sad belaj sa lexiliumom

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by sanela »

monstrum wrote: Fri Oct 22, 2021 5:04 pm opet ja...zna li neko postoji li neka ustanova u Sarajevu koja se ozbiljno bavi ovim problemom? Odnosno sa posljedicama nakon skidanja. Osoblje u ZZBO je korektno ali svaki put kad odem na kontrolu drugi je doktor i imam osjecaj da se ne mogu dovoljno posvetiti pacijentima.
Pozdrav,

Nažalost druga javna ustanova nema. Možda jedino da se obratiš Centru za mentalno zdravlje pri svom Domu zdravlja, pa ako naiđeš na OK psihijatra, može ti pomoći.
Možeš mi se javiti privatno da ti možda nekog preporučim.
Sretno.
monstrum
Posts: 8
Joined: Mon Sep 06, 2021 5:37 pm
Location: Sarajevo

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by monstrum »

ovo me je unistilo
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by sanela »

monstrum wrote: Fri Oct 29, 2021 7:36 am ovo me je unistilo
Šta te je uništilo?
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by oxo »

monstrum wrote: Fri Oct 29, 2021 7:36 am ovo me je unistilo
druze, vreme leci sve

to je narocito tacno kod benzosa

daj sebi malo vremena, i ne postavljaj prevelika ocekivanja. dan po dan.. bice bolje ;)

a vremena treba, i to dosta

veruj mi, prosao sam to
monstrum
Posts: 8
Joined: Mon Sep 06, 2021 5:37 pm
Location: Sarajevo

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by monstrum »

unistavam se preko 20 godina, paralizovan od straha, tek sada to primjecujem. nevjerovatno sta sam postao. jedino kad lex popijem oslobodim se ove tegobe, zeljan druzenja, komunikativan, raspolozen, zanteresovan..dan po dan mi je svakako, mrzim se cijeli zivot, mrzim sto se osjecam nemocno, sto ne zelim sebi da pomognem. nemam za sta da se ufatim..sta znaci bice mi bolje? vracam se opet svom stanju kada sam non stop anksiozan, nadrkan, samo cekam da prodje sve..i prolazi sve a ja kao da ne zivim uopste..nevjerovatno kako sam povrsan i glup..a kazu da sam inteligentan..grohotom se smijem...fuj
Kurebija8
Posts: 4
Joined: Sun Oct 03, 2021 9:29 am

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by Kurebija8 »

đondo wrote: Fri Sep 10, 2021 10:39 am
monstrum wrote: Mon Sep 06, 2021 5:55 pm Pozdrav svima,
Jedan sam od mnogih koji imaju problem sa lexom. 38 godina, a prvi put sam se susreo s njim jos u srednjoj skoli (nasao kod stare). Tada je to bilo periodicno u manjim dozama, medjutim unazad 2.5 godine poceo sam divljacki da ih trosim i mixam sa raznim drugim glupostima (alkohol i trava najvise). Negdje od februara 2020. sam poceo uzimati 30 tableta od 3mg odjednom. To je trajalo nekih godinu dana, kada sam shvatio da ne mogu vise tako. Preko zavoda za bolesti i ovisnosti krenuo sa shemom za skidanje (ukljucili mi flusetin ujutru i trittico navece bez kojeg mislim da ne bih nikako spavao). Horor koji sam prosao ne bih pozelio ni najvecem neprijatelju. Trenutno sam cist neka 3 mjeseca ali i dalje je dosta zeznuto. Zelja mi je da podijelim ovu svoju pricu s vama jer mislim da ce mi tako biti lakse. Sadasnji simptmi koje imam su velika anksioznost ( pogotovo kada se probudim), slaba koncentracija i paznja, slab apetit (smrsao 10 kila, a ionako sam mrsav cijeli zivot), neki tup osjecaj u glavi, bezvoljnost, i osjecaj da mi je mozak sprzen, konstantan nemir i nervoza. Opet napredak koji sam napravio je nevjerovatan. Ako neko ima neki savjet iz iskustva sta bi mi moglo dodatno pomoci bio bih zahvalan.
Pozdrav.
Pozdrav monstrume, ne znam šta da ti kažem nego da si najgore prošao i sad može ići samo na bolje. Čim spavaš to računaj već kao veliki uspjeh i put prema skidanju. Pokušaj si naći neki hobi. Nešto što si prije volio a sada zapostavio. Meni je vježbanje u teretani puno pomoglo. Vožnja bickla također. Ali svatko je specifičan tako da ne mogu reći da i ti to radiš!
Ti si izbio naj teze ... Sretno i pici i da svi smo specifični i ne razumije nas niko ... A i ne treba...😉
Kurebija8
Posts: 4
Joined: Sun Oct 03, 2021 9:29 am

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by Kurebija8 »

Brate i ti zglajza skinuo se , cist i navuces se na BZO. BenzoDiaz .. jebeno je skidanje mora Ici polako spustanjem. I pogoditi s AD da digne malo. Benzici su opasni a naj manje ih se ljudi boje .
Post Reply