O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Mislim da je veci problem sto stopu nedostaje taj osecaj blama i stida nego sto ga ti trenutno imas

I sami smo svedoci da covek nema osecaj da radi nesto pogresno, i da mu mozes stosta napricati ali on se ne zna postideti
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Aug 01, 2020 10:05 pm Loki,n ista se ne sekiraj, sve ce Stop da ti objasni, najduza veza koju je imao str. trajala je citav dan..
A tek fore koje ima, pitaj ga 8-)
Ti se vaistinu bojiš reči "strejt" na ovom forumu. Kad ćeš da savladaš taj strah? :)
Loki wrote: Sat Aug 01, 2020 10:25 pm
Imao sam ja pre tih problema, kad mi se devojka baš jako sviđa. Kasnije sam se oslobodio. Znao sam ja da se zablokiram i te kako. Tačnije pred njom nikad nisam zatrokirao, ako sam se već oslobodio, to je kretalo, ali da sam odustajao, odustajao sam i te kako. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sat Aug 01, 2020 11:00 pm
xxxana wrote: Sat Aug 01, 2020 10:05 pm Loki,n ista se ne sekiraj, sve ce Stop da ti objasni, najduza veza koju je imao str. trajala je citav dan..
A tek fore koje ima, pitaj ga 8-)
Ti se vaistinu bojiš reči "strejt" na ovom forumu. Kad ćeš da savladaš taj strah? :)
Loki wrote: Sat Aug 01, 2020 10:25 pm
Imao sam ja pre tih problema, kad mi se devojka baš jako sviđa. Kasnije sam se oslobodio. Znao sam ja da se zablokiram i te kako. Tačnije pred njom nikad nisam zatrokirao, ako sam se već oslobodio, to je kretalo, ali da sam odustajao, odustajao sam i te kako. :)
Nastavi da udaras, mozda pogodis
Da li ti procitas uopste o cemu covek prica?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Aug 01, 2020 11:21 pm
StopBup wrote: Sat Aug 01, 2020 11:00 pm
xxxana wrote: Sat Aug 01, 2020 10:05 pm Loki,n ista se ne sekiraj, sve ce Stop da ti objasni, najduza veza koju je imao str. trajala je citav dan..
A tek fore koje ima, pitaj ga 8-)
Ti se vaistinu bojiš reči "strejt" na ovom forumu. Kad ćeš da savladaš taj strah? :)
Loki wrote: Sat Aug 01, 2020 10:25 pm
Imao sam ja pre tih problema, kad mi se devojka baš jako sviđa. Kasnije sam se oslobodio. Znao sam ja da se zablokiram i te kako. Tačnije pred njom nikad nisam zatrokirao, ako sam se već oslobodio, to je kretalo, ali da sam odustajao, odustajao sam i te kako. :)
Nastavi da udaras, mozda pogodis
Da li ti procitas uopste o cemu covek prica?
Pročitaću sutra pažljivije, sad sam mrtav umoran, ovlaš čitah, u gužvi sam bio.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Frajla wrote: Sat Aug 01, 2020 10:51 pm Mislim da je veci problem sto stopu nedostaje taj osecaj blama i stida nego sto ga ti trenutno imas

I sami smo svedoci da covek nema osecaj da radi nesto pogresno, i da mu mozes stosta napricati ali on se ne zna postideti
Prosto mi je nestvarno da nekome nedostaje taj blam. Prepričah ukratko kakva me muka uhvati kad treba normalan i pristojan razgovor da obavim. A za ono sa trepavicama se ne bih usudio pa da smo zadnjih dvoje na planeti i da opstanak.vrste zavisi od nas.

Nažalost Stop konstantno maši poentu. Da li namerno ili slučajno, to samo on zna. A ja konstantno kažem neću više pa opet komentarišem. To govori dosta o meni i o tome koliko vredi jedno obećanje džankera. Daleko sam ja od dobrog stanja i nemam problem to da priznam.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Loki wrote: Sun Aug 02, 2020 1:27 pm [quote=Frajla post_id=154107 time=<a href="tel:1596315079">1596315079</a> user_id=12211]
Mislim da je veci problem sto stopu nedostaje taj osecaj blama i stida nego sto ga ti trenutno imas

I sami smo svedoci da covek nema osecaj da radi nesto pogresno, i da mu mozes stosta napricati ali on se ne zna postideti
Prosto mi je nestvarno da nekome nedostaje taj blam. Prepričah ukratko kakva me muka uhvati kad treba normalan i pristojan razgovor da obavim. A za ono sa trepavicama se ne bih usudio pa da smo zadnjih dvoje na planeti i da opstanak.vrste zavisi od nas.

Nažalost Stop konstantno maši poentu. Da li namerno ili slučajno, to samo on zna. A ja konstantno kažem neću više pa opet komentarišem. To govori dosta o meni i o tome koliko vredi jedno obećanje džankera. Daleko sam ja od dobrog stanja i nemam problem to da priznam.
[/quote]

Kapaciteti mu popunjeni.

Sada ce da ti se pravda i napise sasvim drugi odgovor, nama prihvatljiviji.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Frajla wrote: Sun Aug 02, 2020 2:35 pm
Loki wrote: Sun Aug 02, 2020 1:27 pm [quote=Frajla post_id=154107 time=<a href="tel:1596315079">1596315079</a> user_id=12211]
Mislim da je veci problem sto stopu nedostaje taj osecaj blama i stida nego sto ga ti trenutno imas

I sami smo svedoci da covek nema osecaj da radi nesto pogresno, i da mu mozes stosta napricati ali on se ne zna postideti
Prosto mi je nestvarno da nekome nedostaje taj blam. Prepričah ukratko kakva me muka uhvati kad treba normalan i pristojan razgovor da obavim. A za ono sa trepavicama se ne bih usudio pa da smo zadnjih dvoje na planeti i da opstanak.vrste zavisi od nas.

Nažalost Stop konstantno maši poentu. Da li namerno ili slučajno, to samo on zna. A ja konstantno kažem neću više pa opet komentarišem. To govori dosta o meni i o tome koliko vredi jedno obećanje džankera. Daleko sam ja od dobrog stanja i nemam problem to da priznam.
Kapaciteti mu popunjeni.

Sada ce da ti se pravda i napise sasvim drugi odgovor, nama prihvatljiviji.
[/quote]

Samo Da nađe pogodan citat ili definiciju. I da je opiše svojim rečima.
🤗😁
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Sat Aug 01, 2020 5:10 pm
licaninsasela wrote: Sat Aug 01, 2020 4:37 pm
Loki wrote: Sat Aug 01, 2020 11:00 am

Ličke,

Hvala što osvojiš vremena za mene. Nemam za sad nikakvih problema, osim standardnih koje apstinencija nosi sa sobom.

Juče sam posle posla samo se istuširao, uzeo stvari i otišao na jezero na kupanje. Pakleni dan je bio. Preko 36 stepeni. Ovo mi je bilo prvo kupanje van kade u ovoj godini. Ostao sam na kupanje do pola 9. Imam utisak da sam preplivao 20 km. Manje sam.se kupao, nego sam baš plivao. Ja sam dete odrasli na reći Savi i ja volim plivanje. Volim više tekući od stajaće vode, ali ovde nisam mogao da biram pa je i jezero odradili svoje.

Osim fizičkog umora, nekako sam se plivanjem oslobodio i pritiska u glavi. Kad sam došao kući bio sam u fazonu neke nirvane. Samo sam se istuširao, jeo i legao da spavam. I spavao sam kao beba. Moram češće iskorišćavati ove tople dane i ići na kupanje, kad mi se već namestilo da je jezero na 20ak minuta od mene.

Danas je inače rođendan Švajcarske države i opštenarodni slavlje je ovde. Pozvan sam kod Davida na roštilj. Tamo će biti i njegova verenica i neki njegovi drugari koje ja ne poznajem. Čekam da dođe po mene. Iskren i nije mi baš svejedno, jer nije isto kad provodim vreme sa Davidom koga znam i sad kad budem među gomilom nepoznatih ljudi. Hvata me neki strah. Plus što ne znam ni kako tamo da se ponašam jer sve je to drugačiji mentalitet od onog na koje sam ja navikao. Ali sam odlučio a idem i da se suočim i sa tim strahom. I naravno da budem potpuno čist. Znam da da bi linija dopa ili Bupa taj strah ubila, ali šta sam onda uradio? Onda sam samo sjebao sebe i lažno ću se predstaviti ljudima koje možda nikad više i ne vidim. I kad bi se razišli ja bih ostao opet sa svojim najvećim problemom i svojom noćnom morom.

Zato držite mi palčeve da ovaj dan prođe dobro i da se uspešno suočim sa svojim strahom od gomile nepoznatih ljudi. Javljam utiske čim budem mogao.
Nemoj se sad ujebat sa cugom. Imaj na umu da je i pivo alkohol a ti nemas granice. Drzi se sokova i mineralne i ne upustaj se u esperiment u stilu mogu popit dva puva ili nesto kratko. Znas da ne mozes jer si stoka neumjerena.
Znam Ličke da sam neumereno svinja. Srećom da sam toga svestan inače ko zna kako bi ova moja apstinencija tekla.

Pijem samo Rivella sok koji me ujedno seca i na detinjstvo. Alkohol me nikad nije privlačio i to je veliki spas za mene. Čak u vreme.one najvece fizičke krize dvoumio sam se da li da popijem dve limenke piva ili ne. Ali sam i tad znao sebe dovoljno da bi to bio siguran put u recidiv. Za mene lično recidiv je i jedna čaša piva, a kamoli više.

Hvala na savetu svakako. Bez obzira što sam ja svestan, uvek je dobro da neko sa strane to ponovo kaže.

P.S. Još nisam skupio mi da da priđem. Nešto kao malo u prolazu smo razgovarali, ali ja sam samo gledao da što pre pobegnem da ne oseti moju nesigurnost. Bukvalno sam kao dete od 9 godina kad se zaljubi pa se sklanja od simpatije jer ga je sramota. Cenim da svi provaljuju a mi se svi da ali da ne smem ništa. Msm znam ja da umisljam to i da se ljudi zabavljaju i nisam im ja centar sveta da bi me studirali. Ali moja paranoja je jača od Alpa. Kako sad stvari stoje sve će ostati na tih par razmenjenih rečenica jer priznajem sisa sam za muvanje. Jedino da probam Stopov metod sa veštačkim trepavicama. 🤣🤣🤣
Frajla kako se kažu veštačke teepavice na nemačkom? 🙉🙈🙊
Ma i ja sam totalni autodestrukcivac. Kad uvatim zalet nema stajanje. Eto jedino sta taj bup meni nije pasa pa nisam nikad ni uzimo vise od 1 mg. A dop i hepte boze sacuvaj. A nikad cugo nikad pusio. Nema tu pravila. Uglavnom za sebe znam da nema samo cu jednom jer uvik zavrsi pogubno.
Ma idi kupaj se. Radi sve sta ok ljudi rade. A to za zene ti ne mogu pomoci. Uglavnom sam ih osvajo bas na konto povucenosti i stidljivosti. Bar je to prije prolazilo neznam kako je danas. Pomalo samopouzdanje ces izgraditi bas ako takav zamantan udes u razgovor s njom. Nemoj se sad se necim otkinuti da smognes hrabrosti.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Sat Aug 01, 2020 5:13 pm
StopBup wrote: Sat Aug 01, 2020 12:05 am
P.s. Moji me još uvek prilično kontrolišu, i ne veruju mi, ali ne smeta mi to više, navikao sam se. Evo sad dođoh iz grada, išao sam nešto da naplatim, i do jednog kafića da se vidim malo sa nekom ekipom. Ej, zvali su me i mama i tata, 10-ak puta, garant, i čekali budni sve do sad, dok se nisam vratio. Prvo sam išao da me vidi tata, pa mama, hahah. :) Jebi ga, jeste da zvuči glupo, da me kontrolišu sa svoje 34 godine, ali znam da moram da se pomorim sa tim neko vreme i da to prihvatim kao normalno, mada, može se reći da sam već i prihvatio. Znam da nije dovoljno to što sam ja priznao šta sam radio, i što znam sam sa sobom šta hoću, treba vremena da se povrati poverenje.
Rekao sam da se neću više mešati. Ali toliko besmisleno vrtiš i ostavljaš sebe u tuđa zivote i osecanja da se ne može ignorisati tvoje dvosmisleno izjave ovde. Daj bar jednom u životu iznosi svoj stav i to šta razmišljaš pa makar bilo totalno pogrešno.

Evo upravo u ovim redovima se krije odgovor na tvoje pitanje zašto te Frajla doživljava kao nesigurnog i kao nesposobnog da se osamostališ. Potpuno se slažem sa njom!

Plus u ovim redovima se krije i činjenica koliko tvoji roditelji zapravo ništa ne znaju o bolesti zavisnosti i koliko ni ti sam ne možeš ili nećeš da vidiš koliko si na pogrešnom putu i koliko si daleko od cilja kojem težiš. Potpuno se ponovo slažem sa njom!

Ako ti to ne vidiš niko ti ne može pomoći ni otvoriti ti oči.
Loki konjina si. Sta se das navuci na tu njegovu pricu koju vrti godinu i pol. Nema tu kruva.
Sb je dobar samo za zajebanciju a ozbiljnost mu je ravna ravnoj zemlji. Imas svojih sranja pusti njega. Ionako on nema problema.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drs da sa swxogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Aug 01, 2020 3:55 pm
Frajla wrote: Sat Aug 01, 2020 3:15 pm
StopBup wrote: Sat Aug 01, 2020 12:54 pm

Nije ni meni to bilo cilj, ali se desilo. Išao sam isključivo zbog toga da se odmorim, i provedem neko vreme sam sa sobom i pustim mozak na pašu. :) Imao sam vremena na miru da razmišljam o sebi i svom životu, bez neke trke i frke. Nisam otišao sa ciljem da se provodim, niti sam išao u neke provode. Baš mi je fino bilo.
Jao boze sto lupetas
Ja se secam da si svako vece skoro bio sa drustvom, bario ribu neuspesno, ako secam alkohol i duvka su bili u igri i ubrzo pri povratku si bio u recidivu

Nisi ni priblizno bio u situaciji u kojoj je Xana da bi govorio iz iskustva
Nisi dobro upamtila, ni kako je bilo na moru, ni posle, nebitno. Recidiv sa opijatima se desio tek posle 3 meseca nakon mora.

Ma moru sam pušio travu 3 puta, i to na početku, posle ne, alkohol nisam pio, sem jednom pred kraj letovanja kad je zet stigao, pa sa njim popio koju čašicu. Inače mi je najbolje bilo onih 10-ak dana kad sam bio sam u kući.
Neka si ti njoj reka. Pa poslije toliko tvojim dnevnika o recidivima i krtice pod zemljim znaju tocne datume tvojim sranja. Al bogami ni ja ne pamtim jer je to nebitno.
Post Reply