MOJ ŽIVOT PRAZAN BEZ DOPA,A SA NJIM JOŠ GORI VEĆ 5 GODINA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Želim da bar 2-3 dana nista ne uzmes,da se boris sa depesijom.To je depresija i svi smo se borili protiv toga,pa jebote bila si u tim klinikama i tim zatvorenim prostorijama i kako si sve proživjela.Jebo ba alkohol,on je ba najgori.Hoću da te vidim nasmijanu,hejjj mlada lijepa,pametna zivot pred tobom,pa neci ces neku osobu koja ce te razumjeti.Nije sve crno,nije majke mi i meni nekad dođe dan kada hoču da uzmem 150 grama da se nafilujem kao riblji filet i još da se ispržim lijepo.Malo mi fali da odem negdje iz kuce da me nema jedno 3-4 mjeseca sa nekim ,da opalim turneju po Jadranu,znas ono auto-stopom pa dokle stignem.Ima smisla za život, i ja vjerujem u to da cse se izvuci iz tog crnila i depresije.Tvoj drug Omar
kika
Posts: 60
Joined: Mon Jun 20, 2005 2:51 am
Location: montenegro

cccc

Post by kika »

CAO OMARE-FANATIK OPASAN KO CITROSTATIK :lol: :lol: DA PROĆI ĆEME DEPRESIJA ALI ONDA KADA BUDEM PRESTALA PITI LEXILIJUME PIŠE ANTIDEPRESIV, A U STVARI U TAKVE ME PROBLEME UDARA EMOCIONALNE PRIRODE, TOLIKO SAM OSJETLJIVA OD KAD PIJEM OVO SRANJE OD TABLETE, A NEKAD MI JE BIO DRAG..... :cry: POKUŠAVAM SE SKINUT SA NJIH, SMANJILA SAM PRIJE 7 DANA 6MG PO 4X SVAKI DAN, ONDA NA 3MG 4X, A SADA OD DANAS :-D 2X3MG I ZAISTA SE OSEĆAM BOLJE NE TOLIKO ALI BOLJE, A I BILA SAM MALO DO MORA, TAMAN KRENE SVE ONO GLATKO I TAMO MI FRENDICA IZ BG(BEČIĆE) ISTO POVREMENO UZIMA KO JA SADA 5 GODINA I ŠTA DA TI KAŽEM :smt073 pukla sam se ...i sad se iskreno kajem savjest mi ne da mira,nože dragi vjerovatno dajelujem kao labilna ličnost :cry: možda i jesam :cry: :roll: :cry:
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Pa to je normalno sa tom bolešču ,tj ovisnosti.Vidi mucit ce tebe jedno 1-2 mjeseca ta želja i non-stop razmisljanje o lexu ili dopu ali sa vremenom vidjeces to polako lapi,to ti znas ne trebam ti pricat.Najteze je prvih sedmicu -dvije ali vidis smanjila si znaci možeš to da uradis SUPER znas kako mi je drago isto kao da sam ja to uradio.Bio sam i ja navucen na te lexove rekao sam ti i prošlo me polako.Imali smo 100 puta gorih stvari Kika pa smo se izvukli,i nemoj KUKATI DA SI PUKLA KADA NISI,CIM TI SA NAMA PRIČAŠ I RAZGOVARAS TI SI NORMALNA. :smt118 i molim te nemoj se razočaravati u zivot i te gluposti jer se mi ne možemo vise razocarat vise negos to jesmo.Puno te pozdravljam i drzi se .Tvoj drug Omar
kika
Posts: 60
Joined: Mon Jun 20, 2005 2:51 am
Location: montenegro

daaaaaaaaaaaaa

Post by kika »

dje ste dragi prijatelji, daj pomozite mi. Prije neki dan sma bila dole na more i bila sam čista začudo 12 dana-čini mi se. Otišla sam s drugaricom koja je u istom stadijumu skidanja i navlačenja 5 godina, rekli smo da nećemo i puff!

Da skratim otišli u jedan gradić pored budve napravili šemu, prije toga sam se nagutala tablu lexilijuma, popila tekele ne sjećam se ni koliko, i ona isto tako ali nije pila kao ja. Pila sam toliko dok smo čekali dop na plažu da nam završi frajer kog nismo nikad u životu vidjeli, znala sam da griješim.... :cry: :cry:

Dodje famoznih 21.30 čas ja već u stanju kakvo može biti posle toliko alkohola i tableta, ali dop mi je bijo pripritet tog dana(svkog) :?
Otišli smo do nekog stana luksuznijeg koliko se sjećam, momak je izvadijo kamen čista roba da čistija nemože biti, a pošto smo u zadnje vrijeme navikle na smeće :? mislili smo i ovo je tako.
Medjutim nismo imali alat kod sebe i uzeli smo na nos, ljudi automatski poslije 10 min ja sam pala povukla sam previše a i ovo ostalo je uradilo svoje.
Povedoše me u urgentni ispraše me, infuzija ovo ovno, kaže doktor šta je bilo maloj - pojela je ribu e eee zamislite to daj da vidim zenice -ne reaguju na svjetlost.ovo je heroinaš tako me nazvao mamu j.....
Otrijeznih se ja odosmo u apartman ostalo nam još po malo uzesmo na kašiku bilo je jedan sat sjutri dan i bilo je :supz:

E posle tog nastupa katastrofalna psiha koj mi razdire svaki djelić trulog mozga ili bar ovo što mi je ostalo zdravo...

nEMOGU DA SPAVAM, AJD NEKA ME BOLI KOJI GOD HOĆE DIJO TIJELA ALI GLAVA -JE TOLIKO PRAZNA! I ja sam dragi prijatelji prazna dop mi je u glavi 24 časa jebote ko da sam u početnoj fazi od godinu dana pa mi je sve :shock:

Neznam što lupetam, pišem nešto o tom noniju da me zikra manje razbija,već sam popila 3-4 lexića nemam ništa drugo i nemogu da spavam...

Nisam baš nešto za priču ali pošto nemam druga da mu kažem vi mi postajete kao family...POGRIJEŠILA SAM ZNAM jer sam se profanisala u tom stanju i mnoge gluposti napravila zbog kojih se sada kajem, razmišljam kako sam to mogla, a što je najcrnje hors i dalje stanuje u mojoj ludoj glavi.. Pozdrav od mene nemogu više :cry:
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

a sta ces,Kika,uzela si i ne mozes nazad..moras napred ako hoces da se skidas..
komune,blokatori,implanti,iboga...itd.itd.sve je to dzabe,sreco, ako ti malo ne 'sredis' svoje misli...
a ja se nadam da hoces..probaj se malo izolovati negde( i ,naravno,ostani ovde sa nama)...
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ufffff,ma nemoj se sad na sebe ljutiti ,uzela si i gotovo,nema vracanja unazad,nema plakanja idemo dalje KIKA IDEMO DALJE!!!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Draga Kika,

Ono što se napravi, ne može se promijeniti. I zato, nemoj sada provoditi vrijeme i sažalijevati samu sebe. Ako si fakat odlučila da prestaneš uzimati dop, onda skupi snagu i ne osvrći se. Samo idi naprijed! Znam, lahko je to reći, ali treba to izgurati... polako. Korak po korak.

Budi s nama, piši kako si i o čemu razmišljaš...

Puno sreće! Mi vjerujemo da ti to možeš uraditi!
Čuvaj se!

Sanela
kika
Posts: 60
Joined: Mon Jun 20, 2005 2:51 am
Location: montenegro

zdravo

Post by kika »

Pozdrav svima, Saneli, Omarčiću, ns i neznam svima koji ovo čitaju...

Dok ovo pišem plačem :cry: :cry: tako sam tužna a žudnja mi nagriza mozak DAJ DAJ DAJ!!!!

Došla sam s posla prije vremena, i sada na ovom radnom mjestu tupavom i dosadnom svi su me provalili, a prave se mutavi. Radim tamo nešto na računaru, a slova ne vidim, svi su skoro protiv mene ima par ljudi koji me vole ali ovi drugi me s prezrenjem gledaju čak i kuvarica s kojom sam imala duet zato što sam nenamjerno nešto prosula i izvinula se da ću da srecim to, a ona meni ti djubre jedno doješ tu napirlitana meni to da radiš-pa izvinite-izvinite-izvinite, ali ona i dalje napad.

Onda sam pukla i svašta joj zasula u facu- što nebi pas maslo pojeo..
Neznam što vam ovo pišem, možda netreba...
Nisam ja baš sama oko mene je uvijek muška publika, u većini i neke nove frendice al to nije to, ja sam se povukla u sebe i samo eto dojem kući, vidim šta ima na internetu, zovu me frajeri al ja to nemogu-nemam momka ihahaha

Rekla sam vam ono što me boli, želudac mi puca, ažao mi je tate on me zaista razumije i vidi da nešto nije u redu ali ja nemogu da mu kažem ništa takva sam osoba ono što me najviše boli držim u sebi, jedino sam vama rekla ponešto.

''TEŠKO MI JE, LOŠE MI JE ŠTO TE NEMA(DOP) VRATI SE....
ŠIZNUĆU, EVOSVISNUĆU, EKSPLODIRAĆU ŠTO TE NEMA J A V I SE...''

pozdrav od mene tuge tužne :cry: :(
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Kika ja ti nisam pisao mnogo ali ne mogu sada da ti ne pisem.
Tvoje pisanje, sve to sto ti se desilo u zadnje vrijeme nije sigurno prvi put , niti zadnji ako se pod hitno ne povuces , najbolje ako mozes kod nekoga na selu . Tvoje pisanje ima ciste znakove stresa ,zbunjenosti, slabog povjerenja u samu sebe.... i tako dalje. Ovi znakovi su jasni predznaci totalnog nervnog kolapsa i duboke depresije iz koje ti se niti malo nece biti lako izvuci. Koliko sam shvatio ti si vec bila podvrgnuta terapijskim lijecenjima/lijecenju ali izgleda da to nije pomoglo. Znaj da pomoc ne lezi izvan ili oko tebe vec u tebi samoj. Ako sebi das nekoliko mirnih i cistih dana i u tom periodu saberes misli i pokusas se odluciti kojim putem ces nastaviti, onda je to dobar pocetak. Niko tebe ne moze dovesti do boljeg razmisljanja i djelovanja ako ti ne dopustis da ti se pomogne(bezuslovno) i ako ne uvidis da tvoj nacin razmisljanja samo dovodi do neprestanih osjecaja malenosti,tuge,straha,kajanja, i destruktivnije ovisnosti. Ti molis za pomoc ali i sama sigurno znas da od toga nema nista dok god ti ne shvatis i prihvatis cinjenicu da si nemocna prema ovoj bolesti.
Poslusaj bar ovaj savjet za kratku izolaciju ,naravno u drustvu nekoga sa kime mozes razgovarati o svemu i kome potpuno vjerujes pa se onda na malo stalozeniji nacin javi. kako je sada tesko je uopste shvatiti gdje da ti se pocne pomagati. previse je toga nagomilano.
M. Sarkic
kika
Posts: 60
Joined: Mon Jun 20, 2005 2:51 am
Location: montenegro

daaa

Post by kika »

Mustafa u pravu si ja sam u totalnom kolapsu, neznam više šta hoću, zaista voljela bih da ne mislim na dop da mogu da živim bez njega, a da mi bude normalno stanje.

Bila sam nekoliko puta u izolacije i zaista donekle mi je pomoglo, osjećala sam da mogu bez horsa ali čim prodje izvjestan period opet počinje ta žudnja koja me razara, možda je ovo moje nervno rastrojstvo poljedica nezadovoljstva na poslu-ne shvatanja okoline kao svi se kaparima ali u dubini ja imam svoj neki drugi pogled na sve to-vješto tamo glumim.
Emotivna sam osoba inače i to za sitnice a ovaj lexilijum 3-4 na dan valjda mi prouzrokuje depresivno stanje.

Svega toga sam ja svjesna nisam otkačila baš :oops:
Ovakvo stanje mi se nije dešavalo odavno a da traje malo dži vremenski interval.
I kad podjem tamo u izolaciji sa prijateljem, a nemam ih mnogo pravih to je ono sve super a kroz glavu mi vrzma može biti mnogo bolje. Inače po prirodi sam jako temperamentna osoba bila i bez dopa, dop je učinijo da budem skrozzz.E posle apstinencija kraćih ili dužih ja sam povučena i patim. Bila sam čista 4,5 mjeseci kad sam došla iz bg, sve je super teklo ali ja nisam bila ja.
Čini mi se da mi ljubav hvali ona prava koju nikada neću naći možda nekada ne vjerujem, jer jednom sam voljela i to me je slomilo on se oženijo došla sam mu na sopstvenu svadbu neznajući kao neželjeni gost. Prije toga sam se udala us vojoj 16,5 godini zaljubila na blic i mislila svijet je moj-nisam znala ko je on al dijete sam bila i uvijek sklona porocima. Sa suprugom bivšim sm doživjela pakao od života, bijo je diler najjači i da te ne smaram i sve vas neznam jesam li ovo pisala na ovom forumu.
Policija mi je bar 3 puta sedmično ulazila u kuću u pola noći pretresala, skrivala sam se, prenosila mu, i doživjela najveća poniženja od njegove porodice.blablabla bilo je tu svega moj mustafa nego nemom snage da pišem i sjećam se svih tih sranja.

Potrudiću se da budem bolja, smanjim ljekove, al moj problem kada nije droga jeste alkohol ''ko nije na džanku jeste na šanku'' :lol:
I onda tako, skinem se, onda pijem mada sada mnogo manje.

Mislim da mogu pokušat ću na metadonu jer to nisam probala, ablokatore i sve tablete koje postoje sam ne pila nego jel :?

Vidjeću dragi mustafa kako ću, nisam u nezavidnoj situaciji što se tiče svi h drugih stvari u životu al u nezavidnoj situaciji je moj mozak.

Pozdrav od kike u svakom slučaju dobro si prokužijo neke stvari :wink:
Post Reply