Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Alohaa »

Ja sad tek provaljujem da sam smanjivao do sada po 0.5mg a ne 0.25mg .
Znači ona četvrtina od 2mg se polovi na još pola ?
Ako može neko da mi objasni ...
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Masterblaster »

Pozdrav svima! Imam 42 godine i htio bih podijeliti nekoliko spoznaja o ovoj na žalost uvijek aktualnoj temi. Naime čitam Vaš cijenjeni forum već tjednima i želio bih se ovim putem svima zahvaliti na konstruktivnim sadržajima koje ste svi podijelili u borbi protiv ovisnosti o narkoticima. Ja sam pio buprenorfin 13 godina i to prvih 10 godina 16mg dnevno i zadnje 3 godine 20 mg dnevno. Naravno s vremenom mi se zgadio i vidio sam da mi više šteti nego koristi i odlučio sam prestati s njegovim uzimanjem. Prije točno 42 dana popio sam zadnjih 20 mg i odlučio skinuti se s tog vraga. Mene su krize počele (najviše fizičke jer nisam mogao razmišljati o ničemu) odmah prvi dan nakon prestanka uzimanja jer sam 5 dana prije toga prestao i sa uzimanjem benzodiazepama o kojima sam također bio ovisan. Ne moram ni spominjati kako mi je to najgori period u životu od kad znam za sebe no imao sam jasan cilj ( jednog dana će sve proći) i nisam se obazirao niti na probadanja u prsima niti na napadaje panike ni na sveprisutne bolove, halucinacije i ostale deluzije. Najjača fizička bol i kriza trajala je točno 15 dana da bi nakon toga malo popustila no i dalje me ruke i noge nisu slušale što je zajedno sa dijarejom trajalo točno 28 dana. 29 dan imao sam normalnu stolicu i pomislio sam konačno je gotovo. Ma kakvi, štoviše preznojavanja su se nastavila i bolovi tijelom su se izmjenjivali na čudne načine sve dok se nisam zabrinuo zbog nesanice. Naime nisam spavao 45 dana zaredom i sanjao bih budan zaklopivši oči na nekoliko minuta ( što je bila sve posljedica sustezanja od dugotrajnog uzimanja benzodiazepama). Odlučio sam prekinuti agoniju i naručio sam si diazepame. Nakon 45 dana neuzimanja diazepama i 41 dan naglog prestanka uzimanja buprenorfina popio sam 15mg diazepama i zaspao kao beba na 4h što mi se učinilo prekratim nakon tako duge agonije i popijem još 10 mg diazepama i odmah zaspim na još 6h. Evo pišem sa kavom ispred sebe, naspavan i sav sretan jer ne osjećam apsolutno nikakve bolove a mislim da sam se uspio skinuti sa bup-a (znam koliko je promoćudan i opasno nepredvidiv pa ne želim prejudicirati da sam čist nakon tako relativno kratkog vremena). Osjećam se zadovoljno jer mislim da sam "odvalio" najteži dio puta ka oporavku i svima koji žele učiniti isto želim reći da se ne libe naglo prekinuti uzimati lijek ma koliko veliku količinu uzimali jer ja sam eklatantan primjer da se može skinuti sa veoma velikih količina i sa dugim stažom uzimanja. Nisam spomenuo da sam prije bup-a imao dugogodišnje iskustvo uzimanja i opijata i psihoaktivnih droga zbog čega mi je lijek i prepisan. Htio sam se javiti i prije no nisam bio sposoban niti sam imao volje pisati pa evo koristim priliku da sve koji imate i koji nemate ali Vas ovakve borbe iz nekog razloga zanimaju pozdravim i poželim puno uspjeha. Ne znam kako ću se osjećati nakon ovoga no svjestan sam da me očekuje borba nakon prestanka uzimanja jer sam jednom davno i ja bio čist na 3 godine i znam koji sve kondori lete u našim glavama nakon što jednom pobijedimo ovisnost. Evo da ne duljim, ukratko ovo su neke činjenice s kojima sam se ja susreo tijekom borbe protiv ovog nužnog zla i naravno otvoren sam za bilo kakve ideje, upite i komentare te izmjenu iskustava ukoliko je netko zainteresiran. Samo hrabro i ne gubite vrijeme na kidanje na male količine, mislim da tako samo izmarate organizam i uskraćujete si šansu za pravom borbom koju vjerujem svi možete izdržati.
User avatar
đondo
Posts: 40
Joined: Wed Sep 08, 2021 5:41 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by đondo »

Masterblaster wrote: Tue Jun 15, 2021 10:54 am Pozdrav svima! Imam 42 godine i htio bih podijeliti nekoliko spoznaja o ovoj na žalost uvijek aktualnoj temi. Naime čitam Vaš cijenjeni forum već tjednima i želio bih se ovim putem svima zahvaliti na konstruktivnim sadržajima koje ste svi podijelili u borbi protiv ovisnosti o narkoticima. Ja sam pio buprenorfin 13 godina i to prvih 10 godina 16mg dnevno i zadnje 3 godine 20 mg dnevno. Naravno s vremenom mi se zgadio i vidio sam da mi više šteti nego koristi i odlučio sam prestati s njegovim uzimanjem. Prije točno 42 dana popio sam zadnjih 20 mg i odlučio skinuti se s tog vraga. Mene su krize počele (najviše fizičke jer nisam mogao razmišljati o ničemu) odmah prvi dan nakon prestanka uzimanja jer sam 5 dana prije toga prestao i sa uzimanjem benzodiazepama o kojima sam također bio ovisan. Ne moram ni spominjati kako mi je to najgori period u životu od kad znam za sebe no imao sam jasan cilj ( jednog dana će sve proći) i nisam se obazirao niti na probadanja u prsima niti na napadaje panike ni na sveprisutne bolove, halucinacije i ostale deluzije. Najjača fizička bol i kriza trajala je točno 15 dana da bi nakon toga malo popustila no i dalje me ruke i noge nisu slušale što je zajedno sa dijarejom trajalo točno 28 dana. 29 dan imao sam normalnu stolicu i pomislio sam konačno je gotovo. Ma kakvi, štoviše preznojavanja su se nastavila i bolovi tijelom su se izmjenjivali na čudne načine sve dok se nisam zabrinuo zbog nesanice. Naime nisam spavao 45 dana zaredom i sanjao bih budan zaklopivši oči na nekoliko minuta ( što je bila sve posljedica sustezanja od dugotrajnog uzimanja benzodiazepama). Odlučio sam prekinuti agoniju i naručio sam si diazepame. Nakon 45 dana neuzimanja diazepama i 41 dan naglog prestanka uzimanja buprenorfina popio sam 15mg diazepama i zaspao kao beba na 4h što mi se učinilo prekratim nakon tako duge agonije i popijem još 10 mg diazepama i odmah zaspim na još 6h. Evo pišem sa kavom ispred sebe, naspavan i sav sretan jer ne osjećam apsolutno nikakve bolove a mislim da sam se uspio skinuti sa bup-a (znam koliko je promoćudan i opasno nepredvidiv pa ne želim prejudicirati da sam čist nakon tako relativno kratkog vremena). Osjećam se zadovoljno jer mislim da sam "odvalio" najteži dio puta ka oporavku i svima koji žele učiniti isto želim reći da se ne libe naglo prekinuti uzimati lijek ma koliko veliku količinu uzimali jer ja sam eklatantan primjer da se može skinuti sa veoma velikih količina i sa dugim stažom uzimanja. Nisam spomenuo da sam prije bup-a imao dugogodišnje iskustvo uzimanja i opijata i psihoaktivnih droga zbog čega mi je lijek i prepisan. Htio sam se javiti i prije no nisam bio sposoban niti sam imao volje pisati pa evo koristim priliku da sve koji imate i koji nemate ali Vas ovakve borbe iz nekog razloga zanimaju pozdravim i poželim puno uspjeha. Ne znam kako ću se osjećati nakon ovoga no svjestan sam da me očekuje borba nakon prestanka uzimanja jer sam jednom davno i ja bio čist na 3 godine i znam koji sve kondori lete u našim glavama nakon što jednom pobijedimo ovisnost. Evo da ne duljim, ukratko ovo su neke činjenice s kojima sam se ja susreo tijekom borbe protiv ovog nužnog zla i naravno otvoren sam za bilo kakve ideje, upite i komentare te izmjenu iskustava ukoliko je netko zainteresiran. Samo hrabro i ne gubite vrijeme na kidanje na male količine, mislim da tako samo izmarate organizam i uskraćujete si šansu za pravom borbom koju vjerujem svi možete izdržati.
Bravo, drago mi je zbog tebe da si uspio. Imam samo jedno pitanje. Da li si ti prvi puta prošao ovakvo suho skidanje jer mi tako zvuči. Opet, malo je čudno da si u tim godinama prvi puta to doživio. Neću o svojim primjerima ali tu smo negdje po godinama i prošao sam cijelim putem od početka kao klinac do dna i nazad!
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Akkasha Come Back »

Masterblaster wrote: Tue Jun 15, 2021 10:54 am Pozdrav svima! Imam 42 godine i htio bih podijeliti nekoliko spoznaja o ovoj na žalost uvijek aktualnoj temi. Naime čitam Vaš cijenjeni forum već tjednima i želio bih se ovim putem svima zahvaliti na konstruktivnim sadržajima koje ste svi podijelili u borbi protiv ovisnosti o narkoticima. Ja sam pio buprenorfin 13 godina i to prvih 10 godina 16mg dnevno i zadnje 3 godine 20 mg dnevno. Naravno s vremenom mi se zgadio i vidio sam da mi više šteti nego koristi i odlučio sam prestati s njegovim uzimanjem. Prije točno 42 dana popio sam zadnjih 20 mg i odlučio skinuti se s tog vraga. Mene su krize počele (najviše fizičke jer nisam mogao razmišljati o ničemu) odmah prvi dan nakon prestanka uzimanja jer sam 5 dana prije toga prestao i sa uzimanjem benzodiazepama o kojima sam također bio ovisan. Ne moram ni spominjati kako mi je to najgori period u životu od kad znam za sebe no imao sam jasan cilj ( jednog dana će sve proći) i nisam se obazirao niti na probadanja u prsima niti na napadaje panike ni na sveprisutne bolove, halucinacije i ostale deluzije. Najjača fizička bol i kriza trajala je točno 15 dana da bi nakon toga malo popustila no i dalje me ruke i noge nisu slušale što je zajedno sa dijarejom trajalo točno 28 dana. 29 dan imao sam normalnu stolicu i pomislio sam konačno je gotovo. Ma kakvi, štoviše preznojavanja su se nastavila i bolovi tijelom su se izmjenjivali na čudne načine sve dok se nisam zabrinuo zbog nesanice. Naime nisam spavao 45 dana zaredom i sanjao bih budan zaklopivši oči na nekoliko minuta ( što je bila sve posljedica sustezanja od dugotrajnog uzimanja benzodiazepama). Odlučio sam prekinuti agoniju i naručio sam si diazepame. Nakon 45 dana neuzimanja diazepama i 41 dan naglog prestanka uzimanja buprenorfina popio sam 15mg diazepama i zaspao kao beba na 4h što mi se učinilo prekratim nakon tako duge agonije i popijem još 10 mg diazepama i odmah zaspim na još 6h. Evo pišem sa kavom ispred sebe, naspavan i sav sretan jer ne osjećam apsolutno nikakve bolove a mislim da sam se uspio skinuti sa bup-a (znam koliko je promoćudan i opasno nepredvidiv pa ne želim prejudicirati da sam čist nakon tako relativno kratkog vremena). Osjećam se zadovoljno jer mislim da sam "odvalio" najteži dio puta ka oporavku i svima koji žele učiniti isto želim reći da se ne libe naglo prekinuti uzimati lijek ma koliko veliku količinu uzimali jer ja sam eklatantan primjer da se može skinuti sa veoma velikih količina i sa dugim stažom uzimanja. Nisam spomenuo da sam prije bup-a imao dugogodišnje iskustvo uzimanja i opijata i psihoaktivnih droga zbog čega mi je lijek i prepisan. Htio sam se javiti i prije no nisam bio sposoban niti sam imao volje pisati pa evo koristim priliku da sve koji imate i koji nemate ali Vas ovakve borbe iz nekog razloga zanimaju pozdravim i poželim puno uspjeha. Ne znam kako ću se osjećati nakon ovoga no svjestan sam da me očekuje borba nakon prestanka uzimanja jer sam jednom davno i ja bio čist na 3 godine i znam koji sve kondori lete u našim glavama nakon što jednom pobijedimo ovisnost. Evo da ne duljim, ukratko ovo su neke činjenice s kojima sam se ja susreo tijekom borbe protiv ovog nužnog zla i naravno otvoren sam za bilo kakve ideje, upite i komentare te izmjenu iskustava ukoliko je netko zainteresiran. Samo hrabro i ne gubite vrijeme na kidanje na male količine, mislim da tako samo izmarate organizam i uskraćujete si šansu za pravom borbom koju vjerujem svi možete izdržati.
Auuuu ...koja snaga, poznajem jednog ali samo jednog i jedinog lika koji se nekoliko puta skidao "na suvo" i oko 15 dana nesanice, bolova i svačega što si opisao.... poznajem još nekoliko njih koji su bili na samo kvoteru dnevno i bez tableta, ali to iskustvo sam prošla i ja nekad davno, neuporedivo je sa ovim tvojim.
Ja kukam ako 2 dana zaredom ne spavam. Kontam da bih ja to mogla samo ako bi me zaključali negde a mislim da ni tad ne bih izdržala, u smislu da bih garant skrenula s pameti, stvarno mislim da bih ono bukvalno poludela, a fizički ionako imam migrene i svakakve "druge smetnje", ne znam šta da kažem osim stvarno svaka čast :!:

Sretno za dalje!
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Masterblaster »

Hvala i na pitanju i podršci. Drugi put u životu sam se skidao sa subuxona/buprenorfina i još u potpunosti ne kužim koji je najjednostavniji način skidanja s njega. Već nekoliko mjeseci sam čist i to mi je jedino što me brine jer sam uvijek naučio biti na nečemu pa se sad ogledam ko pravi junfer. Život na bupu je jedno veliko sranje a bez njega još veće-hrpa briga koje izgledaju ko napuhani balon koji se pretvara u moju glavu..da je šta reći nego svaki dan borba i samo borba bez kraja, glupo mi reći bilo što pametno jer na bupu nije bilo ovakvih briga-trenutno mi se smanjuje kvrga na tikvi koju sam zadobio :D skidanjem pa sam u tišini nekakvoj. Melankoničnoj. Samo bih napomenuo za sve ovdje koji čitaju da kriza bupa prema mom iskustvu nije gotova dok svi halovi ne nađu mjesta u svojoj stvarnosti neovisno o tom da li su nastali odmah (3 ili 123 dana nakon prestanka uzimanja) i ako i samo matematički ako niste uzimali kakvu ezoteriju nakon prestanka uzimanja i ovo nije nikakvo prokletstvo već samo točka na i...da skratim, ovo što sam ja radio sada naravno nikom ne bih preporučio jer su posljedice za mozak i tijelo nesagledive pogotovo ovisničkom mozgu i vjerujem da ću svoje ranije mišljenje o vrlo hrabrom pokušaju skidanja upriličiti novijim. Ne želim preplašiti bilo koga tko je krenuo tim putem, dapače samo gurajte naprijed no važno je da se držimo života bez droga da. Hvala što me niste odmah popljuvali jer kad pročitam svoj post vidim samo nekog malog napuhanca koji se došao hvaliti sa već proživljenim sranjem. Akkasha probaj migrene liječiti kamilicom, ja sam u encefalitisu kamilicom rješavao te stvari no morao sam popiti dosta tekućine. Svima i sebi ugodnu noć..bar večeras.
Nijenego
Posts: 1
Joined: Mon Mar 07, 2022 11:36 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Nijenego »

Pozdrav. Nisam ovisnik o buprenorfinu, ali bliska osoba jeste. Može li mi neko napisati koji je najefikasniji način da se skine?
Last edited by Nijenego on Mon Mar 07, 2022 11:53 pm, edited 1 time in total.
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Masterblaster »

Pitanje je za milijun dolara! Da te ne obeshrabrim...ipak sam ja jedan u moru različitih mišljenja no ipak kao bivši ovisnik o buprenorfinu (u trajanju od 13 godina staža uzimanja) si uzimam za pravo da ti odgovorim na pitanje. I iako ja nisam takav primjer (skinuo sam se naglo sa velikih količina) mislim da bi tvoj bliski prijatelj to trebao napraviti postupno. U tom smislu ne mislim postupno da ide do infinitezimalnih količina tipa 0.20mg već da bi se prvotno trebao ustabiliti na 4mg-ne znam na kojoj je količini trenutno. Dakle kad se skine na 4 onda u roku od tjedan dana može i ne mora biti na 3mg dnevno. Potom slijedeći tjedan na 2 mg što mi trebalo održavati dva tjedna. Nakon toga može prijeći na 1.5 do 1 mg i taj nivo držati još dva tjedna. Nakon toga bez nekakvih pretjeranih problema može skočiti na nulu. Kažem na nulu jer smatram da trganje na 0.5 bi ga samo dodatno iscrpilo i uzelo mu snagu koju ima za silazak sa jedinice na nulu. Meni je trenutno prijatelj na nuli i išao je tim putem i postiže izvanredne rezultate. Ukoliko postoji support doktora je plus no ako ga nema nije nikakav problem. Treba paziti na uravnoteženu prehranu a tipični simptomi sustezanja su normalni i ne treba im se pretjerano čuditi obzirom da buprenorfin ima djelovanje na cijelo tijelo pa tako i na enzime u tijelu i svaki simptom treba proučavati ovisno o normalnom funkcioniranju tijela. Vjerujem da ste upoznati sa živčano muskulatornom fibusu koje on kao opoidni analgetik 3.stupnja izaziva no ako niste postavite konkretno pitanje pa ću vam rado odgovoriti. Ovdje, iskustva liječenih ovisnika pokazuju vrlo dobre i visoke rezultate izliječenih buprenorfinskih ovisnika ovisno najviše o njihovoj volji i dobi. Pitajte što god ne znate, uvijek će se naći neko dovoljno kompetentan odgovoriti vam na pitanje.
Miamouse
Posts: 2
Joined: Sat Aug 13, 2022 5:55 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Miamouse »

Cao. Skidam se po drugi put sa bupa. Prvi put sam se skinula na suvo samo sa jednim ili 2 jointa pred spavanje, kojeg nije bilo. Samo malo smiri i opet isto tako je bilo 25 dana nesanice. Ovaj put sam skinula sa 4mg dnevno odmah na 2mg sutra cu 1mg i prekosutra 1mg. Zanima me nakon toga koje bih mogla uzeti lekove za bolove i sta bi mi sve bilo potrebno da prodjem što bezbolnije jer ne želim da smanjujem već da suzbijem krizu što više budem mogla i da izgura te dane. Drugacije ne vidim kako. Najvažnije ja da ima covek podršku bliskih ljudi. Koju imam hvala bogu.
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Masterblaster »

Miamouse wrote: Sat Aug 13, 2022 6:01 pm Cao. Skidam se po drugi put sa bupa. Prvi put sam se skinula na suvo samo sa jednim ili 2 jointa pred spavanje, kojeg nije bilo. Samo malo smiri i opet isto tako je bilo 25 dana nesanice. Ovaj put sam skinula sa 4mg dnevno odmah na 2mg sutra cu 1mg i prekosutra 1mg. Zanima me nakon toga koje bih mogla uzeti lekove za bolove i sta bi mi sve bilo potrebno da prodjem što bezbolnije jer ne želim da smanjujem već da suzbijem krizu što više budem mogla i da izgura te dane. Drugacije ne vidim kako. Najvažnije ja da ima covek podršku bliskih ljudi. Koju imam hvala bogu.
Ne treba ti ništa za bolove, kojim god lijekom ideš na krizu bupa osjetit ćeš još veću nelagodu, osim naravno lumidola. Svi ovi antipsih.su kontraproduktivni. Benzići prolaze ali ti ne daju ono što ti želiš a osim toga moj mozak teže prihvaća skidanje s benzića nego s bupa. Puno sreće
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Masterblaster »

Miamouse wrote: Sat Aug 13, 2022 6:01 pm Cao. Skidam se po drugi put sa bupa. Prvi put sam se skinula na suvo samo sa jednim ili 2 jointa pred spavanje, kojeg nije bilo. Samo malo smiri i opet isto tako je bilo 25 dana nesanice. Ovaj put sam skinula sa 4mg dnevno odmah na 2mg sutra cu 1mg i prekosutra 1mg. Zanima me nakon toga koje bih mogla uzeti lekove za bolove i sta bi mi sve bilo potrebno da prodjem što bezbolnije jer ne želim da smanjujem već da suzbijem krizu što više budem mogla i da izgura te dane. Drugacije ne vidim kako. Najvažnije ja da ima covek podršku bliskih ljudi. Koju imam hvala bogu.
Ti se očito nisi ni navukla na bup čim se skidaš ćibom. De molim te otiđi s foruma jer je razvidno da se igraš sa vatrom. Ovdje ima puno ozbiljnih ljudi kojima je zaista potrebna pomoć a ne da tu čitamo gluposti ovakvog tipa. S bupa od 4 mg se ne ide na 1mg tako lako što ponavljam znači da ti nije još ušao u živce i kosti zato batali to što prije jer ćeš poželjet se polit benzinom kad ti naleti prava kriza. :idea:
Post Reply