O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sat Aug 15, 2020 10:41 pm
StopBup wrote: Sat Aug 15, 2020 10:10 pm ]
Rekoh problemi nisu sifre.
Taj deo sam razumela. Ako sifre nisu pro

Ne znam kako zamisljas neku komunikaciju ovde kada ne odgovaras na postavljena pitanja. Marta ti postavlja dva puta jedno tenisto pitanje, kao i ja sada, i nevesto ih izbegavas. Mislis da nam to promice?
Ne razumemo se. Problemi kojima se bavimo, ili kojima tek treba da krenemo da se bavimo, nisu obavezno povezani sa šiframa u psihijatriji. To hoću da kažem.

Moji problemi u životu, nisu povezani sa šiframa u psihijatriji. Poremećaj ponašanja, ili ličnosti, imao sam samo od onoga što sam sam uradio sebi. To je već u velikoj meri prošlo. Sad je došlo vreme kad menjam neke loše navike i osobine, koje sam imao i pre zavisnosti. Sustiglo me je baš svašta. Nije lako, ali nije ni deprimirajuće. Bude i frke, ali život često i jeste frka i večita borba, a ne ono što smo pre živeli.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sat Aug 15, 2020 11:17 pm
Frajla wrote: Sat Aug 15, 2020 10:41 pm
StopBup wrote: Sat Aug 15, 2020 10:10 pm ]
Rekoh problemi nisu sifre.
Taj deo sam razumela. Ako sifre nisu pro

Ne znam kako zamisljas neku komunikaciju ovde kada ne odgovaras na postavljena pitanja. Marta ti postavlja dva puta jedno tenisto pitanje, kao i ja sada, i nevesto ih izbegavas. Mislis da nam to promice?
Ne razumemo se. Problemi kojima se bavimo, ili kojima tek treba da krenemo da se bavimo, nisu obavezno povezani sa šiframa u psihijatriji. To hoću da kažem.

Moji problemi u životu, nisu povezani sa šiframa u psihijatriji. Poremećaj ponašanja, ili ličnosti, imao sam samo od onoga što sam sam uradio sebi. To je već u velikoj meri prošlo. Sad je došlo vreme kad menjam neke loše navike i osobine, koje sam imao i pre zavisnosti. Sustiglo me je baš svašta. Nije lako, ali nije ni deprimirajuće. Bude i frke, ali život često i jeste frka i večita borba, a ne ono što smo pre živeli.
Nista manje detinjasto od svega sto si vec rekao na ovu temu..
U pravu si, lecenje ti ne treba,bio bi samo losa reklama nekom strucnjaku
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Sat Aug 15, 2020 6:22 pm Precutao za vozaca? Na mestima gde se to trazi, obicno se rade i druge vrste procena i ako ne to, provalili bi ti licnost na keca, ali od toga si svakako daleko, pa ne znam zasto dramis?
U poslovima tebi dostupnim niko ne moze da ima uvid u tvoje sifre, a imas ih..
Kod privatnika mozes bez problema,samo ne umes da se nosis sa tim da imas sifre
Iskompleksiran si i dalje kategorises ljude i mislis da si u nekoj prednosti
Mala sta nespavas ili si ostala log. E si na godisnjem? Kakva si?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Aug 15, 2020 7:20 pm
licaninsasela wrote: Sat Aug 15, 2020 6:54 pm
StopBup wrote: Sat Aug 15, 2020 6:30 pm

Naravno da mogućnost za recidiv postoji, ali postoje i načini na koje se recidiv može uspešno izbeći.

Ja se ne smatram još izlečenim, ali ne smatram se ni narkomanom. Užasno mi je bilo kad sam shvatio da sam to postao, a jedno sigurno znam da ne želim to da budem, i da ću dati i dajem sve od sebe da to ponovo ne postanem.

Možeš prestati da budeš narkoman, ako to stvarno želiš. Postoji problem kod velikog broja ljudi, koji jednostavno neće za stalno da se ostave droge, i čuvaju rezerve za "češćenje", a tu od izlečenja slabe vajde ima...

Nikog ja nisam odjebao, niti odjebavam, pišem onako kako mislim.
Da. Ja sam 13 godina nakon komune cuva uvik u glavi rezervu za pocastit se. E sad mi je stvarno dosta. Seres o necemu o cemu pojma nemas. Kad se suocis sa sobom i posteno kazes tko si i sta si onda ti i ja mozemo razgovarati. A ovo natezanje ne vodi nikuda. Zaboravio sam u tu vrime tu rijec droga. Ako san se cuva tolike godine da se pocastim onda neznan sta bi ti reka vise.
A takih odluka li la kakve ti donosis o skidanju san ja donosio 90tih godina. E sad okricen novu stranicu i idemo dalje. I naravno oso dalje. Al na robiju pa komunu. Dobro da nisan umra. Sam bog me valjda sacuva. Ajd ti samo po svome. Necu vise trositi vrime na tebe. Dok si ovako dobar.
Nisam rekao to kao paradigmu, tu "rezervu", samo postoje i takvi slučajevi.

Eto da si ti recimo otišao psihologu, velika verovatnoća bi bila da bi izbegao recidiv nakon toliko godina, ili da si podelio sa nekim to što te mučilo, a ne "rešavao" to na svoj način.
Lako je bit pametan kad nisi bija u mojoj situaciji. Pa san al je bitno da tocno znan di grijesim i sta mi valja raditi. Kuzis? Tu se mi razlikujemo.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Sun Aug 16, 2020 1:19 am
xxxana wrote: Sat Aug 15, 2020 6:22 pm Precutao za vozaca? Na mestima gde se to trazi, obicno se rade i druge vrste procena i ako ne to, provalili bi ti licnost na keca, ali od toga si svakako daleko, pa ne znam zasto dramis?
U poslovima tebi dostupnim niko ne moze da ima uvid u tvoje sifre, a imas ih..
Kod privatnika mozes bez problema,samo ne umes da se nosis sa tim da imas sifre
Iskompleksiran si i dalje kategorises ljude i mislis da si u nekoj prednosti
Mala sta nespavas ili si ostala log. E si na godisnjem? Kakva si?
Poremetio mi se san i nikako to da se regulise
Slusam price na poslu,kazu u isto vreme legnu uvece i sami se bude za posao, ja legnem i sama se budim 2 puta u toku noci ili ne mogu da zaspim i to vec traje i ne piju mi se lekovi, sve se tesim da je do perioda, uvek leti imam tih problema.. Jos uvek imam nervozu u nogama, blagu, ali opet nekad neda mira
Jesam na godisnjem od ponedeljka, ali idem tek u sredu negde i jedva cekam da se malo sklonim
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Aug 16, 2020 1:15 am
StopBup wrote: Sat Aug 15, 2020 11:17 pm
Frajla wrote: Sat Aug 15, 2020 10:41 pm

Taj deo sam razumela. Ako sifre nisu pro

Ne znam kako zamisljas neku komunikaciju ovde kada ne odgovaras na postavljena pitanja. Marta ti postavlja dva puta jedno tenisto pitanje, kao i ja sada, i nevesto ih izbegavas. Mislis da nam to promice?
Ne razumemo se. Problemi kojima se bavimo, ili kojima tek treba da krenemo da se bavimo, nisu obavezno povezani sa šiframa u psihijatriji. To hoću da kažem.

Moji problemi u životu, nisu povezani sa šiframa u psihijatriji. Poremećaj ponašanja, ili ličnosti, imao sam samo od onoga što sam sam uradio sebi. To je već u velikoj meri prošlo. Sad je došlo vreme kad menjam neke loše navike i osobine, koje sam imao i pre zavisnosti. Sustiglo me je baš svašta. Nije lako, ali nije ni deprimirajuće. Bude i frke, ali život često i jeste frka i večita borba, a ne ono što smo pre živeli.
Nista manje detinjasto od svega sto si vec rekao na ovu temu..
U pravu si, lecenje ti ne treba,bio bi samo losa reklama nekom strucnjaku
Sad sama sebi uskačeš u usta. Sama si rekla da te do droge nisu odveli problemi, već naprotiv, bilo ti je dobro tada i bez droge. Tako je bilo i kod mene. Upecao se, svedelo mi se, i to je to.

Nisi imala šifre, poremećaje i šta ti ja znam, pa počela da se drogiraš.

Neko lečenje mi stvarno ne treba. Pomoć, usmerenje da, ali sebe kao pacijenta ne vidim, jer prosto nisam dugo bio u toj pravoj fazi bolesti, možda 3, 3 i po godine u vr' glave.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sun Aug 16, 2020 1:43 am
xxxana wrote: Sun Aug 16, 2020 1:15 am
StopBup wrote: Sat Aug 15, 2020 11:17 pm
Ne razumemo se. Problemi kojima se bavimo, ili kojima tek treba da krenemo da se bavimo, nisu obavezno povezani sa šiframa u psihijatriji. To hoću da kažem.

Moji problemi u životu, nisu povezani sa šiframa u psihijatriji. Poremećaj ponašanja, ili ličnosti, imao sam samo od onoga što sam sam uradio sebi. To je već u velikoj meri prošlo. Sad je došlo vreme kad menjam neke loše navike i osobine, koje sam imao i pre zavisnosti. Sustiglo me je baš svašta. Nije lako, ali nije ni deprimirajuće. Bude i frke, ali život često i jeste frka i večita borba, a ne ono što smo pre živeli.
Nista manje detinjasto od svega sto si vec rekao na ovu temu..
U pravu si, lecenje ti ne treba,bio bi samo losa reklama nekom strucnjaku
Sad sama sebi uskačeš u usta. Sama si rekla da te do droge nisu odveli problemi, već naprotiv, bilo ti je dobro tada i bez droge. Tako je bilo i kod mene. Upecao se, svedelo mi se, i to je to.

Nisi imala šifre, poremećaje i šta ti ja znam, pa počela da se drogiraš.

Neko lečenje mi stvarno ne treba. Pomoć, usmerenje da, ali sebe kao pacijenta ne vidim, jer prosto nisam dugo bio u toj pravoj fazi bolesti, možda 3 3 i po godine u vr' glave.
Ko uopste prica o periodu pre drogiranja? Pricam o tome sto smo razvili u medjuvremenu, ja promene kod sebe primecujem i drago mi je sto ih primecujem i prihvatam, po tvom pisanju ljudi tvoj problem vide ocito bolje od tebe
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Aug 16, 2020 1:48 am
StopBup wrote: Sun Aug 16, 2020 1:43 am
xxxana wrote: Sun Aug 16, 2020 1:15 am
Nista manje detinjasto od svega sto si vec rekao na ovu temu..
U pravu si, lecenje ti ne treba,bio bi samo losa reklama nekom strucnjaku
Sad sama sebi uskačeš u usta. Sama si rekla da te do droge nisu odveli problemi, već naprotiv, bilo ti je dobro tada i bez droge. Tako je bilo i kod mene. Upecao se, svedelo mi se, i to je to.

Nisi imala šifre, poremećaje i šta ti ja znam, pa počela da se drogiraš.

Neko lečenje mi stvarno ne treba. Pomoć, usmerenje da, ali sebe kao pacijenta ne vidim, jer prosto nisam dugo bio u toj pravoj fazi bolesti, možda 3 3 i po godine u vr' glave.
Ko uopste prica o periodu pre drogiranja? Pricam o tome sto smo razvili u medjuvremenu, ja promene kod sebe primecujem i drago mi je sto ih primecujem i prihvatam, po tvom pisanju ljudi tvoj problem vide ocito bolje od tebe
Primećujem ja promene na bolje kod sebe. Promene u ponašanju, a i u načinu razmišljanja.
Eto i ta promena u načinu razmišljanja, gde sam ipak shvatio da bi trebalo da krenem na seanse psihoterapije, a ne da guram sve sam po svaku cenu.
Drago mi je pre svega što vidim da mogu da budem uvek čist, bez bilo kakve namere za bilo kakvim "čašćenjem" i "popravljanjem", i što sam 3 puta do sad izbegao pad u direktnom susretu sa gudrom, a i što sam pre 10-ak, 15 dana izbegao pad, kad sam baš imao neki psihički pad, najjači do sada...

Jeste da, svi moj problem vide bolje od mene. De se malo smiri mala. Hajde, lepo se odmori, i rešavaj svoje probleme, šta da ti kažem. :) Ipak mi najbolje razumemo sami sebe ovde, i ne treba puno jedni drugima da se trpamo, i pravimo pametni.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Stope

Aj pokusaj odgovoriti Marti na nekoliko puta postavljeno pitanje
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Frajla wrote: Sun Aug 16, 2020 10:27 am Stope

Aj pokusaj odgovoriti Marti na nekoliko puta postavljeno pitanje
Nekad ti se divim kako ne digneš ruke od svega. Ja sam se na početku upecao jer nisam bio u toku. Više nema šanse. Pa istu priču vrti u krug. I kad nema šta drugo on pismene psihoterapije i opet se nekoliko nas upeca. A u principu svaka izjava mu je kontradiktorna.
Ne smeta mi šifra, ali bilo bi glupo da je imam.
Ne treba mi pomoć, ali razmišljam da bi mi dobro došla.
Itd, Itd...

U mom navijačkom svetu imamo poseban naziv za ljude SVE JE DOBRO, ALI... Zovemo ih “realni” Grobari. A toliko su nisko na socijalnoj lestvici da ih ljudi ignorisu.

Nego Frajla, evo još ohrabrujućih vrsti u vezi Korone i našeg eventualnog odlaska kući.

Image
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Post Reply