New age zlo Bup

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Frajla wrote: Tue May 19, 2020 10:14 pm
Loki wrote: Tue May 19, 2020 3:00 pm Usled silnih dana kriziranja i nesanice totalno sam poremetio svoj bioritam. U danima agonije mi je bilo samo u glavi da uspem makar na sat vremena zaspati. E, sad ja spavam minimum 6 sati u komadu, ali je problem što ne zaspim pre 4-5 ujutru i onda spavam do 12-1 popodne. To sad moram nekako ispraviti da legnem bar do ponoći i da ujutru ustanem u normalno vreme.
Ima li neko recept kako se vratiti u normalan ritam života i spavanja? Da li je rešenje da jedan dan ne legnem i ne zaspim u 5 ujutru nego da preguram budan do sledećeg dana uveče?
To mi je pre palili, ali sada obzirom na situaciju gde je još sve sveže u vezi nesanice i krize, da li je pametno to da uradim?
Svaki savet dobrodošao.
Probaj naviti sat u 8, i ima da zaspes lakse
Dobra fora. Ali ovaj moj mozak još samo nedozvoljene supstance mogu da prevare. Ovi obični psihološki trikovi skoro ili uopšte ne pale..
Kako bilo, uspeo sam da zaspim oko pola 2 noćas i da se jutros ustanem oko 10. Znam da nije nešto za pohvalu, ali je napredak. Makar po sat vremena dnevno da ukradem od noći i do 2og juna sam na konju. Tad se vraćam na posao i nadam se da će ove muke u vidu rolerkostera emocija znatno biti ublažena poslom obavezama i odgovornošću.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Možda nije previše bitno, ali da napomenem i ovo kad sam se već dovoljno otvorio ovde na forumu.
Jako mi nedostaju moji dečaci. Nisam ih video od 14og marta kad sam se zadnji put vratio ovde. Zahvalan sam Bogu što sam one najgore dane krize i bola bio daleko od njih i što nisu morali da me gledaju i da još taj stres prolaze.
E sad kad su stvari malo legle na mesto, jako me proganja što nisam kraj njih da makar malo skrenem misli i uživam u jedinoj iskrenoj i pravoj ljubavi. Imam ja sad slobodno do 02.06. I mogu da odem da ih vidim o da budem sa njima i da se vratim pred posao. Prvo sam razgovarao sam sa sobom, a onda svoje zaključke saopštio kevi i ona se složila samnom. Sad me jako zanima vaše mišljenje o svemu i molio bih iskrene odgovore kao i do sada.

Zaključio sam da je lepo i plemenito što oni meni fale. Da je to normalno osećanje. Ali da sam previše još svež u svemu i da bi pojavljivanje u ovom periodu u mom gradu, gde imam svega na izvol'te i finansije nisu problem bilo izuzetno pogubno za moj dalji oporavak. Znam ja u svojoj glavi da nije dobro da se vratim tom zlu ponovo, ali bojim se onog jednog trenutka nepažnje da bih poklekao i opet uz izgovor ma samo da se počastim opet sve zajebao i sav trud bi otišao niz vodu. Plus što bi 99% otišao kod mog privatnog psihijatra i uzeo 4-5 kutija 8ca pod opravdanje da imam za ne daj Bože kod sebe. Skoro sam siguran da ne bih odoleo. Iako mi ne trebaju i to "ne daj Bože" je prošlo sa fizičkom krizom. I tako sam odlučio da je ipak za sada najsigurnije mesto trenutno za mene ovde. Sam sa sobom, sa svojom samoćom i sa svojim mislima. Koliko god teško, siguran sam da je ovo za sad jedino ispravno.

Moje pitanje je:
DA LI GREŠIM OVOM ODLUKOM? DA LI JE OVA ODLUKA DOKAZ DA SAM U STVARI SLAB I DA MORA DOCI DAN DA SE SUOCIM SA TIM? ILI JE PAK OVA ODLUKA IPAK PLOD ZRELOSTI I REŠENOSTI DA OVAJ PUT IDEM DO KRAJA I POBEDIM TO ZLO?

Eto drugari molim za iskrene odgovore, ako ovo ikoga uopšte i zanima. Pretvorio sam se u strinu koja samo kuka i traži savete i utehu od svih i svakog.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: New age zlo Bup

Post by Frajla »

Loki wrote: Wed May 20, 2020 4:07 pm Možda nije previše bitno, ali da napomenem i ovo kad sam se već dovoljno otvorio ovde na forumu.
Jako mi nedostaju moji dečaci. Nisam ih video od 14og marta kad sam se zadnji put vratio ovde. Zahvalan sam Bogu što sam one najgore dane krize i bola bio daleko od njih i što nisu morali da me gledaju i da još taj stres prolaze.
E sad kad su stvari malo legle na mesto, jako me proganja što nisam kraj njih da makar malo skrenem misli i uživam u jedinoj iskrenoj i pravoj ljubavi. Imam ja sad slobodno do 02.06. I mogu da odem da ih vidim o da budem sa njima i da se vratim pred posao. Prvo sam razgovarao sam sa sobom, a onda svoje zaključke saopštio kevi i ona se složila samnom. Sad me jako zanima vaše mišljenje o svemu i molio bih iskrene odgovore kao i do sada.

Zaključio sam da je lepo i plemenito što oni meni fale. Da je to normalno osećanje. Ali da sam previše još svež u svemu i da bi pojavljivanje u ovom periodu u mom gradu, gde imam svega na izvol'te i finansije nisu problem bilo izuzetno pogubno za moj dalji oporavak. Znam ja u svojoj glavi da nije dobro da se vratim tom zlu ponovo, ali bojim se onog jednog trenutka nepažnje da bih poklekao i opet uz izgovor ma samo da se počastim opet sve zajebao i sav trud bi otišao niz vodu. Plus što bi 99% otišao kod mog privatnog psihijatra i uzeo 4-5 kutija 8ca pod opravdanje da imam za ne daj Bože kod sebe. Skoro sam siguran da ne bih odoleo. Iako mi ne trebaju i to "ne daj Bože" je prošlo sa fizičkom krizom. I tako sam odlučio da je ipak za sada najsigurnije mesto trenutno za mene ovde. Sam sa sobom, sa svojom samoćom i sa svojim mislima. Koliko god teško, siguran sam da je ovo za sad jedino ispravno.

Moje pitanje je:
DA LI GREŠIM OVOM ODLUKOM? DA LI JE OVA ODLUKA DOKAZ DA SAM U STVARI SLAB I DA MORA DOCI DAN DA SE SUOCIM SA TIM? ILI JE PAK OVA ODLUKA IPAK PLOD ZRELOSTI I REŠENOSTI DA OVAJ PUT IDEM DO KRAJA I POBEDIM TO ZLO?

Eto drugari molim za iskrene odgovore, ako ovo ikoga uopšte i zanima. Pretvorio sam se u strinu koja samo kuka i traži savete i utehu od svih i svakog.
Moram ti priznati da deluje pomalo surovo i da je situacija jako nezavidna, ali si najbolje ipak izabrao. Pametna odluka.
Slab si jos uvek i tu samo vreme moze pomoci, ali si krajnje iskren prema sebi i ne izigravas supermena. Svestan si u sta bi se upustio odlaskom dole.

I ja sam daleko od svojih i samo cekam da otvore granice da mogu da odem i da ih sve zagrlim.

I kada odes dole, sigurna sam da znas gde smes a gde ne smes da ides, i striktno se drzi pravila, i ne kreci u tom pravcu.
Ja sam imala situaciju pre dve godine, kada sam prosla pored apoteke iz koje sam se snabdevala kojecim i nakon 20 godina me je istog momenta uhvatila takva mucnina i bol u stomaku. Ludilo! Nakon 20 godina!
Ja reko ajd da prodjem autom samo da treniram disciplinu, legla na gas i smrzla se
Taj osecaj mi se gadi.
Toliko se svega toga plasim da ladno okrecem glavu dok gledam Neki film dok se smrce ili bilo sta od toga.
Idi bre kao razmazeno derle sam, ali necu vise nista da osecam i klonim se toga
Tako i ti, dok god mozes da izdrzis, prolongiraj odlazak, i ako budes isao, napravi plan za sve te dane i njega se drzi i ne skreci
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Wed May 20, 2020 3:48 pm
StopBup wrote: Wed May 20, 2020 3:07 pm
Loki wrote: Mon May 18, 2020 10:29 pm Zapravo iz sata u sat i iz dana u dan sve bolje se osećam. Jedino čega se sad bojim je da se ne osilim i ne upadnem u euforiju kako sam pobedio i da mi se napumpan Ego jer znam gde će me.to odvesti. Iz tog straha su i moje izjave uzdržane pa čak i pomalo pesimistične.
To je jedini strah koji sad imam. Strah od euforije i samopouzdanja. Za sad ga nekako kontrolišem
Euforicno stanje i lazno samopouzdanje su dobrim delom mene jesenas odvukli u recidiv, toga se posebno pazi.
Znam SB. Mene je svaki put napumpan Ego i samopouzdanje odvuklo u provaliju. Zato sam sad oprezan.imam strah i poštovanje prema protivniku.
Bez velikih obećanja. Bez velikih reči i preranog radovanja. Samo oprez i rad na sebi. I strpljenje. Motivacije mi ne fali, ali treba biti oprezan i pravilno je usmeriti.
Biće ovo borba do kraja života. Dobra stvar je jer protivnik sve manje napada kako vreme odmiče.

Drži se SB i ako zaškripi javi se. Nisam baš neki uzoran građanin da bih mogao da se razmećem savetima. Umem da slušam i da razumem. Možda je nekome i to dovoljno.

Nema predaje!
Nije neprijatelj sub nego tvoja glava. Dok to ne okrenes Loki neces na dobro na dugorocno. Znaci sredit glavu a onda suba moze biti 3 metra od tebe i bolit ce te kurac za njega. Glava druze glava je problem.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: New age zlo Bup

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu May 21, 2020 8:23 am
Moram ti priznati da deluje pomalo surovo i da je situacija jako nezavidna, ali si najbolje ipak izabrao. Pametna odluka.
Slab si jos uvek i tu samo vreme moze pomoci, ali si krajnje iskren prema sebi i ne izigravas supermena. Svestan si u sta bi se upustio odlaskom dole.

I ja sam daleko od svojih i samo cekam da otvore granice da mogu da odem i da ih sve zagrlim.

I kada odes dole, sigurna sam da znas gde smes a gde ne smes da ides, i striktno se drzi pravila, i ne kreci u tom pravcu.
Ja sam imala situaciju pre dve godine, kada sam prosla pored apoteke iz koje sam se snabdevala kojecim i nakon 20 godina me je istog momenta uhvatila takva mucnina i bol u stomaku. Ludilo! Nakon 20 godina!
Ja reko ajd da prodjem autom samo da treniram disciplinu, legla na gas i smrzla se
Taj osecaj mi se gadi.
Toliko se svega toga plasim da ladno okrecem glavu dok gledam Neki film dok se smrce ili bilo sta od toga.
Idi bre kao razmazeno derle sam, ali necu vise nista da osecam i klonim se toga
Tako i ti, dok god mozes da izdrzis, prolongiraj odlazak, i ako budes isao, napravi plan za sve te dane i njega se drzi i ne skreci
Evo uhvatio sam da i ti ponavljaš šta si pisala. :) Znamo Frajlo za tu apoteku, znamo i šta su ti tamo prodavali kako ti reče "bez recepta i na lepe oči". Šalim se, ne bih ja bio ja da ne napišem nešto nepotrebno. :) Nisam baš pratio priču najbolje u zadnje vreme na forumu, pa sam zaboravio da nas je Loki ovde dobro ispratio.

Loki, pripremi se na par meseci dosade, gledaj da makar po automatizmu što bolje provedeš to vreme. Nemoj da se recimo nakon 2 meseca čistote pitaš "koji mi je?". Od bupa treba najduže vremena da prođe de se čovek ponovo oseća normalno. Ni ta psihička kriza nakon prvih mesec dana ne bude žestoka, ali bude jako dosadna i jako dugo traje. Ja sam imao i dosta dobrog raspoloženja, 2 nagle promene raspoloženja, neorganizovanost, blagu depresiju periodično, svašta nešto, i nije me još bila prošla ta psihička kriza i pao sam tokom euforičnog perioda, i perioda lažnog velikog samopouzdanja kao što sam već pomenuo. Nakon duže upotrebe, a naročito zloupotrebe bupa šmrkanjem velikih doza, kažu da treba minimum 6 meseci da prođe u kvalitetnoj apstinenciji da bi se mozak oporavio i da bi se čovek ponovo počeo da oseća normalno, a često taj period ide i do godinu dana. Čim budeš imao volje, pokušaj da ubaciš neki trening, fizičku aktivnost, to pomaže da se hemija u mozgu brže izbalansira. Samo piči, i ne posustaj!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: New age zlo Bup

Post by StopBup »

Za nekih 3 meseca bude u glavnom normalno, prorede se te depresije koje se javljaju periodično, smanji se oscilacija raspoloženja, bezvoljnost se ređe javlja, ali da bi se čovek skroz oporavio nakon bupa, ja mislim da treba najmanje pola godine, to je neki moj utisak. Naravno, ne treba se time opterećivati, ali treba biti svestan toga, bitno je ne pitati se koji mi je djavo, što kvalitetnije provoditi vreme i okupirati mozak nečim zdravim i normalnim...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Ziv si Loki ili si pao? Nema te pa pitam. Ili si u nekim dubokoumnim mislima pa te mena. Vjerujem da si ok. Dobro si krenio pa bi bilo steta sad pasti..
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Sat May 23, 2020 10:31 am Ziv si Loki ili si pao? Nema te pa pitam. Ili si u nekim dubokoumnim mislima pa te mena. Vjerujem da si ok. Dobro si krenio pa bi bilo steta sad pasti..
Hej drugari. Samo da vam se javim. Nisam pao. Msm pao sam sa raspoloženjem i to, ali nisam napravio nikako sranje i nisam ga ni tražio.
Stislo me sve. I neka praznina i tuga bez klinaca i samoća. Ma užas. Treba da preguram još nedelju dana i kad počnem da radim biće sve lakše u glavi.
Morao sam malo da ohladim glavu od foruma jer sam počeo da ga sanjam. Baš me opteretio. Zato me nije bilo.
Borba traje, evo skoro 5 nedelja a vratile se i nesanice. Šta da kažem osim da se držim zacrtanog puta. Da je lako nije, da boli boli, da ću dati celog sebe da prođe, hoću.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Sat May 23, 2020 9:11 pm
licaninsasela wrote: Sat May 23, 2020 10:31 am Ziv si Loki ili si pao? Nema te pa pitam. Ili si u nekim dubokoumnim mislima pa te mena. Vjerujem da si ok. Dobro si krenio pa bi bilo steta sad pasti..
Hej drugari. Samo da vam se javim. Nisam pao. Msm pao sam sa raspoloženjem i to, ali nisam napravio nikako sranje i nisam ga ni tražio.
Stislo me sve. I neka praznina i tuga bez klinaca i samoća. Ma užas. Treba da preguram još nedelju dana i kad počnem da radim biće sve lakše u glavi.
Morao sam malo da ohladim glavu od foruma jer sam počeo da ga sanjam. Baš me opteretio. Zato me nije bilo.
Borba traje, evo skoro 5 nedelja a vratile se i nesanice. Šta da kažem osim da se držim zacrtanog puta. Da je lako nije, da boli boli, da ću dati celog sebe da prođe, hoću.
Budi pozitivan i guraj dalje. Koliko mozes naravno.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Sat May 23, 2020 9:42 pm
Loki wrote: Sat May 23, 2020 9:11 pm
licaninsasela wrote: Sat May 23, 2020 10:31 am Ziv si Loki ili si pao? Nema te pa pitam. Ili si u nekim dubokoumnim mislima pa te mena. Vjerujem da si ok. Dobro si krenio pa bi bilo steta sad pasti..
Hej drugari. Samo da vam se javim. Nisam pao. Msm pao sam sa raspoloženjem i to, ali nisam napravio nikako sranje i nisam ga ni tražio.
Stislo me sve. I neka praznina i tuga bez klinaca i samoća. Ma užas. Treba da preguram još nedelju dana i kad počnem da radim biće sve lakše u glavi.
Morao sam malo da ohladim glavu od foruma jer sam počeo da ga sanjam. Baš me opteretio. Zato me nije bilo.
Borba traje, evo skoro 5 nedelja a vratile se i nesanice. Šta da kažem osim da se držim zacrtanog puta. Da je lako nije, da boli boli, da ću dati celog sebe da prođe, hoću.
Budi pozitivan i guraj dalje. Koliko mozes naravno.
Hvala ti dobri moj. Verovatno si to čuo do sad alo nije na odmet da ponovim a si dobar čovek Ličke. Prošao si svet i video što većina neće. Ono što me kod tebe jako fascinira je to što si ostao prizeman i skroman, nije ti ego otišao u nebesa i to je tvoj najveci kvalitet.
Hvala ti na bilo kojoj reći koju uputi jer za mene ima jako veliku težinu.
Trudim se koliko mogu. Iskreno jako mi je teško. Sam sam jebeno ovde već 2 i po meseca. Veruj mi da sam takvu reviziju duše, srce i ega napravio da je to poražavajuće. Ako mi se bude dalo, napisaću kasnije neke zaključke. Bolno je u pičku materinu, ali opet nemam opravdanje za svoju ludost. Jednostavno samo je moja odluka bila da Đavo postane moj život i moje sve. Pobegao sam mu na 4 godine i opet me je zagrlio toliko jako da sam sa jebenim Bupom jedva pobegao.
Došlo vreme da se i taj jebeni Bup ostavi i da se krene u život hrabro. Imam za šta da živim i Bog mi je svedok koliko se borim i koliko trpim.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Post Reply