O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Marta Tufna wrote: Sat Aug 01, 2020 7:58 am
xxxana wrote: Fri Jul 31, 2020 5:07 pm Vidi Frajla, ne mogu bas ni ja da se izrazim onako kako bih htela, jer jedna stvar vuce drugu..
Kaze ona meni da ona ne zna kako meni da pridje, a ja isto mislim
Za to sto pises si u pravu, ali u jednom periodu dok tata nije bio tu opet sam upala u haos i ona se sama terala sa mnom, a ja sve radila iz nekog inatq, jer je ona meni bila krivac i “kvarila mi planove” i sprecila me je jedne prilike u nekoj odluci i dugo mi je bio fazon dq sam tad to i to, bilo bi tako i tako.. Ne bi,tada sam bila u gasu i bilo bi isto, a nisam ni pokusala drugacije da je shvatim, terala sam inat i odnosi su nam zahladneli
Fora je sto su mi nedavno stvari postale jasnije, pisala sam o tome i shvatila sam kompletno da sam ja uzrok svega i tako se setim nekih stvari i jbg imam neki osecaj krivice da tako kazem..
Doktorka mi je rekla da dolazim kod nje sa mamom, kad malo razmislim Lika je na neki nacin u pravu jer to izbegavam, a svaki put mi skoro to pominje da mi treba saradnik..
Da se osamostalim i to si u pravu i o tome sam razmisljala, doslo je vreme da mi to stvarno fali
Moram da razmislim malo o svemu, jos malo cu na odmor,planirala sam ni telefon da ne nosim, ali necu moci tako i da dam sebi malo prostora,inace mi je prvi put da negde idem sama
Jesi rekla mami da bi trebalo da dolazi i ona?
Možda si negde i pomenula, nisam ispratila.
Meni super zvuči to što ideš na odmor sama.
Tako je pocelo i da nije bilo vanredno stanje sve bi danas mozda bilo lakse, jer sam razgovore pocela obavljati preko skajpa sama i nesto mi ke tako postalo ugodno..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drs da sa swxogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Marta Tufna wrote: Sat Aug 01, 2020 12:28 pm

Kad sam išla sama nije mi ni bilo do upoznavanja ljudi, nešto drugo je bilo poenta.
E ako ima tvoju podršku onda može mirno da spava ;)
Nije ni meni to bilo cilj, ali se desilo. Išao sam isključivo zbog toga da se odmorim, i provedem neko vreme sam sa sobom i pustim mozak na pašu. :) Imao sam vremena na miru da razmišljam o sebi i svom životu, bez neke trke i frke. Nisam otišao sa ciljem da se provodim, niti sam išao u neke provode. Baš mi je fino bilo.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

xxxana wrote: Sat Aug 01, 2020 12:45 pm
Frajla wrote: Fri Jul 31, 2020 8:40 pm
xxxana wrote: Fri Jul 31, 2020 5:07 pm Vidi Frajla, ne mogu bas ni ja da se izrazim onako kako bih htela, jer jedna stvar vuce drugu..
Kaze ona meni da ona ne zna kako meni da pridje, a ja isto mislim
Za to sto pises si u pravu, ali u jednom periodu dok tata nije bio tu opet sam upala u haos i ona se sama terala sa mnom, a ja sve radila iz nekog inatq, jer je ona meni bila krivac i “kvarila mi planove” i sprecila me je jedne prilike u nekoj odluci i dugo mi je bio fazon dq sam tad to i to, bilo bi tako i tako.. Ne bi,tada sam bila u gasu i bilo bi isto, a nisam ni pokusala drugacije da je shvatim, terala sam inat i odnosi su nam zahladneli
Fora je sto su mi nedavno stvari postale jasnije, pisala sam o tome i shvatila sam kompletno da sam ja uzrok svega i tako se setim nekih stvari i jbg imam neki osecaj krivice da tako kazem..
Doktorka mi je rekla da dolazim kod nje sa mamom, kad malo razmislim Lika je na neki nacin u pravu jer to izbegavam, a svaki put mi skoro to pominje da mi treba saradnik..
Da se osamostalim i to si u pravu i o tome sam razmisljala, doslo je vreme da mi to stvarno fali
Moram da razmislim malo o svemu, jos malo cu na odmor,planirala sam ni telefon da ne nosim, ali necu moci tako i da dam sebi malo prostora,inace mi je prvi put da negde idem sama
Kada bi uspela mamu odvesti kao saradnika i pratnju sa sobom, sve bi islo mnogo lakse i brze. Insistiraj na tome, kazi da tebi treba podrska pa se resetajte tamo, bitno je
Samo da je dovuces do dr. I ako ti je doktor to predlozio- poslusaj ga. Time sto stvari odgadjas, ne cinis sebi dobro. Sto pre krenes, pre ces prodisati. Nece biti lako, ali ce ti bit posle svega puno lakse. Malo stisni zube i kreni u drugu fazu resavanja problema, stabilna si da bi nastavila dalje sa borbom.
Jako je bitno ne ostavljati repove i nerazjasnjene stvari, jer to nas svr vrati za cas posla 100 koraka nazad.


@stop
Stope smaras, pises samo da bi nesto pisao i poistovecujes se sa Xanom.
Pre par meseci si rekao sa se selis pa se ne selis, pa posao u gradu pa nisi otisao, pa se opet selis ali sa mamom, pa se ne selis, sad opet satro sam se selis a ne znas ni kojo broj cipela nosis.
Koliko si samo na sve strane i nesiguran, sve prsti iz tvojih postova.
Smiri se za svoje dobro
Sad mi je najgore posle svih stvari sto sam rekla da se ukljuci i ona,mislim da ce doktorka tacno znati gde da gadja, ali rekla sam joj sinoc..
Hoce ona i to nije problem, ja sqm problem
Realno Xana učinila si prvi i najteži korak. A to je da prokineš i da prevališ preko jezika i pozoveš je kao saradnika.
Moj savet je da se sad ne opterećuješ mislima šta će biti dalje, da li je pametan potez, kako će se to odvijati u ordinaciji, šta to povlači za buduće odnose kad budete sami kući itd itd. Verujem da ti je sad glava puna ovih pitanja o da ti je to sada glavna preokupacija. Takođe sam svestan da je to lakše meni reći nego tebi učiniti i osloboditi se suvišnih pitanja. Ali probaj da ne misliš o tome.

Slažem se Likom recimo da nakon toga što prevališ preko jezika sve što te muči, smeta i kako se osećaš, pa makar to bilo i u prisustvu doktora, osetićeš olakšanje kakvo do sad nikad nisi osetila. I kad se otvoriš, uradi to bez zadrške i bilo kakve kalkulacije. Neka izađe sve iz tebe. Što bude bolnije kasnije će zadovoljstvo biti veće. Iako sad možda nisi toga svesna, najteži deo je prošao, a to je bilo pitanje da ti se pridruži kao saradnik.

Sad oslobodi glavu i pusti da se nadalje dešava onako kako mora i kako treba da se dešava. Koliko god se ti brinula na ishod i "posledica" otvaranja duše pred majkom ne možeš puno da utičeš. A iskustvo i bliskost koja će iz toga da se rodi je nešto na čemu ćeš sebi biti večno zahvalna.

P.S. To možda reši i oslobodi te onih ispitnih pogleda i skeniranja od glave do pete. 🤣 Onih pogleda u kojima je milion skrivenih pitanja koja ni ona nema hrabrosti da postavi jer se plaši odgovora.

Uradila si pravu stvar. I ako ti je to sada uopšte bitno imaš moju punu podršku. 💪🏻
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Inače drugari, za sad druzenje povodom Švajcarskog rođendana protiče za sad super. Osim hektolitara piva, drugih zamki nema za mene. Srećom pivo ne volim, a nikad nisam imao sklonosti ka alkoholu jer kad ga popijem naredna 3 dana ne funkcionišem od mamurluka. Tako da se nikad nisam hvala Bogu upleo u alkohol.

Ekipa je zadovoljavajuća. Svi su me prihvatili i jako su ljubazni prema meni. Tačno vidim po njima da se trude da se ne osećam neugodno i kao padobranac tu sa njima. Čak ima i jedna simpatična devojka koja je singl, pa možda do kraja dana i skupim muda da se spustim u razgovor sa njom. Ne možete da verujete koliko je to meni teško. Sama pomisao a joj priđem i počnem neobavezan razgovor u meni budi grčeve u stomaku, drhtav glas i kompletnu nesigurnost. Uspeo ili ne da joj priđem, svakako imam novu temu i pitanje za psihijatra u utorak.

Držite palčeve da Loki skupi hrabrost da bar pokuša. I da napomenem da se ne plašim ja da će ona mene odbiti. Plašim se i ne umem da počnem razgovor. Plašim se da ne ispadnem glup, smešan i intelektualno retardiran jer znam da to nisam.

Javljam večeras detalje i kako je sve prošlo.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drs da sa swxogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Sat Aug 01, 2020 12:54 pm
Marta Tufna wrote: Sat Aug 01, 2020 12:28 pm

Kad sam išla sama nije mi ni bilo do upoznavanja ljudi, nešto drugo je bilo poenta.
E ako ima tvoju podršku onda može mirno da spava ;)
Nije ni meni to bilo cilj, ali se desilo. Išao sam isključivo zbog toga da se odmorim, i provedem neko vreme sam sa sobom i pustim mozak na pašu. :) Imao sam vremena na miru da razmišljam o sebi i svom životu, bez neke trke i frke. Nisam otišao sa ciljem da se provodim, niti sam išao u neke provode. Baš mi je fino bilo.
Jao boze sto lupetas
Ja se secam da si svako vece skoro bio sa drustvom, bario ribu neuspesno, ako secam alkohol i duvka su bili u igri i ubrzo pri povratku si bio u recidivu

Nisi ni priblizno bio u situaciji u kojoj je Xana da bi govorio iz iskustva
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drs da sa swxogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sat Aug 01, 2020 3:15 pm
StopBup wrote: Sat Aug 01, 2020 12:54 pm
Marta Tufna wrote: Sat Aug 01, 2020 12:28 pm

Kad sam išla sama nije mi ni bilo do upoznavanja ljudi, nešto drugo je bilo poenta.
E ako ima tvoju podršku onda može mirno da spava ;)
Nije ni meni to bilo cilj, ali se desilo. Išao sam isključivo zbog toga da se odmorim, i provedem neko vreme sam sa sobom i pustim mozak na pašu. :) Imao sam vremena na miru da razmišljam o sebi i svom životu, bez neke trke i frke. Nisam otišao sa ciljem da se provodim, niti sam išao u neke provode. Baš mi je fino bilo.
Jao boze sto lupetas
Ja se secam da si svako vece skoro bio sa drustvom, bario ribu neuspesno, ako secam alkohol i duvka su bili u igri i ubrzo pri povratku si bio u recidivu

Nisi ni priblizno bio u situaciji u kojoj je Xana da bi govorio iz iskustva
Nisi dobro upamtila, ni kako je bilo na moru, ni posle, nebitno. Recidiv sa opijatima se desio tek posle 3 meseca nakon mora.

Ma moru sam pušio travu 3 puta, i to na početku, posle ne, alkohol nisam pio, sem jednom pred kraj letovanja kad je zet stigao, pa sa njim popio koju čašicu. Inače mi je najbolje bilo onih 10-ak dana kad sam bio sam u kući.
Last edited by StopBup on Sat Aug 01, 2020 4:05 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Pardon
Nakon povratka si bio ubrzo u recidivu, brzo pisem koliko me iznerviras svojim laprdanjem
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Editovao sam post. U glavnom nisi dobro upamtila. Sam sam tamo najviše provodio vremena, uveče po malo sa društvom, sat, dva, a tokom prve polovine lotovanja sam imao devojku, pa sam sa njom visio dosta, ne u nekom velikom društvu.

Posle dva i po meseca nakon mora sam se zavozao sa travom, a pad na opijatima se desio 3 meseca nakon mora, ali to je druga stvar, jer kao što sam rekao, prošle godine sam ušao prilično nespreman u tu priču.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sat Aug 01, 2020 4:02 pm Pardon
Nakon povratka si bio ubrzo u recidivu, brzo pisem koliko me iznerviras svojim laprdanjem
8 malih piva nije ni priblizno velik recidiv ka 4 5 velikih. Oko toga su se lomila koplja mislim. Ne kuzi on da je za njega ijedno pivo recidim. Boze moj. Mlad je. Shvatit ce. Kolko je olimpijka popila na moru malih i velikih piva samo dragi bog zna. Ne moze stopili zbariti curu ako venama tece samo krv. Sta god on mislio zto je tako. Naravno da sad mogu samo cekati da me ispravi. Jun jul kolovoz... Samo on zna koji je to mjesec bio. Ili se u osmom potuko ispred birtije? Pa je popusio kod jako drage cure a veza bila dva dana. Tragedija.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Sat Aug 01, 2020 11:00 am
licaninsasela wrote: Fri Jul 31, 2020 6:14 pm Dragi ljudi moji sjebani i nesjebani u bundevi. Sican se ja, ostavio se svega, kaze meni Frsjla"ti nisi dobro". Bog te jeba ja njojba sasuo sve sta mi bilo u glavi. A u krivu san sam bija. Nije cilj ostav se droge, nego nosit se sa svojin ja. Neznan dal razumite.. Frajla me procitala ko lektiru a u to vrimr je Ninocka bila tocka na i. Sta kaze Frajla, ova poklopi. I onda boga isusa skida. Kurcio sa sa AMG ( uf sta zena to opici po gadu ja sa useten) , pa ka iman i dipa za na selo, pa mi zene ispunila zelju ikupila za radendsn reno cetvorku. Nosan ga tako jos kolko dam lijen. Frajla tocno pogada covika tamo di je u kurcu. Bija san u kurcu samo ego ti neda i tiras to svome. Nije cilj apstinencija neko zdrav zivot. Psoha. Jeboga sad mi sve na dusi pa cu se ispucati( toKsana mora odratiti). Klinjo bija. Imo fendove iz skole Srbe. Kaze meni frend. Mi idemo za Bg. Ja pitam zasto. Kaze on nepitaj bit ce sranja. Kojeg sranja mislin se ja. Bog te jeba pa Vukovar. Ja jos u yrednjoj pomorskoj. Pocelo udarati po Sarajevou. Jebo te Isus ima san frendova i Srba i Muslimana. Odjednom prosla srednja i ajd u vojsku. Ja vec par godina na dopu. Da se razumimo ne krivim ja dop nego sebe. Nije dop kriv za moja govna. Ibog te jeba ja u uniformi, odjednom ja teski Hrvat. Srbi i balije neprijatelji. A dolazili doli na more. Da ne duzim i nesrern dodla i oluja i bljesak. I dta mi Hrvati kazemo traktorijada Srba. Pobili nasi hrpu ljudi. Ja dam promatra sa strane i vidija mrtve. Promjeni to covika. Ni dop nije ublazija to sranje. Ma jeba te Bog bolje sutit. Kuminista sam i socijalilista i uvala bogu nisam ispalija ni metka. Ljudi koji su da menom bili sada cugaju ili su na dopu plus kladionica a ja se hrvam kako znam i umijem. Nisam pametan ali neke stvari znan prepoznati. Gledali ste ljudi forest gumpa. Zivot je bonbonjera inikad neznas sta ces izvuci. Jebiga. Cudi me da me ! Sanci nije blokirala radi psovanja.
I sta ti Frajla setes da sam omeksa i pista dobar ka pasteta. Neznam kako da ti odbrusim. Jebes ti mene. Gle neman poganih rijeci. Kako to objasnjavas.
Loki javi se ako te nesto jebe. Nacemovrimena. Ne drzi nista u sebi. Samo seri. Ne moras javno. Mozrs private . . iman ja kapacitet za sve ne sekiraj se. Ksanci dal ima kaka promlena. Frajla: jedi govna. Eto vidis damogu srati.
Ličke,

Hvala što osvojiš vremena za mene. Nemam za sad nikakvih problema, osim standardnih koje apstinencija nosi sa sobom.

Juče sam posle posla samo se istuširao, uzeo stvari i otišao na jezero na kupanje. Pakleni dan je bio. Preko 36 stepeni. Ovo mi je bilo prvo kupanje van kade u ovoj godini. Ostao sam na kupanje do pola 9. Imam utisak da sam preplivao 20 km. Manje sam.se kupao, nego sam baš plivao. Ja sam dete odrasli na reći Savi i ja volim plivanje. Volim više tekući od stajaće vode, ali ovde nisam mogao da biram pa je i jezero odradili svoje.

Osim fizičkog umora, nekako sam se plivanjem oslobodio i pritiska u glavi. Kad sam došao kući bio sam u fazonu neke nirvane. Samo sam se istuširao, jeo i legao da spavam. I spavao sam kao beba. Moram češće iskorišćavati ove tople dane i ići na kupanje, kad mi se već namestilo da je jezero na 20ak minuta od mene.

Danas je inače rođendan Švajcarske države i opštenarodni slavlje je ovde. Pozvan sam kod Davida na roštilj. Tamo će biti i njegova verenica i neki njegovi drugari koje ja ne poznajem. Čekam da dođe po mene. Iskren i nije mi baš svejedno, jer nije isto kad provodim vreme sa Davidom koga znam i sad kad budem među gomilom nepoznatih ljudi. Hvata me neki strah. Plus što ne znam ni kako tamo da se ponašam jer sve je to drugačiji mentalitet od onog na koje sam ja navikao. Ali sam odlučio a idem i da se suočim i sa tim strahom. I naravno da budem potpuno čist. Znam da da bi linija dopa ili Bupa taj strah ubila, ali šta sam onda uradio? Onda sam samo sjebao sebe i lažno ću se predstaviti ljudima koje možda nikad više i ne vidim. I kad bi se razišli ja bih ostao opet sa svojim najvećim problemom i svojom noćnom morom.

Zato držite mi palčeve da ovaj dan prođe dobro i da se uspešno suočim sa svojim strahom od gomile nepoznatih ljudi. Javljam utiske čim budem mogao.
Nemoj se sad ujebat sa cugom. Imaj na umu da je i pivo alkohol a ti nemas granice. Drzi se sokova i mineralne i ne upustaj se u esperiment u stilu mogu popit dva puva ili nesto kratko. Znas da ne mozes jer si stoka neumjerena.
Post Reply