Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by xxxana »

Doktori su nam bruka
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

xxxana wrote: Thu Feb 06, 2020 11:46 am
Jurke wrote: Thu Feb 06, 2020 11:10 am Dobio sam 30mg Remirte uveče i 3 puta po 1mg ksalola u toku dana i kaze mogu da bup ukinem skroz kroz par dana... :shock:
Haha vazi, bolje da su te zadrzali na trecem
I ja kazem, najviše bi mi to pasova sad košulja jedna bela sa dugim rukavima... Daj boze da je u pravu, ali sam skeptik da cu ja sa jednom Remertom od 30mg uveče i tri ksalola dnevno od po 1 mg da budem sposoban da zivim i radim...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by xxxana »

Jurke wrote: Thu Feb 06, 2020 1:44 pm
xxxana wrote: Thu Feb 06, 2020 11:46 am
Jurke wrote: Thu Feb 06, 2020 11:10 am Dobio sam 30mg Remirte uveče i 3 puta po 1mg ksalola u toku dana i kaze mogu da bup ukinem skroz kroz par dana... :shock:
Haha vazi, bolje da su te zadrzali na trecem
I ja kazem, najviše bi mi to pasova sad košulja jedna bela sa dugim rukavima... Daj boze da je u pravu, ali sam skeptik da cu ja sa jednom Remertom od 30mg uveče i tri ksalola dnevno od po 1 mg da budem sposoban da zivim i radim...
Zasto ti zuris Jurke? Nemas rokove, idi lagano, za ksalol ne znam sta da ti kazem, znam da ja ne bih,niti lekovi tog tipa dolaze u obzir, ad ne znam kakav je,ali ti treba..
Sta ti je receno za ksalol? 3 mg je puno za sad, jer si na 4mg, a navlakusa je,ja bih to ostavila kad budes cist , kao privremenu pomoc
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

xxxana wrote: Thu Feb 06, 2020 2:17 pm
Jurke wrote: Thu Feb 06, 2020 1:44 pm
xxxana wrote: Thu Feb 06, 2020 11:46 am
Haha vazi, bolje da su te zadrzali na trecem
I ja kazem, najviše bi mi to pasova sad košulja jedna bela sa dugim rukavima... Daj boze da je u pravu, ali sam skeptik da cu ja sa jednom Remertom od 30mg uveče i tri ksalola dnevno od po 1 mg da budem sposoban da zivim i radim...
Zasto ti zuris Jurke? Nemas rokove, idi lagano, za ksalol ne znam sta da ti kazem, znam da ja ne bih,niti lekovi tog tipa dolaze u obzir, ad ne znam kakav je,ali ti treba..
Sta ti je receno za ksalol? 3 mg je puno za sad, jer si na 4mg, a navlakusa je,ja bih to ostavila kad budes cist , kao privremenu pomoc
Rekao sam joj da bih da izbegnem navlake, ali kaze da mi je neophodan jer su mi receptora u autu i videcu i sam da ce mi leci dobro... Ja sam skeptik u vezi toga, ali nemam druge... Proba u, šta bi drugo jebiga...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

Sta je remitra?
Gde je taj treci sprat?
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

Aaa remitra - mirtazapin.

Odlican lek, o njemu smo pricali. Daj mu sansu da proradi i ne ocekuj od njega puno za pocetak nego kao pomoc pri spavanju. Nakon par nedelja ce poceti da deluje.
I nece ti biti lose od njega nego od nedostatka bupa u organizmu.
Mene je taj lek spasio dok sam se skidala.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

Frajla wrote: Thu Feb 06, 2020 4:50 pm Aaa remitra - mirtazapin.

Odlican lek, o njemu smo pricali. Daj mu sansu da proradi i ne ocekuj od njega puno za pocetak nego kao pomoc pri spavanju. Nakon par nedelja ce poceti da deluje.
I nece ti biti lose od njega nego od nedostatka bupa u organizmu.
Mene je taj lek spasio dok sam se skidala.
Hvala na komentaru, iskreno otkinuo sam se od frke zbog AD i ksaloka, mislio sam sedal uopšte da krecem, ali moram, nema mi druge. Krajnje je vreme
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by xxxana »

Frajla wrote: Thu Feb 06, 2020 4:50 pm Aaa remitra - mirtazapin.

Odlican lek, o njemu smo pricali. Daj mu sansu da proradi i ne ocekuj od njega puno za pocetak nego kao pomoc pri spavanju. Nakon par nedelja ce poceti da deluje.
I nece ti biti lose od njega nego od nedostatka bupa u organizmu.
Mene je taj lek spasio dok sam se skidala.
Aha, to je nesto kao Remeron?
Meni nije odgovarao, mozda mu ni ja nisam dala vremena,pusqla si mi da si ti 15- ticu lomila na pola, ja 30- ticu na pola, pa tu polovinu na cetvrtine u lomilici, jer samo na pola ovako moze da se polomi, pa opet polovine, ma nikako nije bilo dobro..
Tad mi ke tu terapiju prepisao drzavni lekar na bupu, mozda i zbog bupa je delovao kako je delovao, bila sam na 6mg tada i na zoloftu ,ugl. uvece me obali, sto mi je i odgovaralo, ali preko dana sam pospana, na cetvrtini ili na pola nije bilo neke razlike u mom slucaju, ja tako nisam mogla funkcionisati ni zbog posla,ni uopste..
Desavalo mi se dok citam da mi bukvalno magli pred ocima, ili kad udobno sedim sam mogla opusteno da zaspim,pogled je morao stalno da mi luta kad mirujem,jer su mi se oci sklapale, na pravim putevima takodje..
Morqla sam da ga izbacim, tad sam trazila lek za spavanje koji ne stvara zavisnost, dali su mi prvo Tritiko, trecina Tritika je potpuno isto delovala na mene, kqo kasnije Remeron u navedenim dozama..
Zbog takvog dejstva nisam uspela ni da istrajem da vidim njihovu ad stranu, znam da ga puno hvale, ali jbg..

Jurke, pisi kako ti je,zanima me kako ce delovati na tebe..
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

Sutra veče krecem, uzimam ujutru poslednju dozu bupa i počinjem uveče sa AD Videcemo sa ce biti
Last edited by Jurke on Thu Feb 06, 2020 6:43 pm, edited 1 time in total.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by xxxana »

Jurke wrote: Thu Feb 06, 2020 6:23 pm Sutra veče krecem, uzimam ujutru poslednju dozu bupa i počinjem uveč sa AD Videcemo sa ce biti
Ti planiras da prekines sa 4mg i krenes uvece sa ad-om?
To ti nije pametno, ali kako hoces,na tvom bih mestu sacekala bar 3 nedelje na ad-u i bupu minimum, ali kad si vec resio.....
Post Reply