Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
FABIANO10
Posts: 1
Joined: Mon Jun 13, 2022 4:13 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by FABIANO10 »

A da, odjednom je došlo do neverovatnih izliva verbalne agresije…Izuzetna nervoza ume da me zbuni pored svih ovih stvari koje uzimam ili sam uzimao. Neki sekundarni efekat meda ili šta je ? Imam i pritisak , možda je do toga ? Smeta mi sve sto moram da ponovim po tri puta pa eksplodiram, buka isl… neko ? Nešto ?
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Akkasha Come Back »

U Srbiji je metadonsko održavanje besplatno. Ne znam za Makedoniju, ni Hrvatsku ni BiH.
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Makedonec »

Iskreno neznam kako je za metadon kod nas, moguce da je isto besplatna terapija, a za buprenorphine znam da ako si na terapiju onda je skoro dzaba, plati se nešto banalno pedeset denara il tako nešto.
Glavna stvar što je buprenorphine bolji od metadona je to da buprenorphine ima celiling efekat, to znači da iznad odredjene doze nema više nikakvog efekta, kolko god više uzimao, tako da je puno bezbedniji od metadona, i da se nemože zloupotrebljavati toliko kako metadon, što je i jedan od glavnih razloga što je Buprenorphine izmišljen.
Ko hoce može ovo da proveri na google, ovo oficijalno tvrdi i Americki nacionalni institut zdravlja.
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
Post Reply