Besmisleno priznanje

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

blazinarkoman
Posts: 32
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Besmisleno priznanje

Post by blazinarkoman »

"Najlakši način da ne misliš na koliko se mrziš je uvjeriti se da nekoga voliš." - netko, nekad, ovdje
Moj život sumiran u jednu rečenicu. Pišem ovo sa ogromnim bolovima u trbuhu; možda sam pretjerala s dozom, no to cu tek poslije saznati.
No, da predemo na stvar: tenutno patim za jednom (u nizu mnogih) neuzvracenih "ljubavi". Djevojka koju opisujem nije onakva kakvu bi mnogi bili u stanju zamisliti, mislim da je bas suprotno. Druga djevojka ikad u koju sam se zaljubila, i druga koja mi je slomila srce (prva bez da to zna). To je sve sto trebate znati o doticnoj.
Danas sam shvatila da joj ne znacim skoro nista. Nakon mnogo suza i predomisljanja odlucila sam posegnuti za svojom jedinom utjehom: tabletama.
Tablete; stvar koja me unistila i na kojoj sam se predozirala mnogo puta, sve zbog (neuzvracene) ljubavi. Moja navika nije nesto novo, prati me od pocetka izvrsne karijere polaganja nade u ljubav. Ta djevojka zna za moju "narkomansku" karijeru i ne cini se kao da joj je previse stalo. To sto je nije briga me ubija.
Oni koji znaju pravu mene konstantno osuduju, ali u isto vrijeme ne shvacaju nista ozbiljno. Jedna moja prijateljica je rekla da si to namjerno radim, sto i je istina, no takoder misli da "romantiziram" ovakav nacin zivota. "Lako je njoj govorit", mislim si, jer me nije vidjela u bolnickom krevetu nakon predoziranja, nije me vidjela kako sjedim sat vremena pored wc solje pokusavajuci povratiti tablete jer osjecam uzasnu mucninu i cijela mi se prostorija vrti. Sama cinjenica da nakon toliko predoziranja mogu i dalje konzumirat smece je znak da sam tabletomanka, ali sad ne s mogucnoscu izbora.
I tako, tableta za tabletom...
A samo sam htjela da je nekome stalo.


p.s. najvjerovatnije se necu sjecat ovog posta i nema smisla, molim vas da mi oprostite na svim greskama i glupostima koje ova objava sadrzi
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Besmisleno priznanje

Post by Dajana9 »

Moja prva ozbiljna zavisnost su bile tablete.
Brdo tableta. Napisala sam ovde negde - išla sam do toga da mi je potrebno 20 rivotrila ujutru da započnem dan. Problem je bio kada ga završim sa alkoholom. Tako sam i napravila delo i završila u zatvoru.
Mene su tablete dizale, činile me veselom i punom energije?!
Išla bih od psihijatra do psihijatra, kopirala izveštaje pa tako dizala količine koje ne znam kako me nisu ubile.
Zapravo je teško ubiti se benzosima, tolerancija raste, i ja nisam to ni pokušavala, samo sam volela rad
Kad je rad prestao, a sranja se nagomilala, zakačila sam se na bup
Ako se budeš sećala i ako se budeš vratila ovde (a verujem da hoćeš) - umela sam da pišem post 2017,8e pa da se vratim 2020. Zapravo stalno se vraćam ovde.
Neke ljude imam osećaj kao i da poznajem.
U svakom slučaju, ovo rekoh, ako se vratiš, i ako želiš odgovori mi:
Koje tablete uzimaš?
U kojim količinama?
Po pisanju i razlogu, deluješ mi jako mlado, možda jer sam i ja počela sa tabletomanijom "zbog ljubavi" - ili sam tada to tako pravdala.
Nadam se da si dobro...
I neću završiti s klišeima, niko nije vredan, bla bla, uzroci zašto se drogiramo su mnogo dublji često i ja ne znam ko je čega vredan u tvom životu, ali tu sam
Volela bih da ti pomognem, da te saslušam još koji put
Valjda sam našla sebe pre 7,8 godina u nekim tvojim redovima
blazinarkoman
Posts: 32
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Besmisleno priznanje

Post by blazinarkoman »

Hvala na odgovoru. Teraija koju pijem svaki dan je zoloft al uzimam i druge stvari. Najcesce su to diazepam i alprazolam (15mg diazepama na "dobar dan"). Takoder uzimam kvetijapin bez kojeg vise ne mogu da spavam, nekad amisulprid. Kada sam zavrsila u bolnici to je bilo zbog nozinana, gubila sam svijest i bila sam slijepa na nekoliko minuta s osjecajem jakog pritiska u glavi. U bolnici sam lijepo presutila da sam uzela nesto jer mi je majka rekla da to napravim. Prije sam takoder lupala po tramadolima.
Ovo sto si rekla da sam prilicno mlada si pogodila, imam 16 (skoro 17) godina.
Imam osjecaj ko da se ne mogu nosit s tim valovima emocija koje su na neki nacin rezultat moje opsesije s pojedinim ljudoma (dijagnosticiran mi je poremecaj licnosti) pa posezem za necim da me "smiri".
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Besmisleno priznanje

Post by Dajana9 »

Iskreno ne znam za te lekove, ja sam za spavanje pila leponex a sad flormidal i 1 rivotril dnevno i zoloft (uz bup od 2mg)
Dijazepame sam gutala po 30 dnevno (300mg), mislim da mi je rekord bio 60 - nisam spavala, imalo je kontra efekat i bila sam raspoložena.
Predpostavljam da od tih drugih lekova završiš u bolnici, ne od benzosa, baš ću pogledati šta su...
Benzo kriza je jako jako užasna ako ih duže vreme piješ i fizički si zavisna, ali je veoma lako smanjiti i doći do neke prihvatljive (terapeutske) doze.
Da li ti uopšte prija kada uzmeš te lekove preko onog što ti je prepisano ili je to više "poziv u pomoć?"
Da li koristiš neke druge supstance, alkohol, travu, ostale droge?
Iskreno, meni se čini da ti (još uvek) nemaš problem sa narkomanijom, već sa prihvatanjem sebe same i situacije oko sebe, zar ne?
Mislim da je tvoja majka pogrešila što te je posavetovala da lažeš, i verovatno se osećaš da te ni ona ne shvata ozbiljno, što mora da je užasan osećaj.
Uz rizik da ću zvučati kao i ostali matorci (iako mi je 28 - nisam više ni tako mlada, a ni stara), stvarno mi veruj, stvari zbog kojih se kidaš sada i radiš to što radiš - jednistavno ti neće biti važne u bliskoj budućnosti.
A možeš da napraviš pičvajz, pogotovo ako piješ i alkohol.
Šta želiš od života / ili si želela / dok nisi upala u ovaj začarani krug?
Te devojke očigledno nisu za tebe a i ti mi ne deluješ spremno za ozbiljnu vezu, što je okej, verujem da malo ko i jeste sa 16.
Koje ostale stvari te čine ili su te činile srećnom?
Kakva je situacija kod kuće?
Nadam se da si dobro i da uspevaš da odoliš preteranom uzimanju lekova...
Znam da je teško, moja borba je trajala skoro 10 godina i nisam sigurna da li sam u boljoj ili goroj poziciji sada...
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Besmisleno priznanje

Post by Dajana9 »

Proverila sam lekove, znači benzosi i antiosihotici.
I meni su otprilike u tvojim godinama to počeli sa prepisuju, a ja sam zloupotrebljavala i zloupotrebljavala.
Sad, kada bih volela da mogu normalno da funkcionišem - ne mogu.
Verovatno si sa razlogom dobila određene lekove i možda je najbolje da ih daš mami, pa da ti ona dajr doze.
Mlada si, nije strašno. Ali biće ako se ne smiriš, evo ti živog primera.
I super je što si prestala sa tramadolima, to je već neka druga (možda i mnogo ozbiljnija) priča...
blazinarkoman
Posts: 32
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Besmisleno priznanje

Post by blazinarkoman »

Dajana9 wrote: Fri Feb 10, 2023 9:40 am Da li ti uopšte prija kada uzmeš te lekove preko onog što ti je prepisano ili je to više "poziv u pomoć?"
Da li koristiš neke druge supstance, alkohol, travu, ostale droge?
Šta želiš od života / ili si želela / dok nisi upala u ovaj začarani krug?
Koje ostale stvari te čine ili su te činile srećnom?
Kakva je situacija kod kuće?
Zelim se prvo ispricati jer nisam vjesta u citiranju pa sam sve stavila odjednom.
Prija kako kad, ovisi kolko uzmem i s kojom namjerom. Nekad to napravim da mi bude muka da se kaznim, a nekad da si olaksam ili samo da se osjecam bolje. Vrlo cesto je moja konzumacija povezana sa stresnim situacijama i situacijama kada se osjecam toliko mentalno lose da mi se povraca.
Alkohol pijem, ne bas cesto, ali kad ga se domognem pijem dok eksplozivno ne povratim. Travu sam pusila dosta puta no proslo je dosta od mojeg zadnjeg dzointa i mislim da vise necu.
E sad, odgovor na dosta komplicirano pitanje sto zelim od zivota je vrlo jednostavan; htjela sam biti sretna.
Odgovoriti na pitanje sto me cini sretnom je nemoguce jer stvarno ne znam, dugo se nisam osjecala istinski sretno (malo klisejizirano zvuci, al je istina)
Sto se tice situacije kod kuce jedino sto trenutno mogu reci je da sam cijeli zivot zrtva obiteljskog nasilja, ako je to uopce prikladan naziv za ono sto svakodnevno prozivljavam.

Htjela sam jos spomenuti da kvetijapin kradem od svog oca tabletomana.
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Besmisleno priznanje

Post by Dajana9 »

Razumem te (na neki način).
Ja sam lekove uzimala da mi bude lepo.
I alkohol.
I što god.
Danas sam bila na hipnozi, probudila se sva srećna, posle nje se osećam baš pos*ano.
Možda treba da se slegne.
Ti čak i ne uživaš u tim lekovima (tabletomaniji)
S velikom rezervom kažem UŽIVAŠ - osećaš se često još gore.
Ja imam svaki razlog da budem srećna sada - a nisam.
Ne znam što. Povukla sam sad 1mg bupa na nos eto tako i cimala drugaricu za spid sutra.
Usput završila još jedan kurs, spremam večeru u svom stanu, gde su moje divne dosadne životinje, mačka i pas ❤
Što se ne vratiš starom dobrom duvanju ako već MORAŠ nešto?
Ako ti treba sagovornik, tu sam, možeš mi pisati i u pp ako te nešto zanima, i ako mogu da pomognem, proßla sam i psihikatriju i zatvor i razne zavisnosti i sad sam tu i tamo ok...
blazinarkoman
Posts: 32
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Besmisleno priznanje

Post by blazinarkoman »

evo da dam nekakav "update":
djevojka je sjebala zesce i onda sam shvatila da nije vrijedna toga ako ce me tretirat uzasno i skroz sam se maknula od nje. smanjila sam tablete al sam pocela pusit puno vise, e sad je li to povezano pojma nemam. ovo pisem na 25mg kvetijapina cisto da lakse zaspim. jos nova stvar psihijatrica ce me odkantat jer joj lazem da ne bi zavrsila u bolnici i uvjerena je da sam super zadnjih 6 mjeseci. jos sam imala relaps sa samoozljedivanjem prije jedno mjesec dana zbog svoje majke, no sada sam puno bolje, nekako prazno ali i to mi je u redu.
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Besmisleno priznanje

Post by Dajana9 »

Hej drago mi je da si (tu i tamo) bolje.
I da si sredila privatni život.
Ja treniram, učim i još uvek sam na smrdljivih 2 mg bupa, ali godinama nisam bila OVAKO STABILNA i plašim se da prekidam. Pijem bens od 5 i nekad zvelnem leponex da zaspim - što je užasno, ali pokušavam da prekinem s vutrom uveče i ne mogu da ne spavam jer me ubija anksioznost uveče.
Inace, nikad bolje 🤷‍♀️
blazinarkoman
Posts: 32
Joined: Fri Jul 01, 2022 6:15 pm

Re: Besmisleno priznanje

Post by blazinarkoman »

Drago mi je to cuti! Evo prode prvi dan proljeca a uopce mi se ne cini tako... Sutra ne idem u skolu, izbjegavam keca iz fizike :D
𝘯𝘦𝘮𝘢 𝘻𝘪𝘷𝘢 𝘤𝘰𝘷𝘫𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘰𝘫𝘪 𝘯𝘪𝘫𝘦 𝘴𝘦𝘣𝘦 𝘯𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘢𝘯𝘱𝘶𝘵 𝘻𝘢𝘮𝘪𝘴𝘭𝘪𝘰 𝘬𝘢𝘰 𝘮𝘳𝘢𝘮𝘰𝘳𝘯𝘰 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘴𝘫𝘦.
Post Reply