Apstiniranje tokom jeseni/zime

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Apstiniranje tokom jeseni/zime

Post by StopBup »

Pade mi na pamet nesto sto bih mogao napisati na ovu temu, jer je taj period meni uvek bio problematican, otkad sam poceo da brljam.

Evo sad sam u gradu, na pauzi sa obavezama, seo da jedem u neku pekaru, pa se setih foruma, i onoga o cemu razmisljm ovih dana sto se tice moje zavisnosti.

Veceras kad budem za kompom cu malo detaljnije ispisati nesto u vezi sa ovom temom.

P.S. Ako slucajno cita forum neko od ljudi koji su bili cisti, iz ove nase ekipe koja se druzila ovde oko godinu i po, a nema ih zadnjih 2-3 meseca, voleo bih da cujem kako su. Ako virite, a ne javljate se, nije fora. ;)
Last edited by StopBup on Fri Nov 13, 2020 12:01 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Apstiniranje tokom jeseni/zime

Post by StopBup »

Uh, raspao/premorio sam se, odoh spavati, pa cu sutra kad budem imao vremena i inspiracije da nastavim ovo svoje pisanje ovde...

Generalno sam se umorio od posla u zadnje vreme , bas mi treba odmor!

Frajla, je l' ti jos uvek odmaras sto se tice posla, znam da si pisala da se malo povlacis na neko vreme?

Nista bez odmora...

Laku noc zelim.

P.s. Joj, samo da "mi" je Xxxana dobro. Nem" pojma sto mi je tako draga ona na ovom forumu postala, ali jeste definitivno kad je jos uvek pominjem. Mnogo pozitivno je delovala na mene. E bas je peder sto se ne javi. :) Salim se, valja se nekad i skloniti malo sa foruma...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Apstiniranje tokom jeseni/zime

Post by StopBup »

U glavnom, ovaj period godine mi je bio kao sto rekoh problematican od samog starta moje zavisnicke karijere, znaci od zadnjeg tromesecja 2000.-e godine, kad sam bio prvo polugodiste osmog razreda. Kasnije u gimnaziji, takodje sam se malo vise "zezao" na krajevima prvih polugodista, imao sam od jednog do dva keca, pa sam se za zimski raspust selio kod babe na selo, tamo da provedem zimiski raspust, da se cistim i da ucim kako bih keceve popravio na startu drugog polugodista. Tako je bilo na poceku, a i kasnije tokom zivota, period jesen/zima mi je uvek bio cupav. Da ne davim puno o tome.

Prosle godine, nakon skidanja sa bupa, i nekoliko meseci cistote, zasrao sam prosle jeseni sa dopom, kao sto ste mogli da procitate, i brljao sve do sredine proleca, kad sam presekao i ponovo bio cist oko 5 meseci, da bih zasrao ove godine pocetkom oktobra cini me se."Izabrao" sam bas zeznut period za recidiv. Imalo se puno obavaza, imalo se dosta para, i stalno sam morao da budem u nekom pokretu. Desavalo mi se sad u ovom zadnjem recidivu da budem cist nekoliko dana, ok funkcionisem, ubedim sebe kako je gotov recidiv, kako necu vise, ali naravno, kao sto svi znate, desavalo se da se u roku od minut zaboravi svo prethodno razmisljanje, i da jurnem na jebenu semu. Osecaj krivice i kajanja se javljao naravno tek sutradan. Naravno da je najveci problem glava, ali imaju uticaja i okolnosti, i iz njih uvek mozes izvuci neko opravdanje, kao sto sam i ja radio, kao imam puno obaveza, "moram" da si "potpomognem malo"... Sad sam cist nekih 10-ak dana, mozda malo i vise i ja definitivno moram da guram na suvo, jer sa "olaksivacima" ne znam, ako uzmem te nazovi olaksivace, uvek malo kasnije se dodam i dopom. Tako sam pre 15-ak dana uzeo 2mg bupa, bilo puno posla, i kao uzeo bup, da ne bih uzeo dop, ali vraga, isti taj dan sam taj bup overio dopom, i radio dop taj, i jos naredna 2 dana. Tada se zavrsilo moje uzimanje opijata, a naredne 3 noci sam pred spavanje pio po 10mg bensedina, i pomagali su mi da se smirim i lakse zaspim. To 3 puta sa bensedinima(dijazepamima) je bilo iskljucivo nocu pred spavanje, i pomoglo mi je za smirenje i spavanje u ta prva 3 dana apstinencije od opijata. Posle nisam nista uzimao, ni preko dana, ni uvece, obaveze polako popustaju, nije vise onaj pritisak koji sam imao, pizdeo sam od telefona, psovao sam kad mi zazvoni, jedva sam postizao sve dogovore da ispostujem...

Moji znaju za recidiv, nisam im rekao samo za ona zadnja 3 dana gudranja. Jako mi treba odmor. Nisam ove godine ni na more isao zbog ove korone. Za 20-ak dana se selim u grad. Odomor mi nadam se pocinje za nekih 10-ak dana. Kad budem u gradu, sto se tice posla, imacu obaveze koje mi vise odgovaraju i sta vise volim da radim.

Zadnjih 2 i po meseca, stalno sam imao puno para sa sobom, mislim na generalno puno, ali puno za dzep, jer sam se pored obaveza na selu puno bavio trgovinom i prodajom. Sada, posto su moji obavesteni o mom nedavnom recidivu, sklonio sam se od para. Tacnije, cim nesto prodam ili istrgujem, odmah pare dajem caletu, jer znamo da pored sve volje, jebena zavisnost zna lako da nas prevari...

Jebem, li ga, ne znam sta da kazem, samo znam da cu se bas potruditi da ostatak ove jeseni/zime provedem najpametnje do sada... Ne fali mi generalno puno da svoj zivot sredim, ali to "ne puno", i nije bas tako malo. Bog me je dosta sacuvao, fizicko zdravlje mi je odlicno, i moram ove "najbolje godine" sto se kaze sto pametnije da iskoristim. 34 godine, nije ni puno, a ni malo, ali je svakao krajnje vreme da konacno sredim svoj zivot...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Apstiniranje tokom jeseni/zime

Post by StopBup »

Evo da ja malo reaktiviram ovaj moj "glupi dnevnik", kako rece "moja" Xxxana. 8-)

Uskoro ce moj odmor, hahah, koliko vise smaram sa tim odmorom, ali sta cu, kad cesto o njemu razmisljam ovih dana.

Tad cu imati vise vremena da rezimiram prethodne dogadjaje i svoje postupke, i da isplaniram sta raditi preko zime. Da li cu se zaposliti u firmi, ili se baviti prodajom i trgovinom... Mogao bih cak da radim oba posla, ali nesto mislim da to bas i nije najpametnije tako se preokupirati poslom u ranoj apstinenciji, pa ta opcija otpada u startu...

Jebi ga kad sam tupan. Da nisam imao onaj oktobarski recidiv, ovo bi mi vec bio kraj sedmog meseca cistote...

Ima i nekih pozitivnih stvari, medju kojima je i ta da mi je pun ku*ac osutavanja i psihoaktivnih supstanci.
Kad isporucujem robu po svom selu, mnogi me zovu u kucu na cast, da popijemo "po jednu". Svaki put sam ljubazno odbio taj vid casti, a kad sam pristao da posedim malo u kuci kod kupaca/musterija, popio sam eventualno neki sok ili kafu.

Sreca pa nisam imao problema i sa alkoholnom zavisnoscu, inace bi to bilo zeznuto u ovoj svezoj cistoti. Hahah, dobro je pa gudra nije tako opste prihvacena, "normalna" medj' narodom i legalna. Zamisljam kako bi bilo da su me ljudi nakon isporuke robe zvali na cast "robom", ne verujem da bih bio takav mudonja, pa to odbio nakon nedavnog recidiva. :twisted: Mada mozda i bih, jer mi je stvarno kao sto rekoh pun ku*ac! U stvari jebes te price sta bi bilo da baba ima kitu. :)

Eto koja recenica u moj "glupi dnevnik". 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Apstiniranje tokom jeseni/zime

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Wed Nov 11, 2020 1:43 pm Pade mi na pamet nesto sto bih mogao napisati na ovu temu, jer je taj period meni uvek bio problematican, otkad sam poceo da brljam.

Evo sad sam u gradu, na pauzi sa obavezama, seo da jedem u neku pekaru, pa se setih foruma, i onoga o cemu razmisljm ovih dana sto se tice moje zavisnosti.

Veceras kad budem za kompom cu malo detaljnije ispisati nesto u vezi sa ovom temom.

P.S. Ako slucajno cita forum neko od ljudi koji su bili cisti, iz ove nase ekipe koja se druzila ovde oko godinu i po, a nema ih zadnjih 2-3 meseca, voleo bih da cujem kako su. Ako virite, a ne javljate se, nije fora. ;)
Evo mene od praistorije :lol:
Tačno te razumem, sećam se kako je meni bilo. I većini nas.
Ja sam pokušala samoubistvo 2004. u Beogradu kada sam ostala bez dobre plate, što je podrazumevalo da se moram ili skinuti ili vratiti u gradić jedan kod staraca a nije mi bila nijedna opcija ok.
Tek sada shvatam zašto sam uopšte koristila drogu.
Tek sada vidim kolika duboka nesreća je bila u meni, koliki očaj a sve zbog osećaja besmisla življenja, besmisla života uopšte...

Sada malopre sam nakucala nešto o Viktoru Franklu i "Logoterapija-zašto se niste ubili?"

Pa evo...nadam se da će ti biti od koristi.

https://pulse.rs/zasto-se-niste-ubili/
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Apstiniranje tokom jeseni/zime

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Sun Jan 03, 2021 4:24 pm
StopBup wrote: Wed Nov 11, 2020 1:43 pm Pade mi na pamet nesto sto bih mogao napisati na ovu temu, jer je taj period meni uvek bio problematican, otkad sam poceo da brljam.

Evo sad sam u gradu, na pauzi sa obavezama, seo da jedem u neku pekaru, pa se setih foruma, i onoga o cemu razmisljm ovih dana sto se tice moje zavisnosti.

Veceras kad budem za kompom cu malo detaljnije ispisati nesto u vezi sa ovom temom.

P.S. Ako slucajno cita forum neko od ljudi koji su bili cisti, iz ove nase ekipe koja se druzila ovde oko godinu i po, a nema ih zadnjih 2-3 meseca, voleo bih da cujem kako su. Ako virite, a ne javljate se, nije fora. ;)
Evo mene od praistorije :lol:
Tačno te razumem, sećam se kako je meni bilo. I većini nas.
Ja sam pokušala samoubistvo 2004. u Beogradu kada sam ostala bez dobre plate, što je podrazumevalo da se moram ili skinuti ili vratiti u gradić jedan kod staraca a nije mi bila nijedna opcija ok.
Tek sada shvatam zašto sam uopšte koristila drogu.
Tek sada vidim kolika duboka nesreća je bila u meni, koliki očaj a sve zbog osećaja besmisla življenja, besmisla života uopšte...

Sada malopre sam nakucala nešto o Viktoru Franklu i "Logoterapija-zašto se niste ubili?"

Pa evo...nadam se da će ti biti od koristi.

https://pulse.rs/zasto-se-niste-ubili/
Popusi racku. Ti nisi sposoban biti ni cistunac ni narkoman bupili. Vidim novu ekipu si uhvatio da slusaju tvoje storije. Neka neka. Ipak je meni draza bemba i pravi jebeni zivot
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Apstiniranje tokom jeseni/zime

Post by licaninsasela »

e akasa naslusat ces se sada od stopbupa storija kakvih ne mozes ni zamisliti u svojoj narko ili cisoj glavi. Svaka cast na strpljenju i slusanju odnosno citanju pizdarija od tog i tog datuma sam cist pa sam tri dana bio na dopu pa 7 dana na lirici pa tri mjeseca vozio traktor a sad mami cuvam macke u novom sadu i gledam da platim " kurvu" da mi ga popusi ako se jos dize od svih tih medikamenata. Eto akasa s stopolijem se pojebi. Sigurno te nece boliti. To ti je dobronamjeran savjet od mene. Bemba trpi. Mora ici pjesma za laku noc
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Apstiniranje tokom jeseni/zime

Post by Akkasha Come Back »

:lol:
Bar ima nekog živog ovde :lol:
Od avgusta pišem i ovo mi je prvi odgovor na post haha

Dobro ja došla, a ko je kakav videću...;)
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Apstiniranje tokom jeseni/zime

Post by licaninsasela »

Dodi na radio bembu. Vidim da si za sve. To ti je ono. Sve je dopusteno osim sranja o dopu subu i laganju sebe. Iliti radio bemba ako si rokerica. Tu ima najmanje dva ziva bica koja znaju sta je ljubav, strah, inat, svada, poljubac itd. I koji si okrenu leda na pola sata a dulje ne ide. Isprobano.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Apstiniranje tokom jeseni/zime

Post by Akkasha Come Back »

licaninsasela wrote: Wed Jan 06, 2021 7:44 pm Dodi na radio bembu. Vidim da si za sve. To ti je ono. Sve je dopusteno osim sranja o dopu subu i laganju sebe. Iliti radio bemba ako si rokerica. Tu ima najmanje dva ziva bica koja znaju sta je ljubav, strah, inat, svada, poljubac itd. I koji si okrenu leda na pola sata a dulje ne ide. Isprobano.
Tek sam došla...ne znam šta je "bemba". :(
A i ne razumem bas šta si hteo da kažeš sa ovim okretanjem leđa...
Post Reply