Skidanje na suho

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Noop
Posts: 47
Joined: Fri Oct 21, 2022 4:46 pm
Contact:

Re: Skidanje na suho

Post by Noop »

Pardon lirike, kako se vec zove. Ne mogu otici psihijatru i reci propisi mi liriku nece me poslusati i koji razlog da mu navedem na koji bi mogao pasti da mi to da na recept.
•da li znam kako želim da se nađem...•
User avatar
Noop
Posts: 47
Joined: Fri Oct 21, 2022 4:46 pm
Contact:

Re: Skidanje na suho

Post by Noop »

Pliz ljudi ima li sta da zaspim inace imam nesanicu od 14 godine koju tretiram nekad lexilijumom nekad sanvalom sad mi nikakav leksilijum ne pomaze.
•da li znam kako želim da se nađem...•
User avatar
Noop
Posts: 47
Joined: Fri Oct 21, 2022 4:46 pm
Contact:

Re: Skidanje na suho

Post by Noop »

Još jedna noć, neko ce jednom čitati, oči ko fildzani, uz dzoju i par lexilijuma i par tableta melatonina. Uskoro ocekujem jos jednu mokru i besanh noc, preznojavanje i prevrtanje ujutro pola ili cijeli suboxone, igrati cu se s njim do vikenda a onda prelazim na zoloft i tu i tamo dzoju pred mrak i lex. Borba. Osjecam svjetlo na kraju tunela koje zelim zgrabiti objema rukama, neki cudni filing kao da mi je ovo prva isko nije prva i posljednja sansa. Laku noc tko ce utonuti u san.
•da li znam kako želim da se nađem...•
User avatar
Noop
Posts: 47
Joined: Fri Oct 21, 2022 4:46 pm
Contact:

Re: Skidanje na suho

Post by Noop »

Jutro, napokon spavanje. Ali noge, uff. Korak po korak na posao. Nisam se pokrila dovoljno.
•da li znam kako želim da se nađem...•
User avatar
Noop
Posts: 47
Joined: Fri Oct 21, 2022 4:46 pm
Contact:

Re: Skidanje na suho

Post by Noop »

Nisam nikud otisla. Ko pokislo kuče nikako se ugrijati. Tek osjećam zimu. Pomislih propustam i riskiram posao jer nema dopa, saljem poruku da se donese dopi i bijelo, diler odbija. Nabavio mi je lijekove i ponavlja izdrzi. Kako kad je dvadesetogodišnja depresija u meni metastazirala do svake stanice. Kao za kisikom vapi za kapi mira i srece. Kome, čemu. Stavljam se u položaj "izdrži". Vojnička disciplina nad samom sobom od prvog plača. Skupila sam za pola đoje i dva lex i stavljam se u "položaj zen" i dizem dva stupnja jos klimu. Nije zen ko dop niti znam čemu služi osim da prođe vrijeme.
•da li znam kako želim da se nađem...•
Lampica12
Posts: 1
Joined: Mon Oct 29, 2018 3:27 pm

Re: Skidanje na suho

Post by Lampica12 »

Noop wrote: Tue Jan 24, 2023 2:07 pm Nisam nikud otisla. Ko pokislo kuče nikako se ugrijati. Tek osjećam zimu. Pomislih propustam i riskiram posao jer nema dopa, saljem poruku da se donese dopi i bijelo, diler odbija. Nabavio mi je lijekove i ponavlja izdrzi. Kako kad je dvadesetogodišnja depresija u meni metastazirala do svake stanice. Kao za kisikom vapi za kapi mira i srece. Kome, čemu. Stavljam se u položaj "izdrži". Vojnička disciplina nad samom sobom od prvog plača. Skupila sam za pola đoje i dva lex i stavljam se u "položaj zen" i dizem dva stupnja jos klimu. Nije zen ko dop niti znam čemu služi osim da prođe vrijeme.
Noop kako ide? Nisi se javila dugo vremena? Nadam se da ste Dado i ti uspjeli u skidanju sa prokletog dopa..
User avatar
Noop
Posts: 47
Joined: Fri Oct 21, 2022 4:46 pm
Contact:

Re: Skidanje na suho

Post by Noop »

Ja brojim dane čistoće i liječim depresivno-anksiozni poremećaj.
•da li znam kako želim da se nađem...•
Dajana9
Posts: 93
Joined: Tue Mar 22, 2022 1:03 pm

Re: Skidanje na suho

Post by Dajana9 »

Ćaos
Ja sam se na suvo skidala sa: benzosa i bupa
Mogu ti reći neka svoja iskustva (s benzosa sam se skidala i u bolnici, ali imam nekoliko propalih iskustava i pre toga)
Pila sam po 200mg bensa, rivosa bla bla, i UVEK bih se probudila i odlučila to da presečem radikalno.
Svaki put bih onako dramatično sve bacila u wc solju, legla, i čekala da me pukne. Od drugog do 15og dana NEPODNOŠLJIVO, nisam spavala, gledala u plafon, ježila ae, trzala se od svakog zvuka. Onda oko 15og bih i dalje bila skroz bez energije ali bih počela da jedem kao slon. Inače sam mršava (oko 45kg) i tu bih za nedelju dve stigla do 55 lagano. Posle 20ak dana bila bih top, držala se par meseci i pala opet.
Bupovi:
Prvi put sam bila navučena na 8 dnevno nekih pola godine. Dobila sam poziv za zatvor (naravno ignorisala sam to i mislila da će nekom magijom to da se ispravi i da neću otići) (blah blah pravim gluposti dok ne odem stvarno) - na crno sam kupovala tako da tamo nisam ni spomenula. Prevelik šok mi je bio da sam stvarno u zatvoru, bio je kovid, mesec dana izolacije bez telefona i valjda od straha i adrenalina ja krizu nisam osetila.
Navlačila sam se još par puta i kod kuće je ovako to izgledalo: Krene trećeg dana, odvratno je, nemaš volje, samo ležiš, eventualno dobiješ apetit, slabo spavaš i to je uvek do nekog 7og 8og dana. Stalno sam čitala kolilo ovde demonizuju bup odnosno skidanje sa njega al' meni kriza nikad nije bila problem. I volja bi se vratila posle 2,3 nedelje.
Ali posle par meseci opet bih pala. Depresivna sam i koristim bup kao ad.
Sad dobijam 2mg u bolnici Viti (nekad polovinu i zaboravim da popijem) i top sam, treniram, dobro se hranim i odlučila sam da ovog puta smanjujem polako. Tu su svi na forumu bili u pravu. Jako je lako pasti opet. Ali iskreno, bup je lako i bataliti (makar na kratko vreme)
Post Reply