O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

licaninsasela wrote: Wed Jan 15, 2020 10:37 pm [quote=StopBup post_id=150315 time=<a href="tel:1579122325">1579122325</a> user_id=13482]
[quote=Frajla post_id=150311 time=<a href="tel:1579118518">1579118518</a> user_id=12211]
4 meseca dugo???? Ahahahha pa ti nisi normalan

Ja pila mitrazapin/ romeron nekih 7-8 godina i to ne zbog depresije. U tri smanjivanja od po nedelju dana ga sklonila

U depri sam bila jednom sa 18 godina i ne ponovilo se


Najbolje pitaj doktora da ti objasni to oko medikamentara. Sve sto imas pitaj.
Samo znaj da se antidepresivi ne koriste samo i iskljucivo za depresije. Lece i druge smetnje
Ima razlicitih
Ma ja neću pitati sigurno, jer nemam neke smetnje vezane za psihu, i stvarno ne volim psihoaktivne tablete,ali ako shvatim da bude bilo potrebe da pijem nešto radi neke stabilizacije, onda hoću piti neko vreme, ali kratko, baš mi posle svega treba neka nova zavisnost. Sve znamo inače, da rešenje za zavisnost, nije u tabletama.
[/quote]
Kad ti kreces na te terapije? Sta si vrtis filmove kad uopce ne znas sta te tamo ceka. Prvo kreni pa ces onda sve viditi. Nemozes ti sebi unaprid kontati sta ces i kako ces. Jos bisi ni termin zakazo a vec si debelo zagazio u pricu. Svaki post ti je o terapiji a jos nisi se udostojio uzeti telefon u ruke i zakazati. Polako. Nece se nista rjesiti za par mjeseci. Bit ces ti dugotrajan pacient ako krenes pa kad krene onda razmisljaj sta i kako dalje. Bogati ti vec o tableatama a pitanje oce ti trebati. Pripremas se ko da je to prvenstvena utakmica u nogometu. Nije.
[/quote]

Jaoooo ahahahahahaha pa tako bas i deluje. Pripreme za olimpijadu

Stope, interner- google- citaj malo. Nije valjda da bas nista ne znas o psihoterapijama? Delujes tako. I upravo iz neznanja pocenes da pises stosta
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Wed Jan 15, 2020 10:49 pm

Jaoooo ahahahahahaha pa tako bas i deluje. Pripreme za olimpijadu

Stope, interner- google- citaj malo. Nije valjda da bas nista ne znas o psihoterapijama? Delujes tako. I upravo iz neznanja pocenes da pises stosta
Guglao sam, i nigde nisam pročitao pominjanje lekova, zato sam se zbunio malo. :)

Zvao sam telefonom da se raspitam, diskrecija klijenata je zagarantovana :) , ne dobijaš nikakvu šifru u sistemu, a to mi je jako bitno zbog firme u koju planiram da se vratim, tako da me ništa više ne sprečava.

Napravi mi Ninočka zbrku u glavi sa tim AD. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Wed Jan 15, 2020 10:59 pm
Frajla wrote: Wed Jan 15, 2020 10:49 pm

Jaoooo ahahahahahaha pa tako bas i deluje. Pripreme za olimpijadu

Stope, interner- google- citaj malo. Nije valjda da bas nista ne znas o psihoterapijama? Delujes tako. I upravo iz neznanja pocenes da pises stosta
Guglao sam, i nigde nisam pročitao pominjanje lekova, zato sam se zbunio malo. :)

Zvao sam telefonom da se raspitam, diskrecija klijenata je zagarantovana :) , ne dobijaš nikakvu šifru u sistemu, a to mi je jako bitno zbog firme u koju planiram da se vratim, tako da me ništa više ne sprečava.

Napravi mi Ninočka zbrku u glavi sa tim AD. :D
Kad je termin?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Wed Jan 15, 2020 10:59 pm
Frajla wrote: Wed Jan 15, 2020 10:49 pm

Jaoooo ahahahahahaha pa tako bas i deluje. Pripreme za olimpijadu

Stope, interner- google- citaj malo. Nije valjda da bas nista ne znas o psihoterapijama? Delujes tako. I upravo iz neznanja pocenes da pises stosta
Guglao sam, i nigde nisam pročitao pominjanje lekova, zato sam se zbunio malo. :)

Zvao sam telefonom da se raspitam, diskrecija klijenata je zagarantovana :) , ne dobijaš nikakvu šifru u sistemu, a to mi je jako bitno zbog firme u koju planiram da se vratim, tako da me ništa više ne sprečava.

Napravi mi Ninočka zbrku u glavi sa tim AD. :D
Ma gluposti pricas uglavnom o toj terapiji. Pa normalno da je diskrecija. Ko da bi ljudi isli da cure inform o tome sta pricaju tamo. Nemoz dobit sifru kad ides privatno a sta i da je dobijes. Nije kraj svijeta. Ionako ces se sa svojom bolescu boriti cili zivot. Masno ces placati pa bi bio red da ima neke privatnosti. Sve ti ovo znas vec samo eto pises ovdje o tome ko da kreces na mjesrc a ne na obican razgovor. De malo se uozbilji pa nismo mi ovdje neki klinci. Jebiga Esbe. Sam si odabro da ces ici tamo. Evo mi svi cekamo ko zapete puske taj dan da se krene 20 000 tisuca milja u esbeovu nutrinu. Da vidimo kakvih tu sve demona i vragova ima. A ima ih uvjeren sam u to.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

StopBup wrote: Wed Jan 15, 2020 8:50 pm
Ninocka wrote: Tue Jan 14, 2020 5:01 pm
Vidi, sad Sub da krene na neku psihoterapiju, pa da mu fino ubodu neki AD, covjek sebe ne bi prepoznao!!
Bitno je da se radi an sebi, da li ces odabrat te neke grupe kao ti ( jer se vidi taj pomak) ili ces ici kod dr, svejedno.
Forum sam nikome ne moze pomoci.
Zbunio sam se malo. Šta ima psihoterapija sa antidepresivima i tabletama u opšte? Zar tu ne bi trebalo problem da se rešava kroz razgovor? Kroz iskrenu priču da se dođe do suštine problema i rešenja za problem, da se dođe do pronalaženja neke nove snage, motiva, itd. u čoveku. Da se nauči nešto što nismo znali o sebi, i svojim problemima, da saznamo još šta nas koči sem onoga što znamo...
Ja recimo nikad nisam imao problem sa depresijom, sem na kratko, a to je bilo izazvano isključivo mojim sranjima. Isto i sa vraćanjem u društvo nisam imao problema.
Mislim 99 % da neću ići na antidepresive, niti na neke tablete, ali takođe sam promenio neke svoje čvrste stavove koji su bili nepotrebni, i koji su me verovatno kočili, tačnije, postao sam fleksibilniji.

Nego htedoh te pitati, eto ako ja tokom psihoterapija ipak shvatim, to jest ako mi psihoterapeut iz nekog razloga predoči da bi ipak bilo bolje da pijem neko vreme antidepresive, kako da se skinem sa toga? Koliko ja znam, to da bi imalo efekta, mora da se pije bar mesec dana, a to nije malo. Da li onda posle toga, opet moraš da ideš na neke tablete da ne bi nakon prekida doživeo neku nestabilnost ili čak krizu. To mi liči na trčanje u začaranom krugu.
Kako si se ti skinula sa antidepresiva? Znam da si 4 meseca pila zoloft, to je baš dugo jbt. Šta ti je bilo kad si prestala? Jesi i sad na nekim tabletama?
Sub, naravno da psihoterapija nema veze sa lijekovima, ali isto tako i moze da ima.
Meni nije pomogla psihoterapija sama, ali u kombinaciji sa AD je bila prava stvar.
A isto tako mislim da ni sami AD bez psihoterapije nisu djelotvorni.
Mada, ponavljam, tako je kod mene....
Drugo... i prije sam ti nedje htjela reci kad si me pitao nesto u fazonu zasto mi sad postavljas pitanje vezano za AD kad nisam navucen i odavno sam se skinuo??!!
Bas zbog toga.
Ja sam krenula da se lijecim jer sam znala da imamproblem, ne bi se inace ko najveca budala navukla na bup.
Ja ima dijagnozu OAP ili ti opsti anksiozni poremecaj, i to nema nikakve veze sa bupom.
Da se ne bi desilo da opet potezem za nekim narkoticima ili alkoholom, jednostavno podjem kod dr.
Trece, ja sam pila zoloft i vise od cetiri mjeseca jer sam ga prekidala, pa pokusala nesto sa seroxatom, pa se opet vracala zoloftu.
Prestala sam da ih pijem bez ikakvih problema, i evo godinu i po nisam popila nikakvu tabletu jacu od paracetamola a ne nesto drugo.
Sada opet imam nekih problema, nista strasno, ali ja sam istraumirana od same sebe i sto moze da
Mi padne na pamet i ja fino podjem kod dr, mislim da su to veoma jednostavne stvari.
Inace , kada sam prvi put pocela sa psihoterapijim i AD ja sam bila u soku pod kakvim sam ja opterecenjem ranije zivjela.
Pa ljudi, zalosno je kako ranije nisam posla i pod kakvim sam pritiskom zivjela, i zaista je meni sve to zajedno bas pomoglo.
Ti se sub boga mi pripremas kao da ides na Olimpijske igre , a ne u posjetu psihijatru🤗🤗
A odusevices se vjeruj mi , i vidjeces da problem ne lezi u zavisnosti nego do nekog pred stanja koje je doprinjelo drogiranju, ili pak nekog post stanja.
Znaci nije kraj, borba tek pocinje.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by edy »

xxxana wrote: Mon Jan 13, 2020 7:10 pm
licaninsasela wrote: Mon Jan 13, 2020 1:23 pm Ovako Neske. Razlikujemo se previse. Te sektaske price meni ne pasu. Jebiga. U proslosti sam gledo da sa svima budem dobar. To je nemoguce. Nisam vise takav i ucim se i dan danas to da pokazem i eto na miran nacin ti kazem da mi tvoja prica ne pase i ne drzi.vodu. ne nisam se upeco. Ne zelim nista uljepsavati i pakirati. Dobio sam od jedne osobe poruku da napredujem ok samo sam neki dan sve usro. Nastojim opet da se vratim na pravi put i to sam jucer uspio i preso preko svog ponosa i skruseno se izvinio Ediju.Ja sam zasro i covjek je reagirao. Mi smo ljudi od krvi i mesa i grijesimo i ako smo iskreni pokušavamo to ispraviti. Nastavit cu ovdje da pisem i da se pokusam mijenjati. Ssbe sve sam ti reko. Pokusaj shvatiti sta sam ti reko. Ksana zanima me ti kako ides. Zanima me i Edi sta i kako misli covjek. Vjerujem da je zajebano biti na subu ali opet kolko vidim covjek radi i bori ka i ja za obitelj i to i rukama i nogama. Jurke se ne javlja. Nije to dobro. Ovo sam na brzinu reka sve pa je tako zbrkano. Uglavnom idem u borbu sa samom sobom. Nema predaje.
Evo Liko, bila sam u setnji i danas sa psom i nisam camila kuci.. I tako, vodila ga u neki park i kako sam usla, tako nam je prileteo pas i pocinje igra,pas je od zene koja ga je takodje tu pustila i sad kao sa decom da smo dosle, pustile ih da se igraju, a mi caskamo..
Neraspolozena za pricu, jos uvek se ne uklapam sa ljudima uzivo,ali izdrzah je nekako..I tako.. Kako si ti?

Ma pajdo ti I neske.ko nebo I.zemlja
Ti direktan, on indirektan, filozof, umisnjeni, bez diplome :D

Ti iskren (barem mislim, djelujes tako), on ne,

Ti dobronamjeran, on ne(barem takav dojam ostavlja

Ti temperamentan, on suprotnost susta

Ni slicni niste

Puno bolji ti djelujes kao covjek, nevezano dal se pucas ili ne
Neke osobine su dio nas I nepromjenjive,.samo treba naucit.nosit I kontrolisat ih, npr temperament il jesi ili nisi takav.

Pozz
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

StopBup wrote: Wed Jan 15, 2020 10:59 pm
Frajla wrote: Wed Jan 15, 2020 10:49 pm

Jaoooo ahahahahahaha pa tako bas i deluje. Pripreme za olimpijadu

Stope, interner- google- citaj malo. Nije valjda da bas nista ne znas o psihoterapijama? Delujes tako. I upravo iz neznanja pocenes da pises stosta
Guglao sam, i nigde nisam pročitao pominjanje lekova, zato sam se zbunio malo. :)

Zvao sam telefonom da se raspitam, diskrecija klijenata je zagarantovana :) , ne dobijaš nikakvu šifru u sistemu, a to mi je jako bitno zbog firme u koju planiram da se vratim, tako da me ništa više ne sprečava.

Napravi mi Ninočka zbrku u glavi sa tim AD. :D
Kako si se bre istripovao tako!!
Ne moze ti niko na silu uvuci tabletu u usta😱😱😱
Mozes ljepoto ti da guslas na psihoterapiji sloobodnoo bez AD , eto je li ti lakse??!
Samo ne znam hoce li biti pomaka?? Ahahhahahahaha
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by edy »

StopBup wrote: Mon Jan 13, 2020 7:07 pm
edy wrote: Mon Jan 13, 2020 6:06 am
StopBup wrote: Sun Jan 12, 2020 11:19 pm [
E jarane, ako ti jednog dana dođe iz guzice u glavu, pa se skineš sa tog govneta, shvatićeš i ti neke stvari, zavolećeš i više ceniti sebe. Ja sam skoro pa mrzeo sebe dok sam bio navučen na bup, ali se sve to trudom promeni. Znam da si mislio na mene, pa čisto da ti odgovorim. Ništa ti ne zameram, već te bodrim da se oslbodiš tih okova! Sve najbolje drug.
P.s. Ta mržnja sebe i osećaj krivice ja naravno dobijala na snazi kako je vreme prolazilo tokom navučenosti. Znaš koji kompleks sam imao u firmi među kolegama i koleginicama, naravno ne samo u firmi, svugde gde sam bio među normalnim svetom. Folirao se da sam kul i normalan, a u glavi brodolom. Ljudi oko mene rade, čisti, a ja nagudrani šupak koji je šmrkao u glavnom osmicu dnevno...
Jarane ovo za hinjavost se uopce nije odnosilo na tebe vjeruj mi, pisao sam ti da te dozivljavam kao dobrog covjeka, ti si nesto sasvim suprotno od hinje

A to skinut se I biti cist pa zar mislis da kroz ovih 20 godina u narkomaniji nisam bio cist neki odredjen period, ali skinut se I biti cist pola godine, godinu nije nikakav garant da si se rijesio ovisnosti.

Nemoj se naljutit, ali zelen si i jos ti moras udarat glavom u zid da skontas u kojoj si zabludi
Priznati da si ovisnik je prvi I osnovni korak ka boljem sutra, al istinski priznati, a ne samo reci I to pogotovo kao ti u masnicama I umanjivanju, al ne zelim u jos jednu debatu, samo mi oduzima energiju, uglavnom sve najbolje ti zelim I shvati da kritika nije napad, na kritiku s kojom ti neko hoce ukazat neku tvoju gresku, treba rec hvala, jer to je pomoc, a tapsanje po ramenu nije. Mene iskreno zaboli neka stvar sta ce rec komsija il tamo neki ljudi, a tebi je ovdje na anonimnom forumu stalo do toga, mogu mislit sta je tek u stvarnom zivotu

Niko od nas nije Bog I savrsen da moze sam sebe vidjet objektivno, uvjek te drugi vide bolje onakvog kakav jesi, prebroj koliko nas ti je reklo istu stvar, drugim rijecima al poenta je kod vecine bila ista.
Izvini za ono pominjanje tvog bupa u jednom od mojih današnjih postova. Ponavljam, nisam mislio da si mislio na mene sa pominjanjem "hinje".
Samo garantovano znam da čovek ne može baš najrealnije da vidi stvari dok je pokriven velikom dozom tog otrova, jer sam i sam dugo bio u tom stanju. Ne kažem za tebe da si debil, ne daj Bože, samo za sebe komotno mogu da kažem da sam bio i debil dobar deo vremena mog bupisanja, živeo u oblacima dok je život prolazio pored mene. Moja velika greška je bila što sam ovih dana pisao dosta stvari, samo da bih pisao, bez da razmislim ima li smisla to što pišem, pa eto na nekoga ostavio utisak i da sam zelen. :) Znam ja jako dobro da se nisam rešio zavisnosti, i da ima do toga još dosta da se radi, i da imam još puno stvari da menjam kod sebe, ali najbitnije mi je što sam ja na to spreman. Ponavljam ti ono od pre neki dan što rekoh, mnogo ćeš lakše disati čim ostvariš malo dužu apstinenciju od bupa, naravno, to nije kraj, kao što i kod mene ima još puno toga da se uradi do potpune stabilizacije. Takođe i pre apstinencije, biće ti mnogo bolje kad se stabilišeš na miligram ili dva bupa, naravno pod jezik, jer je to izuzetno potentna supstanca, i jako je bitno na kojoj si dozi.
Men.se ne moras izvinjavat, nisam ja osjetljiv na forum anonimus.ba

Ihh kad bi me jos I to pogadjalo, samo mi jos to fali, ne kazem da nekad zna izbacit nesto iz takta al privremeno, jako kratko
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by edy »

StopBup wrote: Mon Jan 13, 2020 9:00 am
edy wrote: Mon Jan 13, 2020 6:06 am
StopBup wrote: Sun Jan 12, 2020 11:19 pm [
E jarane, ako ti jednog dana dođe iz guzice u glavu, pa se skineš sa tog govneta, shvatićeš i ti neke stvari, zavolećeš i više ceniti sebe. Ja sam skoro pa mrzeo sebe dok sam bio navučen na bup, ali se sve to trudom promeni. Znam da si mislio na mene, pa čisto da ti odgovorim. Ništa ti ne zameram, već te bodrim da se oslbodiš tih okova! Sve najbolje drug.
P.s. Ta mržnja sebe i osećaj krivice ja naravno dobijala na snazi kako je vreme prolazilo tokom navučenosti. Znaš koji kompleks sam imao u firmi među kolegama i koleginicama, naravno ne samo u firmi, svugde gde sam bio među normalnim svetom. Folirao se da sam kul i normalan, a u glavi brodolom. Ljudi oko mene rade, čisti, a ja nagudrani šupak koji je šmrkao u glavnom osmicu dnevno...
Jarane ovo za hinjavost se uopce nije odnosilo na tebe vjeruj mi, pisao sam ti da te dozivljavam kao dobrog covjeka, ti si nesto sasvim suprotno od hinje

A to skinut se I biti cist pa zar mislis da kroz ovih 20 godina u narkomaniji nisam bio cist neki odredjen period, ali skinut se I biti cist pola godine, godinu nije nikakav garant da si se rijesio ovisnosti.

Nemoj se naljutit, ali zelen si i jos ti moras udarat glavom u zid da skontas u kojoj si zabludi
Priznati da si ovisnik je prvi I osnovni korak ka boljem sutra, al istinski priznati, a ne samo reci I to pogotovo kao ti u masnicama I umanjivanju, al ne zelim u jos jednu debatu, samo mi oduzima energiju, uglavnom sve najbolje ti zelim I shvati da kritika nije napad, na kritiku s kojom ti neko hoce ukazat neku tvoju gresku, treba rec hvala, jer to je pomoc, a tapsanje po ramenu nije. Mene iskreno zaboli neka stvar sta ce rec komsija il tamo neki ljudi, a tebi je ovdje na anonimnom forumu stalo do toga, mogu mislit sta je tek u stvarnom zivotu

Niko od nas nije Bog I savrsen da moze sam sebe vidjet objektivno, uvjek te drugi vide bolje onakvog kakav jesi, prebroj koliko nas ti je reklo istu stvar, drugim rijecima al poenta je kod vecine bila ista.
Nisam mislio sa tim "hinjo" da si mi se obraćao, nego na ono voljenje sebe što si pominjao. Nebitno.
Za ostalo me nisi skontao. Sve sam ja sebi priznao, razbio zablude, tresnuo glavom od zid, te mašinice izbacio, jebi ga, svi mi grešimo... Ta priča da sam ja zelen, a ne znaš me, niti znaš i 10posto o meni, mom životu i kako sam živeo, više govori o tebi, ti ne znaš kakav sam ja i ko sam, dok sa tom pričom kako je neko zelen, automatski daješ do znanja da ti misliš o sebi da si nešto veći nego što jesi, i da misliš da znaš više nego što znaš, veruj mi.
Zavisnost je kod svih ista, zazlika je samo u nama kao ljudima.
Pa to sticem iz tvojih postova, vjeruj mi da bih ja volio da sam neiskusan po pitanju ovih sranja, majke mi, al imas pravo, s obzirom na tvoje masnice ne bi me iznenadilo da imas 10tak godina robije a vamo nevinasce :D

Al u biti svi smo mi manje vise zeleni I emocionalni invalidi, jer da nismo.ne bismo bili tu I to sto smo..
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Wed Jan 15, 2020 11:35 pm
StopBup wrote: Wed Jan 15, 2020 8:50 pm
Ninocka wrote: Tue Jan 14, 2020 5:01 pm
Vidi, sad Sub da krene na neku psihoterapiju, pa da mu fino ubodu neki AD, covjek sebe ne bi prepoznao!!
Bitno je da se radi an sebi, da li ces odabrat te neke grupe kao ti ( jer se vidi taj pomak) ili ces ici kod dr, svejedno.
Forum sam nikome ne moze pomoci.
Zbunio sam se malo. Šta ima psihoterapija sa antidepresivima i tabletama u opšte? Zar tu ne bi trebalo problem da se rešava kroz razgovor? Kroz iskrenu priču da se dođe do suštine problema i rešenja za problem, da se dođe do pronalaženja neke nove snage, motiva, itd. u čoveku. Da se nauči nešto što nismo znali o sebi, i svojim problemima, da saznamo još šta nas koči sem onoga što znamo...
Ja recimo nikad nisam imao problem sa depresijom, sem na kratko, a to je bilo izazvano isključivo mojim sranjima. Isto i sa vraćanjem u društvo nisam imao problema.
Mislim 99 % da neću ići na antidepresive, niti na neke tablete, ali takođe sam promenio neke svoje čvrste stavove koji su bili nepotrebni, i koji su me verovatno kočili, tačnije, postao sam fleksibilniji.

Nego htedoh te pitati, eto ako ja tokom psihoterapija ipak shvatim, to jest ako mi psihoterapeut iz nekog razloga predoči da bi ipak bilo bolje da pijem neko vreme antidepresive, kako da se skinem sa toga? Koliko ja znam, to da bi imalo efekta, mora da se pije bar mesec dana, a to nije malo. Da li onda posle toga, opet moraš da ideš na neke tablete da ne bi nakon prekida doživeo neku nestabilnost ili čak krizu. To mi liči na trčanje u začaranom krugu.
Kako si se ti skinula sa antidepresiva? Znam da si 4 meseca pila zoloft, to je baš dugo jbt. Šta ti je bilo kad si prestala? Jesi i sad na nekim tabletama?
Sub, naravno da psihoterapija nema veze sa lijekovima, ali isto tako i moze da ima.
Meni nije pomogla psihoterapija sama, ali u kombinaciji sa AD je bila prava stvar.
A isto tako mislim da ni sami AD bez psihoterapije nisu djelotvorni.
Mada, ponavljam, tako je kod mene....
Drugo... i prije sam ti nedje htjela reci kad si me pitao nesto u fazonu zasto mi sad postavljas pitanje vezano za AD kad nisam navucen i odavno sam se skinuo??!!
Bas zbog toga.
Ja sam krenula da se lijecim jer sam znala da imamproblem, ne bi se inace ko najveca budala navukla na bup.
Ja ima dijagnozu OAP ili ti opsti anksiozni poremecaj, i to nema nikakve veze sa bupom.
Da se ne bi desilo da opet potezem za nekim narkoticima ili alkoholom, jednostavno podjem kod dr.
Trece, ja sam pila zoloft i vise od cetiri mjeseca jer sam ga prekidala, pa pokusala nesto sa seroxatom, pa se opet vracala zoloftu.
Prestala sam da ih pijem bez ikakvih problema, i evo godinu i po nisam popila nikakvu tabletu jacu od paracetamola a ne nesto drugo.
Sada opet imam nekih problema, nista strasno, ali ja sam istraumirana od same sebe i sto moze da
Mi padne na pamet i ja fino podjem kod dr, mislim da su to veoma jednostavne stvari.
Inace , kada sam prvi put pocela sa psihoterapijim i AD ja sam bila u soku pod kakvim sam ja opterecenjem ranije zivjela.
Pa ljudi, zalosno je kako ranije nisam posla i pod kakvim sam pritiskom zivjela, i zaista je meni sve to zajedno bas pomoglo.
Ti se sub boga mi pripremas kao da ides na Olimpijske igre , a ne u posjetu psihijatru🤗🤗
A odusevices se vjeruj mi , i vidjeces da problem ne lezi u zavisnosti nego do nekog pred stanja koje je doprinjelo drogiranju, ili pak nekog post stanja.
Znaci nije kraj, borba tek pocinje.
Sad mi je jasnije. Hvala. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply