Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Wed Jul 08, 2020 12:21 pm
licaninsasela wrote: Wed Jul 08, 2020 11:41 am
Jurke wrote: Wed Jul 08, 2020 11:34 am

Buni se narod, hoce da nas nabiju jebeno opet u kuce kao slepce. Dok su bili izbori nije problem bio da se napuni i Marakana i da se okuplja, a sada kada se vlast učvrstila ko miševi ce da zivimo... Jebala ih korona više
A jebiga sad Jurke. Imali ste izbor glasati za nekog drugog i skiniti vucica. Niste jer vas boli kurac za izbore. Taj dojam sam steka upravo ovdje. I kod nas je korona sluzila u politicke svrhe i opet je hdz i to nikad u povijesti premocno pobijedio. Nisam njihov glasac al nemam se sta buniti ni ja ni oni koji nisu izasli na izbore. Takoder imaju svoju glasacku masineriju koju su upregli i sa najmanjom izlaznoscu do sada u hrvatskoj povijesti premocno su dobili izbore. Sad opet sve po starom. Zatvorit cemo granice sa srbijom i bih i opet ce se uvesti mjere zastite ko i prije. Kazem, nemam se pravo buniti jer nisam glasao.
Nije bas tako Liko.

Vrhovni komandant kontrolise sve medije, osim jednog, a taj jedan je n1. Nisam sigurna ali mislim da taj kanal nema nacionalnu frekvenciju. Sto ce reci ne baca domet na stoplijevu njivu. I samo on besedi na tvu A od opozicije ni traga ni glasa. I to malo opozicije sto je bilo uspeo je da razjebe.
Manipulator svetski

Dao je narodu leba i igara posle korone ( utakmice, kafici, diskoteke, splavovi) da se malo razonode pred izbore.
I gle cuda brojke skocile, ajmo svi ponovo u kucu, policijaki cas
Ne moras biti ni u kakvoj opoziciji, nego razmisljas svojom glavoM. Zato su izasli
Nema veze sta se mediji kontroliraju. I kod nas je tako. Ne moze mene medij ubijediti da ljudi dobro zive ili okreniti u neciju korist. Pored zdravog razuma i ociju nemam opravdanje ne izlaska na izbore i sada srati po hdzu. Tako i kod vas isto vazi. Tko nije glasa a sere protiv vucica je i sam kriv i sudionik njegove pobjede. Oporba je sama kriva za los rezultat na izborima i sta nije pronasla nacin mobilizirati glasace. Prosvjedima i neredima samo ce drzava jos vise potonuti u beznade. Vjerujem da se u srbiji puno teze zivi nego kod nas i opet ce najebati samo mali covjek. Niko iz oporbe ne zivi lose i tesko ka neki obicni covjek koji mora preziviti od svoje place.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Frajla »

Nije kao kod vas sto se tice medija u to budi siguran.

Pred izbore i vec nekoliko godina u nazad, vucic se nije pojavio u studiju sa nekim iz opozicije, kao sto su kod vas uradili pre par dana Plenkovic vs Bernardic.
Niko drugi ne dobija ni minut vremena na tvu
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Wed Jul 08, 2020 1:19 pm
Frajla wrote: Wed Jul 08, 2020 12:21 pm
licaninsasela wrote: Wed Jul 08, 2020 11:41 am

A jebiga sad Jurke. Imali ste izbor glasati za nekog drugog i skiniti vucica. Niste jer vas boli kurac za izbore. Taj dojam sam steka upravo ovdje. I kod nas je korona sluzila u politicke svrhe i opet je hdz i to nikad u povijesti premocno pobijedio. Nisam njihov glasac al nemam se sta buniti ni ja ni oni koji nisu izasli na izbore. Takoder imaju svoju glasacku masineriju koju su upregli i sa najmanjom izlaznoscu do sada u hrvatskoj povijesti premocno su dobili izbore. Sad opet sve po starom. Zatvorit cemo granice sa srbijom i bih i opet ce se uvesti mjere zastite ko i prije. Kazem, nemam se pravo buniti jer nisam glasao.
Nije bas tako Liko.

Vrhovni komandant kontrolise sve medije, osim jednog, a taj jedan je n1. Nisam sigurna ali mislim da taj kanal nema nacionalnu frekvenciju. Sto ce reci ne baca domet na stoplijevu njivu. I samo on besedi na tvu A od opozicije ni traga ni glasa. I to malo opozicije sto je bilo uspeo je da razjebe.
Manipulator svetski

Dao je narodu leba i igara posle korone ( utakmice, kafici, diskoteke, splavovi) da se malo razonode pred izbore.
I gle cuda brojke skocile, ajmo svi ponovo u kucu, policijaki cas
Ne moras biti ni u kakvoj opoziciji, nego razmisljas svojom glavoM. Zato su izasli
Nema veze sta se mediji kontroliraju. I kod nas je tako. Ne moze mene medij ubijediti da ljudi dobro zive ili okreniti u neciju korist. Pored zdravog razuma i ociju nemam opravdanje ne izlaska na izbore i sada srati po hdzu. Tako i kod vas isto vazi. Tko nije glasa a sere protiv vucica je i sam kriv i sudionik njegove pobjede. Oporba je sama kriva za los rezultat na izborima i sta nije pronasla nacin mobilizirati glasace. Prosvjedima i neredima samo ce drzava jos vise potonuti u beznade. Vjerujem da se u srbiji puno teze zivi nego kod nas i opet ce najebati samo mali covjek. Niko iz oporbe ne zivi lose i tesko ka neki obicni covjek koji mora preziviti od svoje place.
Nisam glasala i radije cu podrzati bojkot, nego da izadjem na izbore i zaokruzim nekog od ponudjenih, glasovi bi bili pokradeni svakako, isto bi bilo i da je neko drugi dobio olos do olosa, a ovako se ipak daje poruka da nesto ne valja, da su ljudi nezadovoljni,da trrba nesto da se menja,a dok god ljudi izlaze,to znaci da imaju za koga..
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Wed Jul 08, 2020 2:18 pm
licaninsasela wrote: Wed Jul 08, 2020 1:19 pm
Frajla wrote: Wed Jul 08, 2020 12:21 pm

Nije bas tako Liko.

Vrhovni komandant kontrolise sve medije, osim jednog, a taj jedan je n1. Nisam sigurna ali mislim da taj kanal nema nacionalnu frekvenciju. Sto ce reci ne baca domet na stoplijevu njivu. I samo on besedi na tvu A od opozicije ni traga ni glasa. I to malo opozicije sto je bilo uspeo je da razjebe.
Manipulator svetski

Dao je narodu leba i igara posle korone ( utakmice, kafici, diskoteke, splavovi) da se malo razonode pred izbore.
I gle cuda brojke skocile, ajmo svi ponovo u kucu, policijaki cas
Ne moras biti ni u kakvoj opoziciji, nego razmisljas svojom glavoM. Zato su izasli
Nema veze sta se mediji kontroliraju. I kod nas je tako. Ne moze mene medij ubijediti da ljudi dobro zive ili okreniti u neciju korist. Pored zdravog razuma i ociju nemam opravdanje ne izlaska na izbore i sada srati po hdzu. Tako i kod vas isto vazi. Tko nije glasa a sere protiv vucica je i sam kriv i sudionik njegove pobjede. Oporba je sama kriva za los rezultat na izborima i sta nije pronasla nacin mobilizirati glasace. Prosvjedima i neredima samo ce drzava jos vise potonuti u beznade. Vjerujem da se u srbiji puno teze zivi nego kod nas i opet ce najebati samo mali covjek. Niko iz oporbe ne zivi lose i tesko ka neki obicni covjek koji mora preziviti od svoje place.
Nisam glasala i radije cu podrzati bojkot, nego da izadjem na izbore i zaokruzim nekog od ponudjenih, glasovi bi bili pokradeni svakako, isto bi bilo i da je neko drugi dobio olos do olosa, a ovako se ipak daje poruka da nesto ne valja, da su ljudi nezadovoljni,da trrba nesto da se menja,a dok god ljudi izlaze,to znaci da imaju za koga..
Uglavnom nece na dobro izaci. Razmisljam da je ovo sve dobro izrezirano al ne znam u ciju korist. Ne moze nesto biti spontano ako su ljudi imali pripremljene etikete i naljepnice sa " leci se". Znaci neko je prosvjed organiziro. Ko ce najebati? Mali covjek.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Wed Jul 08, 2020 2:40 pm
xxxana wrote: Wed Jul 08, 2020 2:18 pm
licaninsasela wrote: Wed Jul 08, 2020 1:19 pm

Nema veze sta se mediji kontroliraju. I kod nas je tako. Ne moze mene medij ubijediti da ljudi dobro zive ili okreniti u neciju korist. Pored zdravog razuma i ociju nemam opravdanje ne izlaska na izbore i sada srati po hdzu. Tako i kod vas isto vazi. Tko nije glasa a sere protiv vucica je i sam kriv i sudionik njegove pobjede. Oporba je sama kriva za los rezultat na izborima i sta nije pronasla nacin mobilizirati glasace. Prosvjedima i neredima samo ce drzava jos vise potonuti u beznade. Vjerujem da se u srbiji puno teze zivi nego kod nas i opet ce najebati samo mali covjek. Niko iz oporbe ne zivi lose i tesko ka neki obicni covjek koji mora preziviti od svoje place.
Nisam glasala i radije cu podrzati bojkot, nego da izadjem na izbore i zaokruzim nekog od ponudjenih, glasovi bi bili pokradeni svakako, isto bi bilo i da je neko drugi dobio olos do olosa, a ovako se ipak daje poruka da nesto ne valja, da su ljudi nezadovoljni,da trrba nesto da se menja,a dok god ljudi izlaze,to znaci da imaju za koga..
Uglavnom nece na dobro izaci. Razmisljam da je ovo sve dobro izrezirano al ne znam u ciju korist. Ne moze nesto biti spontano ako su ljudi imali pripremljene etikete i naljepnice sa " leci se". Znaci neko je prosvjed organiziro. Ko ce najebati? Mali covjek.
Uvek tako biva, a cujem i da su Nemci donirali novac za Novi P. vise od 500 mil.€,ali to se predstavlja kao pomoc od drzave..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by StopBup »

Loki wrote: Tue Jul 07, 2020 3:32 pm
Samo Stopić može da izjavi u ovom sranju kako ga Korona ne zanima. Možda on zna nešto što mi ne znamo.
Vidi buraz. Imam sada prečih stvari oko čega da se brinem. Sređujem svoju glavu, tako da mi dodatne brige u opšte nisu potrebne. Ne radim u firmi, kao ti i Xxxana, recimo, pa da me sad nešto puno pogađa ovo sranje. Inače mislim da je priča o snazi virusa prepumpana. Moj teča, 65 godina ima, imao je pre 3-4 sedmice neku operaciju, ali su ga u bolnici rutinski testirali na kovid-19, bio je pozitivan samo na antitela, znači da je virus preležao, a da ga nije ni osetio. Ne sporim ja da virus postoji, ali sam siguran da je iza njega neka druga igranka. Čini mi se da za ovo globalno sranje u svetu i kod nas, kovid-19 nije uzrok, nego povod... Eto.

Instalirao sam pre neki dan sebi televizor u sobu posle dosta vremena, uključim ga da pogledam neki film, ili nešto drugo zanimljivo pred spavanje. Kad vidim Vučića, dobijam dijareju. Tako da ništa ne verujem što čujem od njega. Juče je na 6-7 kanala u isto vreme bio direktan prenos njegovog govora u vezi sa koronom. Slažem se sa Xxxanom da je koronu maksimalno iskoristio za izbore. Mislio sam da ne može gore posle žutih i Tadića, pa mi je iskreno, prvih mesec, dva 2012.-e bilo i drago što je došlo do promene vlasti, nadao sam se da će nešto krenuti na bolje, ono vraga, sve gori od gorih se nižu kod nas na vlasti.

Bavim se sada sobom, svojim životom i realnim problemima, a o koroni imam svoj stav, koji sam rekao.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Loki »

@Ličke
Nije buraz sve tako crno ili neko kao što ti možeš iz HR da vidiš. Ja sam živeo i u HR i u Srbiji pa znam dobro razliku. Mogu ti reći da je Hrvatska sa svim svojim manama i lošim političarima ipak za Srbiju primer demokratije i funkcionalne države. Znam da zvuči smešno i nestvarno, ali to je istina. U Srbiji trenutno ima više kompleksnih problema koji su kao posledica doneli pobedu psihopate na izborima.
- medijski mrak koji ne možeš ni da zamisliš. 8 godina taj Vučić nije imao ni jedan politički duel. Samo drži monologa na TV i manipuliše narod
- blokada opozicije a svim nivoima
- krađa i kupovina glasova za sendvič i 20€
- 1000 puta ponovljena laž postaje istina, a on ne štedi da besomučno godinama laže
- lažna opozicija koja je ustvari njegova (kompletna desnica, plus muslimani iz Raške, Mađari iz Vojvodine i njegov "tata" Šešelj
- ostatak opozicije je su iste face kao i pre 20-30 godina i narodu su se smučilo i jedni i drugi
- birački spisak koji se razlikuje za milion i 200 hiljada od stvarne brojke. Kad je sad davao pomoć od 100€ zbog Korone bilo je 5 miliona i nešto punoletnih, a na biračkom spisku odjednom preko 6 miliona glasača
- represija i potpuna kontrola pravosuđa i policije
- represija i ubistva novinara, paljenje kuće novinaru bez da iko odgovara
- ucena kompletnog javnog sektora jer pola ljudi radi na Ugovore od 3 meseca i ako ne glasaju za njega ostadoše bez posla
- pokušaj bojkota izbora od trule opozicije
I još ima milion stavki, ali me mrzi da ih navodim. Uglavnom on je.od 6 miliona i nešto glasača sa spiska sada osvojio nešto više od milion iz sve pritiske, pretnje, ucene, krađe i glasanje mrtvih ljudi. Jasno ti je da to nije ni blizu većine. Zloupotrebio je situaciju sa Koronom i pad svog rejtinga. Zato je svesno žrtvovao kompletan običan narod i na silu napravio izbore, pri tom lazirajući podatke o broju obolelih i smrtnih slučajeva. Iskoristio je opšte ludilo i produžio sebi vlast na još minimum 4 godine. Tako da od demokratskog rušenja tog diktatora i psihića teško da može da bude nešto. Nažalost samo revolucija i nasilno skidanje sa vlasti je ostalo običnom čoveku u Srbiji.

Veruj mi da je ovo najkraće moguće da ti malo približim situaciju na političkoj sceni u Srbiji. Najveća istina da je on poremećeno psihopata koji je diktaturu doveo na najviši mogući nivo. I vlada državom po sistemu mafije, a ne političke partije. Taj njegov SNS ima sve odlike i hijerarhiju klasične mafijaške hobotnice, sa sve polugama ucene i zastrašivanja.

Ja takođe nisam za nasilno rušenje vlasti, ali nije da baš narod U Srbiji ima neki izbor mogućnosti pa da može demokratskim putem da ga skine sa vlasti. Zato mislim da je rušenje na ulici jedino sad moguće. A da će on mirno predati vlast i da neće koristiti sve poluge moći koje ima to je samo bajka. Mislim da je spreman da lagano i bez plana proliva krv po ulicama da bi se održao na vlasti. Verovao ili ne to je gori krvnik od prokletog Slobe. On je samo tak Slobodan sistem usavršio i podigao na mnogo viši nivo. Takođe se varaš i u proceni da on nije desnica i da je stranka centra. Opasan je to nacionalista samo što pazi gde šta priča i pred kim. A čim se malo okuraži opet pljuje zapaljive nacionalističke izjave. Evo u jeku prvog talasa Korone nije se libio da onog Kineza komunistu proglasi za svog brata i da pljune po donaciji i pomoći EU koja je bila mnogi veća. Što je izazvalo brojne oštre kritike i reakcije EU zvaničnika. Evo i ovaj novi primer što ti je Xana navela gde su Nemci donirali pomoć bolnici u Novom Pazaru, a gde je on brže bolje na sva usta izjavio da je država dala taj novac iz budžeta. A kad kaže država to on suptilno napomene da prikupi ljudi steknu utisak da je on dao iz svog džepa. Opasan manipulator. Ako si čitao knjigu Životinjska Farma od Orvela e upravo identično se dešava u Srbiji i ljudi žive bukvalno taj roman.

Eto Ličke ovo su ti samo ukratko argumenti zašto ljudi a strane imaju totalno krivu sliku o njemu i dešavanjima i životu u Srbiji. A mogao bih ovako da nastavim još minimum 7 dana da pišem argumente. Zamisli kad sam čak preskočio lečenje mladalačkom kompleksa da bude viđeniji Zvezdin huligani, pa sad ni ne krije koliko se sipa u Zvezdu i kakav se kriminal provodi. Plus što je najjača građevinska firma u Srbiji sad UltraKop firma čije je sedište na Zvezdanom stadionu i koja je u vlasništvu nekoliko vođa Zvezdinih navijača bez trunke iskustva i škole. To je tek tema o kojoj bih mogao danima. Ali bolje da se ovde zaustavim jer sebi počinjem opisano da dižem pritisak i da se iznova nerviram na nepravdu koju seje gde god da se pojavi.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by Loki »

@Stope
bez obzira što direktno nisi izložen virusu trenutno, neozbiljno je da se ne informišeš i da imaš svoj stav o tome ma kakav on bio. Trenutno to je realnost koja nas okružuje i nisi bezbedan koliko god se ti osamio celu noć da zalivaš. Na kraju ćeš morati taj svoj gotov proizvod da plasiraš i da dođeš u kontakt sa drugim ljudima. A ako se ovo proširi kako je krenulo ovom geometrijski progresijom to znači da sledi blokada svega, da sledi ekonomski kolaps i da na kraju neće biti uopšte love u opticaju. Što dalje vodi do toga da ćeš ne daj Bože morati svoj gotov proizvod da baciš ili daš svinjama jer uz svu dobru volju narod neće imati para ni za osnovne stvari. Da li će onda da te zanima? Ne kažem da će tako biti, ali ti samo navodim primer u kom smeru sve ovo može da se razvija. Uz nadu da će sve proći ok i da će se sve smiriti i proći bezbolno ipak treba da se zapitaš da li je normalno da živiš van sveta i dešavanja iako si izolovan na selu?
Kapiram ja tebe da imaš pametnije obaveze i da se baviš sobom. Ali zar i ovo nije bavljenje sobom i razmišljanje i analitička šta može sve da se desi u bliskoj budućnosti? Zar i to nije direktno bavljenje sobom i egzistencijom? Zaista je neozbiljno ako je tebi glavni problem kako se suzdržavaš od rovca i koliko ćeš kafa dnevno popiti, a ovamo ti promiče krupna stvar sa kojom se ceo svet bori.

A te teorije zavere da virusa ne postoji, da ga je izmislio Bil Gejts da bi čipovao neku Slavicu iz gornje Babušnice je tek na nivou razmišljanja deteta 2 razred. Čak se ni moja deca ne pale na te priče niti mogu tu glupost da progutaju. Virus je stvaran i najveći problem jer velika većina doktora je u strahu jer ni oni nisu sigurni sa čime se bore. Ovaj virus se ponaša dosta drugačije nego svo do sada poznato znanje o njima. Recimo nije ga ubila visoka temperatura i UV zračenje što je do sad bilo opšte poznato za sve viruse.

Uostalom najbolje i najpostenije je pitati medicinara koji provode pod skafanderima i kompletnom opremom po 10 sati na ovim vrućinama i pišaju u pelene da bi pomogli drugima da li je virus stvaran ili izmišljen. A reper da ti je teča pozitivan na antitela i da je preležao Koronu i da ne zna je takođe posledica slabog poznavanja virusa od struke jer je nov virus i testovi u jako nepouzdani. Voleo bih da si mogao biti samnom da vidiš dečka od 23 godine kojem se slošilo od Korone na mom gradilištu i koji je hitno prebačen u bolnicu i povukao 15ak ljudi sa sobom u karantin. Onda bi možda razbistrio pogled i shvatio da je virus itekako stvaran i da je tu oko nas i nema pravila kad može čovek da najebe. Jeste da se treba čuvati i paziti da se ne zaraziš, ali nek jedan čovek u tvom okruženju od sramote prećutkuje simptome dok mu ne poželi totalno već si u velikoj šansu da si već najebao i zarazio se a da nisi ni znao. Ne daj Bože nikome da se zarazi i da ima simptome kao onaj dečko kojeg sam ja video svojim očima. To ne želim baš nikome na svetu.

Svakako ne sporim pravo na tvoje lično mišljenje percepciju, ali niti je realno niti je ozbiljno da ignoriše i zaobilaziš nešto što evidentno postoji i evidentno muči trenutno celu planetu. Pa da li misliš da bi Ameri žrtvovali ekonomiju, moć i živu lovu za nešto što ne postoji i što je teorija zavere? Pa oni više vole lovu i moć nego svoju decu. Pa je opet morao na par meseci da stane ceo svet, pa čak i oni da stanu i da gube ogromne svote na dnevnom nivou. Pogledaj malo stvari iz više uglova pre nego što donešeš zaključak. I da ti još jednom ponovim i ta jebena Korona se itekako tiče tebe i stav i odnos prema njoj je takođe bavljenje sobom i svojim problemima.

Ostao mi zdrav Stope i od Korone i od gudre. To ti od srca želim. A moj post shvati kako želiš. Možeš da shvatiš kao otvorenu kritiku ili kao otvaranje očiju pred realnim problemom. U ova slučaja je u igri "otvoren".
A ima li šta moćnije kod čoveka od otvorenog mozga i spremnog na upijanje znanja, veština i sveta oko sebe. 😉
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Nisi u pravu sta se tice medija u hr. Kod nas je to dignuto na visu razinu. Kod nas vec 30 godina vlada duopol hdz/sdp i oni dobivaju medijsku paznju. Ako zagrebes po povrsini vidis da oni sebi cuvaju leda mada jedne optuzuju( hdz) da su stranka desnog centra a spd da su lijevi odnosno komunisti. Istina je ta da je dr franjo tudman bija teska komunjara i general jnd kao i precjednik tvog kluba partizana. Paaradoks je da hdz koji su svi bili prekaljene komunjare optuzuju sdp da su prave komunjare jer su protiv pozdrava iz ndh za dom spremni a tito im je broj jedan. Tko kod od njih vlado( ja sam oduvijek bio za pravu ljevicu) nama je isti kzrac. Male stranke dobivaju mrvice medijskog prostora ali danas ima nacina zaobici drzavne i komercijalne nobinate putem interneta. Za ove nekidan izbore pijavile su se nove stranke i desne i lijeve koje nesmekaju ni hdz niti sdp. Tako to moze i kod vas putem interneta da se kampanja vodi. Ne kuzim da vama nije jasno da na vlasti mora biti neko koga je eu izabrala. I kod nas i kod vas. Ali ako postoji nada u bolje sutra treba glasat za nekog drugog. Ovo sta kaze mala ksana u stilu ja necu glasat ali cu podrzat prosvjede je toliko djetinjasto da je to za popizdit. Ajmo ovako. Ko je od vas glasa za promjene? Niko. Tako i kod nas. Nisam glasa i sta sad da se bunim. A ima sam izbor. Nova ljevica se pojavila na sceni ali i desnica. Izbora ima. Ali reci ja necu glasat ali pidrzavam anarhiju je krajnje neozbiljno jer neredima sigurno necete cetnika skinit sa vlasti na silu. I ne podrzavam nasilje ni kod vas ni kod nas. Kako smo glasali tako ce nam biti. Ili kako nismo glasali nemamo se pravo buniti. Kod nas je hdz dobio do sada u povijesti najvise glasova a to ti je 16 posto svih glasova. Turbo mala izlaznost. Sa silom necete nista napraviti i samo ce biti mrtvih po ulicama. Na koncu dal imate alternativu za izbore. Ako nemate sta je ne stvorite. Evo cetvero ovdje na forumu koji ste mogli gladati protiv vucica. Ko je glaso protiv ilinsama izasa na izbore. Niko. Nemojte mi te fore da se glasovi toliko kradu jer je i kod nas tako. Ta vremena su prosla.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Wed Jul 08, 2020 7:08 pm @Stope
bez obzira što direktno nisi izložen virusu trenutno, neozbiljno je da se ne informišeš i da imaš svoj stav o tome ma kakav on bio. Trenutno to je realnost koja nas okružuje i nisi bezbedan koliko god se ti osamio celu noć da zalivaš. Na kraju ćeš morati taj svoj gotov proizvod da plasiraš i da dođeš u kontakt sa drugim ljudima. A ako se ovo proširi kako je krenulo ovom geometrijski progresijom to znači da sledi blokada svega, da sledi ekonomski kolaps i da na kraju neće biti uopšte love u opticaju. Što dalje vodi do toga da ćeš ne daj Bože morati svoj gotov proizvod da baciš ili daš svinjama jer uz svu dobru volju narod neće imati para ni za osnovne stvari. Da li će onda da te zanima? Ne kažem da će tako biti, ali ti samo navodim primer u kom smeru sve ovo može da se razvija. Uz nadu da će sve proći ok i da će se sve smiriti i proći bezbolno ipak treba da se zapitaš da li je normalno da živiš van sveta i dešavanja iako si izolovan na selu?
Kapiram ja tebe da imaš pametnije obaveze i da se baviš sobom. Ali zar i ovo nije bavljenje sobom i razmišljanje i analitička šta može sve da se desi u bliskoj budućnosti? Zar i to nije direktno bavljenje sobom i egzistencijom? Zaista je neozbiljno ako je tebi glavni problem kako se suzdržavaš od rovca i koliko ćeš kafa dnevno popiti, a ovamo ti promiče krupna stvar sa kojom se ceo svet bori.

A te teorije zavere da virusa ne postoji, da ga je izmislio Bil Gejts da bi čipovao neku Slavicu iz gornje Babušnice je tek na nivou razmišljanja deteta 2 razred. Čak se ni moja deca ne pale na te priče niti mogu tu glupost da progutaju. Virus je stvaran i najveći problem jer velika većina doktora je u strahu jer ni oni nisu sigurni sa čime se bore. Ovaj virus se ponaša dosta drugačije nego svo do sada poznato znanje o njima. Recimo nije ga ubila visoka temperatura i UV zračenje što je do sad bilo opšte poznato za sve viruse.

Uostalom najbolje i najpostenije je pitati medicinara koji provode pod skafanderima i kompletnom opremom po 10 sati na ovim vrućinama i pišaju u pelene da prosla.vili drugima da li je virus stvaran ili izmišljen. A reper da ti je teča pozitivan na antitela i da je preležao Koronu i da ne zna je takođe posledica slabog poznavanja virusa od struke jer je nov virus i testovi u jako nepouzdani. Voleo bih da si mogao biti samnom da vidiš dečka od 23 godine kojem se slošilo od Korone na mom gradilištu i koji je hitno prebačen u bolnicu i povukao 15ak ljudi sa sobom u karantin. Onda bi možda razbistrio pogled i shvatio da je virus itekako stvaran i da je tu oko nas i nema pravila kad može čovek da najebe. Jeste da se treba čuvati i paziti da se ne zaraziš, ali nek jedan čovek u tvom okruženju od sramote prećutkuje simptome dok mu ne poželi totalno već si u velikoj šansu da si već najebao i zarazio se a da nisi ni znao. Ne daj Bože nikome da se zarazi i da ima simptome kao onaj dečko kojeg sam ja video svojim očima. To ne želim baš nikome na svetu.

Svakako ne sporim pravo na tvoje lično mišljenje percepciju, ali niti je realno niti je ozbiljno da ignoriše i zaobilaziš nešto što evidentno postoji i evidentno muči trenutno celu planetu. Pa da li misliš da bi Ameri žrtvovali ekonomiju, moć i živu lovu za nešto što ne postoji i što je teorija zavere? Pa oni više vole lovu i moć nego svoju decu. Pa je opet morao na par meseci da stane ceo svet, pa čak i oni da stanu i da gube ogromne svote na dnevnom nivou. Pogledaj malo stvari iz više uglova pre nego što donešeš zaključak. I da ti još jednom ponovim i ta jebena Korona se itekako tiče tebe i stav i odnos prema njoj je takođe bavljenje sobom i svojim problemima.

Ostao mi zdrav Stope i od Korone i od gudre. To ti od srca želim. A moj post shvati kako želiš. Možeš da shvatiš kao otvorenu kritiku ili kao otvaranje očiju pred realnim problemom. U ova slučaja je u igri "otvoren".
A ima li šta moćnije kod čoveka od otvorenog mozga i spremnog na upijanje znanja, veština i sveta oko sebe. 😉
virus je u rangu bilo kojeg soja gripe i zna se tko ce umrijeti.
Locked