Vise ne zelim voljeti

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by Dajana9 »

blazinarkoman wrote: Sat May 13, 2023 12:13 am
Dajana9 wrote: Fri May 12, 2023 3:11 pm
blazinarkoman wrote: Fri May 12, 2023 12:04 am
Nekad i ja kontam, jebote kolko sam sretna naspram drugih... koliko zivota ima u meni a nisam svjesna, tek onda krenem da zivim. Krenem ja i zivim, no ubrzo se zaustavim i vratim na isto mjesto od kojeg sam pocela. Mozda me nazad vuce nostalgija, ko zna. Sretna sam jer volim zivot; volim biti ovdje, na ovoj planeti, da placem, da patim i da radim sto god se moze raditi. Ljudsko iskustvo vrlo je vrijedan dar.
Moraš da prestaneš da piješ lekove. Neću da te plašim, ali u tvojim godinama sam pisala ovde, mislila da mi je to sporedni problem. Sve sam bila rešila osim lekova i evo me nazad...
Nadam da se vise ne pobređuješ i da ti je lakše zbog onog raskida o kome si pričala... čini mi se da ti se tad stanje drastično promenilo...
Evo trudim se iz dana u dan, jednog dana cu prestati sigurno. Sad sam puno bolje jer vise nisam zaljubljena i ne tonem u osjecajima, naucila sam da sebi trebam biti na prvom mjestu... no vuce me natrag jedna stara, nikad prezaljena ljubav...
Emotivna si jako, i ja sam takva bila, u tvojim godinama, pa i kasnije. U poslednje vreme sam se sledila - što se ljudi tiče, ali vuku me "stare" zavisnosti.
I ja sam počela s lekovima, čak sam se i bolnički lečila zbog toga. Jedna jako jako glupa zavisnost i jako teška za otarasiti. Sad sam na nekom minimumu, ali verujem da nikad neću biti na 0... pokušaj da staneš. Kažem ti kao "starija verzija tebe", ako se produži... nećeš moći bez njih. Agonije od benzo su strašne, ali koliko sam upućena ne piješ ih, i nemoj da počneš. Otkloniće sva osećanja, ali kasnije...potpuno pomuti um. Ja sam sada stabilnija nego ikad, a i dalje nestabilna.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by Akkasha Come Back »

Dajana9, psiho moj mali, drago mi je što pokušavaš pomoći ovoj devojci, ja nemam iskustva sa tabletama.

Ne mogu ni da ih zovem "lekovi" kao što nikako ne mogu da prevalim preko jezika "lekar", jer ja LEKARE ne poznajem, poznajem samo DOKTORE MEDICINE...valjda me razumeš. Možda ako sam u životu upoznala jednog lekara. Lako je postati doktor a lekar...je bio Jovan Jovanović Zmaj i retko ko posle njega.

Sad ja začatavam temu, upadoh s' neba. Ili bolje rečeno iz pakla nego sa neba.

Srećno u borbi @blazinarkoman , poz tebi @Dajana9 ✌️
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by Dajana9 »

Akkasha Come Back wrote: Mon May 22, 2023 7:19 pm Dajana9, psiho moj mali, drago mi je što pokušavaš pomoći ovoj devojci, ja nemam iskustva sa tabletama.

Ne mogu ni da ih zovem "lekovi" kao što nikako ne mogu da prevalim preko jezika "lekar", jer ja LEKARE ne poznajem, poznajem samo DOKTORE MEDICINE...valjda me razumeš. Možda ako sam u životu upoznala jednog lekara. Lako je postati doktor a lekar...je bio Jovan Jovanović Zmaj i retko ko posle njega.

Sad ja začatavam temu, upadoh s' neba. Ili bolje rečeno iz pakla nego sa neba.

Srećno u borbi @blazinarkoman , poz tebi @Dajana9 ✌️
Hejj! Znam na šta misliš, bila sam hospitalizovana par puta, tu sam bila više drogirana nego napolju, ej kad su mi trodone davali na ns psihijatriji a mene mama odvela da me skida s bensedina i vutre 🤣 krila ih po ustima i menjala za rivose, nisam ni znala šta su trodoni.
Pogađa me ova priča, i ja sam jako mlada počela sa lekovima i jako dugo samo i samo sa lekovima (svaki dan, po ceo dan)
Jebote to ne bih nazvala ni drogiranjem, klasičnim trovanjem sebe za šta - da ne osetim ništa 3 sata.
Blazinarkoman
Ne znam kako obe da citiram ali ovo je "tvoja" tema, videćeš... piši šta ti se dešava, šta uzimaš... i zajebi te veze kojih se nećeš sećati za 10 godina, ako ti ne ostane terapija kao podsetnik. U stvari, svakako ćeš uraditi ono što misliš da moraš, ali piši da si dobro...
blazinarkoman
Posts: 32
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by blazinarkoman »

blazinarkoman wrote: Fri May 12, 2023 12:04 am no vuce me natrag jedna stara, nikad prezaljena ljubav...
Evo da rasteretim dušu:
Žao mi ga je. Mama mu je umrla prije nekoliko tjedana, sumnjam na samoubojstvo ili nešto vezano s alkoholom (bila je ovisnica), neće mi reć.
16 godina, 6 prijava policiji, kriminalac tako reć. Upo u krivo društvo, skrenuo i to gadno, skoro nepovratno.
On nije dobar čovjek, no žao mi je što nisam bila bolja prema njemu. Napustih ga jer me bilo strah. Strah čega? Ne znam ni sama.
U februaru sam se prvi put u životu sam osjećala voljeno, iako smo oboje bili pijani. Nakon tog sam ga napustila, pokušala da mu se vratim, vidjela da je kreten i opet ga napustila.
Nedavno smo opet propričali (preko poruka), kao da se ništa nije dogodilo, kao da se nismo razdvojili.
Sve nedaće koje su ga mogle zadesit su ga zadesile: alkoholizam, zanemarivanje, upad u društvo kriminalaca, droge i na kraju majčina smrt.
On se odselio na drugi kraj grada, a ja ko budala molila mjesecima da ga ne sretnem kod stanice za bus.
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by Dajana9 »

Zelim ti sve najbolje!
Znas i sama da ti to ne resava probleme, vec pravi brdo dodatnih...
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Vise ne zelim voljeti

Post by Dajana9 »

Sada tek vidim drugi post. Mislim da si i sama videla da nije dobar po tebe - i ako je tako, ne okreci se. Nisi ti odgovorna za stvari koje su mu se desile, i nemoj se samounistavati jer se osecas krivom sto si otisla iz situacije koja je bila losa po tebe. Cuvaj se, i pokusaj da ostavis tablete dok jos uvek nije kasno...
Post Reply