Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Nemanjayxc
Posts: 74
Joined: Tue Jan 21, 2020 3:05 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Nemanjayxc »

Jurke wrote: Tue Feb 04, 2020 10:54 am
Nemanjayxc wrote: Tue Feb 04, 2020 9:56 am
Jurke wrote: Tue Feb 04, 2020 9:49 am

Nisam.
Pa hoces iskreno da kazes kakve te muke muce.
Moracu, jer osecam se jako loše. I psihički, a i fizički. Na granici sam pucanja. Jako se iscrpljen osecam i teško mi je da komunicira sa ljudima. Da ih slušam, da budem u njihovom okruženju. Svaki nerv mi igra čak i kad su neke beznačajne stvari u pitanju, a kamoli kada je nešto drugo u pitanju...
Ma znam sve.Ja sam bio u fazi da rodjenu decu ne mogu da trpim.Oni deca ko deca čačkaju se ,svadaju ,biju a meni svaki živac napet buka me u pojedinim momentima dovidila do ludila pa sav bes posle na njih iskalim derući se kao pomahnitali ludak.Posle mi jebiga bude žao kad se nekako smirim,sad mi kad sam smanjio nije tako ali je bilo zajebano.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by xxxana »

Ninocka lepo si napisala “da podnosim to stanje”, a mene je moje opteretilo zbog okolnosti koje me pritiskaju..
Da, moram se opustiti malo, bqr po tom pitanju..
Shvatila sam te sve, da vec kad je lose,koliko gore moze da bude..

Edy, slazem se sa tim sto si napisao za dugotrajnu upotrebu bupa,vidim da je ljudima uglavnom lose nakon nekih godina staza..
Kod mene isto tako kako opisujes..

Jurke, isto za odnose sa ljudima, aj sto ne mogu da slusam, ne mogu ni da ucestvujem u razgovoru, primetila sam da se skroz iskljucim kad je neka prica u toku i pomislim -To! konacno naucila da iskuliram, a u stvari ja nemam snage ni za pricu, ni za raspravu,jbt nesposobna.....
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by edy »

xxxana wrote: Tue Feb 04, 2020 12:12 pm Ninocka lepo si napisala “da podnosim to stanje”, a mene je moje opteretilo zbog okolnosti koje me pritiskaju..
Da, moram se opustiti malo, bqr po tom pitanju..
Shvatila sam te sve, da vec kad je lose,koliko gore moze da bude..

Edy, slazem se sa tim sto si napisao za dugotrajnu upotrebu bupa,vidim da je ljudima uglavnom lose nakon nekih godina staza..
Kod mene isto tako kako opisujes..

Jurke, isto za odnose sa ljudima, aj sto ne mogu da slusam, ne mogu ni da ucestvujem u razgovoru, primetila sam da se skroz iskljucim kad je neka prica u toku i pomislim -To! konacno naucila da iskuliram, a u stvari ja nemam snage ni za pricu, ni za raspravu,jbt nesposobna.....

Pa to je to i zato mislim da je vrijeme zapromjenu neku, ja sam pokusao razne verzije i varijante i ostaje mi jos ova najdrasticnija, al sta cu osjecam jednostavno da moram, jer ne mogu vise ovako i jedva cekam da upadnem u program i da se iskljucim iz vanjskog svijeta na odredjeno vrijeme..
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

Pa ne moze biti za sve bup kriv!

Ta stanja nece prestati samim prestankom uzimanja bupa. Slazem se da ga treba skloniti, ali treba se ozbiljnije pozabaviti sa njime.
mene je uhvatila ta eksplozivnost i neuroticnost pre godinu dana iako bup godinama ne uzimam. Pa sam uzimala seroqel dok se nisam smirila. Kada bi ja znala zbog cega mi je to naislo....ja mislim razne okolnosti, stres ponajvise koji polako nagriza pa te raspali.
Znam brdo ljudi u svom okruzenju koji nikada gudru pipnuli nisu, ali zavrse na rehabilitaciji od 6 meseci zbog burn outa

Kada se neke stvari poslazu i srede u zivotu, onda postanemo i zadovoljnijini srecniji i nasmejaniji.
Tako da, krecite sa slaganjem
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by xxxana »

edy wrote: Tue Feb 04, 2020 4:59 pm
xxxana wrote: Tue Feb 04, 2020 12:12 pm Ninocka lepo si napisala “da podnosim to stanje”, a mene je moje opteretilo zbog okolnosti koje me pritiskaju..
Da, moram se opustiti malo, bqr po tom pitanju..
Shvatila sam te sve, da vec kad je lose,koliko gore moze da bude..

Edy, slazem se sa tim sto si napisao za dugotrajnu upotrebu bupa,vidim da je ljudima uglavnom lose nakon nekih godina staza..
Kod mene isto tako kako opisujes..

Jurke, isto za odnose sa ljudima, aj sto ne mogu da slusam, ne mogu ni da ucestvujem u razgovoru, primetila sam da se skroz iskljucim kad je neka prica u toku i pomislim -To! konacno naucila da iskuliram, a u stvari ja nemam snage ni za pricu, ni za raspravu,jbt nesposobna.....

Pa to je to i zato mislim da je vrijeme zapromjenu neku, ja sam pokusao razne verzije i varijante i ostaje mi jos ova najdrasticnija, al sta cu osjecam jednostavno da moram, jer ne mogu vise ovako i jedva cekam da upadnem u program i da se iskljucim iz vanjskog svijeta na odredjeno vrijeme..
A ti planiras pravo sa osmice tamo?
Joj.....
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by xxxana »

Frajla wrote: Tue Feb 04, 2020 6:45 pm Pa ne moze biti za sve bup kriv!

Ta stanja nece prestati samim prestankom uzimanja bupa. Slazem se da ga treba skloniti, ali treba se ozbiljnije pozabaviti sa njime.
mene je uhvatila ta eksplozivnost i neuroticnost pre godinu dana iako bup godinama ne uzimam. Pa sam uzimala seroqel dok se nisam smirila. Kada bi ja znala zbog cega mi je to naislo....ja mislim razne okolnosti, stres ponajvise koji polako nagriza pa te raspali.
Znam brdo ljudi u svom okruzenju koji nikada gudru pipnuli nisu, ali zavrse na rehabilitaciji od 6 meseci zbog burn outa

Kada se neke stvari poslazu i srede u zivotu, onda postanemo i zadovoljnijini srecniji i nasmejaniji.
Tako da, krecite sa slaganjem
Frajla, shvatam sta hoces da kazes, ali ovo sad me je zavalilo neocekivano,ocekivala sam da cu na bupu vremenom biti stabilna, a ispada da sam trebala prestati sa bupom vec par dana nakon recidiva, ne bi nista gore bilo nego sto mi ke sqd, a ne bih morala da se cimam bar oko skidanja..
No dobro, to je sve -sta bi bilo kad bi bilo
Zbunjujem samu sebe, prvo hocu lagano, onda pomislim da bi ipak bilo dobro da pozurim,pa ovo vreme iskoristiti za to i tako variram na svakom polju, pocecu onako kako si mi rekla na onoj temi ,vec od sutra pa do psihoterapije,pa posle dokle stignem, pokusacu malo da se smirim,puno razmisljam o tome ovih dana, teret mi je uff
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

xxxana wrote: Tue Feb 04, 2020 7:10 pm [quote=Frajla post_id=151053 time=<a href="tel:1580838353">1580838353</a> user_id=12211]
Pa ne moze biti za sve bup kriv!

Ta stanja nece prestati samim prestankom uzimanja bupa. Slazem se da ga treba skloniti, ali treba se ozbiljnije pozabaviti sa njime.
mene je uhvatila ta eksplozivnost i neuroticnost pre godinu dana iako bup godinama ne uzimam. Pa sam uzimala seroqel dok se nisam smirila. Kada bi ja znala zbog cega mi je to naislo....ja mislim razne okolnosti, stres ponajvise koji polako nagriza pa te raspali.
Znam brdo ljudi u svom okruzenju koji nikada gudru pipnuli nisu, ali zavrse na rehabilitaciji od 6 meseci zbog burn outa

Kada se neke stvari poslazu i srede u zivotu, onda postanemo i zadovoljnijini srecniji i nasmejaniji.
Tako da, krecite sa slaganjem
Frajla, shvatam sta hoces da kazes, ali ovo sad me je zavalilo neocekivano,ocekivala sam da cu na bupu vremenom biti stabilna, a ispada da sam trebala prestati sa bupom vec par dana nakon recidiva, ne bi nista gore bilo nego sto mi ke sqd, a ne bih morala da se cimam bar oko skidanja..
No dobro, to je sve -sta bi bilo kad bi bilo
Zbunjujem samu sebe, prvo hocu lagano, onda pomislim da bi ipak bilo dobro da pozurim,pa ovo vreme iskoristiti za to i tako variram na svakom polju, pocecu onako kako si mi rekla na onoj temi ,vec od sutra pa do psihoterapije,pa posle dokle stignem, pokusacu malo da se smirim,puno razmisljam o tome ovih dana, teret mi je uff
[/quote]

Manje razmisljaj a vise radi. Nema tu 100 kombinacija. Imas ili prekid ili postepeno. prekinula si, ne ide. Idi postepeno i drzi se toga i ni ne pomisljaj na pola da prekidas. Tu se pada, neces biti izuzetak
Sutra vec smanjuj!
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

Držite mi palčeve, idem na."treci sprat" da popričam sa doktorom jutros... Valjda me nece zadrzati tamo... :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

Dobio sam 30mg Remirte uveče i 3 puta po 1mg ksalola u toku dana i kaze mogu da bup ukinem skroz kroz par dana... :shock:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by xxxana »

Jurke wrote: Thu Feb 06, 2020 11:10 am Dobio sam 30mg Remirte uveče i 3 puta po 1mg ksalola u toku dana i kaze mogu da bup ukinem skroz kroz par dana... :shock:
Haha vazi, bolje da su te zadrzali na trecem
Post Reply