O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Wed Mar 04, 2020 2:24 pm [quote=Frajla post_id=151239 time=<a href="tel:1583323283">1583323283</a> user_id=12211]
[quote=Ninocka post_id=151237 time=<a href="tel:1583322817">1583322817</a> user_id=12798]

[/quote]

[quote=xxxana post_id=151236 time=<a href="tel:1583321965">1583321965</a> user_id=12720]

[/quote]

Prvo da se ogradim da ni po što ne podržavam uzimanje dopa ni povremeno, kao što je to Lika rekao.
Drugo, treba mi pomoć, savet, neka prava reč od vas koji imate iskustva sa psihoterapijama. Naime, ja u ovoj konfuziji u kojoj se nalazim već više od mesec sam jako besan na sebe, i misli mi jako osciliraju, ne znam baš kako da opišem precizno svoju situaciju u zadnjih više od mesec dana. Kako vreme prolazi od zadnje doze, ide malko na bolje, ali daaaleko je to od dobrog. Skoro pa sam siguran da mi dobar psiholog može pomoći da bolje naučim da izbegavam te proklete recidive onda da bolje naučim čega da se pazim, itd, ali je problem što je meni padalo na pamet da krenem psihologu, samo kad sam bio u stanju urađenosti. Ovako kad sam strejt, uvek mi je prisutna ta misao da ne treba da idem na psihoterapije, već sam da se izborim sa svojim sranjima. Kao što rekoh, baš sam u konfuziji, i jedino što znam je da moram da prekinem sa zavisnošću po svaku cenu, i da treba više jednom da otvorim dušu, i da ispričam o svom drogiranju sve na psihoterapijama. Opet ponavljam, baš sam u konfuziji, i preovlađuje misao kako mi je truba da pričam nekom nepoznatom o svom drogiranju, pa bio to i psihoterapeut.
Molim vas žene(pošto ovde sa trenutno aktivnim muškim forumašima nikako ne mogu da nađem zajednički jezik) da mi kažete nešto, da me uputite, da mi pomognete da probijem tu barijeru, i da se konačno nateram da krenem na psihoterapije, jer jedino to pored moje volje, želje i odluke meni može pomoći da prevaziđem svoj problem, to jest da savladam svoju bolest. Za komunu ja prosto nisam, imam radne navike, posao, normalno društvo, materijalno stojim dobro, od aprila se vraćam najverovatnije u firmu o kojoj sam radio, a možda ću se čak zaposliti u kompaniji koje je vlasnik ćaletov drug.
Dajte neku pravu reč ako imate, baš sam konfuzan, i nadam se da mi možete reći nešto što mi treba. KAKO DA SE OTVORIM doktorki na psihoterapijama? Kao što rekoh, čist sam od 25.-og februara, i biću to ceo mart, maksimalno ću se potruditi da to nastavim i posle navedenog perioda, ali to naravno nije dovoljno, već treba da budeš mnogo duže čist da bi rekao da si izlečen. Uh, baš sam u nekom kurcu, naročito danas, umro mi je blizak rođak od jebenog raka, ali nisam posegao za dopom ili alkoholom smrdljivim.
Pozdrav opet od mene ljudi, iskreno verujem da ćemo uskoro Jurke, Xxxana, Lika i ja, to jest mi koji smo trenutno u kurcu, stati konačno na zelenu granu!
[/quote]

Tebi je vec sve receno! Kod koga da ides i sta da radis.
Ja da se ponavljam po stoti put necu
Tako si nas i prosli put skinuo sa one stvari, kao idem krajem februara, psihologu a taman posla paihijatru, samo da bi kupio sebi vreme
I ova put tako

Kod doktora
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Ninocka wrote: Eto toliko ljudi, kod mene stanje napeto, pijem neki AD koji lagano djeluje i malo mi se slazu stvari...
I konacno ramena i ruke osjecam!!
😇
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

Frajla wrote: Wed Mar 04, 2020 2:33 pm
StopBup wrote: Wed Mar 04, 2020 2:24 pm [quote=Frajla post_id=151239 time=<a href="tel:1583323283">1583323283</a> user_id=12211]
[quote=Ninocka post_id=151237 time=<a href="tel:1583322817">1583322817</a> user_id=12798]
[quote=xxxana post_id=151236 time=<a href="tel:1583321965">1583321965</a> user_id=12720]

[/quote]

Prvo da se ogradim da ni po što ne podržavam uzimanje dopa ni povremeno, kao što je to Lika rekao.
Drugo, treba mi pomoć, savet, neka prava reč od vas koji imate iskustva sa psihoterapijama. Naime, ja u ovoj konfuziji u kojoj se nalazim već više od mesec sam jako besan na sebe, i misli mi jako osciliraju, ne znam baš kako da opišem precizno svoju situaciju u zadnjih više od mesec dana. Kako vreme prolazi od zadnje doze, ide malko na bolje, ali daaaleko je to od dobrog. Skoro pa sam siguran da mi dobar psiholog može pomoći da bolje naučim da izbegavam te proklete recidive onda da bolje naučim čega da se pazim, itd, ali je problem što je meni padalo na pamet da krenem psihologu, samo kad sam bio u stanju urađenosti. Ovako kad sam strejt, uvek mi je prisutna ta misao da ne treba da idem na psihoterapije, već sam da se izborim sa svojim sranjima. Kao što rekoh, baš sam u konfuziji, i jedino što znam je da moram da prekinem sa zavisnošću po svaku cenu, i da treba više jednom da otvorim dušu, i da ispričam o svom drogiranju sve na psihoterapijama. Opet ponavljam, baš sam u konfuziji, i preovlađuje misao kako mi je truba da pričam nekom nepoznatom o svom drogiranju, pa bio to i psihoterapeut.
Molim vas žene(pošto ovde sa trenutno aktivnim muškim forumašima nikako ne mogu da nađem zajednički jezik) da mi kažete nešto, da me uputite, da mi pomognete da probijem tu barijeru, i da se konačno nateram da krenem na psihoterapije, jer jedino to pored moje volje, želje i odluke meni može pomoći da prevaziđem svoj problem, to jest da savladam svoju bolest. Za komunu ja prosto nisam, imam radne navike, posao, normalno društvo, materijalno stojim dobro, od aprila se vraćam najverovatnije u firmu o kojoj sam radio, a možda ću se čak zaposliti u kompaniji koje je vlasnik ćaletov drug.
Dajte neku pravu reč ako imate, baš sam konfuzan, i nadam se da mi možete reći nešto što mi treba. KAKO DA SE OTVORIM doktorki na psihoterapijama? Kao što rekoh, čist sam od 25.-og februara, i biću to ceo mart, maksimalno ću se potruditi da to nastavim i posle navedenog perioda, ali to naravno nije dovoljno, već treba da budeš mnogo duže čist da bi rekao da si izlečen. Uh, baš sam u nekom kurcu, naročito danas, umro mi je blizak rođak od jebenog raka, ali nisam posegao za dopom ili alkoholom smrdljivim.
Pozdrav opet od mene ljudi, iskreno verujem da ćemo uskoro Jurke, Xxxana, Lika i ja, to jest mi koji smo trenutno u kurcu, stati konačno na zelenu granu!
[/quote]

Tebi je vec sve receno! Kod koga da ides i sta da radis.
Ja da se ponavljam po stoti put necu
Tako si nas i prosli put skinuo sa one stvari, kao idem krajem februara, psihologu a taman posla paihijatru, samo da bi kupio sebi vreme
I ova put tako

Kod doktora
[/quote]
Ali moooolim vaaas zene
Ahahahhahahahahahah
Pa umirem....
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Wed Mar 04, 2020 3:02 pm
Ali moooolim vaaas zene
Ahahahhahahahahahah
Pa umirem....
Da, vas žene, prvo sve 3 imate iskustvo sa psihoterapeutima, drugo, ni sa Likom ni Nešketom nikad nisam mogao da nađem zajednički jezik, niti se razumemo nas trojica, treće, Lika je i sam u kurcu, a Neške ili ne zna, ili neće ni sa kim ovde normalno da komunicira, četvrto, sve psihičke probleme, bubice i gluposti sam uspevao da rešim isključivo kad sam se otvarao ženama i slušao njihove savete. Pred ženama sam mogao i da zaplačem... Tako da će mi i psihoterapeut biti isključivo žena. Eh koliko sam samo suza pustio zadnjih par dana otakd sam čist, svako veče pred spavanje, jer sam jako besan sam na sebe...
Nebitno, samo mi treba pomoć/savet, kako da skupim muda, i da se otvorim na psihoterapiji. Eto, kako si ti Nina probila tu barijeru, i odlučila se za psihoterapije? Zavisnost je poseban problem/bolest, nije to psihoza, nego je to bolest za koju si apsulutno sam kriv, jer si se iz svojih najviše hirova, svoje lenjosti, neodgovornosti itd, doveo u stanje bolesti. Znači sam si apsulutno kriv, pa je samim tim i mnogo teže tražiti neku pomoć.
Kao što rekoh, čist sam nekih 10-ak dana, a od aprila se selim u grad, idem kod mame, i vraćam se u firmu, tada ću Bože zdravlja biti čist više od mesec dana, pa će se i misli unormaliti koliko toliko.
Ovaj put prosto moram da promenim način lečenja, relativno lako se ja sam skinem, ali uvek počnem ponovo da brljam čim uhvatim neki balans.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

StopBup wrote: Wed Mar 04, 2020 3:59 pm
Ninocka wrote: Wed Mar 04, 2020 3:02 pm
Ali moooolim vaaas zene
Ahahahhahahahahahah
Pa umirem....
Da, vas žene, prvo sve 3 imate iskustvo sa psihoterapeutima, drugo, ni sa Likom ni Nešketom nikad nisam mogao da nađem zajednički jezik, niti se razumemo nas trojica, treće, Lika je i sam u kurcu, a Neške ili ne zna, ili neće ni sa kim ovde normalno da komunicira, četvrto, sve psihičke probleme, bubice i gluposti sam uspevao da rešim isključivo kad sam se otvarao ženama i slušao njihove savete. Pred ženama sam mogao i da zaplačem... Tako da će mi i psihoterapeut biti isključivo žena. Eh koliko sam samo suza pustio zadnjih par dana otakd sam čist, svako veče pred spavanje, jer sam jako besan sam na sebe...
Nebitno, samo mi treba pomoć/savet, kako da skupim muda, i da se otvorim na psihoterapiji. Eto, kako si ti Nina probila tu barijeru, i odlučila se za psihoterapije? Zavisnost je poseban problem/bolest, nije to psihoza, nego je to bolest za koju si apsulutno sam kriv, jer si se iz svojih najviše hirova, svoje lenjosti, neodgovornosti itd, doveo u stanje bolesti. Znači sam si apsulutno kriv, pa je samim tim i mnogo teže tražiti neku pomoć.
Kao što rekoh, čist sam nekih 10-ak dana, a od aprila se selim u grad, idem kod mame, i vraćam se u firmu, tada ću Bože zdravlja biti čist više od mesec dana, pa će se i misli unormaliti koliko toliko.
Ovaj put prosto moram da promenim način lečenja, relativno lako se ja sam skinem, ali uvek počnem ponovo da brljam čim uhvatim neki balans
Sub, ono sto ne razumijes jeste- nismo Frajla
I ja dobro zato sto smo iskesirale dobrog psihoterapeuta i zato sto su nam “ uboli “ terapiju.
Dobro smo jer smo odlucile da budemo dobro.
I to se ne moze prevarit...
Vidis da je, i meni i njoj, mrzno ucestvovat u bilo
Kakvim pricama
Vezanim za gudru, zato sto se pazimo, ne zato sto nam je dr tako rekao.
Ono sto se u svim tvojim postovima nazire je nevjerovatna zelja za drogom. Ti zato i stalno pises o tome, prosto uzivas da se razglaba o nekim djankim danima, dozama itd.
Moras prosto da odlucis, nije to sad neko mudro slovo...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

A to kako sam se odlucila za psihoterapiju??
Jednostavno , znala sam da moram, izmedju ostalog, rijesit problem koji me je doveo do uzimanja bupa.
Bas jednostavno.
Smucilo mi se.
Dosadilo mi.
Nedostajao mi moj zivot.
Sama sebi sam nedostajala.
Itd itd....
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Wed Mar 04, 2020 4:36 pm
StopBup wrote: Wed Mar 04, 2020 3:59 pm
Ninocka wrote: Wed Mar 04, 2020 3:02 pm
Ali moooolim vaaas zene
Ahahahhahahahahahah
Pa umirem....
Da, vas žene, prvo sve 3 imate iskustvo sa psihoterapeutima, drugo, ni sa Likom ni Nešketom nikad nisam mogao da nađem zajednički jezik, niti se razumemo nas trojica, treće, Lika je i sam u kurcu, a Neške ili ne zna, ili neće ni sa kim ovde normalno da komunicira, četvrto, sve psihičke probleme, bubice i gluposti sam uspevao da rešim isključivo kad sam se otvarao ženama i slušao njihove savete. Pred ženama sam mogao i da zaplačem... Tako da će mi i psihoterapeut biti isključivo žena. Eh koliko sam samo suza pustio zadnjih par dana otakd sam čist, svako veče pred spavanje, jer sam jako besan sam na sebe...
Nebitno, samo mi treba pomoć/savet, kako da skupim muda, i da se otvorim na psihoterapiji. Eto, kako si ti Nina probila tu barijeru, i odlučila se za psihoterapije? Zavisnost je poseban problem/bolest, nije to psihoza, nego je to bolest za koju si apsulutno sam kriv, jer si se iz svojih najviše hirova, svoje lenjosti, neodgovornosti itd, doveo u stanje bolesti. Znači sam si apsulutno kriv, pa je samim tim i mnogo teže tražiti neku pomoć.
Kao što rekoh, čist sam nekih 10-ak dana, a od aprila se selim u grad, idem kod mame, i vraćam se u firmu, tada ću Bože zdravlja biti čist više od mesec dana, pa će se i misli unormaliti koliko toliko.
Ovaj put prosto moram da promenim način lečenja, relativno lako se ja sam skinem, ali uvek počnem ponovo da brljam čim uhvatim neki balans
Sub, ono sto ne razumijes jeste- nismo Frajla
I ja dobro zato sto smo iskesirale dobrog psihoterapeuta i zato sto su nam “ uboli “ terapiju.
Dobro smo jer smo odlucile da budemo dobro.
I to se ne moze prevarit...
Vidis da je, i meni i njoj, mrzno ucestvovat u bilo
Kakvim pricama
Vezanim za gudru, zato sto se pazimo, ne zato sto nam je dr tako rekao.
Ono sto se u svim tvojim postovima nazire je nevjerovatna zelja za drogom. Ti zato i stalno pises o tome, prosto uzivas da se razglaba o nekim djankim danima, dozama itd.
Moras prosto da odlucis, nije to sad neko mudro slovo...
Da, nikakav psijoterapeut ti me može pomoći, dok sam ne odlučiš. Krajem januara sam iskreno baš dobio želju da se drogiram, pa sam tada i odlučio da odlažem bilo kakvo traženje pomoći, idijot. Želja za drogom je popustila, naravno da se javi neki crv, koji je sad oslabio puno, jer odluka o prekidu droginja jača iz dana u dan. Sem mene samog, dodatno me motiviše i to što su Xxxana i Jurke konačno krenuli čini mi se kako treba.
Još uvek me jebe taj ego "kao ja da tražim pomoć", pomoć za nešto za šta sam sam kriv, ali razbiću ja to sigurno do aprila, pa kad se mozak izbalansira koliko toliko, do tad ću i skupiti "muda" da se otvorim doktorki. Raspitao sam se, hvale je ljudi, i kažu da baš zna da pomogne čoveku, moj jedan drug je išao kod nje, i sam je bio iznenađen koliko psihoterapija može da pomogne. Biće to sve dobro, shvatam većinu grešaka koje sam pravio, i apsulutno sam svestan da imam još dosta da radim na sebi.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Wed Mar 04, 2020 5:06 pm
Ninocka wrote: Wed Mar 04, 2020 4:36 pm
StopBup wrote: Wed Mar 04, 2020 3:59 pm

Da, vas žene, prvo sve 3 imate iskustvo sa psihoterapeutima, drugo, ni sa Likom ni Nešketom nikad nisam mogao da nađem zajednički jezik, niti se razumemo nas trojica, treće, Lika je i sam u kurcu, a Neške ili ne zna, ili neće ni sa kim ovde normalno da komunicira, četvrto, sve psihičke probleme, bubice i gluposti sam uspevao da rešim isključivo kad sam se otvarao ženama i slušao njihove savete. Pred ženama sam mogao i da zaplačem... Tako da će mi i psihoterapeut biti isključivo žena. Eh koliko sam samo suza pustio zadnjih par dana otakd sam čist, svako veče pred spavanje, jer sam jako besan sam na sebe...
Nebitno, samo mi treba pomoć/savet, kako da skupim muda, i da se otvorim na psihoterapiji. Eto, kako si ti Nina probila tu barijeru, i odlučila se za psihoterapije? Zavisnost je poseban problem/bolest, nije to psihoza, nego je to bolest za koju si apsulutno sam kriv, jer si se iz svojih najviše hirova, svoje lenjosti, neodgovornosti itd, doveo u stanje bolesti. Znači sam si apsulutno kriv, pa je samim tim i mnogo teže tražiti neku pomoć.
Kao što rekoh, čist sam nekih 10-ak dana, a od aprila se selim u grad, idem kod mame, i vraćam se u firmu, tada ću Bože zdravlja biti čist više od mesec dana, pa će se i misli unormaliti koliko toliko.
Ovaj put prosto moram da promenim način lečenja, relativno lako se ja sam skinem, ali uvek počnem ponovo da brljam čim uhvatim neki balans
Sub, ono sto ne razumijes jeste- nismo Frajla
I ja dobro zato sto smo iskesirale dobrog psihoterapeuta i zato sto su nam “ uboli “ terapiju.
Dobro smo jer smo odlucile da budemo dobro.
I to se ne moze prevarit...
Vidis da je, i meni i njoj, mrzno ucestvovat u bilo
Kakvim pricama
Vezanim za gudru, zato sto se pazimo, ne zato sto nam je dr tako rekao.
Ono sto se u svim tvojim postovima nazire je nevjerovatna zelja za drogom. Ti zato i stalno pises o tome, prosto uzivas da se razglaba o nekim djankim danima, dozama itd.
Moras prosto da odlucis, nije to sad neko mudro slovo...
Da, nikakav psijoterapeut ti me može pomoći, dok sam ne odlučiš. Krajem januara sam iskreno baš dobio želju da se drogiram, pa sam tada i odlučio da odlažem bilo kakvo traženje pomoći, idijot. Želja za drogom je popustila, naravno da se javi neki crv, koji je sad oslabio puno, jer odluka o prekidu droginja jača iz dana u dan. Sem mene samog, dodatno me motiviše i to što su Xxxana i Jurke konačno krenuli čini mi se kako treba.
Još uvek me jebe taj ego "kao ja da tražim pomoć", pomoć za nešto za šta sam sam kriv, ali razbiću ja to sigurno do aprila, pa kad se mozak izbalansira koliko toliko, do tad ću i skupiti "muda" da se otvorim doktorki. Raspitao sam se, hvale je ljudi, i kažu da baš zna da pomogne čoveku, moj jedan drug je išao kod nje, i sam je bio iznenađen koliko psihoterapija može da pomogne. Biće to sve dobro, shvatam većinu grešaka koje sam pravio, i apsulutno sam svestan da imam još dosta da radim na sebi.
Ovde jedino Frajla i Ninocka treba da te motivisu,
Lika je takodje ok, ali njegova borba je teska
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

StopBup wrote: Wed Mar 04, 2020 3:59 pm
Ninocka wrote: Wed Mar 04, 2020 3:02 pm
Ovaj put prosto moram da promenim način lečenja, relativno lako se ja sam skinem, ali uvek počnem ponovo da brljam čim uhvatim neki balans.
Mogu ja da pisem normalno sad. Jedva sam popravio svoju glavu. Jos imam da radim. Stop ja nemam kontakt sa narkomanijom osim na ovom forumu.
Meni to smeta u smislu da me bukvalno pocrni. Nakupi se negativnosti, onda vredjanja, kompleksi, paranoje, plus minus faze, strahovi itd... Toga imam i u realnom zivotu koliko hoces medju ljudima. Sam, sam se borio protiv istog sa sobom. Gadim se takvih stvari, jer ih smatram za bolest ili poremecaj. Posle treba sebe da cistim od tudje prljavstine. Mnogo je i u realnom zivot, a onda plus na forumu! Ne treba mi duplo. Zato imam minimum komunikacije. Ako se ukaze prilika.
Imas jos nesto, meni lekari, lekovi su bili samo pomoc do jedne faze. Ja danas kada odem na kontrolu kod lekara, ne pricam o psihologiji. Lekar me uci obicnim zivotnim stvarima. Lekove ne pijem. Brom tu i tamo.
Dalje kod mene je ukljucen verski aspekt Hriscanski. Bozije slovo me je spasilo. I danas me odrzava. Bez obzira na sve drugo.

Sta sa tobom sada pricati? Eto, ne znam. Ne zelim da budem drkadzija. Zaista, ne znam.

Pokusacu sa delom iz tvog posta:

"Ovaj put prosto moram da promenim način lečenja, relativno lako se ja sam skinem, ali uvek počnem ponovo da brljam čim uhvatim neki balans."

Ja sam se skidao dosta puta, cim se "stabilizujem" opet padnem u recidiv. Tako sam izgubio godine...
Iza toga je stajala moja neozbiljnost, nestabilnost i zelja da se drogiram.
Emotivni problemi, luda glava, neznanje.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Wed Mar 04, 2020 3:59 pm
Ninocka wrote: Wed Mar 04, 2020 3:02 pm
Ali moooolim vaaas zene
Ahahahhahahahahahah
Pa umirem....
Da, vas žene, prvo sve 3 imate iskustvo sa psihoterapeutima, drugo, ni sa Likom ni Nešketom nikad nisam mogao da nađem zajednički jezik, niti se razumemo nas trojica, treće, Lika je i sam u kurcu, a Neške ili ne zna, ili neće ni sa kim ovde normalno da komunicira, četvrto, sve psihičke probleme, bubice i gluposti sam uspevao da rešim isključivo kad sam se otvarao ženama i slušao njihove savete. Pred ženama sam mogao i da zaplačem... Tako da će mi i psihoterapeut biti isključivo žena. Eh koliko sam samo suza pustio zadnjih par dana otakd sam čist, svako veče pred spavanje, jer sam jako besan sam na sebe...
Nebitno, samo mi treba pomoć/savet, kako da skupim muda, i da se otvorim na psihoterapiji. Eto, kako si ti Nina probila tu barijeru, i odlučila se za psihoterapije? Zavisnost je poseban problem/bolest, nije to psihoza, nego je to bolest za koju si apsulutno sam kriv, jer si se iz svojih najviše hirova, svoje lenjosti, neodgovornosti itd, doveo u stanje bolesti. Znači sam si apsulutno kriv, pa je samim tim i mnogo teže tražiti neku pomoć.
Kao što rekoh, čist sam nekih 10-ak dana, a od aprila se selim u grad, idem kod mame, i vraćam se u firmu, tada ću Bože zdravlja biti čist više od mesec dana, pa će se i misli unormaliti koliko toliko.
Ovaj put prosto moram da promenim način lečenja, relativno lako se ja sam skinem, ali uvek počnem ponovo da brljam čim uhvatim neki balans.
Ne ne ne Sb. Lika je samo iskren i pricam kako se odupirem dopu i pricam o svojim osjecajima. Lika nece pasti. To sam sam sebi obeco radi mene i moje obitelji. Neces me staviti u isti kos tamo di si ti i tvoji dankiji. Lika ima cvrsti cilj. Lika je mocan. To sta pricam ovdje to se sve desavalo i desava se i Frajli i Nini I Ksani. Ti i psihoterapija? Nemoj me nasmijavati. Majstore psihoterapija samo popravlja kvalitetu zivota pojedinca. Psihoterapija ne lijeci ovisnost. Da se ovisnost tako lijeci na fotelji i kaucu? He he. Ti si obican folirant i samo vozas ovdje da te mi spominjemo da pricamo o ribama i trepavicama i pecanju da ti mic lo mic objasnjavamo tehnike skidanja. Ti se majstore prvo moras skiniti sa dopa. Onda ili na neku terapiju da se " stabiliziras" ili da odes par godina u komunu. Ti trebas strucnu pomoc od doktora. To sto ti ja nepasem je zato sta te citam ko knjigu. Svi smo mi bili takvi. Ja te razumijem. I mene jako pogada istina. Pa cemu sam ja tebi u kurcu? Ja kad sam prosle godine odlucija da se necu drogirati , ja stojim iza toga i svojih rijeci. A to sto je meni sad tesko i sta pricam kako to nije lako to je samo moja iskrenost i otvorenost ovdje. Ja ne spletkarim i ne pravim sebi ovdi klanove ka sta si ti zavozo ksanu i jirketa i peglaona po dopu i zajebancija, e toga kod mene nema. U glavu svima kazem sta mislim pa neka svako svati to kako oce. Ne stavljaj me na isti ili nizi nivo nega sta si ti. Udaljeni smo miljama po pitanju cijele ove price. Ja sam mrzio najvise one ljude u zivotu i nisam moga sa njima nikako koji su mi u glavu govorili istinu. Ja znam da to boli. Jako boli kad ti neko skida masku koju godinama sam gradis. Kad ta maska tvoja padne i kad budes iskren tko si ti e tek tada ces mozda, kazem mozda malo napredovati u zivotu. To sto ti sad prozivljavas to sam ja teskom mukom prozivljavo prije 20 tak godina. Zato te razumim i zato ti ovo pisem po stoti put. Necu vise jer ti to sve znas sta moras i kako. Sve ti je receno. Svi su se trudili na svoj nacin. Na tebi je sve. Opet ti kazem prijateljski da te razumim i da znan da ti nije lako. SB skini tu masku laznu pod broj jedan. To ti ne moze napraviti psihoterapeut. Kad padne tvoja maska tek onda teskom mukom mozes iz dana u dan napredovati. Vidis, opet sam svoje dragocijeno vrime potrosio na tebe da ti pokusam objasniti koliko si daleko od rjesenja. Znaci nisi jos ni zakoracio u srz problema svoje ovisnosti. Virujem da ces iz ove poruke nesto izvuci jer sam ulozio svoje dragocojeno vrijeme koje sam moga uloziti u svoju obitelj. U jednu ruku dode mi te zao jer si tako nisko a opet sta kaze Ksana mozda je doslo vrime da onako jako lupis glavom o zid i skuzis surovu realnost svoje narkomanske situacije. Shvati da si bolestan covjek i da trebas pomoc.
Ninocka, ma da nalupo sam ja dobrih godina i omatorio ali ne dam se ja. Svjestan sam svega i bit ce to ok. Siguran sam. A borba? Uvijek ce je biti i spreman sam za bitke. Naravno i pozdrav tebi
Post Reply