New age zlo Bup

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Danas je trebao biti taj za mene veliki dan i povratak na posao. Nažalost ne mogu krenuti danas. Tek 15.06 mogu da se vratim.
Veliki udarac za mene jer sam imao euforiju i radovao se povratku u normalan život i ispunjen dan. Velik udarac, ali nedovoljan da me skrene sa puta koji sam duboko u sebi zacrtao.
Ostajte mi da se borim još manje od 2 nedelje i da još poradi na sebi. Ko zna zašto je ovo dobro. Možda nisam ni bio spreman još pa će mi ovo dobro doći da sebe još više vratim u stanje normalnosti.
Ovo što se desilo jednostavno više nema veze sa Bupom i ovisnosti, tako da je još jedna važna lekcija da prestanem sve loše vezivati za svoju narkomansku prošlost.
Počeo sam u međuvremenu sa laganim i prostim treningom u prirodi i dugim šetnjama. Juče sam prepešacio 12km skoro sve u šumi. Prija mi aktivnost, ali lagana. I najgori deo mi je naterati sebe da uopšte krenem. Ali kad krenem onda mi je nakon toga baš dobro.
I dalje uspevam da spavam normalno i bez prekida i košmara i to me jako raduje i daje volje i snage za sve.
Da napomenem da osim kompleksa vitamina ne koristim apsolutno ništa od tableta i lekova. Za ceo period od početka skidanja pre 6 nedelja popio sam samo 3 Cafetina i 4 Brufena 600 i to prvih 3 dana dok i nisam imao neku fizički krizu. Sve ostalo sam izgurao skroz na suvo. A tek kad se setim da sam možda 8mi ili 9ti dan prvi put zakoračio van stana i napravio krug od 300 metara i bio srećan što mogu, ovo sad mi dođe nagrada svaki put kad se probudim i kad ne moram dan da zapocnem sa linijom Bupa. Ne znam za druge, ali meni baš prija kad upoređujem dane sa početka apstinencije i sad. To mi daje motiv i elan da mogu i da sam iz dana u dan bolje i fizički i u glavi.

Držite se drugari i samo imajte u glavi da je bez obzira na velike bolove ipak najlakše izgurati fizički deo. Tek onda kreće prava borba i muke. Ja sam još u procesu, borim se i odolevam iz dana u dan iz sata u sat. Znam da će svi reći da prestanem da brojim dane i da je to lakše. Ali ja još nisam spreman. Svaki dan još uvek brojim i svakom novom danu se jedino radujem jer je jedan više u mojoj borbi i u moju korist.
P.S. Možda nekad i naučim da pišem kratke postove. Za sad previše je borbe i loših i dobrih trenutaka da bih to spakovao u par rečenica.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Imam neki jebeni osjecaj da si keramicar jer je to tamo dobra lova. A i daneri su u takvim poslovima jako pedantni. Viruj mi bolje jos dva tjedna da stagniras i patis se sa krizom koja se vraca svako malo u drugacijem izdanju. Strpi su malo. Samo trgovina setnja i stan. Umaraj se fizicki setnjama i ne razbijaj glavu glupostima jer su te gluposti samo u tvojoj glavi i to niko ne vidi. To sam i jurketu reka. Tvoji crnjaci su damo tvoji i niko to ne vidi osim tebe. Izdrzi ta dvva tjedna i viruj bit ce bolje i tebi i na keramici jer immam osjecaj da si keramicar ili takva neka brasa. Pomalo i trazi doktora dok ne radis za ptsp i objasni mu situaciju koju si prosa. Nista ne lazi i samo peglaj sta te jebe. Uvik ces nesto pametno cuti sta ces moci primjeniti u zivotu. Ne boj se zivota i rjesavaj najveci problem a to nije sub ili dop nego kosmar rata ustvari ptsp. Pomalo i vidjet ces da ces biti ok. Dam nista ne pokusavaj sta se toga tice jer neces dobro proci. Slusaj sta ce ti ljufi reci i tako zivi. Ako ne zelis lijekove reci da ne zelis ali to je tezi ali ispravnoji put. Samo budi iskten sa njima i nemoj im nista lafati. To su ljudi koji su se naslusali puno gorih prica od teve tako da se ne bo znan da nije lako jetr evo ja idem kuk operirsrati a vec sam mrtav covik u svojim ocima. Kako frajla kaze iskasapit ce me tamo i mene i ditu moju. Al jebiga to je zivot i to se mora inace cu ja biti invalid a ti u glavi invalid. Na tebi je sve ka i na meni. A govno mi se smrzlo od srtaha iskteno. Ajde. Ljepit ces plocice za dva tjedna. Brzo ce to.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Tue Jun 02, 2020 8:42 pm Imam neki jebeni osjecaj da si keramicar jer je to tamo dobra lova. A i daneri su u takvim poslovima jako pedantni. Viruj mi bolje jos dva tjedna da stagniras i patis se sa krizom koja se vraca svako malo u drugacijem izdanju. Strpi su malo. Samo trgovina setnja i stan. Umaraj se fizicki setnjama i ne razbijaj glavu glupostima jer su te gluposti samo u tvojoj glavi i to niko ne vidi. To sam i jurketu reka. Tvoji crnjaci su damo tvoji i niko to ne vidi osim tebe. Izdrzi ta dvva tjedna i viruj bit ce bolje i tebi i na keramici jer immam osjecaj da si keramicar ili takva neka brasa. Pomalo i trazi doktora dok ne radis za ptsp i objasni mu situaciju koju si prosa. Nista ne lazi i samo peglaj sta te jebe. Uvik ces nesto pametno cuti sta ces moci primjeniti u zivotu. Ne boj se zivota i rjesavaj najveci problem a to nije sub ili dop nego kosmar rata ustvari ptsp. Pomalo i vidjet ces da ces biti ok. Dam nista ne pokusavaj sta se toga tice jer neces dobro proci. Slusaj sta ce ti ljufi reci i tako zivi. Ako ne zelis lijekove reci da ne zelis ali to je tezi ali ispravnoji put. Samo budi iskten sa njima i nemoj im nista lafati. To su ljudi koji su se naslusali puno gorih prica od teve tako da se ne bo znan da nije lako jetr evo ja idem kuk operirsrati a vec sam mrtav covik u svojim ocima. Kako frajla kaze iskasapit ce me tamo i mene i ditu moju. Al jebiga to je zivot i to se mora inace cu ja biti invalid a ti u glavi invalid. Na tebi je sve ka i na meni. A govno mi se smrzlo od srtaha iskteno. Ajde. Ljepit ces plocice za dva tjedna. Brzo ce to.
Hej Ličke. Nisam keramičar. Fulao si baš prilično :mrgreen: . Radim sigurnosne sisteme za tehničku zaštitu. Alarme i video nadzore, montaža, programiranje i puštanje u rad plus obuka korisnika. Dosta zanimljiv, kreativan pa čak i zabavan posao. Volim jako taj svoj posao i on je izuzetno dobro plaćen ovde. Bio sam prvo u Nemačkoj, pa sam na preporuku ljudi iz te firme prešao ovde u Švicu i stvarno sam i više nego zadovoljan što se tiče posla i finansija. Generalno sam prezadovoljan uopšte životom ovde. Za mene idealna zemlja. A to što moram da čekam do 15.06 je uz razloga što oprema i materijali ne mogu pre da stignu zbog Korone i zatvorenih granica i tih peripetija.
Što se tiče ptsp tiče, iskoristio sam sad ovo vreme da zakažem kod doktora za četvrtak u 14:30, tako da ćemo videti kako dalje sa tim se boriti. Jedino što znam da sada u startu ne želim lekove, jer sam još u periodu kada se plašim bilo kakvih medikamenata i ne bih se sa tim igrao. Znas i sam da ovde lekove dele kao bombone bitno im je samo da naplate i sve se oko novca vrti. Naravno ukoliko kasnije bude neophodna terapija prihvatiću, ako to bude isključivo savet i preporuka doktora. Pa polako da rešavam i taj problem.
Shvatio sam da više ne mogu ni Hors ni Bup ni bilo koju supstancu koju sam uzimao da povezujem sa lošim stvarima koje su se samo nagomilavale i sad isplivali i to upravo iz razloga jer sam se drogom to maskirao. Kad sagledam realno zadnjih 8 meseci korišćenja Bupa ja sam imao daleko više štete nego koristi. Osim što mi je pomagao da fizički izguram dan ja nikakve druge koristi od njega nisam imao. Stvarao mi je užasno nervozu, dekocentraciju, jako loše sam spavao i budio se po 100 puta u toku noći. Osamio se i na poslu i u životu. Sve me nerviralo i sve oko sebe sam smatrao dosadnim debilima. Izbegavao sam ljude totalno, a kad sam pri kraju sa terapijom danima sam se cimao, pravio planove i logistiku kako da mi keva pošalje. Veliki broj puta i pucao brdo love da samo odem do kuće pokupim terapiju, malo iskuliram sa klincima, prespavam i sutradan nazad. Onda kad dođem uvek povećan Bup jer se fizički poremetim od puta i nespavanja. Ma totalni užas i paranoja. Ne znam iskreni ni kako bih to magnovenje od zivota uopste opisao. Život mi se sveo na to da samo o Bupu mislim, sve njemu podređuje i konstantno u panici da mi slučajno ne nestane. Kad ostanem na dve table već počinje užasna panika. I ono najgore sve vreme sam drogiran, a nezadovoljan sobom i životom i stalno u brigama i crnim mislima da će mi nestati terapija. Non stop u bedaku i samo crne misli. Baš sam mu jebeno robovao. I to ona najteža robija. Sad kad se osvrnem shvatam da se sad zapravo dosta bolje osećam bez njega bez obzira na prazninu koju još uvek osećam. Ako ništa makar spavam mirnije, nemam frku kako da se dokopao Bupa i uživam u šetnjama, suncu, prirodi i običnim stvarima. I naravno ne robujem mu. Totalno sam slobodan. Vratile se i emocije. Za moj ukus vratile se i previše, ali makar znam da sam živ. Onako sam bio najobičniji kamen bez ikakvih osecanja osim za Bup. Vešto je taj prokleti Bup skrivao i ptsp. Da ga nije bilo do sada bih već daleko dogurao u rešavanju tog problema i sigurno bih napredovao. Ali ne žalim se. Nikad nije kasno da se život uzme u svoje ruke. Pa kako gura većina normalnih i strejt ljudi tako ću i ja.
Takođe stvarno jedva čekam da se vratim na posao jer će mi on popuniti dobar deo praznine koju osećam. Imam sreće da radim posao koji volim i uživam u njemu i to je veliki plus zašto jedva čekam da se vratim. Mene je jako plašilo da fizički neću izdržati na poslu i da se ne mogu koncentrisati bez Bupa jer je u mom poslu jako važan fokus i preciznost. To je bio najveći razlog i moje džankersko opravdanje da ga koristim. Jedan period sam čak sebe ubedio da ću doživotno biti na terapiji Bupom i da je to za mene super. Baš totalno džanki razmišljanje.Međutim kako dani apstiniranja prolaze sve sam sigurniji u sebe i svoje mogućnosti kada sam strejt. Plus što mi je koncentracija bolja sad nego na Bupu. Polako počinjem da se zanimam sa stvarima koje sam zaboravio da volim i da u njima uživam. Jesu to sitnice, ali meni su to krupne stvari nakon toliko godina provedenih u lažnoj ušuškanosti.
I još jednu stvar mislim da je bila presudna u ovom mom skidanju. Mislim da sam imao ogromnu prednost u startu u odnosu na veliku većinu ljudi koji se bore i pokušavaju ili su već ostavili Bup, a to je što nisam koristio nikakve benzose i ostale smiriće dok sam koristio Bup. Nisam ama baš ništa koristio osim Bupa. Ponekad vutru sa najboljom drugaricom, ali i to dosta retko. Tipa jedan dva dana u 3 meseca. Siguran sam da je bar 50% lakše skidanje i vraćanje mozga u koliko toliko normalno stanje ako se ne guta još šaka lekova za smirenje. Ne mora da znači da sam u pravu. U onom najgorim danima krize sigurno bi mi pomogao koji Bensedin makar da spavam, ali ih nisam jednostavno imao i izgurao sam bez njih. Za prvi ozbiljan san od par sati u komadu prošao sam 21-22 dana krize. Meni su trajali kao 200 dana, ali bitno da je prošlo.

Odoh da spavam da bih sutra još iskoristio lepo i sunčano vreme jer od četvrtka i ovde dolazi prilično zahlađenje i kiša.

Ličke znaš li kad tačno ideš na operaciju? :?: Msm imaš li određen već termin ili znaš otprilike. Da te sad nešto tešim oko toga ne umem jer osim slepog creva kao klinac nikad nisam išao pod nož. Svakako si pregurao mnogo gore stvari tako da će ovo zapravo biti lako za tebe. Strah mora da postoji kod svakog normalnog čoveka, a određena doza straha je i dobra. Drži se prijatelju pa da se javiš sa lepim vestima kad sve to prođe.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Samo da vam poželim dobro jutro.
Krenuo sam da navijam alarm i da ustajem u 7 sati. Imam 10ak dana da se unormalim sa ustajanjem i da se dovedem u red do povratka na posao. Poprilično sam zamenio dan za noć i krajnje je vreme da se uozbiljim.
Stanje inače redovno i prihvatljivo. Osim promene raspoloženja u toku dana i prilično prisutne nervoze ostalo je sve manje više OK. Što se fizičkog dela tiče još je samo ostao problem sa probavom i neredovnim odlaskom u WC. Nadam se da će i to brzo doći na svoje bez potrebe da idem do doktora.

Danas mi je mini jubilej. Tačno 6 nedelja "Kapetanovog dnevnika" i odbrojavanja od početka apstinencije. Do sada ubedljivo najduži period bez Bupa. Iskreno se nadam da će mi ovaj post i ovo brojanje dana i nedelja za par meseci biti smešni. Za sad mi je svaki dan što sam čist velik kao kuća. I ovo je napredak za mene jer sam do skoro brojao i sabirao sate.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Wed Jun 03, 2020 7:58 am Samo da vam poželim dobro jutro.
Krenuo sam da navijam alarm i da ustajem u 7 sati. Imam 10ak dana da se unormalim sa ustajanjem i da se dovedem u red do povratka na posao. Poprilično sam zamenio dan za noć i krajnje je vreme da se uozbiljim.
Stanje inače redovno i prihvatljivo. Osim promene raspoloženja u toku dana i prilično prisutne nervoze ostalo je sve manje više OK. Što se fizičkog dela tiče još je samo ostao problem sa probavom i neredovnim odlaskom u WC. Nadam se da će i to brzo doći na svoje bez potrebe da idem do doktora.

Danas mi je mini jubilej. Tačno 6 nedelja "Kapetanovog dnevnika" i odbrojavanja od početka apstinencije. Do sada ubedljivo najduži period bez Bupa. Iskreno se nadam da će mi ovaj post i ovo brojanje dana i nedelja za par meseci biti smešni. Za sad mi je svaki dan što sam čist velik kao kuća. I ovo je napredak za mene jer sam do skoro brojao i sabirao sate.
Ne zajebi sada stvar. Pomalo imas cajta i sve lagano. Zna lika to objasniti takonali ne znam na sebi to primjeniti jer sam ko terijer nervozan. I lezim u klinici. Nije mi.losse. volim ja kad se uzjebu oko mene. Dobro mi je za sada. Narokan sam neke infuzije sve mi je lijepo.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Thu Jun 04, 2020 11:09 pm
Loki wrote: Wed Jun 03, 2020 7:58 am Samo da vam poželim dobro jutro.
Krenuo sam da navijam alarm i da ustajem u 7 sati. Imam 10ak dana da se unormalim sa ustajanjem i da se dovedem u red do povratka na posao. Poprilično sam zamenio dan za noć i krajnje je vreme da se uozbiljim.
Stanje inače redovno i prihvatljivo. Osim promene raspoloženja u toku dana i prilično prisutne nervoze ostalo je sve manje više OK. Što se fizičkog dela tiče još je samo ostao problem sa probavom i neredovnim odlaskom u WC. Nadam se da će i to brzo doći na svoje bez potrebe da idem do doktora.

Danas mi je mini jubilej. Tačno 6 nedelja "Kapetanovog dnevnika" i odbrojavanja od početka apstinencije. Do sada ubedljivo najduži period bez Bupa. Iskreno se nadam da će mi ovaj post i ovo brojanje dana i nedelja za par meseci biti smešni. Za sad mi je svaki dan što sam čist velik kao kuća. I ovo je napredak za mene jer sam do skoro brojao i sabirao sate.
Ne zajebi sada stvar. Pomalo imas cajta i sve lagano. Zna lika to objasniti takonali ne znam na sebi to primjeniti jer sam ko terijer nervozan. I lezim u klinici. Nije mi.losse. volim ja kad se uzjebu oko mene. Dobro mi je za sada. Narokan sam neke infuzije sve mi je lijepo.
Hahaha. Sad si me od srca nasmejao prijatelju po ovom užasnom i tmurnom danu. Apsurd narkomanskog života je baš u tome što skoro svi znamo kako treba izgurati problem apstinencije i psihe, ali nikako na sebi to da primenimo.

Promeni se vreme, promenim se i ja i moja osećanja. I tako prošla 4 dana sam bio skoro ok, skoro u top psiho-fizičkoj formi sa malim oscilacijama u raspoloženju. A od juče popodne i jutros malo je reći katastrofa. Toliko sam nervozan i razdražljivi da ne znam šta bih od sebe. Plus na sve to sam spavao od juče od 18 sati do danas do 9. Ljudi kukaju i žele san da preguraju teške dane apstinencije, a ja spavam 15 sati. Verujte da ne valja i da je možda i gore kad se odvali ovoliko spavanja. Probudio sam se kao posran golub pa puta 1000.

Ličke, drži se koliko možeš i sve će se to juče zvati. Da je prijatno znam da nije, ali ces rešiti veliki problem nakon toga. Samo se seti koliko ljudi krene sa drogiranjem iz razloga nekih konstantnih fizičkih bolova. A ti ćeš se tog bola rešiti uskoro i vratiti se na more gde se osećaš svoj na svome i gde najbolje pripadaš i uklapaš se.

Šta se dešava sa StopBup-om? On je krenuo apstinenciju nakon mene par dana pa me baš zanima da li je sve OK i da li ostao dosledan ili pao. Javi se SB :!: :!: :!: Očekujem pozitivnu vest, jer bi i meni baš prijala takva vest sada kad se osećam kao poslednje bezvredno govno.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Drugari imam jedno ozbiljno pitanje i nije usko vezano za apstinenciju.
Nakon mesec i po apstinencije prvi put sam juče ujutru uspeo da skroz ispraznim creva i da to normalno obavim. Od kad sam počeo apstinenciju pijem Magnezijum, kompleks vitamina za imunitet i na sve to kompleks B vitamina kojeg dovoljno ima i u onom kompleksu za imunitet. Plus zadnjih 20ak dana pijem probiotik svakodnevno.
E sad pitanje konkretno je da li je moguće da previše vitamina utiče na probavu i sprečava normalno funkcionisanje? I drugo pitanje da li je moguće da sam preterao sa probiotikom i da mi je napravio kontra efekat? I ima li neko prirodno rešenje za regulaciju probave? :?: :?: :?:
Da napomenem da redovno jedem i imam manje više normalnu količinu obroka. I bez obzira na to što idem u WC svaki treći dan, niti se gojim niti mršavim. Kilaža mi je normalna i moja standardna koju držim zadnjih 20 godina bez nekih napora i suplemenata.
Hvala unapred na pomoći.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: New age zlo Bup

Post by Frajla »

Loki wrote: Fri Jun 05, 2020 6:08 pm Drugari imam jedno ozbiljno pitanje i nije usko vezano za apstinenciju.
Nakon mesec i po apstinencije prvi put sam juče ujutru uspeo da skroz ispraznim creva i da to normalno obavim. Od kad sam počeo apstinenciju pijem Magnezijum, kompleks vitamina za imunitet i na sve to kompleks B vitamina kojeg dovoljno ima i u onom kompleksu za imunitet. Plus zadnjih 20ak dana pijem probiotik svakodnevno.
E sad pitanje konkretno je da li je moguće da previše vitamina utiče na probavu i sprečava normalno funkcionisanje? I drugo pitanje da li je moguće da sam preterao sa probiotikom i da mi je napravio kontra efekat? I ima li neko prirodno rešenje za regulaciju probave? :?: :?: :?:
Da napomenem da redovno jedem i imam manje više normalnu količinu obroka. I bez obzira na to što idem u WC svaki treći dan, niti se gojim niti mršavim. Kilaža mi je normalna i moja standardna koju držim zadnjih 20 godina bez nekih napora i suplemenata.
Hvala unapred na pomoći.
Loki, magnezijum i probiotik bas pomazu u regulisanju probave,I ja ih pijem svakodnevno,magnezijum pred spavanje a probiotik sabajle. Sa probiotikom ne mozes preterati, kesica na dan

Ja u frizideru uvek imam “neda würfel“ verovatno da ih mozes naci u Sui. Male kocke ali ubitacne. Popapas pola pred spavanje, samo sto ne valja na duze staze da se koriste ali znaju pomoci kad zagusti.
Neku vrstu sporta da ubacis, bi bilo odlicno resenje za to. Metabolizam se ubrza a i creva prorade.
Ne znam kako se hranis? Kuvano? Fast food? Dosta je i do toga
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: New age zlo Bup

Post by StopBup »

Loki wrote: Fri Jun 05, 2020 3:14 pm
Šta se dešava sa StopBup-om? On je krenuo apstinenciju nakon mene par dana pa me baš zanima da li je sve OK i da li ostao dosledan ili pao. Javi se SB :!: :!: :!: Očekujem pozitivnu vest, jer bi i meni baš prijala takva vest sada kad se osećam kao poslednje bezvredno govno.
Nisam pao na gudri, pao sam psihički juče od podneva otprilike i danas do pre jedno dva sata. Spopala me neka praznina iznenada, a sve je bilo ok prethodnih dana. Valjda ona jebena nagla promena raspoloženja što je karakteristična za psihičku krizu. Sad mi je bolje zadnjih dva sata. Jedva sam radio juče i danas, mislim radio sam kao normalno, ali me je mrzelo do zla Boga. Nakon posla danas me je popustilo. Odradio sam trening, pa opičio turu trčanja nekih pola sata, evo sad izađoh iz kade, sad sam prilično ok, ali mi je nekako prazna glava. Preživeće se...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Frajla wrote: Fri Jun 05, 2020 8:39 pm
Loki wrote: Fri Jun 05, 2020 6:08 pm Drugari imam jedno ozbiljno pitanje i nije usko vezano za apstinenciju.
Nakon mesec i po apstinencije prvi put sam juče ujutru uspeo da skroz ispraznim creva i da to normalno obavim. Od kad sam počeo apstinenciju pijem Magnezijum, kompleks vitamina za imunitet i na sve to kompleks B vitamina kojeg dovoljno ima i u onom kompleksu za imunitet. Plus zadnjih 20ak dana pijem probiotik svakodnevno.
E sad pitanje konkretno je da li je moguće da previše vitamina utiče na probavu i sprečava normalno funkcionisanje? I drugo pitanje da li je moguće da sam preterao sa probiotikom i da mi je napravio kontra efekat? I ima li neko prirodno rešenje za regulaciju probave? :?: :?: :?:
Da napomenem da redovno jedem i imam manje više normalnu količinu obroka. I bez obzira na to što idem u WC svaki treći dan, niti se gojim niti mršavim. Kilaža mi je normalna i moja standardna koju držim zadnjih 20 godina bez nekih napora i suplemenata.
Hvala unapred na pomoći.
Loki, magnezijum i probiotik bas pomazu u regulisanju probave,I ja ih pijem svakodnevno,magnezijum pred spavanje a probiotik sabajle. Sa probiotikom ne mozes preterati, kesica na dan

Ja u frizideru uvek imam “neda würfel“ verovatno da ih mozes naci u Sui. Male kocke ali ubitacne. Popapas pola pred spavanje, samo sto ne valja na duze staze da se koriste ali znaju pomoci kad zagusti.
Neku vrstu sporta da ubacis, bi bilo odlicno resenje za to. Metabolizam se ubrza a i creva prorade.
Ne znam kako se hranis? Kuvano? Fast food? Dosta je i do toga
A ja se ozbiljno počeo paranoisati da sam sebi napravio neku avitaminozu i da sam preterao sa probiotikom i time poremetio organizam i normalnun probavu. 🤦‍♂️
Moram probati taj "neda würfel". Iskreno prvi put čujem za to i ne znam da li se kupuje u apoteci ili u nekom marketu. Proguglaću malo o njemu. A verovatno je potrebno samo vreme da sve legne na svoje. Ja tek sveže apstiniram. Oko 7 nedelja. Pa kao što se spavanje vratilo i ušlo u normalu, tako će verovatno i ovo doći na svoje.

U svakom slučaju hvala na savetu. Makar sam se oslobodio paranoje za avitaminozu i probiotik. 😊
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Post Reply