Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

yasujirozu

Re: Sve je ok osim cendranja o dopu, subu i laganju samog sebe

Post by yasujirozu » Fri May 22, 2020 1:29 pm

licaninsasela wrote:
Fri May 22, 2020 12:12 pm
A ja cu ove godine uvatiti sest mjeseci navigacije.
iskreno, jedva čekam tvoja ponovna javljanja sa egzotičnih destinacija! to je unilo baš zanimljivu živost u ovaj inače učmali forum ;)

živ bio, mornar, i srećna ti pedeseta stranica :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=FOt3oQ_k008

licaninsasela

Post by licaninsasela » Fri May 22, 2020 3:19 pm

yasujirozu wrote:
Fri May 22, 2020 1:29 pm
licaninsasela wrote:
iskreno, jedva čekam tvoja ponovna javljanja sa egzotičnih destinacija! to je unilo baš zanimljivu živost u ovaj inače učmali forum ;)

Piso nest pa nestalo opet. Jebo internet ili ja nest sjebem. Vjerujte kod nas je najbolje za zivit. Jebo sve to. Najsigurnije je kod nas. I najljepse. A egzotika je samo za proci kroz nju i okusit je i bjezi od tamo. Najljepse more imamo. Sta vrijede koraljni otoci kad sta god da te ugrize umires. Sve otrovno. Eto mozes gledati. A kod nas otoci cisto more. Sigurno. To je najbitnije.

licaninsasela

Post by licaninsasela » Fri May 22, 2020 3:30 pm

yasujirozu wrote:
Fri May 22, 2020 1:20 pm
licaninsasela wrote:
Fri May 22, 2020 10:08 am
Covjek se iz govana tesko moze sam izvuc. Moras imat nekog da te " vodi". Bar ja tako razmisljam.
napisao sam nešto slično, pa izmjenih post u takav kakav je ispao na kraju - nemam snage više ukazivat na očigledno, tj. da stop mora nać profesionalnu pomoć...

jbg, ili će se dozvat pameti, ili ne, trećeg nema...

https://www.youtube.com/watch?v=bjvVNyBTSP8
Ma da. Gledam ja to kroz sebe. Najpametniji dok nezviznes dobro dole. Tako to uglavnom ide. Ima treceg. Ides pod zemlju. Kako nema. Ne da mi se ovdje o njemu ali to se na sve odnosi koji su u tom sranju. A ima ih vise nego cistih.

licaninsasela

Post by licaninsasela » Fri May 22, 2020 3:34 pm

yasujirozu wrote:
Fri May 22, 2020 1:20 pm
licaninsasela wrote:
Fri May 22, 2020 10:08 am
Covjek se iz govana tesko moze sam izvuc. Moras imat nekog da te " vodi". Bar ja tako razmisljam.
napisao sam nešto slično, pa izmjenih post u takav kakav je ispao na kraju - nemam snage više ukazivat na očigledno, tj. da stop mora nać profesionalnu pomoć...

jbg, ili će se dozvat pameti, ili ne, trećeg nema...

https://www.youtube.com/watch?v=bjvVNyBTSP8
Tek sad otvorih pjesmo odnosno isjecke iz filma. Zajebano do ibera.

licaninsasela

Post by licaninsasela » Sat May 23, 2020 10:09 am

yasujirozu wrote:
Fri May 22, 2020 1:29 pm
licaninsasela wrote:

Iskreno Yasu i meni fali navigacija. Nije isto doma sjest u barku i lovit ribu kao kad sam na otvorenom di nema ljudi, ptica, nicega. Samo more oko tebe. E to meni fali. A ako se zaleti neka egzotika super. Evo di je lijepo Yasu. Gana je odlicna. Bili smo tamo nesto dugo.

licaninsasela

Post by licaninsasela » Sat May 23, 2020 10:29 am

U Temi dok se sjetim. Davno bilo. Ali uspomene ostale. Bio jos mlad relativno. Pjeske smo mogli do bircuza. Ja naivan tijo u japankama vam. Kaze meni jedan stari pomorac ma di ces u papucama van. Jel oces da na nesto stanes i da te ugrize za nogu. Nisam ni razmisljo tad da ima sve sta gmize otrovnog. Izmedu ostalog bircuz ustvari ogromno dvosite ali dotjerano. Hladovina pod krovovima od trske( tad sam to prvi put vidio uzivo, nije toga tad bilo kod nas) , muzika uzivo, neki ganski regge pegla na francuskom, uglavnom pomorci i bogati crnci i djevojke. Crne ka ugalj. Bio sam sa nekom cak ak se sjecam umjetnicko ime Jenny. Lijepa mlada studentica iz neke vukojebine sirotinja. Imala po licu ali to tek kad sam lice dodirnio oziljke odnosno iz njemog plemena oznake od kukicanja. Trebala joj lova za faks pa se prodavala pomorcima. Doso kod nje di je sobu imala. Unutra krevet, tv, okolo posude za kuhanje oko kreveta , mali reso, kupatilo je kao bilo odvojeno. Ustvari samo tekuca hladna voda i u podu rupa za sve. Ta rupa je za sve bila. Ali odvod original na vanjsku kanalizaciju. Mali nocni ormaric. Pun tableta. Pitam za sta su. Kaze protiv malarije. Puno paketica u najlonu vode od tri deca jer nema dobre vode za pice. Puna soba knjiga. Ostala mi u lijepom sjecanju. Nadan se da je ok i ziva. Puno se pazila od svih zaraznih bolesti. Bila nacitana. Kupovala na crno tablete protiv malarije. Pametna i dobra cura. Svako jutro bi me otpratila na brod, poslije posla cekala ispred broda. Eto Yasu. Ostaju uspomene kako se stari. Lijepe uspomene ali Gana je prelijepa drzava sa divnim ljudima. Nisu oni krivi sto su ih francuzi potlacili i sve im oteli. Opet su veseli i tamo sam se osjeco voljen, dobrodosao i nisam strepio da ce me neko opljackat ili ubit. Eto.

yasujirozu

Post by yasujirozu » Sat May 23, 2020 9:01 pm

skoro 4 godine sam živio u lomeu (togo), te sam često odlazio i do akre ;)

uopće, zapadna afrika je vrlo specifična umnogome i zbog francuskog kolonijanog utjecaja koji jeste učestvovao u stvaranju tamošnje kulturne klime, dakako, u sudjelstvu sa autohtonim, plemenskim tradicijama

https://www.youtube.com/watch?v=n89gdriAznE

licaninsasela

Post by licaninsasela » Sat May 23, 2020 9:48 pm

yasujirozu wrote:
Sat May 23, 2020 9:01 pm
skoro 4 godine sam živio u lomeu (togo), te sam često odlazio i do akre ;)

uopće, zapadna afrika je vrlo specifična umnogome i zbog francuskog kolonijanog utjecaja koji jeste učestvovao u stvaranju tamošnje kulturne klime, dakako, u sudjelstvu sa autohtonim, plemenskim tradicijama

https://www.youtube.com/watch?v=n89gdriAznE
Iznenadio si me sa zivotom tamo. Nije malo 4 godine zivit u Afrci. Bio sam u Lomeu dva puta. Na malom kontejnerskom terminalu. I od tamo imam takoder lijepa sjecanja. Opcenito taj potez nigerija benin togo gana i obala bjelokosti. Osobno prekrasne drzave sa prekrasnim ljudima. Malo je unazad 10 tak godina nigerija pala pod utjecaj radikala ali opet moze se izaci i lijepo provesti. Ipak nigerija nije bila pod francuzima pa se i dosta razlikuje od gornjih drzava. Afrika je izmisljen kontinent jer sve ima.

yasujirozu

Post by yasujirozu » Sat May 23, 2020 10:22 pm

licaninsasela wrote:
Sat May 23, 2020 9:48 pm
Afrika je izmisljen kontinent jer sve ima.
ima afrika sve, osim sreće s bijelim čovjekom koji je sistematski uništava - i ljude/domoroce, i prirodu
no, to je jedna složena priča, suviše široka za format foruma, a posebice foruma ovako sužene/specijalizirane orijentacije
licaninsasela wrote:
Sat May 23, 2020 9:48 pm
Malo je unazad 10 tak godina nigerija pala pod utjecaj radikala ali opet moze se izaci i lijepo provesti.
nigerija, lagos osobito, primjer je ovoga što napisah - još od '80ih, divlji je grad desetina milijuna siromašnih, u kome za par dolara, možeš dobit/uradit doslovce sve...

ali i domovina ovog dole velikog umjetnika:

https://www.youtube.com/watch?v=tj1wpNuQRaM

licaninsasela

Post by licaninsasela » Sun May 24, 2020 10:02 am

Slazem se Yasu da takve price nisu za ovaj forum ali trba malo odmoriti mozak od ponavljanja gradiva, narocito istim pacijentima.
Nisam nikad sumnjao u tvoje iskustvo i inteligenciju ali malo si me ipak iznenadio sa zivotom dole. Ljudi su uvjereni da je afrika pijesak i busmani a ustvari posli juzne amerike imaju najbujniju vegetaciju a o prorodnim resusrima da ne govorimo. Ljudi nigeriju uglavnom znaju preko nogometa. Ne znaju da su jedna od vodecih drzava po plinu i nafti. Nazalost vidio sam dobro tu drugu mracnu stranu iskoristavanja od bijele rase. U nigeriji sam bio najvise od svih tih zemalja. Proveo sam samo na cekanju, ukrcaju iskrcaju oko 2 godine sigurno jer znas kad ides tamo ne gine ti 45 dana do dva mjeseca. Uvik lasos i port harcourt. I onda udes u rijeku bonny i vidis da si u prasumi ka u brazilu. I kako dublje ulazis vidis malo malo terminale nafte i velike pogone. Suma iskrcena kilometrima uokolo. Prico tako s ljudima kazu dodu bijelci i pobiju sve uokolo. I ljude i zivotinje, sruse prasumu i rade naftni pogon. Oni od toga nista nemaju. Shell, agip i ostala bagra. Vidis ljudi tuzni.
Onda dosla negdje 2015 mislim da je bila.. Boko haram se pojavio. Mi dobili neki crveni stupanj osiguranja broda. Znaci samo tko mora doci na brod mora a ostali sverceri i cure nista. I tako pociste oni cijeli brod. Svu lovu pokupili cigare svu cugu samo svinjetinu ostavili. U crnim vrecama 200 300 kaseta pive oslo doli. Imaju hrpu vojske policije i ostalih. Uglavnom sve pociste. Vozili sol iz fortaleze iz brazila. To je bilo u vrime kad su oteli one curice iz skole. Njih oko.200. I sad pitam ja tko je taj boko haram kakva je to organizacija. I kazu ljudi da je nastao u principu kao pokret otpora protiv bijelaca odnosno dosta im je bilo zivota u siromastvu. Tko je boko haram a vidim.ljudi ok normalni. Kae to smo svi mi. Nazalost pali su pod utjecaj tada al qaide pa su skrenuli s pravog puta kako to vec ide. Ali ta bijeda lagosa da za dolare je sve moguce stoji. Mi smo izlazili u bar koji su dva brata vodili 20 i vise godina. Kauboji serifi. Tako smo ih zvali a tako su i bili poznati. Bija si tamo siguran. Bolje nego na brodu. Bar ogroman. Ogromno dvoriste, sve se prostire na suteten prizemlje prvi mozda i drugi kat. Pomorci unutra, vojska unutra, policija... Svi valjda koji su u koruptivnom sistemu na terminalu u.portu su tamo. Zivot da ne vidis put do tamo a imas besplatan njihov prevoz, je nesto neopisivo. Ta bijeda sirotinja..kriminal, droga, prodaja djece, djecji rad. Uglavnom cemer jad.

Post Reply