Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Marta Tufna »

licaninsasela wrote: Wed Oct 07, 2020 11:47 am Marta slusaj. Samo za te.
https://youtu.be/U_7ptqbb6Q4
Upijam. Divno
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

Evo jedna za sve, morah ovo podeliti. Ah, da, ja sam na ignore listi, nema veze. 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=vLBasJH ... StanBrewer
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Marta Tufna »

licaninsasela wrote: Wed Oct 07, 2020 11:47 am Marta slusaj. Samo za te.
https://youtu.be/U_7ptqbb6Q4
Liko.
Nije valjda previše izlizana. Nadam se.

https://youtu.be/Bxpo2_BC_gg
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Marta Tufna wrote: Wed Oct 07, 2020 12:15 pm
licaninsasela wrote: Wed Oct 07, 2020 11:47 am Marta slusaj. Samo za te.
https://youtu.be/U_7ptqbb6Q4
Liko.
Nije valjda previše izlizana. Nadam se.

https://youtu.be/Bxpo2_BC_gg
Ma kakvi Marta. Ne uznemiravaj se. Mislim da ne moze biti koliko god slusas dugo Floyde nesto od njih izlizano. Nema sanse. Bas cu je u miru poslusati s izraziton pozornoscu.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by sanela »

Pozdrav ekipi s teme! Malo vas je, ali što možete pričati/pisati malo je reći... Dva dana pokušavam da stignem do kraja teme :D
Pokušaću se osvrnuti na neke stvari koje su mi zapele za oko/uho dok sam čitala.
@Liko... Pratim te, bgmi, napredak je i više nego očit, čak iako si nenaspavan i ne jedeš redovno, psovanja nema. Ne znam jel tome Marta uzrok ili ne, nije bitno. Naravno da sam svjesna činjenice da imaš probelm s autoritetom, kao i većina onih koji pišu ovdje, nisam ja džaba Black sheep ovdje. Ali, ja nekad nemam ni vremena, a ni živaca, da pišem k'o po jajima da ne bih kome izazvala frustraciju. Čak štaviše, frustracija zna biti korisna, jer tada postajemo svjesni onog što nam smeta, pa možemo to mijenjati. (Ne kažem za tebe, nego generalno govorim, jer si ti u više navrata naglasio da se mijenjati ne želiš i da si zadovoljan sa sobom.) S druge strane, moram reći da ipak neka ponašanja mijenjaš. Vidim da si puno staloženiji, trudiš se ispoštovati da ne psuješ, a znam da to iziskuje voljni napor. Svaka čast! A druga stvar, koja mi je fascinantna je sa koliko strpljenja Bupiću/Stopiću/Dopiću po hiljaditi put ukazuješ na jedno ti isto. Tako da te ovaj put neću iskritikovati, jer nemam razloga... :) Nemam baš vremena da pratim linkove koje postavljate, a i na poslu na kompu mi je crkla zvučna kartica, što i bih. pogledala sam šta si mi maksuz postavio, volim Josipu, mada mi je Magla poprilično depresivna baš kao magla itself. e da, umalo zaboravih napisati, pratim i ovo tvoje i Martino ašikovanje i što Frajla napisa sweet. Taman vježbate granice. Ti probijanje granica, a Marta da nauči reći ne. ;) Donekle se šalim. :D

@Marta, mislim da se nismo "upoznale" ti si počela pisati kad sam ja napravila pauzu od foruma i pustila da se stvari odvijaju same od sebe. I za mene je to imalo terapijski učinak. Što znači da ne moraš biti u problemu s drogom/alkoholom da imaš gomilu svojih poteškoća i problema... Uglavnom, dobrodošla i imaš finu energiju, koliko god Lika spominjao/naslućivao tvoju mračnu stranu. A imamo je svi, tako da to, opet, nije ekskluzivitet ovisnika. I da, imam i ja martinke, iako ih rjeđe nosim, još su tu za neke šutke. ;) Ti si, kako sam skontala/negdje pročitala imala problem s alkoholom?

@Frajla, tačno razumijem tu tvoju potrebu da daš otkaz, isključiš se iz svega i posvetiš sebi. To je skroz ljudski pogotovo nakon dugo vremena provedenog pod stresom. Polako, trebaće ti vremena da se "sastaneš" sama sa sobom. Radi ono što ti prija i izaće na površinu sve ono s čim se trebaš naučiti iznijeti.

@Stopbup, šta tebi da napišem što ti nije rečeno? Ništa. Ti sve znaš i sve radiš kako si naučio. Nastavi. Kad bude vrijeme skontaćeš.

Eto, pozdrav iz kišnog Sarajeva! Jedva čekam najavljeno proljepšanje vremena od prekosutra. Prethodnih dana je bilo ljetno vrijeme. Valja podnijeti i ove promjene vremena i ostati normalan. :D Pitanje je šta znači biti normalan.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Marta Tufna »

sanela wrote: Wed Oct 07, 2020 1:40 pm Pozdrav ekipi s teme! Malo vas je, ali što možete pričati/pisati malo je reći... Dva dana pokušavam da stignem do kraja teme :D
Pokušaću se osvrnuti na neke stvari koje su mi zapele za oko/uho dok sam čitala.
@Liko... Pratim te, bgmi, napredak je i više nego očit, čak iako si nenaspavan i ne jedeš redovno, psovanja nema. Ne znam jel tome Marta uzrok ili ne, nije bitno. Naravno da sam svjesna činjenice da imaš probelm s autoritetom, kao i većina onih koji pišu ovdje, nisam ja džaba Black sheep ovdje. Ali, ja nekad nemam ni vremena, a ni živaca, da pišem k'o po jajima da ne bih kome izazvala frustraciju. Čak štaviše, frustracija zna biti korisna, jer tada postajemo svjesni onog što nam smeta, pa možemo to mijenjati. (Ne kažem za tebe, nego generalno govorim, jer si ti u više navrata naglasio da se mijenjati ne želiš i da si zadovoljan sa sobom.) S druge strane, moram reći da ipak neka ponašanja mijenjaš. Vidim da si puno staloženiji, trudiš se ispoštovati da ne psuješ, a znam da to iziskuje voljni napor. Svaka čast! A druga stvar, koja mi je fascinantna je sa koliko strpljenja Bupiću/Stopiću/Dopiću po hiljaditi put ukazuješ na jedno ti isto. Tako da te ovaj put neću iskritikovati, jer nemam razloga... :) Nemam baš vremena da pratim linkove koje postavljate, a i na poslu na kompu mi je crkla zvučna kartica, što i bih. pogledala sam šta si mi maksuz postavio, volim Josipu, mada mi je Magla poprilično depresivna baš kao magla itself. e da, umalo zaboravih napisati, pratim i ovo tvoje i Martino ašikovanje i što Frajla napisa sweet. Taman vježbate granice. Ti probijanje granica, a Marta da nauči reći ne. ;) Donekle se šalim. :D

@Marta, mislim da se nismo "upoznale" ti si počela pisati kad sam ja napravila pauzu od foruma i pustila da se stvari odvijaju same od sebe. I za mene je to imalo terapijski učinak. Što znači da ne moraš biti u problemu s drogom/alkoholom da imaš gomilu svojih poteškoća i problema... Uglavnom, dobrodošla i imaš finu energiju, koliko god Lika spominjao/naslućivao tvoju mračnu stranu. A imamo je svi, tako da to, opet, nije ekskluzivitet ovisnika. I da, imam i ja martinke, iako ih rjeđe nosim, još su tu za neke šutke. ;) Ti si, kako sam skontala/negdje pročitala imala problem s alkoholom?

@Frajla, tačno razumijem tu tvoju potrebu da daš otkaz, isključiš se iz svega i posvetiš sebi. To je skroz ljudski pogotovo nakon dugo vremena provedenog pod stresom. Polako, trebaće ti vremena da se "sastaneš" sama sa sobom. Radi ono što ti prija i izaće na površinu sve ono s čim se trebaš naučiti iznijeti.

@Stopbup, šta tebi da napišem što ti nije rečeno? Ništa. Ti sve znaš i sve radiš kako si naučio. Nastavi. Kad bude vrijeme skontaćeš.

Eto, pozdrav iz kišnog Sarajeva! Jedva čekam najavljeno proljepšanje vremena od prekosutra. Prethodnih dana je bilo ljetno vrijeme. Valja podnijeti i ove promjene vremena i ostati normalan. :D Pitanje je šta znači biti normalan.
Hvala na dobrodošlici, Sanela.

Da, alkohol je bio moj problem.
15 godina pijanstava, uz nekoliko bezuspešnih mogujatosama lečenja. Tri godine sam trezna.

Ah, ta magična reč ne.
Najteže izgovarano NE je bilo u početku treznoće, jer je alkohol apsolutno svuda. Pa treba reći sad NE konobaru koji me zna, čim uđem u kafanu zna redosled mojih pića, pa na svadbi, a ja kuma, red je (tako kažu) da se nazdravi sa mladencima. Svi osmeh, fotograf čeka, a ja ne umem da dišem od panike. Prilika za pad bezbroj. Bilo je jako teško.
Sad je lakše, ali se borim i dalje. I učim i dalje da sa što manje straha ljudima kažem mogu, ali neću.

Opa, svaka čast za martinke i šutke ;)

Veliki pozdrav iz isto tako tmurnog Beograda.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

sanela wrote: Wed Oct 07, 2020 1:40 pm Pozdrav ekipi s teme! Malo vas je, ali što možete pričati/pisati malo je reći... Dva dana pokušavam da stignem do kraja teme :D
Pokušaću se osvrnuti na neke stvari koje su mi zapele za oko/uho dok sam čitala.

Čak štaviše, frustracija zna biti korisna, jer tada postajemo svjesni onog što nam smeta, pa možemo to mijenjati. (Ne kažem za tebe, nego generalno govorim, jer si ti u više navrata naglasio da se mijenjati ne želiš i da si zadovoljan sa sobom.) S druge strane, moram reći da ipak neka ponašanja mijenjaš. Vidim da si puno staloženiji, trudiš se ispoštovati da ne psuješ, a znam da to iziskuje voljni napor. Svaka čast! A druga stvar, koja mi je fascinantna je sa koliko strpljenja Bupiću/Stopiću/Dopiću po hiljaditi put ukazuješ na jedno ti isto. Tako da te ovaj put neću iskritikovati, jer nemam razloga... :)


@Stopbup, šta tebi da napišem što ti nije rečeno? Ništa. Ti sve znaš i sve radiš kako si naučio. Nastavi. Kad bude vrijeme skontaćeš.

Eto, pozdrav iz kišnog Sarajeva! Jedva čekam najavljeno proljepšanje vremena od prekosutra. Prethodnih dana je bilo ljetno vrijeme. Valja podnijeti i ove promjene vremena i ostati normalan. :D Pitanje je šta znači biti normalan.
Svidja mi se ovo sto si Liki napisala, narocito ovaj deo koji zatamnih.

Ja sam grunuo ponovo, ne znam da li si procitala, "veselio" sam se nekoliko dana. :(

Ma slusam ja Liku, i gotivim ga, prihvatam mnoge stvari sto kaze, i ako to bas javno ne iskazujem. 8-)

Sve u svemu, za trajni oporavak, izgleda da moram da radim na sebi sa nekim sa iskusnim, iliti strucnim. :( Radim ja na sebi sam, ali to ocito nije dovoljno. Vec sam zvao pre neki dan da se raspitam, ali krenuo konkretno nisam, i pre toga sam se raspitivao, jos pre recidiva, a ta varijanta je propala, ne bih ponovo detaljisao. Opet sam grunuo u sestom mesecu, kao i prosle godine, i to u otprilke istom periodu godine...

Pozdrav i tebi iz tmurnog Novog Sada, i hvala sto si nam se javila!

P.s. Sto se tice Martinki, zadnje generacije u mom gradu koje su ih masovnije nosile su dve, tri godine starije od mene. Ja sam 1986.-o, kad sam ja bio adolesecent, znatno se promenila moda oblacenja klinaca/omladine, iz moje generacije nisu bili bas cesti ti sto su nosili one "zajebane" Martinke, ali ih je bilo... Ja licno ih nisam nosio...

Promenila se u to doba i moda slusanja muzike...

P.p.s. Ja danas ne radim. Danas odmor. Trebalo bi ga kvalitetno iskoristiti... Vratih se sad iz lokalnog kafica, sad gledam Roland Garos, jedem precene semenke bundeve, i tako...

A da, u malo da zaboravim, evo i pesme.

https://www.youtube.com/watch?v=MhdAE_r ... n%27sTunes
Last edited by StopBup on Wed Oct 07, 2020 5:22 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Wed Oct 07, 2020 12:25 pm
Evo sad me zvase iz servisa da je auto gotov, i da mogu da dodjem po njega.

Nego setih se tebe, onda kad si mi rekao da garant vozim dizele.

Da u pravu si, dizele vozim, ali ne zbog podsticaja drzave, to je smesna usteda, nego zadnjih oko godinu dana, godinu i po u stvari, imam bas dobru semu za dizel. Ja kupujem burad onu od 200 l, po ceni oko 45% jeftinijoj nego na benzinskim stanicama. Super kvalitetan evro dizel, moze da ide i u nove dizel automobile.

Inace za auto, vise gotivim kad je benzinac, ali nisam dugo imao benzinca. Zadnji benzinac kojeg sam vozio je bio "Stojadin", kog sam vozio kad sam izmao 20 godina, pre 14 godina...

Jesi prodao wranglera? Znam da si govorio da si terao neki u Nemacku, kad si valjda doterivao AMG-a. Kog AMG-a imas ako nije tajna, ja bas volim auta, a Mercedes najvise, tacnije, Mercedes obozavam. 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

Evo i pesma, u malo da zaboravim da okacim...

https://www.youtube.com/watch?v=tT4d1LQ ... hMylesVEVO
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Wed Oct 07, 2020 12:25 pm
Nego da se izvinem sto ranije nisam pohvalio i tvoj muzicki ukus, jbg, kad me Marta podsetila na bluz, to jest, "zarazila" njime :)

Hvala ti za onu stvar "Canned Heat - On The Road Again", strava je. Bilo je jos top stvari sto si kacio.

Kad cemo da organizujemo izbor za hit nedelje/sedmice/tjedna? :)

Cudan si ti covek Licanine. Mati ti je Dalmatinka, caca Hercegovac, a ti ispao Licanin... Sa sela... :lol:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked