (tebi Akaša sam i poslala poruku da ne pišem jer se ne osećam dobro) - ja malo Akaši malo potencijalnim čitaocima kojih ne znam da li ima, no hajde, pisaću sada na temi jer možda nekome pomogne. Eeeee večeras kad sam legla me je opalila kriza - i nije bila tako strašna, vruće - hladno i ne mogu da spavam (to je taj verovatno treći dan kad oduzmem morf, kao i uvek)
Ne bih uzela bup (mala digresija - jutros sam i nazvala bolnicu Vitu u NSu koji su mi PRODAVALI bup na svake 2 ned, mene je 1mg na dve ned izlazio oko 70e - znam da je na ulici mnogo jeftiije no nisam htela nekih zakonskih problema, a mogu da priuštim - pa eto i te informacije ako je nekom "stani pani", ne postoji nikakav uslov da ti daju bup, samo kažete da ste uzimali na ulici), iskreno smučio mi se i sve sam nešto depresivnija u poslednje vreme, no pored glave mi 4 boce morfa! I uzmem naravno (nemam pojma, 30ak kapi i top zaspim na 2h). Pre neka 2 sata kapiram ne mogu da spavam, a i kad sam već uje.ala stvar, aj da se i uradim pa uzmem još 40ak, međutim nisam se uradila, ali nisam ni u krizi naravno, Pošto mi je bup prva zavisnost opijatskog tipa, bilo bi top da ima ljudi kao nekada, pa da mi objasne za koliko morf stvara fizičku krizu, kakva je, da li da se prešaltam sada ili je to najjadnija ideja ikada. Nisam sigurna da li da ga uzmem (sada stvarno! :) ) samo uveče da malo odspavam, ili eto, da kao i uvek istrpim 3, 4 dana ako me sećanje ne vara i onda još toliko da budem sjebana. Nešto sam se ponadala da možda morfom mogu da zaobiđem to roštiljanje uveče - ali ne bih da jednu krizu zamenim mnogo gorom, eto žao mi je što nema više sagovornika.
Sanela me je odlično pročitala, da je meni drogiranje već godinama kao neki hobi, drogiram se, pa kad nema više poente ili padam u depresiju ja stanem, i to se tako nastavlja evo već deceniju, mnogo sam razmišljala o tome i neki "neizbrušeni" plan je da:
1. Dam psihoterapiji još jednu šansu
2. Dam antidepresivima još jednu šansu (bup sam koristila kao antidepresiv na neki način kada je prestao "rad"
3. Planiramo bebu, pa sam svakako krenula sa 2 na 0.5 mg i neću se vraćati sigurno više od godinu dana drogama, pa će to i biti neki rekord
4. Rekordno sam nedavno trenirala 2 meseca i stvarno sam se osećala bolje

Neke dobre vesti: moja ispovest i šta sam kosistila sve može se naći, ali ako se nekim čudom pojavi neko, ponoviću je, recimo da se ozbiljno igram sa drogama nekih 12 godina a imam 29 - POTPUNO SAM ZDRAVA. krvna slika, svaki jebeni hormon, sve je u savršenom redu, što je šokiralo po malo i mog muža i mene :) nažalost nisam tu informaciju cenila mnogo sudeći po ovoj igri sa morfom - to je bio kao neki moj oproštaj (svi narkomani znaju za ta famozna opraštanja, nisam radila dop, ali famozni šut pre rehaba ili da se "počastiš" za nešto banalno), nisam ni ja ništa drugačija

E da, pijem bens pored bupa od početka terapije i nisam uzela sada ništa što bi moglo da pomogne oko krize, a i sumnjam da bi bilo šta i pomoglo za spavanje, ostalo je izdrživo

Pisaću kako ide, uvek sam se skidala sa bupa tako što ga bacim i možda ovo što imam morf i nije pametno i odužava celu priču no... možda ću ga baciti, možda ću sačekati još jedno veče i ukrasti par sati sna, u svakom slučaju nadam se da ću dokazati još jednom sebi a i eventualno nekome ko ovo čita da skidanje sa bupa stvarno nije bauk i da ne traje jebenih pola godine,

poz Akaši i eventualno još nekome ako čita :)

e lakše mi je malo, možda su zato nekada virtuelni dnevnici ovde bili toliko popularni, a i sad nekako znam da bi baš bio bedak da userem :)
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Demonizovanje skidanje sa BUP-a

Post by Dajana9 »

Pa dobro, prošao je dan i po od mog poslednjeg posta i kriza je počela: jutros sam uzela 0.25 mg bupa i odmah sam povratila, doduše jer mi je muž sipao punu čašu aronije umesto čašice za rakiju, a meni eto bilo žao da bacim :D
Plan je bio dok muž ne ode da budem na 0.25, 0.25, 0.13, 0.13... ali kad je počela, neka voyi.
Tako da, počela je oko 5 popodne a sad je 22.50. Preznojala sam se dobro 200x, uglavnom toplo-hladno, psihički sam super - što je kod mene čudno - tokom fizičke krize sam uvek raspoložena, pravim planove - kad prođe sve ovo...i onda me uhvati depra i relaps ili se tako razvlačim mesecima - pa relaps. Pisala sam o tom besmislu koji me ceo život muči i mislim da je to moj razlog povratka supstancama, sutra idem kod psihijatra da vidim da ubacim nešto za spavanje, ad ne želim, jer mi nikad nije ni pomagao - a možda je i red da probam onu staru ali isprobanu: vežba/dobra ishrana/psihoterapeut.
Nešto sam optimistična i mislim da ću odspavati večeras, možda jer noge još nisu počele da vrište. Samo se znojim i to mi je odvratno.
Išla sam do apoteke da uzmem neke vitamine, i uzmem i diklofen duo i roknem 2, jebeš mi sve, leđa su me odmah prošla, i ova od krize i ova od skloioze. Možda su pomogli i sa nogama, videćemo.
Pijem: vitamin D, vitamin C, Inofolic, Riblje ulje, Magnezijum, Brufen, Diklofenak i bensedin. Ponekad i Muccunu spremim a razmišljam od sutra da počnem i Ašvagandu.
Nadam se da ovo nije samo POČETAK KRIZE, već da će ovakva biti sve vreme, ne znam koliko sam sjebala ili poboljšala sa morfijumom.... izbacila sam dosta bupa al' opet sam se radila mnogo jačim opijatom.
E da, što se morfa tiče, rekoh mužu daj da to bacimo, koji sam nesrećnik ako odnesem u apoteku, ima da zove policiju, odakle mi, ako bacim tek ako - tačno će neko da overi, pa smo prosuli u wc šolju i bacili, dok smo to radili, desila se tragikomična situacija, nećemo da kapamo sad 3 sata pa treba da se skine zubima kapalica, ja volontiram, i onako liznem, a muž koji vutru nikad nije probao me gleda: He he ti baš to voliš. A tresem se od krize. Koji je to car, ali stvarno, sve to nekako prihvata sa mnom, još mi se i divi koliko se borim, i trčka okolo kao neka medicinska sestra... možda je i bolje da rešim to dok nisam baš sama, a posle kad me pukne depra da ga ne mračim baš toliko.
Tako da - početak, znojenje, neki bol, ali imam ga i inače i sad ću videti da li ću zaspati...
Pozdrav pa ... ni za koga... malo sam ljubomorna, pre su se ljudi ovde bar medjusobno gurali, ali eto, forumi su retro kao i ja
aj poz
blazinarkoman
Posts: 33
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Demonizovanje skidanje sa BUP-a

Post by blazinarkoman »

Nije nešto rječito ali imaš punu podršku od mene, drž se! ❤️
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Demonizovanje skidanje sa BUP-a

Post by Dajana9 »

Blazinarkoman tu si :) baš sam se pitala kako si.
Iskreno, u krizi sam i radije čitam, nego pišem... ali pošto je toliki hajp na bupu danas pomislila sam da eto podelim i moje poslednje skidanje (hahahaha što sam samouverena)
Još jednom izričito govorim - nemam pojma kako je bilo ljudima na dopu - pa na održavanju, ali puno nas su se zakačili na bup kao jedini opijat i ja pišem iz te perspektive - i šta neko može da očekuje, mada ja sam malo zabunila ovo skidanje sa morfom, al da nije njega bilo ne bih ni počela, pa da ga ne kudim mnogo...
U svakom slučaju, da li stvarno jebeni diklofenak rešava problem sa nogama? Ja zaspala u 11 pm i probudila se u 7 pm, kriza kao da me je ostavila na miru da odspavam, pa se uz jutarnju kafu prišunjala i sad mi jebe kevu. A možda još nije ni počela u svom punom jeku. Standarno se i sada ježim, imam 37 temperaturu, znojim se i već tri sata govorim sebi kako ću da se istuširam...evo sad ću kad iskuckam.
Idem kod psihijatra u 17h. Uglavnom jer su mi uz bup davali i bense a sada ih nemam, a mogla bih da iskukam i nešto za spavanje ako dođe do toga da baš ne mogu...ma svakako
Nadam se da si dobro, piši...
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Demonizovanje skidanje sa BUP-a

Post by Dajana9 »

Sve je prošlo, super sam (fizički), mnogo mi je dosadno i iskeno ušla sam iz neke obaveze da ovo ima i završetak, oko 5 dana krize, spavala sam svaki dan, trenutno sam jako smorena i nisam motivisana da pišem, sumnjam da iko i čita, ako se neko pojavi rado ću odgovoriti... svakom slučaju, nije strašno, iscrpljujće je na neki način..
TiK
Posts: 2
Joined: Wed Jul 26, 2023 11:12 am

Re: Demonizovanje skidanje sa BUP-a

Post by TiK »

Buduci da se radi o bupu i da vidim ovdje nekog aktivnog, ovdje cu copy paste moju temu koju sam otvorila ali nije objavljena jos. Nadam se da ne krsim neka pravila foruma ali ne ceka mi se dugo na obiavljivanje pa evo ovako onda: Odakle poceti, znam da cu izostaviti svakako puno toga, ako uopce ima ikoga da to cita jos. Mi smo kao iz pjesme bitanga i princeza, ja nikada poroka osim cigarete koja me psihicki dizala s ocem zlostavljacem i prikrivenim vikend alkoholicarem, on iz jedne stalozene obitelji bez poroka, a prikriveni i visoko funkcionalni narkoman. Trebalo mi je dugo, 9 godina da slozim kockice i progledam. Znala sam da uzima suboxone, dizao ih je u centru za prevenciju 9 i pol godina, nikada heroin nije uzimao ali je uzimao subove prvo na ulici pa se javio u centar za prevenciju. Mislila sam da je to nas jedini problem i da cemo to prebroditi, iz godine u godinu. Sve vec znate: spavanje na stolici gdje god sjednemo,ispadanje cigarete, ispadanje svega iz ruku, promjene raspolozenja...kazu u centru za prevenciju on je rekorder u dizanju subova i ne javljanju s ciljem prestanka. Ali odjednom se javljaju cudne situacije i ljudi u njegovom zivotu, kad se opustis pocnes raditi greske jelte...malo ga pritisnem s njegovom obitelji i isplivaju goleme lazi na vidjelo. Gospodin se jos popravlja speedom godinama bez da sam ja pojma imala, znala je njegova sestra i njen muz, jos nekoliko ljudi, nitko mi nije rekao. Razocarala sam se i u njega i u njih sve, roditelji mu panicare kad sam im rekla, ali ignoriraju dalje problem i kazu da oni tu nista ne mogu. Jedino mu druga sestra pikusava otvoriti oci, ona se jedina trudi samnom sve te godine. Od trenutka razotkrivanja smo prosli sljedece: prestat cu! , Prestao sa subovima pa speed svakodnevno uzimao jer se pomocu njega skinuo sa suba, lazne nade, obecania, plakanja, moljenja, laganja, skrivanja, pa opet plakanje i obecanje da ce prestati. Vrtimo se u krug stalno, a zadnje je to da je opet zavrsio na subovima i sad se kao ide skidati s njih speedom. Isao je kod psihologa, dijagnoza dusevni i psihicki poremecaji uzrokovani zloupotrebom opijata (ili tako nesto), preporucen psihijatar, naravno nije otisao psihijatru ali pri svakom razgovoru i plakanju spominje da ce otici i da mu je dosta toga svega i da se boji da ce umrijeti i da ne zeli takav zivot, aliii opet se vratimo na staro. Jadna sam, ocajna, razocarana, imam sve a nemam nista, financijski super stojimo, imamo sve uvjete za odlican zivot, zdravo dijete, poslove idealne, i onda mi se svijet srusi tim spoznajama. Pokusala sam se ljutiti, plakati, moliti, razgovarati, sve je super i obecaje cuda dok razgovaramo, a onda opet po starom. Mogu li ja jos sto napraviti? Mogu li ga ikako jos pokusat pridobiti da se izlijeci? Moze li covjek nakon 10+ godina zaista zapoceti zivot bez toga i izvuci se? Najlakse je otici i ostaviti takvu osobu, i ja to mogu financijski i u svakom pogledu, ali zar je to rjesenje? On je otac mojeg djeteta, covjek, ljudsko bice koje ima bolest koju nije biralo,koje ima empatije za ljude u nevolji, voli djecu i zivotinje i oni njega....ispada samo da ne voli mene i nase dijete dovoljno i nama to radi u zivotu (znam da nije tako i da nije svjestan puno toga). Ili ja previse dobroga vidim u njemu? Mozda da skinem te ruzicaste naocale i zaista ga pocnem gledati kao zlocestog covjeka? Ne znam, izgubila sam se i trebam neku pomoc, iskustvo nekoga tko je to prosao, cuti misljenje nekog tko je bio s druge strane, jer ja s takvom vrstom ovisnosti nisam imala veze, nisam nikada konzumirala i jednostavno neke stvari ne razumijem dovoljno da bih mogla ista vise poduzeti. Hvala svima unaprijed :D
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Demonizovanje skidanje sa BUP-a

Post by Dajana9 »

Imala sam dva relapsa sa bupom na po jedan, dva dana. Nisam se navukla. Još uvek mi ponekad nedostaju opijati. Da li sam uspela? Videćemo.
Bolje sam nego što sam dugo bila
Odoh da se šminkam i sa drugaricom na kafu
Drzite se i jebeš relapse
User avatar
scar_tissue
Posts: 5
Joined: Mon May 08, 2023 7:24 pm

Re: Demonizovanje skidanje sa BUP-a

Post by scar_tissue »

Zdravo svima. Vidim da nije puno ljudi ali rek'o da napišem par reči. U malom gradu u centralnoj Srbiji živim. U drajzerovoj sam se skinuo sa horsa pre dve godine. Onda pauza i sve cool do marta 2023. Ovde kod nas više nema horsa (jbg, mali grad), ali ima bupa. I tako krenem sa 8mg koje podelim na dva dana pa cooliram 5-6 dana pa opet. I tako par meseci. E u avgustu dobijem dobar posao i lepo plaćen i krenem sa 4mg svaki dan pa posle mesec dana 8mg svaki dan i eto do 21 januara tako. Danas je 26. januar i ne pijem apsolutno ništa. Bromazepam od 3mg dva ili tri puta sam popio za ovih 5 dana. Ni znaka od krize. Jel' treba da je tek očekujem ili šta? Skidao sam se nekoliko puta sa horsa ali nikada nisam bup koristio u kontinuitetu ovako dugo. Šta da očekujem? Ako neko čita, hvala.
Heaven beside you, Hell within
Post Reply