Moja borba

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

Str
Posts: 16
Joined: Sun Jun 01, 2014 9:41 pm

Re: Moja borba

Post by Str »

Srećna nova godina!.Da apstiniramo u novoj 2022. godini.Idemo dalje, borba ne prestaje. 8-)
samo
Posts: 20
Joined: Sun Apr 11, 2021 2:31 pm

Re: Moja borba

Post by samo »

.
Last edited by samo on Mon Jan 03, 2022 3:54 pm, edited 1 time in total.
samo
Posts: 20
Joined: Sun Apr 11, 2021 2:31 pm

Re: Moja borba

Post by samo »

.
Last edited by samo on Mon Jan 03, 2022 4:05 pm, edited 1 time in total.
samo
Posts: 20
Joined: Sun Apr 11, 2021 2:31 pm

Re: Moja borba

Post by samo »

.
samo
Posts: 20
Joined: Sun Apr 11, 2021 2:31 pm

Re: Moja borba

Post by samo »

[.
samo
Posts: 20
Joined: Sun Apr 11, 2021 2:31 pm

Re: Moja borba

Post by samo »

.
samo
Posts: 20
Joined: Sun Apr 11, 2021 2:31 pm

Re: Moja borba

Post by samo »

..
Str
Posts: 16
Joined: Sun Jun 01, 2014 9:41 pm

Re: Moja borba

Post by Str »

Pozdrav svima od 10 decembra nisam pio.Čist sam 4 meseca.
Psihijatar mi je ukinuo antidepresiv.Skidanje sa antidepresiva je kao da si na kokainu to mi je psihijatar rekao tako da sam bio euforičan pun energije.Ujutru prvo pripremim drva,pa posao pa teretana pa šetnja od 6 km i više , bio sam pun energije druženje i pojačane komunikacije sa ljudima izlazak po kafićima preko dana na kafu.Kontaktirao sam stare drugove sa kojima sam svirao u bendu pre 15 godina sa kojima se nisam čuo godinama da opet sviramo tačno ko na kokainu da sam bio.U totalnoj euforiju sam bio.Onda sam dobio koronu 3 dana temperatura skoro 40 stepeni onda mi se desilo suprotno sve.Prvo sam imao nesanicu pa onda spavanje po ceo dan anksioznost i depresija i to je trajalo ne znam možda mesec dana.Sad sam dobro i vraćam se u normalu.Pošto sam prestao da pijem antidepresiv Seroxat vratio mi se libido i potencija što je dobro.Pijem antipsihotik i dalje , počeo sam i da sviram gitaru uglavnom sad sam ok s tim što moram da popijem i bensedin u toku dana po potrebi jer nemam mira.Ne drži mi pažnju ništa šetam po sobi samo ali to bensedin sredi sve.

Sad o antipsihotiku: Radio sam analize krvi i imam povišen šećer malo i holesterol malo nije mnogo ali svaka vrsta holesterola mi je povećana psihijatar mi je rekao da hoće to da se javi i od Onzapina koji sam pio tako da smo promenili lek sad pijem Aktavel 50 mg. dnevno.

Sve ovo gore navedeno što mi se desilo što sam živnuo posle ukidanja antidepresiva i što mi se vratio seksualni nagon i zbog holesterola koji je uzrokovan možda Onzapinom koji sam pio i zbog turbulentnog mentalno emotivnog stanja i što je prošlo 2 godine možda i više kako pijem lekove hteo sam da prekinem sa psihijatrijskim lečenjem.Međutim psihijatar mi je rekao da ona smatra da sam ja za lekove i da nije ništa strašno piti terapiju i da to treba konačno da prihvatim.Tako da se i dalje javljam psihijatru i pijem lekove.A retko mi se javi želja da popijem alkohol uglavnom se sećam kakav sam kreten bio dok sam pio i kakve sam gluposti pijan pravio tako da nemam želju za pićem

Zaboravio sam da kažem da kad sam dobio koronu jedno 10 dana nisam pio ništa od lekova.

Zamolio bih administratora foruma da izbriše postove od nika pod imenom Samo pošto mi je spamovao moju ispovest.

Pozdrav
hamovic
Posts: 1
Joined: Sun May 22, 2022 8:33 pm

Re: Moja borba

Post by hamovic »

Str,
Kako protiču dani, apstiniraš li? Je li raspoloženje ok, držiš li još zdrave navike?
Pozdrav!
Str
Posts: 16
Joined: Sun Jun 01, 2014 9:41 pm

Re: Moja borba

Post by Str »

Pozdrav!

Evo da se javim.

Apstinirao sam 7 meseci.Nisam bio lose i reko ajde da popijem jedno pivo u fazonu nisam ja težak slučaj mozda ce mi prijati jedno pivo.I popijem jedno uspava , momci sa kojima sam bio kao ajde Jos po jedno opet ne prija.Dođem kuci raymisljađ ajde sad Cu da popijem kafu i rakiju da se podignem posto me pivo uspavali i tu se napijem.

20 dana nakon toga opet se napijem razlog je što sam previše idealizovao Crkvu i monaštvo.Jer sam se bas interesovao za to.Nisam imao zelju da se zamonasim ali sam stalno slušao intervjue ljudi iz Crkve monaha najviše.Razlog tome je sto sam kao alkoholičar proizveo teške traume i psihička stanja tokom skidanja i za vreme dok sam se alkoholisao.

Nisam zatucan razumem ljude koji su ateisti ,komunisti, i ostale Ideologije.To je meni ok ,lepo je kad čovel ima neki ideal,ali sam mišljenja da ideologije nisu primenjive u praksi.Pa mi je ideja o postojanju Boga i danas najbliža.

Uglavnom prošlo je opet nekoliko meseci u apstinenciji i mogu da kažem da sam sad cak veoma zadovoljan čovek, nije idealno ali biće bolje.Alkohol mi ne pada napamet i mislim da sam izlečen.

Moje mišljenje kako sam se izlečio.

Počeo sam da radim stvari koje su me činile drevnim dok nisam bio alkoholičar ili ti zagrize i alkos.Gledao sam filmove i slušao muziku koju sam ranije voleo dok nisam bio alkos.

Sve vreme sam se bavio sportom.Leti sam išao sam na reku i plivao.Sad sam isto konstntnom treningu vise od 2 meseca.

I dalje pijem terapiju i javljam se psihijatru.Ali su doze male.
Post Reply