Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by ManMan »

StopBup wrote: Sat Feb 22, 2020 7:56 am
ManMan wrote: Sat Feb 22, 2020 4:01 am
Ja sam od pocetka marta prosle godine pa negde do 30.-og maja ako se dobro secam preskakao dane. Ne uzmem 2-3-4 nekad i 5 dana, pa se "popravim" u glavnom dvojkom, a zadnih nekoliko puta sam uzeo po 1 mg, inace sam do marta prosle godine godinu dana konstantno smrkao osmicu u proseku. Naravno, uzimao sam bup i pre toga, uz povremene kratke prikide, a tih zadnjih godinu dana mi je bio najgori period. Onda sam na kraju maja presekao potpuno na suvo, bez ikakvih tableta, samo sam u prve dve nedelje recimo svaku drugu noc pusio travu, kao da bih bolje odspavao. Mislim da je to bila greska, meni trava inace nikako ne prija. NIsam imao nikakve bolove, inace fizika generalno je bila zanemarljiva, jezenje, ponekad kijanje i znojenje u toku spavanja, ali psiha, sou program. Mesec dana sam se budio u nekim crnjacima, koji su popustili nakon mesec dana. Posle nekih 40-ak dana apstinencije je krenulo da mi bude znatno bolje, a kad sam bio na nekih 50 dana cistoce, otisao sam na more 18 dana. Na moru mi je bilo top, imam tamo ekipu odavno, niko nema veze sa opijatima, sem mene, i samo sam jednom drugu ispricao moju pricu, da bi bio tu da me prikoci ako zatreba. U glavnom, sve je bilo kul do prve dekade oktobra. Tada su pocela moja brljanja, osecao sam se potpuno oporavljeno i dao sebi za pravo da brljam, pa se naravno sjebao. Isao sam bez ikakvog plana, bilo mi je bitno samo bupa da se resim, misleci da cu time resiti sve svoje probleme sa gudrom, pa je u oktobru je krenulo prvo sa travom, pa cugom, pa kasnije sa dopom, pa opet cugom, pa opet dopom. E to je to zasto se nije bas najbolje zavrsilo, i zasto imam jos dosta posla sto se tice moje zavisnosti...
Ti probaj do lepseg vremena da smanjis to govno na sto manju dozu, pa kad otpoli onda u konkretnije bataljivanje. Bar meni je mnogo lakse po lepom vremenu da ostvaljam gudru. Taj bup je najgore govno cime se covek moze drogirati... Srecno!
Ok.. I za tu priču preskakanja sam čuo, ali ne mogu kad je bol prisutan odmah.. Evo i sad, ležim, topim 4mg. u ustima, a sve me boli..
Izgleda da je svačiji fizika drugačija..
Woo meni prija, ali kad sam na manjoj dozi.. Inače me baca u paranoju..
*HVALA NA ODGOVORU!!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by MinistarPfc »

Evo mene opet...bio sam tu nesto oko Nove godine, pisao... Ukratko, tada sam sa nekih 4-6mg, u zavisnosti koliko bih nabavio bupa, jer nabavljam na crno, presao na 2mg dnevno, i trajalo je to neke 2 nedelje, sve bilo super. Malo psiha al' nista posebno. Onda sam se opet zavozao, krenuo sa vecim dozama, cimanjima, jurnjavama, ma znate kako sve to ide. Uglavnom, da ne duzim, shvatio sam da ne mogu sam i da moram u drajzerovu, jer za privatnike nemam para. E sad me samo interesuje, da li je za odlazak u drajzerovu jos uvek potrebna "pratnja", tipa roditelj, supruga, neko, jer ja nemam nikoga ko bi isao sa mnom. I ako neko ima iskustvo skorijeg odlaska tamo, kakva je procedura, mora li da se lezi ili sta, kako ide, stvarno vise ne znam. Znam samo da moram da odem, inace cu stvarno da odem...pozdrav svima
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

MinistarPfc wrote: Tue Mar 10, 2020 9:34 pm Evo mene opet...bio sam tu nesto oko Nove godine, pisao... Ukratko, tada sam sa nekih 4-6mg, u zavisnosti koliko bih nabavio bupa, jer nabavljam na crno, presao na 2mg dnevno, i trajalo je to neke 2 nedelje, sve bilo super. Malo psiha al' nista posebno. Onda sam se opet zavozao, krenuo sa vecim dozama, cimanjima, jurnjavama, ma znate kako sve to ide. Uglavnom, da ne duzim, shvatio sam da ne mogu sam i da moram u drajzerovu, jer za privatnike nemam para. E sad me samo interesuje, da li je za odlazak u drajzerovu jos uvek potrebna "pratnja", tipa roditelj, supruga, neko, jer ja nemam nikoga ko bi isao sa mnom. I ako neko ima iskustvo skorijeg odlaska tamo, kakva je procedura, mora li da se lezi ili sta, kako ide, stvarno vise ne znam. Znam samo da moram da odem, inace cu stvarno da odem...pozdrav svima
Nazovi Drajzerovu i pitaj ih, tako ces imati informaciju iz prve ruke
HowardMoon
Posts: 2
Joined: Sat Mar 21, 2020 7:00 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by HowardMoon »

Dobro vece ljudi,
Pratim ovaj forum sa vremena na vreme, uglavnom kada pozelim da se skinem sa bupa, ali, nazalost, ta zelja vrlo brzo iscezne... Mozda je ruzno reci, ali osetim malu dozu olaksanja kada procitam vasa iskustva i probleme i kada shvatim da nisam jedini. Konacno sam odlucio da se registrujem i da probam da ucestvujem u diskusijama, jer ljudi sa kojima sam trenutno okruzen ne znaju nista o ovim stvarima i ne shvataju za ozbiljno moje probleme.
Za pocetak bih hteo da pitam za vase misljenje o ovom korona virusu, posto vidim da nema nikakvih postova otkada je krenulo svo ovo ludilo; da li je uopste pametno skidati se sa bupa trenutno, jer kada god sam pokusao da se skinem naglo mi je opadao imunitet i odmah bih zakacio neku gripu.
Toliko za sada, nadam se da cemo nastaviti sa razmenjivanjem iskustava, jer iskreno, koliko god sam ubedjivao sebe da cu moci sam da se izborim sa ovim, nekako sve manje verujem u to. Hvala vam i pozdrav.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

HowardMoon wrote: Sat Mar 21, 2020 8:48 pm Dobro vece ljudi,
Pratim ovaj forum sa vremena na vreme, uglavnom kada pozelim da se skinem sa bupa, ali, nazalost, ta zelja vrlo brzo iscezne... Mozda je ruzno reci, ali osetim malu dozu olaksanja kada procitam vasa iskustva i probleme i kada shvatim da nisam jedini. Konacno sam odlucio da se registrujem i da probam da ucestvujem u diskusijama, jer ljudi sa kojima sam trenutno okruzen ne znaju nista o ovim stvarima i ne shvataju za ozbiljno moje probleme.
Za pocetak bih hteo da pitam za vase misljenje o ovom korona virusu, posto vidim da nema nikakvih postova otkada je krenulo svo ovo ludilo; da li je uopste pametno skidati se sa bupa trenutno, jer kada god sam pokusao da se skinem naglo mi je opadao imunitet i odmah bih zakacio neku gripu.
Toliko za sada, nadam se da cemo nastaviti sa razmenjivanjem iskustava, jer iskreno, koliko god sam ubedjivao sebe da cu moci sam da se izborim sa ovim, nekako sve manje verujem u to. Hvala vam i pozdrav.
Zdravo, dobro došao na forum. Vredi se skidati i moja preporuka je da, ako to radiš odeš kod lekara da ti prepiše terapiju koja ce ti u tome pomoci. Samoininicijativno i na svoju ruku teško ćeš, možeš, ali bolje uz lekarsku pomoć. To je moje iskustvo i verujem mnogih ovde na forumu koji su se skinuli... Pozdrav još jednom.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
booble069
Posts: 2
Joined: Fri Mar 27, 2020 12:05 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by booble069 »

Postovani
Evo javljam se posle 8 godina. Na suboxonu sam vecduzi niz godina. Dobijam ga u hrvatskoj, medjutim, trenutna situacija (zivim u beogradu), vanredno stanje, zatvorene granice. Ne mogu izaci iz Srbije i doci do suboxona pa sam razmisljao o bupu, zameni koliko sam upoznat iako sam van svake price.
Molim vas za, savet kako da dodjem do bupa imam papire iz hrvatske od svog psihijatra. Rezerve su sve tanje i vec me hvata nervoza i samim tim povecava se i potreba za povecanjem.
Imace sam na 12 mg, pokusavam da smanjim na 8 da bi pregurao jos dve nedelje.
Vidim na sajtu drajzerove da ne primaju nove pacijente. Pokusacu da odem direktno tamo, mada iako sam pre vise od 20 godina imao tamo karton, pitanje da li ce me i saslusati.
Svaki savet je dobrodosao.
booble069
Posts: 2
Joined: Fri Mar 27, 2020 12:05 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by booble069 »

Ciao
Izvini ali moram da te pitam, na koji macin nabavljas bup? Pre par dana sam naoisao jedan post, medjutim niko mi nije odgovorio. Ja sam na suboxonu 12 godina po 12 mgm zbog prirode posla bide i po 16. Znam da nema neku svrhu uzimati toliko (ko nije vodio decu na zagrenacki velesajam ne zna sta je muka),. U turizmu sam i sad em nema posla em ne mogu izaci iz zemlje da bi dobio svoju terapiju koju uredno dobijsm u hr. Razmisljam o odlasku u drajzerovu, ali sada u vanrednom stanju pitanje da li cu uspeti i uci u bolnicu. Iako kartom imam tamo od pre 27 godina. Batalio sam ga. Sve je bilo ok do uvodjenja vanrednog stanja a sada nisam pametan da li da idem u potragu za bupom ili trazim nacin da se vratim u hr.
Zalihe sve manje smanjio sam na 8 mg, tesko, lose mi i od same pomisli da sam ostao na tako malo suba. Malo je lalse uz bensedin ali opet neizvesnost me ubi. 12 godina uzimanja suba zamaskiralo je i ostale zdrastvene probleme, tako da se i toga plasim. Sve u svemu posle staza od 15 godina svih sranja (zuto belo caj od maka met) svoju mirnu luku sam nasao u subu. Rasim putujem uvek imam rezervu od mesec dana (do vamrednog stanja i zatvaranja granica). Eto i na forumu me nije bilo poslednkih 10 godina pa se i ne secam passworda znam da sam bio pod nickom igra bez granica (sad ce me granice doci glave ove zatvorene)
HowardMoon
Posts: 2
Joined: Sat Mar 21, 2020 7:00 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by HowardMoon »

Jurke wrote: Tue Mar 24, 2020 6:20 am
HowardMoon wrote: Sat Mar 21, 2020 8:48 pm Dobro vece ljudi,
Pratim ovaj forum sa vremena na vreme, uglavnom kada pozelim da se skinem sa bupa, ali, nazalost, ta zelja vrlo brzo iscezne... Mozda je ruzno reci, ali osetim malu dozu olaksanja kada procitam vasa iskustva i probleme i kada shvatim da nisam jedini. Konacno sam odlucio da se registrujem i da probam da ucestvujem u diskusijama, jer ljudi sa kojima sam trenutno okruzen ne znaju nista o ovim stvarima i ne shvataju za ozbiljno moje probleme.
Za pocetak bih hteo da pitam za vase misljenje o ovom korona virusu, posto vidim da nema nikakvih postova otkada je krenulo svo ovo ludilo; da li je uopste pametno skidati se sa bupa trenutno, jer kada god sam pokusao da se skinem naglo mi je opadao imunitet i odmah bih zakacio neku gripu.
Toliko za sada, nadam se da cemo nastaviti sa razmenjivanjem iskustava, jer iskreno, koliko god sam ubedjivao sebe da cu moci sam da se izborim sa ovim, nekako sve manje verujem u to. Hvala vam i pozdrav.
Zdravo, dobro došao na forum. Vredi se skidati i moja preporuka je da, ako to radiš odeš kod lekara da ti prepiše terapiju koja ce ti u tome pomoci. Samoininicijativno i na svoju ruku teško ćeš, možeš, ali bolje uz lekarsku pomoć. To je moje iskustvo i verujem mnogih ovde na forumu koji su se skinuli... Pozdrav još jednom.
Hvala Jurke na odgovoru i savetu, probacu prvo na svoju ruku da smanjujem postepeno, nikako naglo, posto mislim da i nisam toliko zaglibio koliko sam ja samog sebe ubedio. Nadam se da je tebi bolje i da tvoja terapija daje rezultate.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

HowardMoon wrote: Tue Mar 31, 2020 5:27 pm
Jurke wrote: Tue Mar 24, 2020 6:20 am
HowardMoon wrote: Sat Mar 21, 2020 8:48 pm Dobro vece ljudi,
Pratim ovaj forum sa vremena na vreme, uglavnom kada pozelim da se skinem sa bupa, ali, nazalost, ta zelja vrlo brzo iscezne... Mozda je ruzno reci, ali osetim malu dozu olaksanja kada procitam vasa iskustva i probleme i kada shvatim da nisam jedini. Konacno sam odlucio da se registrujem i da probam da ucestvujem u diskusijama, jer ljudi sa kojima sam trenutno okruzen ne znaju nista o ovim stvarima i ne shvataju za ozbiljno moje probleme.
Za pocetak bih hteo da pitam za vase misljenje o ovom korona virusu, posto vidim da nema nikakvih postova otkada je krenulo svo ovo ludilo; da li je uopste pametno skidati se sa bupa trenutno, jer kada god sam pokusao da se skinem naglo mi je opadao imunitet i odmah bih zakacio neku gripu.
Toliko za sada, nadam se da cemo nastaviti sa razmenjivanjem iskustava, jer iskreno, koliko god sam ubedjivao sebe da cu moci sam da se izborim sa ovim, nekako sve manje verujem u to. Hvala vam i pozdrav.
Zdravo, dobro došao na forum. Vredi se skidati i moja preporuka je da, ako to radiš odeš kod lekara da ti prepiše terapiju koja ce ti u tome pomoci. Samoininicijativno i na svoju ruku teško ćeš, možeš, ali bolje uz lekarsku pomoć. To je moje iskustvo i verujem mnogih ovde na forumu koji su se skinuli... Pozdrav još jednom.
Hvala Jurke na odgovoru i savetu, probacu prvo na svoju ruku da smanjujem postepeno, nikako naglo, posto mislim da i nisam toliko zaglibio koliko sam ja samog sebe ubedio. Nadam se da je tebi bolje i da tvoja terapija daje rezultate.
Iskreno ja sam i sam pokušavao da smanjujem i bakcem se sam sa bupom i nisam uspevao da sastavim duze od 6 meseci bez njega i to sam vegetirao tih 6 meseci bukvalno.
Doktorka me je spasla sa terapijom, a toliko sam se gnušao i same pomisli da odem kod psihijatra. Ne zbog blama ili čega god nego sam i sam smatrao da nisam zaglibio toliko i da cu se sam izboriti, ali nikako nisam uspevao. Sada mi je terapija legla fes. Baš mi pomaze. Imam uspona i padova sto se psihe tiče. Bole noge i svašta nešto, ali to su posledice i proci ce... Probaj sam, ali znaj da moraš razčistiti u glavi dal si ili nisi sposoban za to. Ja nisam bio... Zato sam za trazio pomoc... Forum mi je dosta pomogao i saveti nekih od članova...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

Jurke wrote: Wed Apr 01, 2020 10:31 am
HowardMoon wrote: Tue Mar 31, 2020 5:27 pm
Jurke wrote: Tue Mar 24, 2020 6:20 am

Zdravo, dobro došao na forum. Vredi se skidati i moja preporuka je da, ako to radiš odeš kod lekara da ti prepiše terapiju koja ce ti u tome pomoci. Samoininicijativno i na svoju ruku teško ćeš, možeš, ali bolje uz lekarsku pomoć. To je moje iskustvo i verujem mnogih ovde na forumu koji su se skinuli... Pozdrav još jednom.
Hvala Jurke na odgovoru i savetu, probacu prvo na svoju ruku da smanjujem postepeno, nikako naglo, posto mislim da i nisam toliko zaglibio koliko sam ja samog sebe ubedio. Nadam se da je tebi bolje i da tvoja terapija daje rezultate.
Iskreno ja sam i sam pokušavao da smanjujem i bakcem se sam sa bupom i nisam uspevao da sastavim duze od 6 meseci bez njega i to sam vegetirao tih 6 meseci bukvalno.
Doktorka me je spasla sa terapijom, a toliko sam se gnušao i same pomisli da odem kod psihijatra. Ne zbog blama ili čega god nego sam i sam smatrao da nisam zaglibio toliko i da cu se sam izboriti, ali nikako nisam uspevao. Sada mi je terapija legla fes. Baš mi pomaze. Imam uspona i padova sto se psihe tiče. Bole noge i svašta nešto, ali to su posledice i proci ce... Probaj sam, ali znaj da moraš razčistiti u glavi dal si ili nisi sposoban za to. Ja nisam bio... Zato sam za trazio pomoc... Forum mi je dosta pomogao i saveti nekih od članova...
Da li je pravo vreme ili ne, to je na tebi, ali mi nalazimo cesto izgovore i zapravo nikada nine pravo vreme.
Kakav plan imas za skidanje?
Ako se plasis za imunitet, pocni sa suplementima, vitamin c, b magnezijum, cink itd.
Pozdrav
Post Reply