O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Jesam usla u citavu pricu iz kompleksa vise vrednosti, kako Liko ne moze?
Stalno sam tezila ka necemu od “dobrog” drustva do ne znam cega, samo sebi da potvrdim izmislhenu sliku o sebi, a toga sam postala svesna tek kasnije..
Tada sam smatrala da je moje drustvo kul, da je droga kul i da su zurke/festivali kul i uopste takav nacin zivota sam gledala iznad drugih,jer su drugi smaraci i ne umeju da zive, nisam svesna bila stete koja iz toga nastaje..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Aug 08, 2020 7:59 am Jesam usla u citavu pricu iz kompleksa vise vrednosti, kako Liko ne moze?
Stalno sam tezila ka necemu od “dobrog” drustva do ne znam cega, samo sebi da potvrdim izmislhenu sliku o sebi, a toga sam postala svesna tek kasnije..
Tada sam smatrala da je moje drustvo kul, da je droga kul i da su zurke/festivali kul i uopste takav nacin zivota sam gledala iznad drugih,jer su drugi smaraci i ne umeju da zive, nisam svesna bila stete koja iz toga nastaje..
To mu i ja kazem. I ja sam bas bio pod kompleksom vise vrednosti na pocetku svog gudranja.

Isao na rejvove, drogirao se mdma-om, bas sam bio u gasu totalnom. Isto sam jedno vreme ove sto se ne gudriraju smatrao dosadnima, i budalama, a u stvari, ja sam bio debil...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Ovaj put se moram apsolutno složiti sa Stopom. Ne treba biti isključiv pa sve sto čovek napiše a priori odbaciti.

Isto sam išao u sve loše u životu baš iz kompleksa više vrednosti. Smatrao sam sebe naj naj u svemu. Počevši od intelekta i kako nisam ja glup da se upecam u drogu kao tamo neki narkomani Itd Itd. I verujem da niko nije ušao u narkomaniju da bi se navukao. Svi smo mi mislili samo malo da se pikamo da nam bude lepo. I dok se okreneš ti navučen kao zmaj.

Tek pre nekoliko godina u nazad sam uspeo da upoznam poniznost. Da srušim svoj ego. Da prihvatim stvari onakve kakve jesu i da ne dramim na stvari na koje ne mogu da utičem. Tek kad sam prihvatio da je poniznost vrlina počeo je ustvari moj oporavak.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Nista meni ovde nije jasno

Super samopouzdanje/ visa vrednost da vas je dovela na put droge?

Meni je samopouzdanje bilo sjebano, i njega sam u tim tinejdz godinama popravlja gudrom. Na gudri sam tek mogla sve

Xano i Loki, ponozite da razumem
Stope ti si objasnio
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Loki wrote: Sat Aug 08, 2020 9:30 am .
Ja imam jako visoku inteligenciju, znato preko granice za Mensu, ali ta moja inteligencija mi je mi je bila i remetilacki faktor kroz moju zavisnost i brljanje u zivotu, jer sam umeo brzo da se iscupam iz neke dubioze, i brzo da smislim resenje za nastalo sranje, pritom stvarao zabludu, misleci kako ja smem da se zajebavan I brljam u zivotu bez posledica, ali sve je to doslo na naplatu. Sve u svemu, imam jako visok IQ, ali sam veci deo zivota bio glup. Da li si pametan ili glup, gleda se iskojucivo po postupcima u zivotu, a mi ovde, ova nasa ekipa, meni deluje da smo svi nadprosecno inteligentni, ali smo dobar deo zivota bili glupi, jbg, ali opameticemo se i mi konacno. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Ne znam za druge. Kod mene naprotiv nije bilo sjebano samopouzdanje kad sam uplovio u svet gudre. Smatrao sam sebe previše pametnim, previše snalažljivim. Jednostavno smatrao sam da sam u velikoj prednosti nad drugima i da nema šanse da mi se desi da se navučem. Nego kao u razinu mogu da se igram sa gudrom da mi bude lepo, a kao nisam lud kao drugi da se navučem. Kao prepoznaju kad je dosta i ukočiti. I večeri osjećaj kako sam bolji od drugih i kako sam manje narkoman od ostalih. Nešto slično kao sto Stop od početka pisanja ima u glavi. Kao nije narkoman nego narkofil. Klasičan kompleks vise vrednosti. Precjenjena slika samog sebe.

Posle kad sam ogrezao u ovisnost naravno da je ta slika pukla i da su onda isplivali svakakvi kompleksi i pomešali se da ni Bog ne zna dijagnozu. Ali realno ono sto me je uvelo u svet droge i ono sto me je zadržalo da se navučem je kompleks vise vrednosti. Da sam odmah bio svrstan da ne postoji veći ili manji narkoman, da ne postoji bolji ili lošiji narkoman sigurno bih bio oprezan i možda se ne bih navukao kao životinja. Ovako smatrajući sebe za dva koplja boljim od drugih samo sam sebe ukopao još vise. A onda mi ponos nije dao da sebi priznam kako sam niko i ništa pa dugo sam sam sebe lagao kako nisam navučen i mogu da se skinem kad hoću.

Nadam se da ti je sa moje strane jasaniji sad razlog. Sad možda to nije kompleks vise vrednosti, možda je neka druga dijagnoza, ali je ego i veliki ponos glavni krivac da ostanem dugo u tom začaranom krugu.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Sat Aug 08, 2020 12:38 pm
Loki wrote: Sat Aug 08, 2020 9:30 am .
Ja imam jako visoku inteligenciju, znato preko granice za Mensu, ali ta moja inteligencija mi je mi je bila i remetilacki faktor kroz moju zavisnost i brljanje u zivotu, jer sam umeo brzo da se iscupam iz neke dubioze, i brzo da smislim resenje za nastalo sranje, pritom stvarao zabludu, misleci kako ja smem da se zajebavan I brljam u zivotu bez posledica, ali sve je to doslo na naplatu. Sve u svemu, imam jako visok IQ, ali sam veci deo zivota bio glup. Da li si pametan ili glup, gleda se iskojucivo po postupcima u zivotu, a mi ovde, ova nasa ekipa, meni deluje da smo svi nadprosecno inteligentni, ali smo dobar deo zivota bili glupi, jbg, ali opameticemo se i mi konacno. :)
Stope, samo je budala uvek pametna

Aj probaj biti mesec dana mudar
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Loki wrote: Sat Aug 08, 2020 12:40 pm Ne znam za druge. Kod mene naprotiv nije bilo sjebano samopouzdanje kad sam uplovio u svet gudre. Smatrao sam sebe previše pametnim, previše snalažljivim. Jednostavno smatrao sam da sam u velikoj prednosti nad drugima i da nema šanse da mi se desi da se navučem. Nego kao u razinu mogu da se igram sa gudrom da mi bude lepo, a kao nisam lud kao drugi da se navučem. Kao prepoznaju kad je dosta i ukočiti. I večeri osjećaj kako sam bolji od drugih i kako sam manje narkoman od ostalih. Nešto slično kao sto Stop od početka pisanja ima u glavi. Kao nije narkoman nego narkofil. Klasičan kompleks vise vrednosti. Precjenjena slika samog sebe.

Posle kad sam ogrezao u ovisnost naravno da je ta slika pukla i da su onda isplivali svakakvi kompleksi i pomešali se da ni Bog ne zna dijagnozu. Ali realno ono sto me je uvelo u svet droge i ono sto me je zadržalo da se navučem je kompleks vise vrednosti. Da sam odmah bio svrstan da ne postoji veći ili manji narkoman, da ne postoji bolji ili lošiji narkoman sigurno bih bio oprezan i možda se ne bih navukao kao životinja. Ovako smatrajući sebe za dva koplja boljim od drugih samo sam sebe ukopao još vise. A onda mi ponos nije dao da sebi priznam kako sam niko i ništa pa dugo sam sam sebe lagao kako nisam navučen i mogu da se skinem kad hoću.

Nadam se da ti je sa moje strane jasaniji sad razlog. Sad možda to nije kompleks vise vrednosti, možda je neka druga dijagnoza, ali je ego i veliki ponos glavni krivac da ostanem dugo u tom začaranom krugu.
Dobro to je vecina mislila, ne moze se to meni desiti i daj par puta cu samo.... i onda se otrgne kontroli bez izuzetaka. To je jasno

Ali mi nije jasna cinjenica da vas je to navelo i dovelo do droge.

Ja sam recimo imala svoje boli koje su me manje bolele kada sam se drogirala
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Frajla wrote: Sat Aug 08, 2020 12:55 pm
Loki wrote: Sat Aug 08, 2020 12:40 pm Ne znam za druge. Kod mene naprotiv nije bilo sjebano samopouzdanje kad sam uplovio u svet gudre. Smatrao sam sebe previše pametnim, previše snalažljivim. Jednostavno smatrao sam da sam u velikoj prednosti nad drugima i da nema šanse da mi se desi da se navučem. Nego kao u razinu mogu da se igram sa gudrom da mi bude lepo, a kao nisam lud kao drugi da se navučem. Kao prepoznaju kad je dosta i ukočiti. I večeri osjećaj kako sam bolji od drugih i kako sam manje narkoman od ostalih. Nešto slično kao sto Stop od početka pisanja ima u glavi. Kao nije narkoman nego narkofil. Klasičan kompleks vise vrednosti. Precjenjena slika samog sebe.

Posle kad sam ogrezao u ovisnost naravno da je ta slika pukla i da su onda isplivali svakakvi kompleksi i pomešali se da ni Bog ne zna dijagnozu. Ali realno ono sto me je uvelo u svet droge i ono sto me je zadržalo da se navučem je kompleks vise vrednosti. Da sam odmah bio svrstan da ne postoji veći ili manji narkoman, da ne postoji bolji ili lošiji narkoman sigurno bih bio oprezan i možda se ne bih navukao kao životinja. Ovako smatrajući sebe za dva koplja boljim od drugih samo sam sebe ukopao još vise. A onda mi ponos nije dao da sebi priznam kako sam niko i ništa pa dugo sam sam sebe lagao kako nisam navučen i mogu da se skinem kad hoću.

Nadam se da ti je sa moje strane jasaniji sad razlog. Sad možda to nije kompleks vise vrednosti, možda je neka druga dijagnoza, ali je ego i veliki ponos glavni krivac da ostanem dugo u tom začaranom krugu.
Dobro to je vecina mislila, ne moze se to meni desiti i daj par puta cu samo.... i onda se otrgne kontroli bez izuzetaka. To je jasno

Ali mi nije jasna cinjenica da vas je to navelo i dovelo do droge.

Ja sam recimo imala svoje boli koje su me manje bolele kada sam se drogirala
To se slažem sa tobom. Nije me taj kompleks povukao u drogu. On je samo pomogao da ostanem tamo zarobljen. A kao i svi drugi sve probleme i prepreke sam lečio drogom. Faktički nismo se razumjeli ili sam se ja pogrešno izrazio. Poenta je bila da sam se zbog tog kompleksa navukao ne želeći da priznam da sam narkoman kao i svaki drugi. A sam povod da zakoračim u svet droge je bas nestabilnost, emotivna bol i želja biti poseban, drugačiji jednostavno biti kul i svoje nedostatke nadomjestiti drogom.

Upravo iz ovih naših razgovora se i vidi zapravo dubina problema bolesti zavisnosti. Takode i činjenica da je nemoguce da se sami izborimo sa ovim i da je potrebno stručno lice da nas navede na uzroke i komplekse koji leže duboko u nama. Iskreno mi možemo sami samo da zagrebemo po površini i da budemo svesni samo očiglednih anomalija u ponašanju. A za kompletnu sliku i spoznaju sebe i razloga ovisnosti treba nam doktor.

Konkretno ja sam sebe dosta dugo opravdavao da se drogiram kao posledica rata. A istina je da je rat samo doprinjeo da se problem produbi. Pravi Koreji leže u tome da podsvesno sve svoje nedostatke sam rešavao drogom. Eto prost primer ona djevojka kojoj ne smem da priđem i da započnem razgovor. Pre sam to lagano resavao bilo kojom drogom. To je samo jedan prost primer. A koliko je zapravo nesigurnosti i emocionalne osakaćenosti u meni ostaje mi tek da otkrijem sa psihijatrom
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Sad se razumemo
Upravo to
Post Reply