O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Nov 23, 2020 10:47 pm
Kapiram te... Možeš probati do Nove da smanjiš, verovatno bi ti to delovalo pozitivno na psihu. Vidim da se nerviraš zbog pljuga, a naročito što si povećala. Možeš probati onu foru, kad ti dođe, odložiš na sat vremena, pa onda zapališ.

Jebeš Novu godinu. Nismo više klinci pa da nam je to bitno. Čuj klinci, ja dogodine 35, lele majko. :)

Kupi neku žešću krdžu, tipa "point", pa da ti se zgradi, hahahah. :D

P.s. Ja isto više pušim kad radim.
Bio sam fino sveo već duže vreme na do 15 dnevno, onda u oktobru naravno povećao, sad ispalim opet u glavnom manje od 20.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

Ja bila na hipnozi kod nekog Hrvata ( 150 € x 2 muz i ja ) i zapalili 4 ti dan. Zatim laseri, neka ruska metoda 200€ ja zapalila poslije mjesec. Citala neke knjige, nista. Nisam probala stvarno flastere...
Dobro stvar je sto sam smanjila na nekih 10 cigara dnevno.
Ps - kod nas zabranjeno u kaficima da se pusi. Prosli zimu sam cijelu prehladjena bila jer sam sjedila u february u basti 🙄
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Ninocka wrote: Tue Nov 24, 2020 1:45 pm Ja bila na hipnozi kod nekog Hrvata ( 150 € x 2 muz i ja ) i zapalili 4 ti dan. Zatim laseri, neka ruska metoda 200€ ja zapalila poslije mjesec. Citala neke knjige, nista. Nisam probala stvarno flastere...
Dobro stvar je sto sam smanjila na nekih 10 cigara dnevno.
Ps - kod nas zabranjeno u kaficima da se pusi. Prosli zimu sam cijelu prehladjena bila jer sam sjedila u february u basti 🙄
E jedino hipnozu nisam probala :) lasere i na suvo sam probala, pa upalilo sa flasterima.

Na flastere geldajte kao na bup kod heroina. Supstitucijska terapija, bez zezanja

Ja nisam prestala odmah, nego sam Spontano pocela lepiti flastere i to sam odlucila od danas do sutra, jer sam imala paket flastera u kuci. I nisam prestala sa pusenjem nego sam odredila 7 pljuga na dan i skidala nakon svakih par dana po jednu. Prvih mesec dana je zapravo najlakse, meni je frka bila nakon 2-3 meseca.
Znaci.... nikotin dobijamo preko flastera samo se treba malo suzdrzavati.
Ovo je sve bilo radjeno uz doktorkine preporuke i tako oni rade sa pacijentima.
Xanci nemoj cekati novu ili ne znam ni ja sta, stalno nesto cekamo i to nas cini nezadovoljnima. Kupi paket i probaj!
Neces znati dok ne probas ali bolno uopste nije.
Ja sam mislila posle proslogodisnjeg neuspeha i seroquela da cu pusiti do kraja zivota, ali su mi gdno smetale i plus sam zaradila astmu
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Kupila Frajla..Nikorete su imali u ovoj apoteci, imali su od 24 mg i od 15 mg i uzeh ove jace,j er stvarno nisam znqla koje bih trebala i od ujutru krecem..
Na knjigu sam zaboravila, ali nema veze do vikendq cu je uzeti i procitati na miru..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

xxxana wrote: Tue Nov 24, 2020 6:02 pm Kupila Frajla..Nikorete su imali u ovoj apoteci, imali su od 24 mg i od 15 mg i uzeh ove jace,j er stvarno nisam znqla koje bih trebala i od ujutru krecem..
Na knjigu sam zaboravila, ali nema veze do vikendq cu je uzeti i procitati na miru..
Nicorette su najbolje.
Ja sam uzimala od 15 mg jer sam se vodila time da su moje cigarete, koje sam pusila, bile srednje jacine. Imale su 0,4 nikotina ili cegavec,a koliko znam recimo crveni marlboro je mnogo jaci.
Zato sam i dala sebi za pravo 7 cigareta na dan prvih dana, a ti pokusaj sa 5-6. Znaces da ti je previse ako budes imala glavobolje! Obavezno pred spavanje flaster skidaj i prvo ujutru sto treba da uradis jeste da lepis flaster.
Ujutru imas vecu potrebu za cigarama, ali kako dan odmice potreba ce biti sve manja.
Znam da posle 16h nisam imala potrebu za cigaretom

Ajd pa javljaj kako ide i pitaj ako imas nedoumica ili ako ti treba pordska
Srecno
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Prvo mi pade na pamet da je glupo porediti supstituciju kod gudre i flastere kod pusenja. Zašto? Zato što sam ja taj bup gledao samo kao jeftinije drogiranje, a inače ga nikad nisam otapao pod jezikom, već isključivo šmrkao. Još verovatno flasteri nisu ni jeftiniji od cigara. E sad, aj kao ako koristiš pravilno supstituciju, pa se odvikneš od šmrkanja i bodenja, onda i ima nekog smisla, ali koristiti kratko. Dobro, tu su i finansijski razlozi. Možda ti flasteri mogu da pomognu oko navike da pušiš i držiš cigaru u ruci, ali ne treba ni njih predugo, jer se njima ne rešavaš nikotinske zavisnosti, koja je bruka jaka, ali meni nije jasno zašto. Mislim na psihičku zavisnost.

Vi"š ti kako mi ovde delujemo na Xxxanu. :) Knjiga, flasteri...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Wed Nov 25, 2020 8:52 am Prvo mi pade na pamet da je glupo porediti supstituciju kod gudre i flastere kod pusenja. Zašto? Zato što sam ja taj bup gledao samo kao jeftinije drogiranje, a inače ga nikad nisam otapao pod jezikom, već isključivo šmrkao. Još verovatno flasteri nisu ni jeftiniji od cigara. E sad, aj kao ako koristiš pravilno supstituciju, pa se odvikneš od šmrkanja i bodenja, onda i ima nekog smisla, ali koristiti kratko. Dobro, tu su i finansijski razlozi. Možda ti flasteri mogu da pomognu oko navike da pušiš i držiš cigaru u ruci, ali ne treba ni njih predugo, jer se njima ne rešavaš nikotinske zavisnosti, koja je bruka jaka, ali meni nije jasno zašto. Mislim na psihičku zavisnost.

Vi"š ti kako mi ovde delujemo na Xxxanu. :) Knjiga, flasteri...
Pa ako si budala ti polepi paket flastera. Meni je tesko razumeti zloupotrebljavanje bup jer ga nikada nisam zloupotrebljavala, tako da mi nikada ti mozgovi nisu bili jasni. Ako ces da se drogiras, onda se drogiraj kako spada. Ako ces da pusis onda pusi a ne da rokas flastere
U ovu pricu se ulazi samo ako imas zelju da se resis cigareta.
I meni su se smucile i nisam uzivala u njima ama vas nikako pri kraju i to mi je bio dobar znak da je vreme da ih sklanjam.
Xano, a vremena na pretek imam! Sada vidim da sam pola dana provodila samo puseci cigarete
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Wed Nov 25, 2020 9:13 am
Pa ako si budala ti polepi paket flastera. Meni je tesko razumeti zloupotrebljavanje bup jer ga nikada nisam zloupotrebljavala, tako da mi nikada ti mozgovi nisu bili jasni. Ako ces da se drogiras, onda se drogiraj kako spada. Ako ces da pusis onda pusi a ne da rokas flastere
U ovu pricu se ulazi samo ako imas zelju da se resis cigareta.
I meni su se smucile i nisam uzivala u njima ama vas nikako pri kraju i to mi je bio dobar znak da je vreme da ih sklanjam.
Xano, a vremena na pretek imam! Sada vidim da sam pola dana provodila samo puseci cigarete
Fora je što ja u početku nisam imao pojma šta bup u stvari radi u mozgu, a uzimao sam ga samo kad nisam mogao da nađem dop.

Pošto sam šmrkao uvek četvorku u tom početnom periodu, nakon nekih 6-7 meseci klacknja, dop je presto da me radi, mislim te doze koje sam ja uzimao, postale su preslabe za četvorku bupa i nakon nekoliko dana, a ja nisam imao pojma za "probijanje" jačim dozama. Posle sam saznao za blokirajuće dejstvo bupa, bup je počeo da me radi bolje nego dop, mislim ne bolje nego dop pre bupa naravno, ali u tom periodu kad mi se bup već nalepio na mozak, radio me je bolje nego te doze dopa koje sam ja uzimao, skoro da me nisu ni pipale, i tako se ja prešaltam na bup. Inače mi se u početku gadio, jedva sam se suzdržao da ne bacim peglu kad ga povučem, trebalo mi je više od pola godine da ga svarim.

Ni ja sad ne podržavam, tačnije ne kapiram takvo drogiranje bupom, kao što sam ja radio, ali kako god da okreneš, supstitucija jeste drogiranje i nije apstinencija.

Što se tiče cigara, ja ću probati na suvo, videćemo... Od toga mi je najviše frka, kako bez cigara, ali naravno da znam da se može. E sad ima još jedna stvar koja me plaši na neki način što se tiče cigara. Znam ljude koji se ne drogiraju godinama, ali svi puše, ne znam nikoga ko se drogirao, da sad ni cigare ne puši. Znam ih što su bacili cigare, ali oni se nisu drogirali...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Toki
Posts: 9
Joined: Mon Nov 16, 2020 6:04 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Toki »

StopBup wrote: Wed Nov 25, 2020 10:25 amZnam ljude koji se ne drogiraju godinama, ali svi puše, ne znam nikoga ko se drogirao, da sad ni cigare ne puši. Znam ih što su bacili cigare, ali oni se nisu drogirali...
Ima ljudi koji imaju nažalost dosta staža s kemijom iza sebe, a da nikada nisu dodirnuli cigarete.
Last edited by Toki on Mon Nov 30, 2020 8:20 am, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Wed Nov 25, 2020 10:25 am
Frajla wrote: Wed Nov 25, 2020 9:13 am
Pa ako si budala ti polepi paket flastera. Meni je tesko razumeti zloupotrebljavanje bup jer ga nikada nisam zloupotrebljavala, tako da mi nikada ti mozgovi nisu bili jasni. Ako ces da se drogiras, onda se drogiraj kako spada. Ako ces da pusis onda pusi a ne da rokas flastere
U ovu pricu se ulazi samo ako imas zelju da se resis cigareta.
I meni su se smucile i nisam uzivala u njima ama vas nikako pri kraju i to mi je bio dobar znak da je vreme da ih sklanjam.
Xano, a vremena na pretek imam! Sada vidim da sam pola dana provodila samo puseci cigarete
Fora je što ja u početku nisam imao pojma šta bup u stvari radi u mozgu, a uzimao sam ga samo kad nisam mogao da nađem dop.

Pošto sam šmrkao uvek četvorku u tom početnom periodu, nakon nekih 6-7 meseci klacknja, dop je presto da me radi, mislim te doze koje sam ja uzimao, postale su preslabe za četvorku bupa i nakon nekoliko dana, a ja nisam imao pojma za "probijanje" jačim dozama. Posle sam saznao za blokirajuće dejstvo bupa, bup je počeo da me radi bolje nego dop, mislim ne bolje nego dop pre bupa naravno, ali u tom periodu kad mi se bup već nalepio na mozak, radio me je bolje nego te doze dopa koje sam ja uzimao, skoro da me nisu ni pipale, i tako se ja prešaltam na bup. Inače mi se u početku gadio, jedva sam se suzdržao da ne bacim peglu kad ga povučem, trebalo mi je više od pola godine da ga svarim.

Ni ja sad ne podržavam, tačnije ne kapiram takvo drogiranje bupom, kao što sam ja radio, ali kako god da okreneš, supstitucija jeste drogiranje i nije apstinencija.

Što se tiče cigara, ja ću probati na suvo, videćemo... Od toga mi je najviše frka, kako bez cigara, ali naravno da znam da se može. E sad ima još jedna stvar koja me plaši na neki način što se tiče cigara. Znam ljude koji se ne drogiraju godinama, ali svi puše, ne znam nikoga ko se drogirao, da sad ni cigare ne puši. Znam ih što su bacili cigare, ali oni se nisu drogirali...

Evo opet on ima potrebu da pise o smrkanju bupa... dok god si na tom levelu i o tome toliko imas volje pisati tj palamuditi nisi se pomerios a mesta, sta vise smesi ti se sranje. Kada ces to ukapirati

Jel shvatas da ti se na ta tvoja ponavljanja i pisanja o smrkanju bupa nece javiti biti Xana, niti Nina, ni ja a ni ostali
Da li razumes da se radi o cigaretama a ne o tvom smrkanju bupa? Cemu to? Da li ti dopire do glave to?
Stvarno me podsecas, a to sam ti rekla pre cini minse dve godine, da si lik koji ce ovako ziveti ceo svoj zivot.
Spike kao i sada, povremeno sibanje, pa par dana cist, pa opet u krug i eto 50 godina u dupetu
I dobro si, ubedjivaces sebe konstantno da je sve dobro i prodje zivot
Post Reply