O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Jesam, Liko pobedila sam :)
Cekala sam tatu, a on je ostao duze na poslu, imala sam tremu kao mqlo dete..
Bilo je nekih standardnih reakcija, koje me iritiraju,qli nekako se suzdrzah
I prica je otisla skroz u suprotnom smeru od problema,cak do moje srednje gde mi je tata opravdavao casove krijuci od nje, dakle tata je kriv za sve..
Jesmo se i zagrlile i malo se rasplakale, ali nije bas da je srecan kraj, u stvari nije jos ni kraj, jer su ona i tata ostali da pricaju..
Tokom sedmice cu zakazati termin,za dalje videcemo
Jeste mi lakse,bice mi jos lakse kad prodje par dana, nesto mi ke sad bedak i da izadjem iz sobe i kao sve je kul, a nije..I tako..

Stope, srecna slava!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Bravo Xano!

Probila si led i to je najbitnije, i gledaj da razgovore imate sto cesce.
Moj primer je dok smo bili na terapijama u prvih par meseci su ti razgovori bili svako vece u 8 sati. Od toga kako se ko oseca do toga sta kome smeta i uvek naidje nesto da Mora da se raspravi. Slobodno zapitkuj i insistiraj na razgovorima. Ti razgovori nisu ni malo bili prijatni ali su imali pozitivan efekat na sve. Tako smo upoznali jedni druge.

Ne zuri sa zakljuckom da je tata kriv, najcesce roditelji prave greske iz neznanja. Pre bih rekla da je tvoj otac tebe pokrivao zbog maminih reakcija. To je verovatno njen nacin ( vrsta manipulacije) kako da se zastiti od negativnih stvari.
Sad termin pravi i u napad! Odlicno
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Frajla wrote: Mon Jan 20, 2020 9:20 pm Bravo Xano!

Probila si led i to je najbitnije, i gledaj da razgovore imate sto cesce.
Moj primer je dok smo bili na terapijama u prvih par meseci su ti razgovori bili svako vece u 8 sati. Od toga kako se ko oseca do toga sta kome smeta i uvek naidje nesto da Mora da se raspravi. Slobodno zapitkuj i insistiraj na razgovorima. Ti razgovori nisu ni malo bili prijatni ali su imali pozitivan efekat na sve. Tako smo upoznali jedni druge.

Ne zuri sa zakljuckom da je tata kriv, najcesce roditelji prave greske iz neznanja. Pre bih rekla da je tvoj otac tebe pokrivao zbog maminih reakcija. To je verovatno njen nacin ( vrsta manipulacije) kako da se zastiti od negativnih stvari.
Sad termin pravi i u napad! Odlicno
To mi i jeste dobar osecaj, sto sam probila led, vise ne moram da se mucim bar sa tim -kako cu i kako ce prihvatiti..
Hocu da razgovaram, ali polqko, sad mi je sve poljuljano..
Ma kakvi, nije meni tata kriv ni za sta, uvek me je cupao,to sam rekla onako u mamino ime,jer ona za sve njega krivi bas zbog toga..
Hocu ;) Sad mi je sve ostalo lakse
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Mon Jan 20, 2020 9:02 pm Jesam, Liko pobedila sam :)
Cekala sam tatu, a on je ostao duze na poslu, imala sam tremu kao mqlo dete..
Bilo je nekih standardnih reakcija, koje me iritiraju,qli nekako se suzdrzah
I prica je otisla skroz u suprotnom smeru od problema,cak do moje srednje gde mi je tata opravdavao casove krijuci od nje, dakle tata je kriv za sve..
Jesmo se i zagrlile i malo se rasplakale, ali nije bas da je srecan kraj, u stvari nije jos ni kraj, jer su ona i tata ostali da pricaju..
Tokom sedmice cu zakazati termin,za dalje videcemo
Jeste mi lakse,bice mi jos lakse kad prodje par dana, nesto mi ke sad bedak i da izadjem iz sobe i kao sve je kul, a nije..I tako..

Stope, srecna slava!
Bravo srce Antino. Zasluzils si od mene veliki zagrljaj. Sad lijepo sutra i svaki naredni dan pricaj sa mamom. Objasni joj da ti nju jako volis i postujrs ali joj isto tako reci onako pomalo sta ti smeta kod nje. Ali samo malo i polako. Uz caffe s njom pomalo pricaj o svojom strahovima. Ako imas snage daj joj terapiju da ti ona daje ujutro. Na taj nacin mama ce se osjecati i voljeno a i bit ce sretna sta ucestvuje u tvom napretku. Znam da ce ti biti tesko ali pokusaj. Jako si me obradovala. Zasluzila si da te bas jako zagrlim. Ajde sad dalje kako sam ti reka. Cak zajedno ti i mama otvorite onu tablicu za skidanje pa se dogovorite kako i kad bi krenila sa tim. Znaci mamu ukljuci. Zasto? Zato da napokon izgradite zdrav odnos koji sezasniva na povjerenju. Ajde.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Jan 20, 2020 9:02 pm Jesam, Liko pobedila sam :)
Cekala sam tatu, a on je ostao duze na poslu, imala sam tremu kao mqlo dete..
Bilo je nekih standardnih reakcija, koje me iritiraju,qli nekako se suzdrzah
I prica je otisla skroz u suprotnom smeru od problema,cak do moje srednje gde mi je tata opravdavao casove krijuci od nje, dakle tata je kriv za sve..
Jesmo se i zagrlile i malo se rasplakale, ali nije bas da je srecan kraj, u stvari nije jos ni kraj, jer su ona i tata ostali da pricaju..
Tokom sedmice cu zakazati termin,za dalje videcemo
Jeste mi lakse,bice mi jos lakse kad prodje par dana, nesto mi ke sad bedak i da izadjem iz sobe i kao sve je kul, a nije..I tako..

Stope, srecna slava!
Baš i ja htedoh reći bravo za probijanje leda!

Imao sam i ja nedavno sa mamom ozbiljan, dubok razgovor, čvrst zagrljaj na kraju, i plač. Eh kako te suze nekad znače!

Naravno da ti tata nije kriv ni za šta, isključivo smo sami krivi za to kako smo prošli. Mi, samo mi, i niko drugi. Ja, a verujem i ti smo imali sve uslove da budemo pravi, ali nismo isključivo zbog naših glava, ali to se naravno da ispraviti.

Hvala Ksanči!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

I nemoj mi rec da ne mozes ksanci.. Sad si vidila sta znaci kada pobijedis sebe i svoje strahove. Ne smijes sada stati na tome i zabiti se u sobu. Sad lijepo svaki dan pomalo pricaj sa mamom. Nije njoj sada lako.. Teze jpj je nego tebi. Jednostavno moraš sad nastaviti. Vidila si sta znaci obican zagrljaj. To sutra opet ponovi. Mama ti mora biti najveci oslonac uz tatu. Vidim sa starim to sbe ide. Znaci ukljucit mamu skroz u svoj problem. Znam, nije lako ali ovo sta si napravila je super teslko bilo pa si ipak uletila u to. Znaci da si sama sebi dokazala da mozes. Zapamti moje rijeci: jaka si i mozes ako hoces i brdo odvaliti. Znaci ne zelim cuti ovdje da nesto ne mozes. Znas da onda popizdim i sve ode u vrazju mater. Ajde ajde ka hrabra Merida. Gledala si taaj crtic?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

yasujirozu wrote: Mon Jan 20, 2020 8:20 pmš
Sta bi trebalo to znaciti? L
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Mon Jan 20, 2020 11:18 pm
yasujirozu wrote: Mon Jan 20, 2020 8:20 pmš
Sta bi trebalo to znaciti? L
Kad pogledam ta oba posta japanskog goniča, meni to izgleda kao neki njegov, kako bih nazvao anagram, koji znači:"Šta ima, ono kod vas?". :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Mon Jan 20, 2020 5:28 pm
xxxana wrote: Sun Jan 19, 2020 11:32 pm

Za zagrljaj i mamu sam te potpuno shvatila.. O da, tesko je..
Videcemo sutra..
Svaka istina je bolja od laži i prećutkivanja u ovoj našoj borbi, a naravno i u životu generalno. To sam ja dobro osetio na svojoj koži. Samo sa potpunom iskrenošću sami sa sobom i sa svojim bližnjima ćemo uz naš trud, podršku i razumevanje bliskih ljudi i božju pomoć doći do izlečenja/rešenja.
Meni je znatno lakše, i bolje se osećam otkad sam potpuno iskren sam sa sobom i sa svojima.
Meni je danas slava, stric(tatin brat od ujaka) je stigao još juče na slavu, prespavao, bio danas na doručku, pa posle otišao dalje kod drugih na slave. Kad smo doručkovali, on, ćale i ja, krene on da se čudi, i da me pita zašto sam se vratio na selo, kad sam imao dobar posao u gradu. Vidi od da nešto nije bilo kako treba. Ja reko "E čiča(tako ga zovem), bilo je nekih ozbiljnih problema.". Odmah me pitao o kojim se problemima radi, ja sam mu odgovorio, i priznao sve, da sam se drogirao i pio skoro 20 godina, uz povremene prestanke, sa tim da sam se poslednjih preko 5 godina svog majmunisanja najintenzivnije drogirao i navukao, da nisam mogao da radim i funkcionišem normalno bez svoje doze otrova. Baš smo lepo popričali, dao mi je neke dobre savete i naravno skroz me podržao u mojoj odluci da problem nastavljam da rešavam uz pomoć psihologa, jer sam kad sam se lečio, kao što sam već pisao, ponovo sam počinjao da kenjam po svom životu čim malo duže napravim balans u životu i krenem normalno da živim.
Hoću reći da sem ukućana, mislim da je najbolje da i bliski rođaci i prijatelji treba da budu upoznati sa našim problemom, kako bi nas bolje razumeli, i kako bi mogli da nam pomognu i pruže adekvatnu podršku tokom lečenja.
Srećno Ksanči! Ma biće to sve dobro! ;) Napravi plan, veruj u sebe, bori se i "progledaćeš"!
Ti stope imas tako jaku pricu da se samo ponavljas i sve je isto ka i prije pola godine. Prica je taka da boli glava. Ti ako i kad se pocnes mijenjati nova prica ce biti potpuno drukcija od ove sta sad pricas. Ko pokvareni kazetofon se ponavljas. Jebiga tvoj tekst je javan i ja si dao truda da procitam. Nista nazalost novo nisam procita. Kuzis? I gledam ja sebe i radim na sebi tako da mi to ne moras ponavljati.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Mon Jan 20, 2020 11:23 pm
licaninsasela wrote: Mon Jan 20, 2020 11:18 pm
yasujirozu wrote: Mon Jan 20, 2020 8:20 pmš
Sta bi trebalo to znaciti? L
Kad pogledam ta oba posta japanskog goniča, meni to izgleda kao neki njegov, kako bih nazvao anagram, koji znači:"Šta ima, ono kod vas?". :)
Taj "s" je tebi namijenjen esbe. Pitaj ga sta znaci. Ja sam shvatio.
Post Reply