Metadon, Molim za pomoc

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Enterxs
Posts: 1
Joined: Sat Jun 26, 2021 9:59 pm

Metadon, Molim za pomoc

Post by Enterxs »

Pozdrav,zeleo bi da mi neko iskusan odgovori na par pitanja. Za koji vremenski period se javlja metadonska zavisnost (fizicka)? Prebacio sam se sa dopa na metadon kako bi pokrio krizu na 25mg, danas sam prebacen na 30mg. Pre dva dana sam osetio da mi je malo 25mg i danas su mi povecali. E sada mene zanima dali sam ja zakoracio u fizicku zavisnost. 15 dana ga uzimam, vec osecam da nisam sav svoj mozda se vidi i po pisanju. Uzgred pre toga sam uzimao metadon 2x 30mg po 10dana pa sam pravio pauzu 20 dana ali sam ga presekao sa dopom onda liriku kad nije bilo dopa i ponovo se vratio na met. Hocu da ga batalim i zeleo bi da znam ako sam zakoracio u opasnu zonu, da mogu da se pripremim za brzo skidanje? Molim za odgovore. Uzgred volim opijate. Ali ne bi da zakoracim u "metadonski uzas" o kojem svi pisete, i mnogo njih mi je reklo "Samo nemoj Metadon"
Post Reply