Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Nece mi boga mi nista ovaj dan pokvarit. Lipo je biti doma. Za razliku od Frajle striktno se drzim hladovine i mozda tek popodne udostostojit se brcnuti u more.
https://youtu.be/amt0QNHauWM
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Alo Frajla kako je na godisnjem? El se more tako?
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Frajla »

licaninsasela wrote: Mon Jul 13, 2020 10:14 am Alo Frajla kako je na godisnjem? El se more tako?
Ma meni odlicno! Nema nikoga pa gledam da uzivam u slobodi i obilazenju ostrva.

Sa druge strane je sablasno jer je sve prazno i nista ne radi sve je pozatvarano, skoro sve da ne preterujem. I bila sam smorena prvi dan zbog toga, ali reko da si ne sjebem odmor nego šibam u obilaske kao i uvek.

Ranac, auto i teraj od rane zore. Dnevno obidjemo nekoliko skrivenih netaknutih plazica. Mesto me ne drzi.

Druzim se po brdima sa ovcama i kozama, izblekecem se sa njima, izbacim sve iz sebe i ajmo dalje.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Tue Jul 14, 2020 8:40 am
licaninsasela wrote: Mon Jul 13, 2020 10:14 am Alo Frajla kako je na godisnjem? El se more tako?
Ma meni odlicno! Nema nikoga pa gledam da uzivam u slobodi i obilazenju ostrva.

Sa druge strane je sablasno jer je sve prazno i nista ne radi sve je pozatvarano, skoro sve da ne preterujem. I bila sam smorena prvi dan zbog toga, ali reko da si ne sjebem odmor nego šibam u obilaske kao i uvek.

Ranac, auto i teraj od rane zore. Dnevno obidjemo nekoliko skrivenih netaknutih plazica. Mesto me ne drzi.

Druzim se po brdima sa ovcama i kozama, izblekecem se sa njima, izbacim sve iz sebe i ajmo dalje.
Prva liga. Samo uzivaj i odmori se.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Koristim zadnje dane da budem sa mojima. Kontroliram se da ne budem divljak ka inace. Dane provodim sa zenom i djecom. Uglavnom na kupanju. Cisto more. Tiran se kupati al neide. Minuta dvi i ladovina. Montira jaci motor na barkicu. Jucer na soltu otisli preko. Petak. Gradele. Friska riba. Eto jos 4 dana i idem. Ko zna kako ce biti. Ugpvor 4 miseca. Nisam siguran da cu se vratiti do nove godine. Jebeno kazu svuda u svitu radi korone. Samo neki aerodromi primaju pomorce. Nista, cekat da prode 4 miseca i vatat prvi port za doma. Nadan se da necu bas zaguzit pola godine. Nova firma novi brod novi ljudi. Pokusat bit normalan i ne ulazit u konflikte i gutat tuda govna. Triba se presaltat i biti jak u glavi.. Nesmin kiksat i pripremit se psihicki da ovaj ugovor nema izlaska sa broda. Nece mi bit prvi put al onda sam sam sebi branija ici vanka a sad je tako kako je. Izdrzat i vratit se sta normalniji doma. Jednom mi je Ninocka rekla, jebe se meni, odem u kurac i onda lagano na brod. Hm, nije to bas tako jednostavno. Zivot mi je prosa na brodima i dalje prolazi. To je neko prokletstvo. Kad si doma tija bi na brod. Kad si na brodima tija bi doma. Moji vec sad u kurcu a ja se drzim relativno ok. Triba san za 6 dana ici danas stigla karta za utorak. Izjebali me u startu za dva dana bez pardona. U ponediljak spremit kufer i ruksak i jebes ga cekat utorak da me zena odveze na airport. Izljubit ce sa dicom i njon i zaboravit na sve, presaltat mozak i biti jak u glavi. Eto sam sebe nekako bodrim i mislim si da ce sve proc kako triba i vratit se doma racunam onako najgore iza nove godine prvi misec. U zimu. Ako sam ovdi nekog uvredija a znan da jesam jer iman pogan jezik, ispricavam se. Nemojte se gusit u povraconi ili bljuvotini svojih lazi, pokusajte biti normalni a ako i dode do sranja nije kraj svita. Triba se uspravit i gurati da se podignes. Da je jednostavno nije ali more se. I da zavrsim. Zasto se more zove more? Zato sto sve more. More je sila koja nosi sve pred sobom. I mi sve moremo samo triba bit dosljedan i uporan i ne bjezati ni od sebe ni od drugih. Tada ce sve biti ok.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Fri Jul 17, 2020 7:40 pm Koristim zadnje dane da budem sa mojima. Kontroliram se da ne budem divljak ka inace. Dane provodim sa zenom i djecom. Uglavnom na kupanju. Cisto more. Tiran se kupati al neide. Minuta dvi i ladovina. Montira jaci motor na barkicu. Jucer na soltu otisli preko. Petak. Gradele. Friska riba. Eto jos 4 dana i idem. Ko zna kako ce biti. Ugpvor 4 miseca. Nisam siguran da cu se vratiti do nove godine. Jebeno kazu svuda u svitu radi korone. Samo neki aerodromi primaju pomorce. Nista, cekat da prode 4 miseca i vatat prvi port za doma. Nadan se da necu bas zaguzit pola godine. Nova firma novi brod novi ljudi. Pokusat bit normalan i ne ulazit u konflikte i gutat tuda govna. Triba se presaltat i biti jak u glavi.. Nesmin kiksat i pripremit se psihicki da ovaj ugovor nema izlaska sa broda. Nece mi bit prvi put al onda sam sam sebi branija ici vanka a sad je tako kako je. Izdrzat i vratit se sta normalniji doma. Jednom mi je Ninocka rekla, jebe se meni, odem u kurac i onda lagano na brod. Hm, nije to bas tako jednostavno. Zivot mi je prosa na brodima i dalje prolazi. To je neko prokletstvo. Kad si doma tija bi na brod. Kad si na brodima tija bi doma. Moji vec sad u kurcu a ja se drzim relativno ok. Triba san za 6 dana ici danas stigla karta za utorak. Izjebali me u startu za dva dana bez pardona. U ponediljak spremit kufer i ruksak i jebes ga cekat utorak da me zena odveze na airport. Izljubit ce sa dicom i njon i zaboravit na sve, presaltat mozak i biti jak u glavi. Eto sam sebe nekako bodrim i mislim si da ce sve proc kako triba i vratit se doma racunam onako najgore iza nove godine prvi misec. U zimu. Ako sam ovdi nekog uvredija a znan da jesam jer iman pogan jezik, ispricavam se. Nemojte se gusit u povraconi ili bljuvotini svojih lazi, pokusajte biti normalni a ako i dode do sranja nije kraj svita. Triba se uspravit i gurati da se podignes. Da je jednostavno nije ali more se. I da zavrsim. Zasto se more zove more? Zato sto sve more. More je sila koja nosi sve pred sobom. I mi sve moremo samo triba bit dosljedan i uporan i ne bjezati ni od sebe ni od drugih. Tada ce sve biti ok.
Prosto ne mogu ni da zamislim koliko ti je teško i kolika borba sa samim sobom te čeka. Evo ja moje nisam video 4 meseca i srce boli, melje ne prestaje. I čini mi se kao 4 godine da je prošlo.
Ko nije bio razdvojeni daleko od porodice u nepoznatom nema pojma koliko je to teško i bolno iskustvo. Jeste da je čovek najveća životinja, ali ipak postoje stvari koje je jako teško trpeti.

Nemam ja sad reči da bih ti nešto pametno rekao. Mogu ti samo pružiti podršku da izdrziš i da nađeš način da preguraš taj period. Proći će i taj Ugovor i onda će stići nagrada da provedeš vreme sa vojima. Budi jak i ne dozvoli da te bilo šta poremeti.

Ja ti ovde nisam ništa zamerio. Smatram da si dobar čovek duboko u sebi i da bez obzira što znaš da preteraš ne želiš nikome zlo. Čak sam u to siguran. A jbg, svako od nas ima neku manu. Ko hoće da te prihvati takvog hoće, ko neće može da te ignoriše.

Drži se dobri moj i piši nam kad možeš. 💪🏻
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Hvala Loki. Cuj, znam da imam mana. Da nemam ne bi cili zivot visio po raznim ustanovama i ovakom forumu. Jebeno je to sve. Nije da kukam al zivot nekad izgleda ka teska prevara. Jos nosit cili zivot narkomaniju i borit se s njom nije lako. Bar meni. Ovdi se znan ispucat. Nekad mi Sanela dozvoli i tolerira moja sranja i izrazavanje, nekad uletim u crveni karton. Gledan na to da san to ja i ne bizim od toga. To je neka cijena koju placam cili zivot. Jezik me puno puta dobrano kosta u zivotu. A sad posal koji radim ja to volim i mrzim. Kako kad. Eto radim ono sta san i zavrsio i nemam neke ambicije napredovat jer sam zadovoljan pozicijon di jesam. Sad mi je malo zajebano jer sam ispa iz dira. Zactro sam si da sad krecem iz pocetka i ne zelim se opterecivati sa prosloscu. Prosa sam operaciju toplice i dobro se osjecam. Fizicki ne radim nista tako da je ok sve. Tesko mi je pricat o toj odvojesnosti jer neznam ssta bi reka o tome. Mislim da vise pate moji oko mene nego ja. Volim samocu i slobodu. Volim biti na oceanu i gledat to cudo prirode. Gledam unazad malo i eto zao mi dice. Zao mi i Ibrice. Za nevjerovat kako pas kuzi da idem.
E sad da li sam nekom ovdi pomoga, ne znam. Uglavnom ako je nesto zvucilo sa moje strane jebeno a znam da imam gadan rijecnik, nisam time nista lose mislio. To je moj nacin izrazavanja i znam da to ljudima ide na jetru. Isto tako znam da nakad te teske rijeci dobro pogode narkica i da ima da razmisli sta i kako radi. Sta bi mala ksana rekla evo samarcine. Jebiga. Ne mogu svi biti kulturnjaci. Osobno ja to ne mogu a i nisam to ja onda. Drzite se zajedno i nadam se da ce te ustrajati u borbi protiv sebe. Tako nekako.
Za Jurketa naravno neman sta reci osim da popusi kurcic. Tesko mu je napisat tri reda i reci ljudi dobro sam. Pusi kurac Jurke. Eto.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Bogami krenilo nocas ludilo u glavi. Nema vise spavanja. Diga se u 4 jutro i da ga jebes ne bi oka sklopija. I proljev. Krenila putna groznica. Klasika za mene. Lakse mi je bilo ici drogiran na put a sad ovako cist ka suza sve mi kuva u stomaku. Nema se tu sta puno za reci. Tako je kako je. Neznan da li kompanija ima net na brodu. Cisto sumnjam. Tako da sam osuden na satelitski telefon i text sms i mailove. A brod je takav da se ne zadrzava vise od dan dva po portima. Uglavnom cista navigacija i masa manovri. Nema veze. Naviknut cu se kroz misec dva na taj rezim. Ono sta san tija reci je to da ti Loki imas tu crtu glasa razuma i koliko vidim razborit si razumljiv covik. Bitno je da te ljudi ovdi slusaju i uz tvoje savjete i tvoj primjer uvjeren sam da ces biti ljudima od koristi. Ima tu puno ljudi koji citaju ovo al se ne ukljucuju u rasprave. Mala Ksana te slusa i bilo bi mi drago da za tih nekih pola godine procitam da je mala ok. Za tebe sam nekako uvjeren da ces ostati ustrajan nosit se sa svime. Nedaj da te polomi ta odvojenost. Znam da ti je zajebano ali eto sjeti se npr mene koji tako zivim skroz. Vec sam reka davno. Ja sam sve propustija. I prve dicje rici i prve korake i plivanje i bicikl i malu skolu i upise u prvi razred, imendane, rodendane. Kaze meni cer juce, stari opet te nece biti na mom rodendanu. Malo nakazno koliko sam toga propustija. Opet, dica me vole. Sin je vezan uz mamu i mene bas i ne dozivljava i ajde nekako sam se pomirija sa tim, a cer i ja imamo neki odnos da mogu reci da jako bole ti rastanci jer je jako vezana za mene. Stari svaki dan posalji poruku da si ok. Sta cu, kazem ocu ceri i onda to traje nedilju dvi i ispadnem iz stosa i onda se to dobrano prorjedi. Bude perioda i po misec dana sa se nejavljam nikome. Nekako onda lakse ide ugovor a kad ih primjer nazoven onda mi samo sjebu taj neki moj mir i treba proc dana da ne rezmisljam o njima nego o sljaci na brodu. To kod mene tako mora bit inace odem u krasni kurac. Cudio sam se ljudima koji se po cili ugovor nikome ne javljaju. Kazu tako im lakse ide. Ne slusaju probleme koji su doma. Ima istine u tome. Danas otic kod berbera na sisanje i brijanje i pocet kupovat sitnice. Krizaljke i sudoku moraju trajati da ih ostane za ovoga sta ce me minjati. Bez toga nikako. Odnest laptop na ciscenje jer ja to ne kuzim. I da mi instalira dobar program za filmove i jedan za muziku. Obavezno da iman i pasijans za igrati. Budilici ubacit baterije, novi zavjet, par moci iz medugorja da me cuvaju i paze mada nisam neki teski vjernik. Slabo idem u crikvu. Trebo bi cesce. Jebiga ne mogu se natirat. Eto sutra je nedilja pa otic obiteljski nas cetvero i necakinja ide s nama.
Eto nista pametna nisan napisa al ovo je moja tema i mogu pisati sta ocu. Ovdi se bar malo ispucam i meni bude lakse. To i je neki smisao zasto ovdi i visim. Ajmo rec neka samopomoc ali ponekad i prihvatit tudu pomoc. Razmislit i pokusat okrenit na bolje. I dalje sam divljak i svjestan sam toga ali u usporedbu unazad godinu dana razlika je nebo i zemlja. Bar ja tako sebe vidim.
Frajla kupaj se i nadam se da koristis ovo sta nema ljudi pa se ti i dragi mozete lipo razgoliti i izbacit atribute i ko od majke rodeni kupat se u moru. A i to nije lose verat se po brdima i planinama. Dobro mi to sve izgleda kad cujem ili vidim. Svega toga ima kod mene samo ja to nista ne dozivljavam. Linj sam do zla boga. Volim sjedit tu kuci na teraci i gledat i more i planine. Drzim se one stare hvali more drz se kraja.
Lipo je bit slobodan covik kad se ujutro probudis a nista ti ne triba za poprav se. Izuzetno mi je drago sta san sada taki i drago mi da ima sada ovdi vise ljudi koji su tako krenili. To je ok. Svojim primjerom pokazati da se more i opet ce se neki nesritnik uvat price i iscupat se iz govana. Sjetin se Jurketa i Ksane kako su budalesali masu vrimena. Palo je puno teskih rici s moje strane i sad kad citam sta pisu djeluju mi relativno ok. Sve ovo ima nekog smisla.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

U zivotu bude suncanih i lipih dana ali bude i nevolje ljute. S time se triba pomirit.
https://youtu.be/LwKXfc_a4Ag
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Loki »

U pravu si Ličke za to neko prokletstvo kad i voliš i mrzi svoj posao. Isti slučaj je kod mene. I to ne zbog vrste posla jer njega volim i za njega sam se školovao. Ali ova odvojenost od porodice i od dece. To ubija, a sa druge strane što ti kažeš ta sloboda u svojoj samoći zna često i da prija. Teško je to objasniti ljudima koji to nisu osetili na svojoj koži. Neka večita unutrašnja borba u sebi.

Meni si pomogao ovde na forumu i to dosta i u najtežem.mom periodu i u momentu rasula i tela i mozga. Po tvom savetu sam se javio psihijatru zbog PTSP i još uvek idem na razgovore jednom nedeljno i to mi drži glavu iznad vode. Takođe što pišeš za Xanu, nas dvoje se razumemo jer prolazimo sličan pakao sa sličnim simptomima i nekako je ona meni i ja njoj uteha u smislu da nike kod svih glatko to skidanje i da ima dosta muke i dosta rada da se izdrži i zadrži apstinencija. Nadam se da će i Stop ostati na ovoj čistoj strani i da ovaj put neće dozvoliti pad.

Javi se kad god ugrabiš priliku, pa makar jedna rečenica. Biće mi drago da pročitam bilo šta od tebe i bilo kakvu novost. A na kraju doći će i ta Nova Godina pa ćemo se opet malo više družiti. Poslaću ti u poruci moj broj mobilnog pa se nekad možeš javiti kad hoćeš čisto da znamo jel sve ok kod tebe i kako se držiš.
💪🏻💪🏻💪🏻
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Locked