O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

4 meseca dugo???? Ahahahha pa ti nisi normalan

Ja pila mitrazapin/ romeron nekih 7-8 godina i to ne zbog depresije. U tri smanjivanja od po nedelju dana ga sklonila

U depri sam bila jednom sa 18 godina i ne ponovilo se


Najbolje pitaj doktora da ti objasni to oko medikamentara. Sve sto imas pitaj.
Samo znaj da se antidepresivi ne koriste samo i iskljucivo za depresije. Lece i druge smetnje
Ima razlicitih
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Frajla wrote: Wed Jan 15, 2020 8:19 pm Znam sta mislis, jos moras sa se boris i sa tim osecajem krivice i da si razocarala roditelje i stosta jos. Ali treba da brines o sebi u ovom momentu.
Mozda kada bi otisla na prvi razgovor sa doktorom tj na psihoterapiju, dogovorila se sa njim/njom kako to ta saopstis rodoteljima i automatski im kazes koji plan imas i sta ocekujs od njih i da li su spremni da saradjuju tj pomognu jer planiras i uz pomoc doktora da se sa problemom boris. Imaces neku sigurnost iza sebe, tako bar meni moj terapeut dodje, a i roditelji mogu shvatiti da zapravo treba da pristupis problemu ozbiljnije i da si pokusala i dala sve od sebe sama to da odradis, ali da nije islo. I tvoji rodotelji ce imati neko “strahopostovanje” prema doktoru i videces da ce paziti kako ce se ponasati i sta ce govoriti.
Kod mene je na pocetku ta psihoterapija bila vise “ ko je u pravu” ja ili rodotelji i samo smo cinkarili jedno drugog na terapijama. Samim tim smo i pazili sta radimo i govorimo i sve je islo svojim tokom vremenom. Nauce i rodotelji drugacije obrasce ponasanja.
Xano ti si se vec bila skinula, znaci da je zelja tu i to je bio veliki uspeh. Mozes samo skockaj plan ali najbolji za tebe ne za mamina ocekivanja
Zelja je tu, ali me remete druge stvari, to za paihoterapeuta je dobra ideja..
Pa tako ke nesto i meni, ugl. sa mamom,jer sa njom imam nesuglasice, mislim na to ko je u pravu i na kraju ona ljuta,ja teram inat i tako u krug..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Wed Jan 15, 2020 8:22 pm
xxxana wrote: Wed Jan 15, 2020 6:51 pm
licaninsasela wrote: Wed Jan 15, 2020 5:45 pm

Jebi ga ne mogu sutiti jer skroz nesto razmisljam o tebi. Gle ovo. Sad si na neplacenom i doma si. Uvjeren sam da ti starci sumnjaju da si u banani kad si po cile dane doma i jedva cekaju da im iskazes njihove sumnje. Razumi da je roditeljima dosta tesko o tome pricati i ne znaju sami zapocet pricu jer ne znaju kako ces reagirati. Vjerovatno se boje nekih tvojih ranijih izljeva bijesa i negiranja samog problema. Razumi da im je zajebano isto ka i tebi. Budi ta koja ce se njima otvoriti i pojadati. Vjeruj mi da oni to cekaju. Kazem ti oni bi sami tebi pristupili samo ne znaju kako a jos uz to ti si se izolirala. Pokusaj i vidjeti ces kako ce ti pasti kamen sa srca. Moji su nazalost sa mnom poceli o tome pricati tek kad sam izasa iz komune. Bas sam onda vidio kako je njima bilo nekako lakse kad sam poprico sa njima. Oni su priprosti ljudi( za moje kazem) i njima je to sve nestvarno. Oni znaju sta je za ljude a to je domace vino i loza. Jebiga ja nisam nikad pio pa sam im onako po seljacki objasnio; jel vidite kako stric trusi od jutra do veceri crno vino i lozu i da bez toga ne moze. Takav sam i ja bija sam sam trusija heroin. Eto takp su moji onda to donekle shvatili. Eto Ksana ja te molim da pokusas pricati sa roditeljima vec veceras, ne sutra ili da cekas pocetak drugog miseca. Nemoj cekati jer svakim danom odgadanja bit ce ti teze otvoriti se. Iz iskustva ti kazem jer kad sam pa, odgado sam sa zenom pricati jer sam mislio da ce ona burno reagirati jer zna kakvi su ovisnici tamo kod nje u kraju. Prevario sam se jer je ona to jako dobro prihvatila mada nije znala tocno sta je heroin ali znala je sta ovisnost(kokain kod nje u domovini)radi covjeku i obitelji. Pricaj molim te.
Vidi Liko, ja sam pricala sa njima o psihoterapiji, da krenem radi neke sigurnosti, problem nisam pominjalq, imala sam vec neku frku kuci,ali nista sto nisam mogla na kraju da ispeglam..
Mama je citala dosta o bupu i zna da se ljudi bore mesecima , a u mom slucaju zna da sam isla bez propratne terapije, pa mogu da je sminkam sa psihickom krizom i opravdam svoju bezvoljnost, dok ne skupim hrabrost za pricu.. Nisam ja ceo dan takva,naleti su u pitanju, tako da imam faze kad, aj da kazem,mogu sa njom dq iskuliram po kuci i to prodje ok..
Reakcije su upravo ono sto me koci za pricu, jer bi me pritisak ugusio sad, mama reaguje tako sto je 3 dana ljuta, posle toga 2 dana spusta loptu, posle krecu sumnjicavi pogledi, “klinicko” posmatranje za stolom, skener i to, meni je to tesko izdrzati sad..Tata je druga prica, ali nije fora sa njim da pricam, a njoj da cutimo (bilo je i toga), vec svi da ucestvujemo..
A bilo je i mojih reakcija ludackih dok sam bila bas u ludacima, bilo je svega..
I znam da na kraju moram,frka mi je da to uradim sad
Oni ne znaju ni da sam na bupu sad
Gledaj sad, ispasce da pametujem. Iskrenost mora biti. Znaci ovako sad da ti objasnim ka malom djetetu. Pricaj prvo sa tatom i napravi teren sa njim za mamu. Onda ce te zajedno svi troje sjesti i priopciti mami sve onako kako je. Reakcija mamina kakva god da bude a ti sta tad moras je da je saslusas i da otrpis sve to. Zatim joj kad se smiri lijepo bez tenzina objasni da si u kurcu. Moras malo i da otrpis, jebi ga zasrala si. Bitno je da si iskrena. Ako treba da places placi. Ako mama brizne u plac zagrli ju. Zapamti, nista lose ti se ne moze dogoditi. Znam da je tesko bit iskren ali moras napraviti taj korak. Kad se sve smiri lijepo svi troje da se dogovorite kako dalje. Mozda mami i tati da das terapiju, cisto da i oni sudjeluju u tome. Ipak su ti oni roditelji. Namoj na prvu ispaljivati jer moras pokazati malo postovanja i poniznosti prema njima. Znaci bitno je da svi sudjelujete u problemu. Pusti te price sa odgadanjem. Osvrni se unatrag pa ces i sama viditi koliko si nesretna osoba sad. Sta je najgore ja vidim onu bezvoljnost a ona je opasna da se ne zaletis opet u dop. Znaci sad je pravo vrime da sjednes sa svojima i reknes da si u teskim govnima. I u psihickim i fizickim. Nemoj im lagati i uljepsavati situaciju jer lazi ce te samo izbezumiti. Znas kad odes u crikvu pa se onako iskreno ispovidas pa osjetis da ti je pa kamen sa srca. E sad to moras napraviti ali sa roditeljima a kad to napravis vise neces biti sama nego ces imati potporu i od roditelja. Znaci skupi muda( znam da ih nemas) ali sada ih moras imati. Nije lako napraviti taj prvi korak ali moras, nema druge. Razmisli kad ovo procitas i ajde u napad. Nemoj da se ja bediram radi tebe jebemu.
I to je dobro, da prvo popricam sa tatom.. Pa nema sta da ulepsavam..
Da ne ispaljujem na prvu.. Ovo dosta zavisi od mame,ona je panicar sto se toga tice i nabije mi tenziju
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Nesa_neske_01 wrote: Wed Jan 15, 2020 8:50 pm
xxxana wrote:
Tesko mi je sto moram ovo da ti kazem. Ne znam da li mozes da uradis ovako nesto.
Nema straha, strah nije opcija. Strah ne postoji.

Napisi na papir svoje, misli, osecaje. Sve sto imas da kazes roditeljima. Kada si sama sa sobom sve mozes da kazes i napises. Otvori se do kraja.
Pozoves oba roditelja gledaj u papir i citaj.

Bez reda sipaj SVE! Sve im reci bez ulepsavanja, korekcija.
Pokusaj da ne gudis kontrolu. Ljutnja je tu opasna ako ne mozes da je kontrolises.
Tuzna, razocarana, ocajna, potistena, sve moze. Besna ne. Ljuta da, besna ne.
Ne smes da budes besna dok citas, sve troje mozete da udjete u svadju, posebno ako imate vec napetu situaciju u kuci.
Moj savet, posle toga bice lakse svima. Mislim i tebi i porodici.

Ionako kazes da nema gore, nema kud vise. Ti nemas sta da izgubis, mozes samo da dobijes.

Ne nalazi sebi opravdanje ne mogu. Ili da mi kazes lako je tebi Neske. Ti ne znas za takve opcije, ne znas sta je strah, ne boj se sta sve moze da bude. Ne zelim da mi kazes ovako nesto. Ja ne znam za to, niti to vidi.

Posle na forumu, reci kako je proslo.
Ne mogu im bas citati sa papira, ali mogu pred razgovor da razmislim i zapisem,nije ni to losa ideja..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Wed Jan 15, 2020 9:01 pm 4 meseca dugo???? Ahahahha pa ti nisi normalan

Ja pila mitrazapin/ romeron nekih 7-8 godina i to ne zbog depresije. U tri smanjivanja od po nedelju dana ga sklonila

U depri sam bila jednom sa 18 godina i ne ponovilo se


Najbolje pitaj doktora da ti objasni to oko medikamentara. Sve sto imas pitaj.
Samo znaj da se antidepresivi ne koriste samo i iskljucivo za depresije. Lece i druge smetnje
Ima razlicitih
Ma ja neću pitati sigurno, jer nemam neke smetnje vezane za psihu, i stvarno ne volim psihoaktivne tablete,ali ako shvatim da bude bilo potrebe da pijem nešto radi neke stabilizacije, onda hoću piti neko vreme, ali kratko, baš mi posle svega treba neka nova zavisnost. Sve znamo inače, da rešenje za zavisnost, nije u tabletama.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Wed Jan 15, 2020 10:05 pm
Frajla wrote: Wed Jan 15, 2020 9:01 pm 4 meseca dugo???? Ahahahha pa ti nisi normalan

Ja pila mitrazapin/ romeron nekih 7-8 godina i to ne zbog depresije. U tri smanjivanja od po nedelju dana ga sklonila

U depri sam bila jednom sa 18 godina i ne ponovilo se


Najbolje pitaj doktora da ti objasni to oko medikamentara. Sve sto imas pitaj.
Samo znaj da se antidepresivi ne koriste samo i iskljucivo za depresije. Lece i druge smetnje
Ima razlicitih
Ma ja neću pitati sigurno, jer nemam neke smetnje vezane za psihu, i stvarno ne volim psihoaktivne tablete,ali ako shvatim da bude bilo potrebe da pijem nešto radi neke stabilizacije, onda hoću piti neko vreme, ali kratko, baš mi posle svega treba neka nova zavisnost. Sve znamo inače, da rešenje za zavisnost, nije u tabletama.
A zasto neces da pitas ako te interesuje?
Nesto radi necega, ovo/ono, necu ali ako treba hocu, ali kratko, jer mi ne treba, resenje nije u tabletama

Sta si ti sada sve rekao ahahahah, pa ti si car
Pa nece tebi niko dati tablete ako ih ne zelis.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Wed Jan 15, 2020 10:12 pm
StopBup wrote: Wed Jan 15, 2020 10:05 pm
Frajla wrote: Wed Jan 15, 2020 9:01 pm 4 meseca dugo???? Ahahahha pa ti nisi normalan

Ja pila mitrazapin/ romeron nekih 7-8 godina i to ne zbog depresije. U tri smanjivanja od po nedelju dana ga sklonila

U depri sam bila jednom sa 18 godina i ne ponovilo se


Najbolje pitaj doktora da ti objasni to oko medikamentara. Sve sto imas pitaj.
Samo znaj da se antidepresivi ne koriste samo i iskljucivo za depresije. Lece i druge smetnje
Ima razlicitih
Ma ja neću pitati sigurno, jer nemam neke smetnje vezane za psihu, i stvarno ne volim psihoaktivne tablete,ali ako shvatim da bude bilo potrebe da pijem nešto radi neke stabilizacije, onda hoću piti neko vreme, ali kratko, baš mi posle svega treba neka nova zavisnost. Sve znamo inače, da rešenje za zavisnost, nije u tabletama.
A zasto neces da pitas ako te interesuje?
Nesto radi necega, ovo/ono, necu ali ako treba hocu, ali kratko, jer mi ne treba, resenje nije u tabletama

Sta si ti sada sve rekao ahahahah, pa ti si car
Naravno da me ne interesuju lekovi, samo kažem da ako mi psihoterapeut predoči da bi bilo bolje piti nešto radi neke stabilizacije, onda ne kažem da neću. Baš me zbunilo Ninočkino pominjanje AD u vezi sa psihoterapijama, i razočarah se malo iskreno, ja sam mislio da tamo tablete nisu tema, već isključivo pomoć za pronalaženje rešenja u glavi.
Last edited by StopBup on Wed Jan 15, 2020 10:38 pm, edited 3 times in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Wed Jan 15, 2020 9:50 pm
licaninsasela wrote: Wed Jan 15, 2020 8:22 pm
xxxana wrote: Wed Jan 15, 2020 6:51 pm
Vidi Liko, ja sam pricala sa njima o psihoterapiji, da krenem radi neke sigurnosti, problem nisam pominjalq, imala sam vec neku frku kuci,ali nista sto nisam mogla na kraju da ispeglam..
Mama je citala dosta o bupu i zna da se ljudi bore mesecima , a u mom slucaju zna da sam isla bez propratne terapije, pa mogu da je sminkam sa psihickom krizom i opravdam svoju bezvoljnost, dok ne skupim hrabrost za pricu.. Nisam ja ceo dan takva,naleti su u pitanju, tako da imam faze kad, aj da kazem,mogu sa njom dq iskuliram po kuci i to prodje ok..
Reakcije su upravo ono sto me koci za pricu, jer bi me pritisak ugusio sad, mama reaguje tako sto je 3 dana ljuta, posle toga 2 dana spusta loptu, posle krecu sumnjicavi pogledi, “klinicko” posmatranje za stolom, skener i to, meni je to tesko izdrzati sad..Tata je druga prica, ali nije fora sa njim da pricam, a njoj da cutimo (bilo je i toga), vec svi da ucestvujemo..
A bilo je i mojih reakcija ludackih dok sam bila bas u ludacima, bilo je svega..
I znam da na kraju moram,frka mi je da to uradim sad
Oni ne znaju ni da sam na bupu sad
Gledaj sad, ispasce da pametujem. Iskrenost mora biti. Znaci ovako sad da ti objasnim ka malom djetetu. Pricaj prvo sa tatom i napravi teren sa njim za mamu. Onda ce te zajedno svi troje sjesti i priopciti mami sve onako kako je. Reakcija mamina kakva god da bude a ti sta tad moras je da je saslusas i da otrpis sve to. Zatim joj kad se smiri lijepo bez tenzina objasni da si u kurcu. Moras malo i da otrpis, jebi ga zasrala si. Bitno je da si iskrena. Ako treba da places placi. Ako mama brizne u plac zagrli ju. Zapamti, nista lose ti se ne moze dogoditi. Znam da je tesko bit iskren ali moras napraviti taj korak. Kad se sve smiri lijepo svi troje da se dogovorite kako dalje. Mozda mami i tati da das terapiju, cisto da i oni sudjeluju u tome. Ipak su ti oni roditelji. Namoj na prvu ispaljivati jer moras pokazati malo postovanja i poniznosti prema njima. Znaci bitno je da svi sudjelujete u problemu. Pusti te price sa odgadanjem. Osvrni se unatrag pa ces i sama viditi koliko si nesretna osoba sad. Sta je najgore ja vidim onu bezvoljnost a ona je opasna da se ne zaletis opet u dop. Znaci sad je pravo vrime da sjednes sa svojima i reknes da si u teskim govnima. I u psihickim i fizickim. Nemoj im lagati i uljepsavati situaciju jer lazi ce te samo izbezumiti. Znas kad odes u crikvu pa se onako iskreno ispovidas pa osjetis da ti je pa kamen sa srca. E sad to moras napraviti ali sa roditeljima a kad to napravis vise neces biti sama nego ces imati potporu i od roditelja. Znaci skupi muda( znam da ih nemas) ali sada ih moras imati. Nije lako napraviti taj prvi korak ali moras, nema druge. Razmisli kad ovo procitas i ajde u napad. Nemoj da se ja bediram radi tebe jebemu.
I to je dobro, da prvo popricam sa tatom.. Pa nema sta da ulepsavam..
Da ne ispaljujem na prvu.. Ovo dosta zavisi od mame,ona je panicar sto se toga tice i nabije mi tenziju
Mama se sekira radi tebe i to je njena reakcija na tvoja sranja u sta si uletila. Pokusaj se ti staviti na njeno mjesto pa vidi kako bi reagirala da je tvoja kcer narkomanka. Napravi nesto konkretno sutra. Nece ti se srusiti svijet ako pokusas. Ne moras ovo sta ti ja govorim, poslusaj frajlu. Izvuci iz svega ponesto. Jebote nemam vise pojma sta da ti kazem. Pokusaj se samo malo trgnuti. Pa ti imas dvadeset i koju godinu a u tebi nema ama bas nista zivota. Jebo ga zivot kad moram lajati.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Wed Jan 15, 2020 10:05 pm
Frajla wrote: Wed Jan 15, 2020 9:01 pm 4 meseca dugo???? Ahahahha pa ti nisi normalan

Ja pila mitrazapin/ romeron nekih 7-8 godina i to ne zbog depresije. U tri smanjivanja od po nedelju dana ga sklonila

U depri sam bila jednom sa 18 godina i ne ponovilo se


Najbolje pitaj doktora da ti objasni to oko medikamentara. Sve sto imas pitaj.
Samo znaj da se antidepresivi ne koriste samo i iskljucivo za depresije. Lece i druge smetnje
Ima razlicitih
Ma ja neću pitati sigurno, jer nemam neke smetnje vezane za psihu, i stvarno ne volim psihoaktivne tablete,ali ako shvatim da bude bilo potrebe da pijem nešto radi neke stabilizacije, onda hoću piti neko vreme, ali kratko, baš mi posle svega treba neka nova zavisnost. Sve znamo inače, da rešenje za zavisnost, nije u tabletama.
Kad ti kreces na te terapije? Sta si vrtis filmove kad uopce ne znas sta te tamo ceka. Prvo kreni pa ces onda sve viditi. Nemozes ti sebi unaprid kontati sta ces i kako ces. Jos bisi ni termin zakazo a vec si debelo zagazio u pricu. Svaki post ti je o terapiji a jos nisi se udostojio uzeti telefon u ruke i zakazati. Polako. Nece se nista rjesiti za par mjeseci. Bit ces ti dugotrajan pacient ako krenes pa kad krene onda razmisljaj sta i kako dalje. Bogati ti vec o tableatama a pitanje oce ti trebati. Pripremas se ko da je to prvenstvena utakmica u nogometu. Nije.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

xxxana wrote: Wed Jan 15, 2020 9:53 pm
Nesa_neske_01 wrote: Wed Jan 15, 2020 8:50 pm
xxxana wrote:
Tesko mi je sto moram ovo da ti kazem. Ne znam da li mozes da uradis ovako nesto.
Nema straha, strah nije opcija. Strah ne postoji.

Napisi na papir svoje, misli, osecaje. Sve sto imas da kazes roditeljima. Kada si sama sa sobom sve mozes da kazes i napises. Otvori se do kraja.
Pozoves oba roditelja gledaj u papir i citaj.

Bez reda sipaj SVE! Sve im reci bez ulepsavanja, korekcija.
Pokusaj da ne gudis kontrolu. Ljutnja je tu opasna ako ne mozes da je kontrolises.
Tuzna, razocarana, ocajna, potistena, sve moze. Besna ne. Ljuta da, besna ne.
Ne smes da budes besna dok citas, sve troje mozete da udjete u svadju, posebno ako imate vec napetu situaciju u kuci.
Moj savet, posle toga bice lakse svima. Mislim i tebi i porodici.

Ionako kazes da nema gore, nema kud vise. Ti nemas sta da izgubis, mozes samo da dobijes.

Ne nalazi sebi opravdanje ne mogu. Ili da mi kazes lako je tebi Neske. Ti ne znas za takve opcije, ne znas sta je strah, ne boj se sta sve moze da bude. Ne zelim da mi kazes ovako nesto. Ja ne znam za to, niti to vidi.

Posle na forumu, reci kako je proslo.
Ne mogu im bas citati sa papira, ali mogu pred razgovor da razmislim i zapisem,nije ni to losa ideja..
Onda tako.
Post Reply