Lyrica

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Lyrica

Post by Lebowski »

Ja sam pio Pregabalin (Lyricu) oko godinu dana, 150mg dva puta dnevno, i nisam uopće kužio djelovanje tog lijeka, činilo mi se da ne radi ništa.
I u jednom trenutku mi je psihijatar odlučio ukinuti Pregabalin i prestao sam ga piti, i nikakve, ali baš nikakve simptome ustezanja nisam osjetio.
Jednostavno sam počeo piti drugu kombinaciju lijekova, i Lyrica se više nije uklapala. I onda mi se nakon nekoliko mjeseci desilo da sam našao doma
20-tak tableta Pregabalina i išao ga probati kako to čudo djeluje, sada dok sam čist od njega i probam ga i oduševio me, super osjećaj... I onda sam
ga pio desetak dana, nisam pretjerivao jer su mi dvije tabletice bile dovoljne, iako pri kraju sam ga sve slabije osjećao, ali sve skupa, svidio mi se.
I onda sam opet psihijatra tražio da mi ga napiše, međutim rekao mi je da nije dobar za srce i da je sklon zloupotrebi i da ga ne bi više pisao...
Ja sam se složio i zaboravio sam na taj lijek. Ali kad mi je prvi put napisan nisam i dok sam ga pio, zbilja nisam ništa kužio, ni da je to dobar lijek,
ni da djeluje, ali izgleda da je on ipak radio cijelo vrijeme jer sam ipak bio dobro u tom periodu, moguće baš i radi djelovanja Lyrice...
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Lyrica

Post by Akkasha Come Back »

Lebowski wrote: Thu Oct 28, 2021 5:08 pm Ja sam pio Pregabalin (Lyricu) oko godinu dana, 150mg dva puta dnevno, i nisam uopće kužio djelovanje tog lijeka, činilo mi se da ne radi ništa.
I u jednom trenutku mi je psihijatar odlučio ukinuti Pregabalin i prestao sam ga piti, i nikakve, ali baš nikakve simptome ustezanja nisam osjetio.
Jednostavno sam počeo piti drugu kombinaciju lijekova, i Lyrica se više nije uklapala. I onda mi se nakon nekoliko mjeseci desilo da sam našao doma
20-tak tableta Pregabalina i išao ga probati kako to čudo djeluje, sada dok sam čist od njega i probam ga i oduševio me, super osjećaj... I onda sam
ga pio desetak dana, nisam pretjerivao jer su mi dvije tabletice bile dovoljne, iako pri kraju sam ga sve slabije osjećao, ali sve skupa, svidio mi se.
I onda sam opet psihijatra tražio da mi ga napiše, međutim rekao mi je da nije dobar za srce i da je sklon zloupotrebi i da ga ne bi više pisao...
Ja sam se složio i zaboravio sam na taj lijek. Ali kad mi je prvi put napisan nisam i dok sam ga pio, zbilja nisam ništa kužio, ni da je to dobar lijek,
ni da djeluje, ali izgleda da je on ipak radio cijelo vrijeme jer sam ipak bio dobro u tom periodu, moguće baš i radi djelovanja Lyrice...
A čekaj, ti si uzimao SAMO "Pregabalin"? Pitam jer ovde ga daju na primer na 6 kubika metadona i više ništa, a posle par godina nesanica jer neće da daju ništa za spavanje, kao Pregabalin je dosta jak i kao preko meda ne treba više ništa?

Takvo iskustvo kao tvoje sam čula, ja dok sam bila na metadonu ja sam dobila antidepresiv i takođe ništa za spavanje.

Razumem da se kombinacije menjaju, kad sam se skinula sa metadona dobila sam potpuno drugačiju terapiju.
Meni je tako kako ti opisuješ delovao "Xanax" (ne ovaj naš "Ksalol" nego dečko doneo iz Austrije baš "Xanax" i- ajme!
Tako da to razumem.
Pijem 9 godina "Ksalol" i više ne osećam nikakvo dejstvo, verovatno navika, mada osećam ako preskočim pa ne uzmem.

Sve u svemu, nešto me kopka Pregabalin...ne znam da li da se upuštam u to, jer će mi sigurno oduzeti "Ksalol" a on kako god, ipak me radi iako ne osećam, odnosno mislim da ne osećam.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Lyrica

Post by Lebowski »

Ne, nisam pio samo Pregabalin nego još gomilu toga, a supstitucijska terapija mi je bio u to vrijeme buprenorfin. Sada sam na metadonu...
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Lyrica

Post by Akkasha Come Back »

Lebowski wrote: Thu Oct 28, 2021 8:42 pm Ne, nisam pio samo Pregabalin nego još gomilu toga, a supstitucijska terapija mi je bio u to vrijeme buprenorfin. Sada sam na metadonu...
Ok, hvala.
Kaja1234
Posts: 1
Joined: Wed Dec 28, 2022 9:45 pm

Re: Lyrica

Post by Kaja1234 »

Lirika je dobar lek za anksioznost,epilepsiju i druga neurološka stanja.
dado1
Posts: 18
Joined: Thu Dec 22, 2022 9:08 pm
Location: Frankfut na Majci
Contact:

Re: Lyrica

Post by dado1 »

Slazem se...probo sam..
KASNO SE POCEH ZABALJATI I KASNO SE ZALJUBIH U LICEMERNO LICE TE LJUBAVI KOJA PARAA I DERE UNUTRASNJOST DUSE KOJU POKUSAVAM SPASITI.....PA IZVUKLI SMO POUKU AL BUDI MUSKO PRIMENI JEE.....
TheDrumer
Posts: 17
Joined: Mon Jan 16, 2023 12:27 am

Re: Lyrica

Post by TheDrumer »

Jako dobar lek za korišćenje na kratke staze i u normalnim količinama, iz iskustva mogu da vam kazem da dosta pomaže kod skidanja ali zato ako se pretera to je katastrofa, ne možes spavati funkcionisati bez nje, kao da ludiš. Jako je dobra u normalnim dozama i za skidanje sa bupa npr ali svakakvo preterivanje kao uostalom i sa svim ostalim dovešće do uzasnog mentalnog rastrojstva. Pozdrav drugari
Free83
Posts: 2
Joined: Mon Mar 27, 2023 1:13 am

Re: Lyrica

Post by Free83 »

Pozdrav ja sam Hope83 to mi je stari nik, evo gazim petu godinu kako sam ostavio sub,na nekoj od tema ima moje skidanje i kroz sta sam tad prolazio.
Ukratko nisam dugo dugo ulazio na forum, vidim da je jos uvjek živ a forumu pridodajem malo na znacaju kod mog skidanja, te zbog toga zelim svima da pozelim puno srece koji su se odlucili na taj korak tu sam ako nekom treba neka pomoc.
Kao sto rekoh peta godina kako sam bez iceg, sa suba kadq sam se skidao nisam htio nista dodavati kasnije ama bas nista naravno da mi je doktor nudio ad ali sam cvrsto ostao na nogama i izgurao to sve, da li uz malo srece ili volja ne znam ne bi se iskreno ni vracao na to vrijeme.
Tu sam ako nekom treba neki savjet ili nesto ako mogu pomoci jer stvarno bi volio da svi koji se bore dodju do ove druge strane zivota koja je mnogo mnogo ljepsa od te tame zvane sub ili bilo sta sto ti treba svaki dan.
Svakim danom radim na sebi zavrsio sam fax,dobio bolji posao zivim punim plucima u porodicu sam unio mnogo ljepote zajedno s svojom suprugom koja mi je od prvog dana bila podrska tu su i djecica uglavnom zelim da kazem covjek slobodan je najljepsi osjecaj na svijetu.
Ukratko cu o toj svojoj "tami" mada se ne volim vracati na to uglavnom 3-4 godine hors poslije toga 2 godine metadon i onda prelazak na suboxone na kojem sam bio od prilike 3 - 4 godine.
Zadnju godinu na suboxonu zivio sam tako bezvoljno i samo bjezao u samocu, dosao je hvala bogu taj trenutak kad sam odlucio da tako ne ide vise poceo sam lagano da spustam dozu (nisam bio nikad vise od 2mg) ali nisam mogao i jednostavno sam skocio na 0, prvih 15-20 dana je bilo grozno nespavanje i sve sto dolazi uz to, poslije mjesec dana ok neki blagi period i onda je dolazila depresija, bol u leđima i nedostatak energije, protiv toga svega borio sam se uz podrsku svoje supruge i glavni pokretac je bila ćerkica morao sam zbog nje jednostavno je to borba bila dan za dan sat za sat ali uvijek covjek mora imati na umu da u toj tami i toj borbi ima svjetlo na kraju tunela i docice dan kad ces ga ugledati.Jednostavno vremenom je bilo sve bolje i bolje,nakon godinu dana nastavljam fax (koji sam bio prestao na 1 godini) zavrsavam sve u roku i u zivotu su se poceli nizati samo uspjesi i usponi.
Evo me tu sam ja supruga nasi anđeli,kao sto rekoh zivim zivot punim plucima (bez ikakvih tableta cijelo vrijeme) putujemo radimo gradimo i jednostavno svaka minuta sat dan je dragocijen.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Lyrica

Post by Dajana9 »

U zatvoru je daju šakom i kapom...
Tamo je mnogo njih bilo zombirano od nje 🤷‍♀️
Ja sam tabletoman, pa mi je valjda čudno da je neko zombiran posle terapeutske doze.
Imala sam priliku (jednom mi je prepisana) da je probam, bilo je tu kao neki zanimljiv osećaj prvo veče, posle ništa, nisam ni nastavila da pijem...
Ne kontam taj lek. Valjda posle ovog staža već osetim kad probam da li će to biti nešto što ću preferirati 🤣
User avatar
scar_tissue
Posts: 5
Joined: Mon May 08, 2023 7:24 pm

Re: Lyrica

Post by scar_tissue »

Pozdrav drugari...evo ovako. Ja sam Lyricu zloupotrebljavao skoro 2 godine. Pio sam od 600 do 1200 miligrama dnevno. Reeeetko ispod 600mg. i onda sam samo prestao jer je prestala da me radi, a skupa je (u apoteci 300 dinara dnevno, na crno 900 dinara). Apsolutno nikakve posledce nisam imao. Ne ohrabrujem nikoga da to pije, daleko bilo, ali samo iznosim moj slučaj. Lepo je prvih nekoliko dana ali posle toga, koliko god da uzmeš, nije to - to. samo "juriš zmaja". Piješ je džabe, a uništavaš telo. evo ja je nisam pipnuo već skoro godinu dana. Batalite Lyricu, nemate potrebe za njom. Bespotreban i opasan lek. Toliko o mom iskustvu.
Heaven beside you, Hell within
Post Reply