Skidanje sa lijekova i marihuane

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Buco
Posts: 2
Joined: Fri Nov 12, 2021 6:07 pm

Skidanje sa lijekova i marihuane

Post by Buco »

Imam 48 godina, razveden sam i imam kćer od 20 godina. Živim u drugom braku koji je skladan već 8 godina.
Marihuanu pušim 23 godine, zadnjih 5 godina par džointa uveče. Uz to, ovisnik sam o tramadolu. Uzimam oko 100-200 mg dnevno već 10 godina, čist ili u kombinaciji sa paracetamolom. Zbog anksioznosti, također sam redovito uzimao Diazepam ( Apaurin), od 5-10 mg dnevno.
Kada sam konačno otišao psihijatru, kojeg inače poznajem iz mlađih dana, dobio sam sljedeću terapiju : Exmal 300 2x1, Zoloft 75 mg, Zyprexa 5 mg uveče, i Klonazepam 0,5 po potrebi.

Godinu dana sam otezao i konačno počeo piti Zoloft i Zyprexu. Exmal nisam, ne znam zbog čega...Međutim, evo punih dvije godine uzimam uz to( samovoljno), Xanax ( 0,5/1mg,) a ponekad i Apaurin. Unatoč savjetu doktora, nastavio sam sa kombinacijom tramadol/paracetamol , marihuanom i anksioliticima. Klonazepam u dozi 0,5 mi ne pomaže dovoljno brzo i dugo.Od Zyprexe sam se udebljao.I dalje me muči anksioznost.( F40).

Povremeno, jednom u sedmici, uzmem malo speeda.

Upao sam u začarani krug.Kako da prestanem sa tramadolom i anksioliticima, te marihuanom, i ostanem samo na Zoloftu i Exmalu?. Šta me čeka ukoliko prestanem odjednom? Užasno se plašim i nesiguran sam.

Šta mislite kako se iščupati iz ovog miksa lijekova i droge?
P.S. Poznajem medicinske i farmakološke termine.
Post Reply