Pomoc!!! Split i okolina...

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
Torima
Posts: 15
Joined: Sat Sep 02, 2017 7:48 pm

Pomoc!!! Split i okolina...

Post by Torima »

Dobar dan svima. Trenutno sam na odmoru u Hrvatskoj i bio bih veoma zahvalan ako bi mi se javio neko ko zivi u Splitu ili slucajno jos bolje Trogiru. Unapred hvala...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pomoc!!! Split i okolina...

Post by sanela »

Torima wrote: Tue Aug 10, 2021 4:16 pm Dobar dan svima. Trenutno sam na odmoru u Hrvatskoj i bio bih veoma zahvalan ako bi mi se javio neko ko zivi u Splitu ili slucajno jos bolje Trogiru. Unapred hvala...
Zasto?
Torima
Posts: 15
Joined: Sat Sep 02, 2017 7:48 pm

Re: Pomoc!!! Split i okolina...

Post by Torima »

Pa igrom slucaja ostajem deset dana duze od planiranog. Inace ovde sam kod rodbine a terapiju koju sam poneo (Bup 4mg dnevno) nece biti dovoljna za taj period. Imam svu potrebnu dokumentaciju pa sam hteo da me neko uputi na zdravstvenu ustanovu u ovom kraju koja se bavi tom problematikom da pokusam da uzmem ovde ako je ikako moguce. Skoro 1000 km sam prevalio da bih dosao a ne bih tih dodatnih 10 dana da izgubim zbog toga.
Torima
Posts: 15
Joined: Sat Sep 02, 2017 7:48 pm

Re: Pomoc!!! Split i okolina...

Post by Torima »

Ponovo pozdrav za sve clanove. Prosle godine sam se obratio za pomoc, ista situacija mi se desava i ove godine. Na odmoru sam u Trogiru pa bih najljubaznije zamolio da mi se javi neko ko zivi u okolini, Trogir , Kastele, Split...itd. Svi mi koji koristimo istu terapiju znamo kako je ako dodje do toga da ostanes bez iste. Nadam se da ce se neko javiti da mi izadje u susret. U planu je bilo da 5. avgusta krenemo nazad ali bi ipak ostali do 10. ili 11 avgusta a terapija ce mi nestati. Unapred hvala...
Torima
Posts: 15
Joined: Sat Sep 02, 2017 7:48 pm

Re: Pomoc!!! Split i okolina...

Post by Torima »

Jeli moguce da nema nikoga na.forumu? A bilo je gomila Dalmatinaca...
Uril DJ
Posts: 39
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:39 pm

Re: Pomoc!!! Split i okolina...

Post by Uril DJ »

Prepolovi brate, taman da smanjis malo. Sa 4 mg na 1 ili 2mg nije velik problem. Problem je ako hoces na odmoru jos da pojacas malo...
Torima
Posts: 15
Joined: Sat Sep 02, 2017 7:48 pm

Re: Pomoc!!! Split i okolina...

Post by Torima »

Uril DJ wrote: Thu Aug 04, 2022 4:53 pm Prepolovi brate, taman da smanjis malo. Sa 4 mg na 1 ili 2mg nije velik problem. Problem je ako hoces na odmoru jos da pojacas malo...
Ma vec sam prepolovio i posle dva dana sam vec bedak.
Torima
Posts: 15
Joined: Sat Sep 02, 2017 7:48 pm

Re: Pomoc!!! Split i okolina...

Post by Torima »

Danas sam bio do bolnice u Splitu, kazu da mi nemogu prepisati terapiju jer nisam hrvatski osiguranik. Sve bolje od boljeg. Sad bih krenuo kuci ali deca mole da ostanemo jos. Ako se ni jedan dobar covek iz ovog kraja ne javi da mi pomogne ne preostaje mi nista drugo nego da trpim, ali to ce biti tesko izvodljivo. Najljubaznije molim ako bilo ko iz ovog kraja vidi ovu objavu neka mi se javi posto znam da necu uspeti da izdrzim jos 5-6 dana jer vec treci dan krece haos. Unapred hvala...
Locked