O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Jan 13, 2020 12:18 pm
StopBup wrote: Mon Jan 13, 2020 12:01 pm
xxxana wrote: Mon Jan 13, 2020 10:58 am
Evo još ovo da kažem. Iz mog dosadašnjeg iskustva, iluzije, zablude i predrasude se najbolje razbijaju kad kreneš da radiš konkretne stvari, od priče nema ništa. Tako da se ja za sad povlačim sa pričom o sebi, o sebi ću pisati kad budem imao šta pametno da kažem.
Pogresno shvatas, nema sta da radis,muka te natera (iskustva,greske, padovi) bar u mom slucaju..
Eto, cec si se bacio u razmisljanje
Moram da dodam za tvoje pitanje o cimanju psihologa kad je frka, pises o necemu u cemu nisi ni korak napravio, a vec si video situaciju u kojoj imas razvijen odnos sa istim i mogucnost recidiva, nevazno je sad sto se ti pozivi desavaju samo na filmovima
To je bilo trabunjanje, pisanje kad nemam šta da kažem konkretno, pa tražim da napišem bilo šta. Glupost je bila što sam to pisao, sad tako ni ne razmišljam, to je bilo neko nepotrebno razmišljanje o nečemu što se nije ni desilo, ma nije čak bilo ni razmišljanje, samo pisanje nečega što mi se u jednom trenutku javilo u glavi, bez da sam razmislio ima li smisla to da pišem. Smešno, to je bila totalna glupost, koja ni ne postoji u realnom životu, i ne bih se više vraćao na to. Shvatio sam da je i to bila greška što sam pisao, i još mnoge stvari koje sam pisao su bile čisto trabunjanje. Kao što rekoh, sa suvišnom pričom završavam.
Kako si ti, ima li šta pametno kod tebe? :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Ovako Neske. Razlikujemo se previse. Te sektaske price meni ne pasu. Jebiga. U proslosti sam gledo da sa svima budem dobar. To je nemoguce. Nisam vise takav i ucim se i dan danas to da pokazem i eto na miran nacin ti kazem da mi tvoja prica ne pase i ne drzi.vodu. ne nisam se upeco. Ne zelim nista uljepsavati i pakirati. Dobio sam od jedne osobe poruku da napredujem ok samo sam neki dan sve usro. Nastojim opet da se vratim na pravi put i to sam jucer uspio i preso preko svog ponosa i skruseno se izvinio Ediju.Ja sam zasro i covjek je reagirao. Mi smo ljudi od krvi i mesa i grijesimo i ako smo iskreni pokušavamo to ispraviti. Nastavit cu ovdje da pisem i da se pokusam mijenjati. Ssbe sve sam ti reko. Pokusaj shvatiti sta sam ti reko. Ksana zanima me ti kako ides. Zanima me i Edi sta i kako misli covjek. Vjerujem da je zajebano biti na subu ali opet kolko vidim covjek radi i bori ka i ja za obitelj i to i rukama i nogama. Jurke se ne javlja. Nije to dobro. Ovo sam na brzinu reka sve pa je tako zbrkano. Uglavnom idem u borbu sa samom sobom. Nema predaje.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

licaninsasela wrote: Mon Jan 13, 2020 1:23 pm Ovako Neske. Razlikujemo se previse. Te sektaske price meni ne pasu. Jebiga. U proslosti sam gledo da sa svima budem dobar. To je nemoguce. Nisam vise takav i ucim se i dan danas to da pokazem i eto na miran nacin ti kazem da mi tvoja prica ne pase i ne drzi.vodu. ne nisam se upeco. Ne zelim nista uljepsavati i pakirati. Dobio sam od jedne osobe poruku da napredujem ok samo sam neki dan sve usro. Nastojim opet da se vratim na pravi put i to sam jucer uspio i preso preko svog ponosa i skruseno se izvinio Ediju.Ja sam zasro i covjek je reagirao. Mi smo ljudi od krvi i mesa i grijesimo i ako smo iskreni pokušavamo to ispraviti. Nastavit cu ovdje da pisem i da se pokusam mijenjati. Ssbe sve sam ti reko. Pokusaj shvatiti sta sam ti reko.
Ne brini Liko, shvatio te ja. Nista ne brini. Sve ok. Cuvaj se...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Nesa_neske_01 wrote: Mon Jan 13, 2020 2:18 pm
licaninsasela wrote: Mon Jan 13, 2020 1:23 pm Ovako Neske. Razlikujemo se previse. Te sektaske price meni ne pasu. Jebiga. U proslosti sam gledo da sa svima budem dobar. To je nemoguce. Nisam vise takav i ucim se i dan danas to da pokazem i eto na miran nacin ti kazem da mi tvoja prica ne pase i ne drzi.vodu. ne nisam se upeco. Ne zelim nista uljepsavati i pakirati. Dobio sam od jedne osobe poruku da napredujem ok samo sam neki dan sve usro. Nastojim opet da se vratim na pravi put i to sam jucer uspio i preso preko svog ponosa i skruseno se izvinio Ediju.Ja sam zasro i covjek je reagirao. Mi smo ljudi od krvi i mesa i grijesimo i ako smo iskreni pokušavamo to ispraviti. Nastavit cu ovdje da pisem i da se pokusam mijenjati. Ssbe sve sam ti reko. Pokusaj shvatiti sta sam ti reko.
Ne brini Liko, shvatio te ja. Nista ne brini. Sve ok. Cuvaj se...
To je moje misljenje i gotova prica. Idem sebe gledati. Jebi ga. Nema boli. Svoj sam na koncu.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

licaninsasela wrote: Mon Jan 13, 2020 2:21 pm
Nesa_neske_01 wrote: Mon Jan 13, 2020 2:18 pm
licaninsasela wrote: Mon Jan 13, 2020 1:23 pm Ovako Neske. Razlikujemo se previse. Te sektaske price meni ne pasu. Jebiga. U proslosti sam gledo da sa svima budem dobar. To je nemoguce. Nisam vise takav i ucim se i dan danas to da pokazem i eto na miran nacin ti kazem da mi tvoja prica ne pase i ne drzi.vodu. ne nisam se upeco. Ne zelim nista uljepsavati i pakirati. Dobio sam od jedne osobe poruku da napredujem ok samo sam neki dan sve usro. Nastojim opet da se vratim na pravi put i to sam jucer uspio i preso preko svog ponosa i skruseno se izvinio Ediju.Ja sam zasro i covjek je reagirao. Mi smo ljudi od krvi i mesa i grijesimo i ako smo iskreni pokušavamo to ispraviti. Nastavit cu ovdje da pisem i da se pokusam mijenjati. Ssbe sve sam ti reko. Pokusaj shvatiti sta sam ti reko.
Ne brini Liko, shvatio te ja. Nista ne brini. Sve ok. Cuvaj se...
To je moje misljenje i gotova prica. Idem sebe gledati. Jebi ga. Nema boli. Svoj sam na koncu.
;)
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Nesa_neske_01 wrote: Mon Jan 13, 2020 2:18 pm
licaninsasela wrote: Mon Jan 13, 2020 1:23 pm Ovako Neske. Razlikujemo se previse. Te sektaske price meni ne pasu. Jebiga. U proslosti sam gledo da sa svima budem dobar. To je nemoguce. Nisam vise takav i ucim se i dan danas to da pokazem i eto na miran nacin ti kazem da mi tvoja prica ne pase i ne drzi.vodu. ne nisam se upeco. Ne zelim nista uljepsavati i pakirati. Dobio sam od jedne osobe poruku da napredujem ok samo sam neki dan sve usro. Nastojim opet da se vratim na pravi put i to sam jucer uspio i preso preko svog ponosa i skruseno se izvinio Ediju.Ja sam zasro i covjek je reagirao. Mi smo ljudi od krvi i mesa i grijesimo i ako smo iskreni pokušavamo to ispraviti. Nastavit cu ovdje da pisem i da se pokusam mijenjati. Ssbe sve sam ti reko. Pokusaj shvatiti sta sam ti reko.
Ne brini Liko, shvatio te ja. Nista ne brini. Sve ok. Cuvaj se...
To je moje misljenje i gotova prica. Idem sebe gledati. Jebi ga. Nema boli. Svoj sam na koncu. Bolje ovako bit iskren nego da ti glumatam i seruckam. Odnos je sad takav i s vremenom ako dode do promjene u tvom i mom razmisljanju super ako ne nikom nista. Ne zelim ti lose i to je meni dovoljno a podjebavat te necu sigurno ni pokusati ti odmoci..eto.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

licaninsasela wrote: Mon Jan 13, 2020 2:26 pm
Nesa_neske_01 wrote: Mon Jan 13, 2020 2:18 pm
licaninsasela wrote: Mon Jan 13, 2020 1:23 pm Ovako Neske. Razlikujemo se previse. Te sektaske price meni ne pasu. Jebiga. U proslosti sam gledo da sa svima budem dobar. To je nemoguce. Nisam vise takav i ucim se i dan danas to da pokazem i eto na miran nacin ti kazem da mi tvoja prica ne pase i ne drzi.vodu. ne nisam se upeco. Ne zelim nista uljepsavati i pakirati. Dobio sam od jedne osobe poruku da napredujem ok samo sam neki dan sve usro. Nastojim opet da se vratim na pravi put i to sam jucer uspio i preso preko svog ponosa i skruseno se izvinio Ediju.Ja sam zasro i covjek je reagirao. Mi smo ljudi od krvi i mesa i grijesimo i ako smo iskreni pokušavamo to ispraviti. Nastavit cu ovdje da pisem i da se pokusam mijenjati. Ssbe sve sam ti reko. Pokusaj shvatiti sta sam ti reko.
Ne brini Liko, shvatio te ja. Nista ne brini. Sve ok. Cuvaj se...
To je moje misljenje i gotova prica. Idem sebe gledati. Jebi ga. Nema boli. Svoj sam na koncu. Bolje ovako bit iskren nego da ti glumatam i seruckam. Odnos je sad takav i s vremenom ako dode do promjene u tvom i mom razmisljanju super ako ne nikom nista. Ne zelim ti lose i to je meni dovoljno a podjebavat te necu sigurno ni pokusati ti odmoci..eto.
Hvala.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

edy wrote: Mon Jan 13, 2020 6:06 am
StopBup wrote: Sun Jan 12, 2020 11:19 pm [
E jarane, ako ti jednog dana dođe iz guzice u glavu, pa se skineš sa tog govneta, shvatićeš i ti neke stvari, zavolećeš i više ceniti sebe. Ja sam skoro pa mrzeo sebe dok sam bio navučen na bup, ali se sve to trudom promeni. Znam da si mislio na mene, pa čisto da ti odgovorim. Ništa ti ne zameram, već te bodrim da se oslbodiš tih okova! Sve najbolje drug.
P.s. Ta mržnja sebe i osećaj krivice ja naravno dobijala na snazi kako je vreme prolazilo tokom navučenosti. Znaš koji kompleks sam imao u firmi među kolegama i koleginicama, naravno ne samo u firmi, svugde gde sam bio među normalnim svetom. Folirao se da sam kul i normalan, a u glavi brodolom. Ljudi oko mene rade, čisti, a ja nagudrani šupak koji je šmrkao u glavnom osmicu dnevno...
Jarane ovo za hinjavost se uopce nije odnosilo na tebe vjeruj mi, pisao sam ti da te dozivljavam kao dobrog covjeka, ti si nesto sasvim suprotno od hinje

A to skinut se I biti cist pa zar mislis da kroz ovih 20 godina u narkomaniji nisam bio cist neki odredjen period, ali skinut se I biti cist pola godine, godinu nije nikakav garant da si se rijesio ovisnosti.

Nemoj se naljutit, ali zelen si i jos ti moras udarat glavom u zid da skontas u kojoj si zabludi
Priznati da si ovisnik je prvi I osnovni korak ka boljem sutra, al istinski priznati, a ne samo reci I to pogotovo kao ti u masnicama I umanjivanju, al ne zelim u jos jednu debatu, samo mi oduzima energiju, uglavnom sve najbolje ti zelim I shvati da kritika nije napad, na kritiku s kojom ti neko hoce ukazat neku tvoju gresku, treba rec hvala, jer to je pomoc, a tapsanje po ramenu nije. Mene iskreno zaboli neka stvar sta ce rec komsija il tamo neki ljudi, a tebi je ovdje na anonimnom forumu stalo do toga, mogu mislit sta je tek u stvarnom zivotu

Niko od nas nije Bog I savrsen da moze sam sebe vidjet objektivno, uvjek te drugi vide bolje onakvog kakav jesi, prebroj koliko nas ti je reklo istu stvar, drugim rijecima al poenta je kod vecine bila ista.
Izvini za ono pominjanje tvog bupa u jednom od mojih današnjih postova. Ponavljam, nisam mislio da si mislio na mene sa pominjanjem "hinje".
Samo garantovano znam da čovek ne može baš najrealnije da vidi stvari dok je pokriven velikom dozom tog otrova, jer sam i sam dugo bio u tom stanju. Ne kažem za tebe da si debil, ne daj Bože, samo za sebe komotno mogu da kažem da sam bio i debil dobar deo vremena mog bupisanja, živeo u oblacima dok je život prolazio pored mene. Moja velika greška je bila što sam ovih dana pisao dosta stvari, samo da bih pisao, bez da razmislim ima li smisla to što pišem, pa eto na nekoga ostavio utisak i da sam zelen. :) Znam ja jako dobro da se nisam rešio zavisnosti, i da ima do toga još dosta da se radi, i da imam još puno stvari da menjam kod sebe, ali najbitnije mi je što sam ja na to spreman. Ponavljam ti ono od pre neki dan što rekoh, mnogo ćeš lakše disati čim ostvariš malo dužu apstinenciju od bupa, naravno, to nije kraj, kao što i kod mene ima još puno toga da se uradi do potpune stabilizacije. Takođe i pre apstinencije, biće ti mnogo bolje kad se stabilišeš na miligram ili dva bupa, naravno pod jezik, jer je to izuzetno potentna supstanca, i jako je bitno na kojoj si dozi.
Last edited by StopBup on Mon Jan 13, 2020 9:33 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Mon Jan 13, 2020 1:23 pm Ovako Neske. Razlikujemo se previse. Te sektaske price meni ne pasu. Jebiga. U proslosti sam gledo da sa svima budem dobar. To je nemoguce. Nisam vise takav i ucim se i dan danas to da pokazem i eto na miran nacin ti kazem da mi tvoja prica ne pase i ne drzi.vodu. ne nisam se upeco. Ne zelim nista uljepsavati i pakirati. Dobio sam od jedne osobe poruku da napredujem ok samo sam neki dan sve usro. Nastojim opet da se vratim na pravi put i to sam jucer uspio i preso preko svog ponosa i skruseno se izvinio Ediju.Ja sam zasro i covjek je reagirao. Mi smo ljudi od krvi i mesa i grijesimo i ako smo iskreni pokušavamo to ispraviti. Nastavit cu ovdje da pisem i da se pokusam mijenjati. Ssbe sve sam ti reko. Pokusaj shvatiti sta sam ti reko. Ksana zanima me ti kako ides. Zanima me i Edi sta i kako misli covjek. Vjerujem da je zajebano biti na subu ali opet kolko vidim covjek radi i bori ka i ja za obitelj i to i rukama i nogama. Jurke se ne javlja. Nije to dobro. Ovo sam na brzinu reka sve pa je tako zbrkano. Uglavnom idem u borbu sa samom sobom. Nema predaje.
Evo Liko, bila sam u setnji i danas sa psom i nisam camila kuci.. I tako, vodila ga u neki park i kako sam usla, tako nam je prileteo pas i pocinje igra,pas je od zene koja ga je takodje tu pustila i sad kao sa decom da smo dosle, pustile ih da se igraju, a mi caskamo..
Neraspolozena za pricu, jos uvek se ne uklapam sa ljudima uzivo,ali izdrzah je nekako..I tako.. Kako si ti?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Jan 13, 2020 7:10 pm
licaninsasela wrote: Mon Jan 13, 2020 1:23 pm Ovako Neske. Razlikujemo se previse. Te sektaske price meni ne pasu. Jebiga. U proslosti sam gledo da sa svima budem dobar. To je nemoguce. Nisam vise takav i ucim se i dan danas to da pokazem i eto na miran nacin ti kazem da mi tvoja prica ne pase i ne drzi.vodu. ne nisam se upeco. Ne zelim nista uljepsavati i pakirati. Dobio sam od jedne osobe poruku da napredujem ok samo sam neki dan sve usro. Nastojim opet da se vratim na pravi put i to sam jucer uspio i preso preko svog ponosa i skruseno se izvinio Ediju.Ja sam zasro i covjek je reagirao. Mi smo ljudi od krvi i mesa i grijesimo i ako smo iskreni pokušavamo to ispraviti. Nastavit cu ovdje da pisem i da se pokusam mijenjati. Ssbe sve sam ti reko. Pokusaj shvatiti sta sam ti reko. Ksana zanima me ti kako ides. Zanima me i Edi sta i kako misli covjek. Vjerujem da je zajebano biti na subu ali opet kolko vidim covjek radi i bori ka i ja za obitelj i to i rukama i nogama. Jurke se ne javlja. Nije to dobro. Ovo sam na brzinu reka sve pa je tako zbrkano. Uglavnom idem u borbu sa samom sobom. Nema predaje.
Evo Liko, bila sam u setnji i danas sa psom i nisam camila kuci.. I tako, vodila ga u neki park i kako sam usla, tako nam je prileteo pas i pocinje igra,pas je od zene koja ga je takodje tu pustila i sad kao sa decom da smo dosle, pustile ih da se igraju, a mi caskamo..
Neraspolozena za pricu, jos uvek se ne uklapam sa ljudima uzivo,ali izdrzah je nekako..I tako.. Kako si ti?
Mislim da ce ti biti laksa komunikacija uopsteno sa ljudima kad ostvaris prisniju pricu sa svojim ukucanima, ili makar sa jednim od ukucana. Tako je bar meni bilo, jer sam sa pricom sa mojima, bio rasterecen prilicno od tih tajni i skrivanja istine sto je prilicno dugo trajalo. Moji svi su sad dobro upoznati sa mojim problemom. U stvari vec duze vreme. Prvo sam rekao bratu i sestri, pa caletu, prvo sam cak mislio mami i da precutim, jer ona zivi u gradu, i ja sam prvo smisljao izgovor zasto napusam firmu i odlazim na selo, nisam imao srca da joj kazem, ali sam shvatio da joj prosto moram reci, pa sam joj rekao neposredno pred napusatnje firme i odlazak na selo. Znali su oni naravno za moje ranije brljanje, pre bupa, ali nisu imali pojma o navlacenju na bup. Takodje su upoznati i sa recidivom koji mi se desio nedavno, i upoznati su sa mojim planom za dalji oporavak u kom me svi podrzavaju i spremni su naravno da ucestvuju. Ono sto se mama cudila zasto hocu da idem na psihoterapije je bilo samo zato sto ona ne zna sta je zavisnost, kao sto sam vec pisao, ali sam joj jako brzo objasnio sustinu, pa me naravno podrzala u tome, a sad me cak i pita kad cu krenuti.
Na samom pocetku apstinencije, negde od prve dve sedmice, pa do mesec dana, mislim i nesto duze, imao sam neku smetnju kad treba da idem medju ljude, razmisljajuci u napred kako cu se snaci u razgovorima. Nije bilo problema u razgovorima sa ljudima, samo sto ja bas kao i ti, nisam bio bas raspolozen za to...
Sad imam problem, posto se moj tata, malo, malo, pa recidivira na cugu, sad se opet recidivirao pre neki dan, pa od njega sada nemam nista sto se tice price o mom stanju i oporavku, sad ga u glavnom izbegavam, a i zivimo u razlicitim kucama i dvoristima, pa ga bar lako izbegnem da ne pocne jos da me nervira, i da ne uletimo jos u neke nepotrebne rasprave. Sada radim i njegov deo posla, posto on kad pije, skoro da nece prstom da mrdne sto se tice posla, mada prestane on relativno brzo, nakom mesec, dva, posto sad kako je matoriji, brze mu se slosi od alkohola.
Trenutno ste mi vi jedini sa kojima pricam o svom problemu. Od tate trenutno nemam nista, a on mi inace znaci kad ne pije, posto odlicno zna sta je zavisnost, i naravno svi koji piju su alkoholicari i zavisnici, sem njega. Nadam se da ce vas biti ovde da mogu da vam se pojadam ako bude bilo potrebe. Zezam se, znam da ste tu. Kao sto sam rekao letos, vi ste u zadnje vreme neki vrlo ozbiljan vid mojih najboljih prijatelja. Pa i ovo je neki vid jadanja. Moguce da cu sad dobiti neku pravu rec od dr Frajle, koja je u tome najbolja. Mada i ti Xxxana u zadnje vreme bas ubodes sta treba da mi kazes.
P.s. Meni znace zivotinje tokom ovog oporavka. Kapiram da i tebi prijaju tvoji psi. Na sve 3 lokacije gde boravim, imam macke. U ovoj kuci gde sam zivim, imam onog velikog macka, sto sam ga pominjao, koji je bas dobar drugar, pravi laf. :) On je jedan od simbola mog oporavka, kad sam dosao iz grada ovde na selo da se skidam, on se pojavio, i jos uvek je tu.
P.p.s. Da, bas sam juce shvatio da kad ne pisem na forumu kad se ne osecam kako treba, da je i to neki vid ulepsavanja situacije. Kad vec pisem, i aktivan sam ovde, treba da napisem i kad se ne osecam dobro. Zadnjih par dana generalno nisam bas u elemenu...
Last edited by StopBup on Mon Jan 13, 2020 11:39 pm, edited 6 times in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply