Pomoć ženama (zatvor, život na ulici)

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
Zlatnosunce
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2020 5:21 pm

Pomoć ženama (zatvor, život na ulici)

Post by Zlatnosunce »

Pozdrav svima,
Zanima me da li postoji ikakav program koji omogućava "povratak u normalan život" zatvorenicama nakon odsluženja kazne? S obzirom da žene uđu sa vrečicom u ruci i dokumentima, pretpostavljam kad izađu da su na knap s novcima i nemaju gdje? Isto tako nakon izlaska iz komune? Ako osoba nema obitelj ili je u lošim odnosima - šta onda?

Postoji li neka udruga koja pomaže žene - bivše ovisnice?
Postoji li neko ko šalje donacije u komune ili zatvor (higijenske potrepštine?) Da li bi u komuni prihvatili takvu donaciju i raspodjelili ljudima unutra?

U razvijenim zemljama, poput UK-a postoje udruge koje se bave pomaganjem zatvorenicima ili udruge koje se iskljucivo bave zenama koje se bave prostitucijom(idu ih trazit po ulici, nose im vrece za spavanje).
Da li bi takvo šta u HR pomoglo, kako bi ovisnica na ulici reagirala da joj priđu ljudi sa vrecom za spavanje, dekom i hranom usred zime - da li je takav pristup dobar ili otezava ovisniku?
Hvala na izdvojenom vremenu.
Nekako sam misljenja da ljudima treba dat sansu, ali kojim metodama? Molim prijedloge iz vase perspektive.
Hvala
Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: Pomoć ženama (zatvor, život na ulici)

Post by Ausername »

Zlatnosunce wrote: Wed Feb 02, 2022 4:56 am Pozdrav svima,
Zanima me da li postoji ikakav program koji omogućava "povratak u normalan život" zatvorenicama nakon odsluženja kazne? S obzirom da žene uđu sa vrečicom u ruci i dokumentima, pretpostavljam kad izađu da su na knap s novcima i nemaju gdje? Isto tako nakon izlaska iz komune? Ako osoba nema obitelj ili je u lošim odnosima - šta onda?

Postoji li neka udruga koja pomaže žene - bivše ovisnice?
Postoji li neko ko šalje donacije u komune ili zatvor (higijenske potrepštine?) Da li bi u komuni prihvatili takvu donaciju i raspodjelili ljudima unutra?

U razvijenim zemljama, poput UK-a postoje udruge koje se bave pomaganjem zatvorenicima ili udruge koje se iskljucivo bave zenama koje se bave prostitucijom(idu ih trazit po ulici, nose im vrece za spavanje).
Da li bi takvo šta u HR pomoglo, kako bi ovisnica na ulici reagirala da joj priđu ljudi sa vrecom za spavanje, dekom i hranom usred zime - da li je takav pristup dobar ili otezava ovisniku?
Hvala na izdvojenom vremenu.
Nekako sam misljenja da ljudima treba dat sansu, ali kojim metodama? Molim prijedloge iz vase perspektive.
Hvala
Mogu da pokušam da se raspitam. Jasno je da je teško i da za sve treba "veza", a za žene stvarno ne znam, bila je ovde Akkasha Come Back, 3 godine u zatvoru, pokušaj naći njene postove, dosta je pisala o tome šta je radila i kako se snalazila, a još je problem Korona, nenormalno.

Ja sam iz Srbije, majka mi je u Austriji. Ne znam ništa kako je u Hrvatskoj. Javi se, jer me baš zanima ima li takve pomoći.A ja ću se potruditi raspitati.
Zlatnosunce
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2020 5:21 pm

Re: Pomoć ženama (zatvor, život na ulici)

Post by Zlatnosunce »

Zanima me da li ima ikakva udruga u Srbiji?
Post Reply