O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

Ma, španski je lak, samo kolutaš očima i krstiš se :lol:
Šalim se ;)
Jesam pisala da sam naučila dosta ali o ovakvim stručnim tekstovima nema šanse ni na jednom jeziku sem srpsko-hrvatsko-bosanskom.

Znači, ipak se čita- tako sam i mislila, naizgled pust forum, nekoliko aktivnih članova, taman pomislim da nema niđe nikoga što bi rekli Crnogorci, kad vidiš, neko je ipak čitao i nisam uzalud pisala, drago mi je 💜

Ja bih kao bivši zavisnik htela da pomognem ljudima ali nažalost ukapirala sam da je sve individualno, od razloga prvog uzimanja pa do toga koja terapija kome odgovara i ne odgovara.

Ja, recimo, nikako ne mogu da podnesem "dizalice", što je tolike jebene godine mučilo psihijatre a oni su onda mučili mene, ja mučila roditelje i sve u svemu- pakao.
(Pod dizalice mislim na antidepresive. Zoloft na primer).
Kako i zašto je uopšte moguće da depresivnoj osobi ne pomažu antidepresivi, čak štaviše odmažu? Ne znam, ali našla sam ovu kombinaciju posle toliko godina!
Drogirala se do 2005/6/7/8 i pola 2009. a posle tolikih godina jedva nađem terapiju koja mi odgovara.

Znam da je Leponex za šizofreniju, i to ono kad "nijedan drugi lek ne deluje", to piše svuda.
A ko zna, možda i jesam psihotična, imam dobar preduslov čak i za šizofreniju, od malena sam "preosetljiva i sve me pogađa" (to piše na internetu da je odlična podloga da se razvije neka vrsta šizofrenije).
Strašno zvuči, jel' da? Kao ono "ludača" i to.

Ma samo da vam svima kažem koji čitate: niko vas ne može bolje poznavati nego vi sami sebe i znati šta vam odgovara.
Meni je depresija nestala kada sam prestala da pijem antidepresive, pa vi sad vidite koliko su stručnjaci stručni i koliko je zapravo sve kao što rekoh individualno- ja ću uvek pisati svoja lična iskustva u nadi da ću nekome ko čita možda pomoći, ne dajem savete jer nisam stručna, ali na tuđim životima i pričama može čovek da se prepozna i pomogne sam sebi...
Pozdrav svima, idem za 2 minuta popiti terapiju (pijem tačno u 22h) to uveče, a ujutru kako kad, kad ustanem, oko 11h.
U podne/posle podne ako mogu, preskočim, eto danas sam izdržala do 20h bez te podnevne.
Pravila pizzu sa majkom, okupirala se a i najela :lol:
;)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Tue Jan 19, 2021 10:00 pm Ma, španski je lak, samo kolutaš očima i krstiš se :lol:
I places. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Wed Jan 20, 2021 12:38 pm
Akkasha Come Back wrote: Tue Jan 19, 2021 10:00 pm Ma, španski je lak, samo kolutaš očima i krstiš se :lol:
I places. :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :x :lol:

Ako mi veruješ da nisam gledala te serije 🤣
Ali išlo mi na nerve što skoro svi jesu pa učila španski iz inata, kao ono niste svi vi pametniji od mene 🤣
Ali- zaiebala se, s'tim "mojim" mogu da se slikam :lol:
Nikako da nađem volju kao nekada pa da počnem stvarno da učim oficijelni (zvanični) španski jezik, kojim govore Madriđani.
Do tada mogu samo da se krstim i plačem 😂
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Jan 20, 2021 7:41 pm
StopBup wrote: Wed Jan 20, 2021 12:38 pm
Akkasha Come Back wrote: Tue Jan 19, 2021 10:00 pm Ma, španski je lak, samo kolutaš očima i krstiš se :lol:
I places. :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :x :lol:

Ako mi veruješ da nisam gledala te serije 🤣
Ali išlo mi na nerve što skoro svi jesu pa učila španski iz inata, kao ono niste svi vi pametniji od mene 🤣
Ali- zaiebala se, s'tim "mojim" mogu da se slikam :lol:
Nikako da nađem volju kao nekada pa da počnem stvarno da učim oficijelni (zvanični) španski jezik, kojim govore Madriđani.
Do tada mogu samo da se krstim i plačem 😂
Hahah, ne verujem ni ja da bih gledao, nego sam bio klinac tada. Kad je bila Ksandra, još sam živeo na selu. Dva druga i ja krali koš likovima iz druge ulice, taktika nam je bila između 8 i 9, jer tada svi gledaju Kasandru. :D

Uhhh, malo sam se predozirao sarmom, pečenjem i tortom, slava mi je danas. Nismo pravili ništa veliko zbog korone, ali nam je baš fino, ekipa mala, ali odabrana. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

Pa srećna slava! :)
Que tengas un muy buen día! Ne izdržah, morala sam :lol:
"Da imaš mnogo dobar dan", tako se kaže ono što bi mi rekli "Želim ti predivan dan"
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Jan 20, 2021 8:35 pm Pa srećna slava! :)
Que tengas un muy buen día! Ne izdržah, morala sam :lol:
"Da imaš mnogo dobar dan", tako se kaže ono što bi mi rekli "Želim ti predivan dan"
Ej hvala ti puno. Moracu cesce da provodim vreme u drustvu kao jucerasnjem. Bas mi je lepo bilo.

Nego gde je Frajla? Frajla, ziva li si? :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Thu Jan 21, 2021 1:46 pm [quote="Akkasha Come Back" post_id=156205 time=<a href="tel:1611171315">1611171315</a> user_id=13776]
Pa srećna slava! :)
Que tengas un muy buen día! Ne izdržah, morala sam :lol:
"Da imaš mnogo dobar dan", tako se kaže ono što bi mi rekli "Želim ti predivan dan"
Ej hvala ti puno. Moracu cesce da provodim vreme u drustvu kao jucerasnjem. Bas mi je lepo bilo.

Nego gde je Frajla? Frajla, ziva li si? :)
[/quote]

Normalno ziva ziva

Cekam detalje. Nisi nesto pricljiv
Sta si lecio bensedinima i rivotrilima kod psihijatra ?
Sta se desilo da ti je to prepisala?
Bitno je da se ti bolje osecas
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Fri Jan 22, 2021 12:11 am
Normalno ziva ziva

Cekam detalje. Nisi nesto pricljiv
Sta si lecio bensedinima i rivotrilima kod psihijatra ?
Sta se desilo da ti je to prepisala?
Bitno je da se ti bolje osecas
Da bih zasao u detalje, i da bih sve detaljno docarao, morao bih da pisem od "Kulina bana", neka to priceka...

Nisam se odmah javio kod doktorke, i ako mi je bila na raspolaganju vec treci dan, javio sam se nakon nedelju dana. Prvo sam mislio da cu gurati po onom svom ranijem stavu, nista lekovi, nista psihijatri, pa se predomislio.

U glavnom, ispricao sam sve bitno iz svoje istorije, a od problema u kojima bi mi mogli pomoci lekovi, zalio sam se na letargiju, anksioznost i los san, ne bas insomniju. Ja sam trazio na par dana ksalol, da i flormidal, ali nisam to dobio. Rekla mi je da cemo pratiti stanje, i da mi nakon izbacivanja rivotrila, moze prepisati remeron. Meni je brzo postalo dosta bolje, poceo sam da trcim napolje kad izadjem vrlo cesto i da radim onu vezbu "propadanje", znas sta je to, uhvatis se za dve sipke, pa se spustas i dizes rukama. U sobi sam radio sklekove, poceo da citam knjige, resavam enigmatiku i igram drustvene igre. Osecao sam se ok, rivotril kad sam izbacio, u opste mi nije falio, niti mi se stanje pogorsalo, tako da kasnije remeron nismo pominjali niti ja niti ona. Letargija je prestala, a spavao sam odlicno. Nastavio sam postepeno da smanjujem bensedin, i ukinuo ga kao sto sam vec pisao kad sam bio na 5mg ujutru i 5 mg uvece. 3-4 dana sam bio na toj miligramazi, i onda prekinuo...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Dobro, nije to gotovo ako si prekinuo sa tabletama. Prati stanje i nemoj bezati od remerona, to je jedan od najboljih lekova i na to se ne mozes navuci
Ja bila 7 godina i bez problema sklonila
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Znam da nije gotovo, samo ja sad ne osećam potrebu za nekom hemijskom podrškom, ne vidim razlog zašto bih pio nešto.

Kao što si rekla, pratim stanje, pa ću videti kako dalje...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply