O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Da Liko, ja sam se fokusirala na mamine reakcije,a ne znam kakve ce moje biti.. Sad sam malo razmislila i o tome..

Frajla, sutra ako prica prodje kako treba,a potrudicu se, onda je i zakazivanje termina tu..
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Svi na klupu, trazi se zamena, mr Fralj i dr Nina potreba hitna intervencija, molim postupite po "naredjenju".

Trazi se zamena: https://youtu.be/h7_fm_lv8Ro
Lupa bubanj, zveci zvecka,
bulji marva radoznala,
sta je, mozda igra mecka,
banda svira: Tra la, la la la.
Vidi ofucanog tigra
s necijom se rukom igra,
u zubima starog lava
dreserova visi glava
Zena pala sa trapeza
da l' je mrtva il' se zeza?
Veselo pucketa vatra,
pa to gori nasa satra!
Da nastupi bio je sprecen
gutac plamena,
jezik mu je sveze ispecen,
trazi se zamena.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sat Jan 18, 2020 7:15 pm
licaninsasela post_ wrote:
Kad got te strecnem ja nisam ok po 10tak dana. Kako to. Sto ne upakujem stvari i gadam sta vidim. Prvo si se okomip na tatu a tata nije problem nego ti. Sta ti mislis da ces covjeka od 60 i kusur godina promijeniti. Varas se. Umanjujes sboje pizdarije takp sta tati stavljas iu prvi plan.
Liko kako da se protumaci ovo sto si napisao za tatu?

Na mene si ispucao neki dan Kako sam maltene digla ruke od svog tate, i koncentrisala se ovde da pomazem drugima Umesto da svoju snagu ulozim u svoj odnos sa njim. Iako sam ti odgovorila na tvoj vrlo direktan post, sa vrlo direktnim odgovorom ali reakcije nije bilo.
Pa sada ovde pises mislis li da ce se covek od 60 godina promeniti?

Sta sad da mislim, jel ovo neka igrarija ili stojis iza svog jednom misljenja?
Nije igrarija nego moje misljenje. Esbe je pun svojih sranja i sam pokusava satro nesto sa tatom a tog nema nista. Tek kad sredi sebe moze pokusati nesto sa nji. Ti si to rjesavala uz lijecnicki nadzor a to je velika razlika. Pa on ne zna di mu jenglava a di dupe. Unazad par mjrseci svaki drugi tjedan je bio u recisivu a ovdjr sutio kao da nista nije bilo. Zato mu ja ne vjerujem niti malo sta se tice terapije. Ako krene to ce se ovdjr odmah viditi. Svoj problem prebacuje na starog tako da mu meko ovdje zapljesce. Sredi sebe pa onda pokusaj staroga. Jos jednom ponavljam puno puta je lago o recidivima tako da je to meni sasvim dovoljno da mu nista ne vjerujem. Pa valjda imam pravo tako misliti. On bi starog popravljo zato sta je cuo tvoju pricu koja se puno razlikuje od tvoje.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Sat Jan 18, 2020 7:49 pm Da Liko, ja sam se fokusirala na mamine reakcije,a ne znam kakve ce moje biti.. Sad sam malo razmislila i o tome..

Frajla, sutra ako prica prodje kako treba,a potrudicu se, onda je i zakazivanje termina tu..
kakva gog bude njena reakcija ne ulazi u raspravu dok se mama ne stisa. Onda zajednickim snagama ti i tata joj o jasnite sve. Budi mudra i daj joj terapiju da ti ona daje da se i ona osjeca da sudjeluje u svemu tome. To ti valjda nije bed. Nek te stari onda pogura preko reda na razgovore i pomalo. Ne bi bilo lose u poodmakloj fazi terapije da ti i roditelji sudjeluju sa im mozes na miran nacin reci sta te smeta kod njih i i sta njih smeta kod tebe i uz pratlju terapeuta iznadete zajednicki jezik.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Jan 18, 2020 7:46 pm
Frajla wrote: Sat Jan 18, 2020 7:15 pm
licaninsasela post_ wrote:
Kad got te strecnem ja nisam ok po 10tak dana. Kako to. Sto ne upakujem stvari i gadam sta vidim. Prvo si se okomip na tatu a tata nije problem nego ti. Sta ti mislis da ces covjeka od 60 i kusur godina promijeniti. Varas se. Umanjujes sboje pizdarije takp sta tati stavljas iu prvi plan.
Liko kako da se protumaci ovo sto si napisao za tatu?

Na mene si ispucao neki dan Kako sam maltene digla ruke od svog tate, i koncentrisala se ovde da pomazem drugima Umesto da svoju snagu ulozim u svoj odnos sa njim. Iako sam ti odgovorila na tvoj vrlo direktan post, sa vrlo direktnim odgovorom ali reakcije nije bilo.
Pa sada ovde pises mislis li da ce se covek od 60 godina promeniti?

Sta sad da mislim, jel ovo neka igrarija ili stojis iza svog jednom misljenja?
Meni deluje da je to neka njegova igrarija. Piše ono što ja nikad nisam ni pisao, niti mislio. Kaže da ja tatu stavljam u prvi plan, evo neka iseče taj deo teksta. Koji crni prvi plan, samo sam pomenuo da mi je zasmetalo kad je počeo da pije, a posle sam napisao da mi je drago kad je nakon našeg razgovora tata prestao da pije.
Nikad ja tatu nisam krivio za moje drogiranje, niti sam se ja vraćao drogi zbog njegovog pića. Naravno da ću pokušati da mu pomognem uvek kad mogu, a svakom sinu ili kćerki sigurno smeta kad roditelj koji ima problem sa alkoholom počne ponovo da pije. Lika hoće da kaže verovatno kako ću ja početi da se drogiram kad tata počne da pije. Nebuloza. Ma završavam tu priču...
Nije mi jasan stvarno ovih dana, lepo je krenuo nedavno, a sad je ponovo čini mi se onaj autodestruktivni Lika, daj Bože da grešim.
Sakrivas se iza njegove cuge. Jel ti sad jasno. Pusti njega i gledaj sebe. On je tebe napravio ne ti njega. I sve sta imas je on stvorio a ti radis. Pokazi malo postovanja prema njemu a ne samo govorit da je on pijanac. Sredi sebe pa ces viditi ns tim terapijama kako ces sa ocem pricati i o cemu. I opet ki kazem nemam povjerenja u tebe radi svih onih lazi. Jebiga.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

licaninsasela wrote: Sat Jan 18, 2020 8:07 pm [quote=Frajla post_id=150499 time=<a href="tel:1579371302">1579371302</a> user_id=12211]
licaninsasela post_ wrote:
Kad got te strecnem ja nisam ok po 10tak dana. Kako to. Sto ne upakujem stvari i gadam sta vidim. Prvo si se okomip na tatu a tata nije problem nego ti. Sta ti mislis da ces covjeka od 60 i kusur godina promijeniti. Varas se. Umanjujes sboje pizdarije takp sta tati stavljas iu prvi plan.
Liko kako da se protumaci ovo sto si napisao za tatu?

Na mene si ispucao neki dan Kako sam maltene digla ruke od svog tate, i koncentrisala se ovde da pomazem drugima Umesto da svoju snagu ulozim u svoj odnos sa njim. Iako sam ti odgovorila na tvoj vrlo direktan post, sa vrlo direktnim odgovorom ali reakcije nije bilo.
Pa sada ovde pises mislis li da ce se covek od 60 godina promeniti?

Sta sad da mislim, jel ovo neka igrarija ili stojis iza svog jednom misljenja?
Nije igrarija nego moje misljenje. Esbe je pun svojih sranja i sam pokusava satro nesto sa tatom a tog nema nista. Tek kad sredi sebe moze pokusati nesto sa nji. Ti si to rjesavala uz lijecnicki nadzor a to je velika razlika. Pa on ne zna di mu jenglava a di dupe. Unazad par mjrseci svaki drugi tjedan je bio u recisivu a ovdjr sutio kao da nista nije bilo. Zato mu ja ne vjerujem niti malo sta se tice terapije. Ako krene to ce se ovdjr odmah viditi. Svoj problem prebacuje na starog tako da mu meko ovdje zapljesce. Sredi sebe pa onda pokusaj staroga. Jos jednom ponavljam puno puta je lago o recidivima tako da je to meni sasvim dovoljno da mu nista ne vjerujem. Pa valjda imam pravo tako misliti. On bi starog popravljo zato sta je cuo tvoju pricu koja se puno razlikuje od tvoje.
[/quote]

Ima i toga, ali opet kod mene si pogodio da mi je tatino ponasanje smetalo zato sto je to zavisnicko ponasanje isto kao i moje, pa mi je logicno sto ima potrebu da sredi i to sa njim jer mu smeta.
I podrzavam to sto je uradio. Sad da li ce to uroditi plodom, to niko od nas ne moze da zna. Kod mene nije urodilo plodom kako sam ocekivala, ali sam pokusala
Mi kada bi imali odgovore na sva pitanja... pa gde bi nam bio kraj.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Sat Jan 18, 2020 8:07 pm
Nije igrarija nego moje misljenje. Esbe je pun svojih sranja i sam pokusava satro nesto sa tatom a tog nema nista. Tek kad sredi sebe moze pokusati nesto sa nji. Ti si to rjesavala uz lijecnicki nadzor a to je velika razlika. Pa on ne zna di mu jenglava a di dupe. Unazad par mjrseci svaki drugi tjedan je bio u recisivu a ovdjr sutio kao da nista nije bilo. Zato mu ja ne vjerujem niti malo sta se tice terapije. Ako krene to ce se ovdjr odmah viditi. Svoj problem prebacuje na starog tako da mu meko ovdje zapljesce. Sredi sebe pa onda pokusaj staroga. Jos jednom ponavljam puno puta je lago o recidivima tako da je to meni sasvim dovoljno da mu nista ne vjerujem. Pa valjda imam pravo tako misliti. On bi starog popravljo zato sta je cuo tvoju pricu koja se puno razlikuje od tvoje.
Ne znam baš ko ne zna gde mu je dupe, a gde glava. Pročitaj ovo što sam zatamnio. Čini mi se da ne znaš gde udraš. Ako mi ništa ne veruješ, ignoriši me. Ja prvi ignorišem nekoga za koga mislim da je lažov, foliranti i ostalo.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

xxxana wrote: Sat Jan 18, 2020 7:49 pm Da Liko, ja sam se fokusirala na mamine reakcije,a ne znam kakve ce moje biti.. Sad sam malo razmislila i o tome..

Frajla, sutra ako prica prodje kako treba,a potrudicu se, onda je i zakazivanje termina tu..
Ajde ajde kad krenes ide sve onda lakse

Cekamo kao zapete puske, i sekire
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Liko, hajde da probamo ovako, i mene interesuje tvoje misljenje. Umesto da govoris Stopu kako gresi u koracima, da mu napises kako bi se ti, u njegovoj situaciji, borio i sta bi radio?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Sat Jan 18, 2020 8:21 pm
StopBup wrote: Sat Jan 18, 2020 7:46 pm
Frajla wrote: Sat Jan 18, 2020 7:15 pm

Liko kako da se protumaci ovo sto si napisao za tatu?

Na mene si ispucao neki dan Kako sam maltene digla ruke od svog tate, i koncentrisala se ovde da pomazem drugima Umesto da svoju snagu ulozim u svoj odnos sa njim. Iako sam ti odgovorila na tvoj vrlo direktan post, sa vrlo direktnim odgovorom ali reakcije nije bilo.
Pa sada ovde pises mislis li da ce se covek od 60 godina promeniti?

Sta sad da mislim, jel ovo neka igrarija ili stojis iza svog jednom misljenja?
Meni deluje da je to neka njegova igrarija. Piše ono što ja nikad nisam ni pisao, niti mislio. Kaže da ja tatu stavljam u prvi plan, evo neka iseče taj deo teksta. Koji crni prvi plan, samo sam pomenuo da mi je zasmetalo kad je počeo da pije, a posle sam napisao da mi je drago kad je nakon našeg razgovora tata prestao da pije.
Nikad ja tatu nisam krivio za moje drogiranje, niti sam se ja vraćao drogi zbog njegovog pića. Naravno da ću pokušati da mu pomognem uvek kad mogu, a svakom sinu ili kćerki sigurno smeta kad roditelj koji ima problem sa alkoholom počne ponovo da pije. Lika hoće da kaže verovatno kako ću ja početi da se drogiram kad tata počne da pije. Nebuloza. Ma završavam tu priču...
Nije mi jasan stvarno ovih dana, lepo je krenuo nedavno, a sad je ponovo čini mi se onaj autodestruktivni Lika, daj Bože da grešim.
Sakrivas se iza njegove cuge. Jel ti sad jasno. Pusti njega i gledaj sebe. On je tebe napravio ne ti njega. I sve sta imas je on stvorio a ti radis. Pokazi malo postovanja prema njemu a ne samo govorit da je on pijanac. Sredi sebe pa ces viditi ns tim terapijama kako ces sa ocem pricati i o cemu. I opet ki kazem nemam povjerenja u tebe radi svih onih lazi. Jebiga.
Šta sam trebao da uradim kad sam video da cuga? Da kažem:"Cugaj ko to jebe?" Naravno da ću popričati sa njim, to je bila moja pomoć pre svega sebi, moj oporavak će ići lakše uz treznog oca. Ne živimo zajedno, ali naravno da smo u kontaktu svaki dan, i viđamo se svaki dan, što zbog posla, što zbog drugih obaveza.
Drugo, nikad se ja nisam skrivao iza njegove cuge, niti sam za moje probleme sa drogom krivio ikog drugog do sebe. Sam sam kriv za svoja sranja apsolutno, niko mi drugi nije kriv, niti sam ikad bilo koga drugoga optuživao za svoju zavisnost.
Ja svog tatu volim takvog kakav jeste, i naravno da me dotiču i njegovi problemi, ali ga naravno ne krivim za svoju zavisnost.
Ništa tebi nije jasno u vezi sa mnom, i bolje ignoriši to što pišem. Ne obaziri se na mene.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply