O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Dobro.
Bitno je da si prihvatio da ovo do sada nije bio idealan nacin borbe, posebno jer si svez imao dosta padova.
Skinuo si se sa bupa, to je bitno,deo posla si odradio i ajmo sada dalje u borbu uz podrsku. Tu niko nije uspeo sam

I nauci da kazes da se ne osecas danas dobro, neces ispasti slabic i samo tada ti mozemo pomoci.
To su te masnice i ulepsavanje o kojima je Sanela pisala, a i sam znas da po pisanju mozes videti ko je u kakvom stanju trenutno.

Ajde odmarajte
Laku noc svima
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sun Jan 12, 2020 10:20 pm Dobro.
Bitno je da si prihvatio da ovo do sada nije bio idealan nacin borbe, posebno jer si svez imao dosta padova.
Skinuo si se sa bupa, to je bitno,deo posla si odradio i ajmo sada dalje u borbu uz podrsku. Tu niko nije uspeo sam

I nauci da kazes da se ne osecas danas dobro, neces ispasti slabic i samo tada ti mozemo pomoci.
To su te masnice i ulepsavanje o kojima je Sanela pisala, a i sam znas da po pisanju mozes videti ko je u kakvom stanju trenutno.

Ajde odmarajte
Laku noc svima
Najjača si! ;) Ne verujem kako znaš da kažeš šta treba! Volim te! :D Sad ću da pročitam onaj tekst copy/paste o optimizmu, pesimizmu, nadi što si okačila.

Laku noć! :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by edy »

licaninsasela wrote: Sun Jan 12, 2020 9:13 am
edy wrote: Sun Jan 12, 2020 12:17 am
licaninsasela wrote: Sat Jan 11, 2020 8:48 pm Evo sb ja cu ti rec jer opet ne prihvacas sta ti se kaze. Sanela je u pravu i procitala te isto ka mi ovdi. Uljepsavas svoju situvaciju. Rangiras ljude. Gledas ko je u vecem kurcu od tebe i time se hranis. Davno sam ti reko da sam ija to radio. Ja se nisam boa i smrko nego sam dop samo pusio na foliju. Uvijek sam govorio da su svi sta se bodu prljavi daneri a u stvari nije bilo nikakve razlike. Nisam ni j raskucio svoje. Nisam sta ni imo raskucit kad smo bili prognani. I da nismo isto ne bi imo sta jer smo bili sirotinja. Hranis se da si u manjem problemu nego sza jesi. Mislis da ce psiholog rijesiti tvoje probleme? Tesko. Mislis da ces ga moci telefonski nazvati kad budes u frci? Neces. Ti si mu samo jedan u moru pacijenata ka i svaki drugi. Pitanje i kad ces na psihoterapiju. Kad ces termin dobit. Pitanje ocel ti se sviditi psiholog kad srusi sliku o tebi koju si gradio godinama. Ko zna kako ce to zavrsit. O kojem ti neske pricas trojstvu. Bogami nemam pojma sta ti brijes. E sad da se dotaknem komuna i ksane. Zasto sam ja protiv. Kod nas u hr komune dijele terapiju i u programu si na terapiji. Uglavnom daneri preko zime idu u zajednica di prezime na terapiji i na proljece idu van. Nisu to komune ka prije 20 25 godina kad su zajednice bile predvidene za heroinske ovisnike di su se ljudi skidali na suho i uz rad i grupe lijecili svoju glavu. Ta vremena su prosla. Danas svaka susa moze otvoriti komunu i raditi. Ljudi se bogate na komunama odnosnoljudima u njima. Di da ide ksana? U zajednicu susret di dijele terapiju i di program traje dvi godine. U cenaccolo molit se pola dana bogu i klecit na kukuruzu uz teski fizicki rad. U reto centar da se moli i po cili dan tegli namjestaj iz stanova na 10 katu bez lifta. U remar da joj isperu mozak sa mantrama i da postane sektas. E sad Edi Edine ili kako se vec zoves i koje si nacoonalnosti. Ja ne znam cemu spominjanje moje pripadnosti, sta su tebi dalmatinici napravili necu ulazit u to al ja sam ponosan na svoju pripadnost. Ja da tebi spominjem sta si " balija" nema smisla i da ti to spocitavam ili da vrijedam ovdje srbe a mogo bih jer su me protjerali sa moje zemlje. Ni jednom rijecju ja ovdje nisam nikog vrijedo po nacionalnosti niti hocu. Tvoj je problem zasto nas ne volis. Nadalje, spominjanje moje obitelji i vrijedanje moje zene a nisi doticnu gospodu upozno, moze te biti sramota. Necu se spustati na tvoj nivo i vrijedati tvoju vjeru, obitelj kao i suprugu ako ju uopce imas. Na terapiji si pa kao covjek mogu ti i oprostiti sta vrijedas i to pripisati vise terapiji nego samom tebi. Ako mislis da si naletio naletio na "sebi" ravna i da cu ulaziti u konflikt s tobom, prevario si se. Mogu te zaliti sta si covik u problemu i razumiti u jednu ruku jer smo u istim govnima. Ti mozda vise od mene jer si zakacen na jednu usranu tabletu, a ja priznam da imam i dalje probleme koji se vuku jako dugo godina a koje je dobro detektirala Sanela. Ne bjezim od njih nego ih pokusavam rijesiti. Da se ovo desilo prije recimo mjesec dana vjerovatno bi ja sad bija blokiran jer bi reko nesto sto bi mene odvelo u recidiv. Ovako sad mozemo a i ne moramo nastaviti ljudski postujuci tudu pripadnost, obitelj nastaviti komunicirati ka ljudi. Ja se ispricavam radi teskih rijeci ako sam te uvrijedio sa necime. Nesketa uopce ne zelim komentirati jer je ta vjerska zaludenost nesto sto ja niti mogu niti zelim razumiti. Meni su takvi ljudi sektasi i za moj nacin razmisljanja je to previse. Eto toliko. Ksana el si dobra i dalje?
Ne vidim da rijec dalmatinac, neka uvreda, barem meni nije bio razog zasto.sam.pisao dalmatinac,.I blizo.je to lika I dalmacija

Sto se tice samog vdijedjanja t tu si prvi poceo, al ajd.eto izvinuo si se, I ja se tebi izvinjavam I nije bili ok, al I ja imsm svoje slaboti
Kontrola osjevcaja, itad

Uglavom et sve ok sto se mene tice I jos jednom kazem izvini..
Nije floskula i opravdanje ali ljudski je i pogrijesiti. Tako da i ja grijesim. Nisam supermen nit nastojim to biti. Meni je bitno da sam vidio i prepozno di grijesim i izvinio se jer da nisam to bi me izjedalo. Otom potom da li sam iz like. Daleko je meni lika mada je priroda tamo prelijepa. Toliko o lici a nadimak mi je sasvim ok. Uglavnom drago mi je da je ispalo ovako.
Sve ok, nije ni bitno odakle smo, bitno je dal smo ljudi ili neljudi, a svi ljudi grijese, a pogotovo ovisnici, ali jedna jako dobra osobina je prepoznat I priznat svoju gresku

Covjek se uci dok je ziv..da si ti meni ziv, zdrav I stabilan

Zivac jesi kao I ja al hamen bolje bit I zivac, nego podmukli hinjo, kao neki ovdje

I dovoljno smo ostarili I prezivjeli, da smo svijesni da niko nije savrsen I da niko od nas ne vidi sebe onakvog kakav jeste ustvari, neki zive u zabludi (oblacima) I nisu ni svjesni svoje nesvjesnosti,

Svako dobro Liko, nadam se da smo sjekire zakopali, barem ja jesam.
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

edy wrote: Sun Jan 12, 2020 11:07 pm
licaninsasela wrote: Sun Jan 12, 2020 9:13 am
edy wrote: Sun Jan 12, 2020 12:17 am

Ne vidim da rijec dalmatinac, neka uvreda, barem meni nije bio razog zasto.sam.pisao dalmatinac,.I blizo.je to lika I dalmacija

Sto se tice samog vdijedjanja t tu si prvi poceo, al ajd.eto izvinuo si se, I ja se tebi izvinjavam I nije bili ok, al I ja imsm svoje slaboti
Kontrola osjevcaja, itad

Uglavom et sve ok sto se mene tice I jos jednom kazem izvini..
Nije floskula i opravdanje ali ljudski je i pogrijesiti. Tako da i ja grijesim. Nisam supermen nit nastojim to biti. Meni je bitno da sam vidio i prepozno di grijesim i izvinio se jer da nisam to bi me izjedalo. Otom potom da li sam iz like. Daleko je meni lika mada je priroda tamo prelijepa. Toliko o lici a nadimak mi je sasvim ok. Uglavnom drago mi je da je ispalo ovako.
Sve ok, nije ni bitno odakle smo, bitno je dal smo ljudi ili neljudi, a svi ljudi grijese, a pogotovo ovisnici, ali jedna jako dobra osobina je prepoznat I priznat svoju gresku

Covjek se uci dok je ziv..da si ti meni ziv, zdrav I stabilan

Zivac jesi kao I ja al hamen bolje bit I zivac, nego podmukli hinjo, kao neki ovdje

I dovoljno smo ostarili I prezivjeli, da smo svijesni da niko nije savrsen I da niko od nas ne vidi sebe onakvog kakav jeste ustvari, neki zive u zabludi (oblacima) I nisu ni svjesni svoje nesvjesnosti,

Svako dobro Liko, nadam se da smo sjekire zakopali, barem ja jesam.
E jarane, ako ti jednog dana dođe iz guzice u glavu, pa se skineš sa tog govneta, shvatićeš i ti neke stvari, zavolećeš i više ceniti sebe. Ja sam skoro pa mrzeo sebe dok sam bio navučen na bup, ali se sve to trudom promeni. Znam da si mislio na mene, pa čisto da ti odgovorim. Ništa ti ne zameram, već te bodrim da se oslbodiš tih okova! Sve najbolje drug.
P.s. Ta mržnja sebe i osećaj krivice ja naravno dobijala na snazi kako je vreme prolazilo tokom navučenosti. Znaš koji kompleks sam imao u firmi među kolegama i koleginicama, naravno ne samo u firmi, svugde gde sam bio među normalnim svetom. Folirao se da sam kul i normalan, a u glavi brodolom. Ljudi oko mene rade, čisti, a ja nagudrani šupak koji je šmrkao u glavnom osmicu dnevno...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Razmisljam dobar deo veceri sta da radim u vezi tebe Liko.
Dobices osecaj kao feedback koji si izazvao u meni na kraju.
Razocaran u tebe. Tuzan isto. To je tvoj rezultat.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by edy »

StopBup wrote: Sun Jan 12, 2020 11:19 pm [
E jarane, ako ti jednog dana dođe iz guzice u glavu, pa se skineš sa tog govneta, shvatićeš i ti neke stvari, zavolećeš i više ceniti sebe. Ja sam skoro pa mrzeo sebe dok sam bio navučen na bup, ali se sve to trudom promeni. Znam da si mislio na mene, pa čisto da ti odgovorim. Ništa ti ne zameram, već te bodrim da se oslbodiš tih okova! Sve najbolje drug.
P.s. Ta mržnja sebe i osećaj krivice ja naravno dobijala na snazi kako je vreme prolazilo tokom navučenosti. Znaš koji kompleks sam imao u firmi među kolegama i koleginicama, naravno ne samo u firmi, svugde gde sam bio među normalnim svetom. Folirao se da sam kul i normalan, a u glavi brodolom. Ljudi oko mene rade, čisti, a ja nagudrani šupak koji je šmrkao u glavnom osmicu dnevno...
Jarane ovo za hinjavost se uopce nije odnosilo na tebe vjeruj mi, pisao sam ti da te dozivljavam kao dobrog covjeka, ti si nesto sasvim suprotno od hinje

A to skinut se I biti cist pa zar mislis da kroz ovih 20 godina u narkomaniji nisam bio cist neki odredjen period, ali skinut se I biti cist pola godine, godinu nije nikakav garant da si se rijesio ovisnosti.

Nemoj se naljutit, ali zelen si i jos ti moras udarat glavom u zid da skontas u kojoj si zabludi
Priznati da si ovisnik je prvi I osnovni korak ka boljem sutra, al istinski priznati, a ne samo reci I to pogotovo kao ti u masnicama I umanjivanju, al ne zelim u jos jednu debatu, samo mi oduzima energiju, uglavnom sve najbolje ti zelim I shvati da kritika nije napad, na kritiku s kojom ti neko hoce ukazat neku tvoju gresku, treba rec hvala, jer to je pomoc, a tapsanje po ramenu nije. Mene iskreno zaboli neka stvar sta ce rec komsija il tamo neki ljudi, a tebi je ovdje na anonimnom forumu stalo do toga, mogu mislit sta je tek u stvarnom zivotu

Niko od nas nije Bog I savrsen da moze sam sebe vidjet objektivno, uvjek te drugi vide bolje onakvog kakav jesi, prebroj koliko nas ti je reklo istu stvar, drugim rijecima al poenta je kod vecine bila ista.
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by edy »

Nesa_neske_01 wrote: Sun Jan 12, 2020 11:54 pm
Razmisljam dobar deo veceri sta da radim u vezi tebe Liko.
Dobices osecaj kao feedback koji si izazvao u meni na kraju.
Razocaran u tebe. Tuzan isto. To je tvoj rezultat.
E ovo je hinjavost I bolesno srce ili glava, nevezano za narakomaniju, ili si dobar ili pokvaren, I to se moze prevazici I lijeciti, al zavidnost, provokacije, bockanja iz.daleka je zloba koja dolazi iz.duse, srca nazovi kako hoces.
Definitivno prestajem sa pisanjem, vracam se na svoje prvobitno stanje, nijemo posmatranje, ne treba mi ovo da idem sjeban na posao, dovoljno mi je mojih sjebova, samo mi jos ovo treba, da se palim ko pokvaren zub, pogotovo na uranku, jbs budalu(na sebe mislim)
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

edy wrote: Mon Jan 13, 2020 6:14 am
Nesa_neske_01 wrote: Sun Jan 12, 2020 11:54 pm
Razmisljam dobar deo veceri sta da radim u vezi tebe Liko.
Dobices osecaj kao feedback koji si izazvao u meni na kraju.
Razocaran u tebe. Tuzan isto. To je tvoj rezultat.
E ovo je hinjavost I bolesno srce ili glava, nevezano za narakomaniju, ili si dobar ili pokvaren, I to se moze prevazici I lijeciti, al zavidnost, provokacije, bockanja iz.daleka je zloba koja dolazi iz.duse, srca nazovi kako hoces.
Definitivno prestajem sa pisanjem, vracam se na svoje prvobitno stanje, nijemo posmatranje, ne treba mi ovo da idem sjeban na posao, dovoljno mi je mojih sjebova, samo mi jos ovo treba, da se palim ko pokvaren zub, pogotovo na uranku, jbs budalu(na sebe mislim)
Jesam li se ja tebi obratio edy? Sta ti imas da se mesas? Pojma ti nemas ko sam ja. Cisto da znas.
Da, prestani da ke*as to ti je najpamtnije. Da ti kazem otvoreno, da ne bi rekao da sam opet filozof. Evo ti kratko i jasno.
"jbs budalu(na sebe mislim)' To sam ti ja isto napisao sada, "budala" koja se mesa u nesto sto nije do tebe.
Izvini na mojim izrazima, ali nekada mora tako. Treba da izazoves gomilu tudjih reakcija. Ko zna kojih tumacenja, tripova. To ti radis sada.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Nesa_neske_01 wrote: Mon Jan 13, 2020 6:40 am
edy wrote: Mon Jan 13, 2020 6:14 am
Nesa_neske_01 wrote: Sun Jan 12, 2020 11:54 pm
Razmisljam dobar deo veceri sta da radim u vezi tebe Liko.
Dobices osecaj kao feedback koji si izazvao u meni na kraju.
Razocaran u tebe. Tuzan isto. To je tvoj rezultat.
E ovo je hinjavost I bolesno srce ili glava, nevezano za narakomaniju, ili si dobar ili pokvaren, I to se moze prevazici I lijeciti, al zavidnost, provokacije, bockanja iz.daleka je zloba koja dolazi iz.duse, srca nazovi kako hoces.
Definitivno prestajem sa pisanjem, vracam se na svoje prvobitno stanje, nijemo posmatranje, ne treba mi ovo da idem sjeban na posao, dovoljno mi je mojih sjebova, samo mi jos ovo treba, da se palim ko pokvaren zub, pogotovo na uranku, jbs budalu(na sebe mislim)
Jesam li se ja tebi obratio edy? Sta ti imas da se mesas? Pojma ti nemas ko sam ja. Cisto da znas.
Da, prestani da ke*as to ti je najpamtnije. Da ti kazem otvoreno, da ne bi rekao da sam opet filozof. Evo ti kratko i jasno.
"jbs budalu(na sebe mislim)' To sam ti ja isto napisao sada, "budala" koja se mesa u nesto sto nije do tebe.
Izvini na mojim izrazima, ali nekada mora tako. Treba da izazoves gomilu tudjih reakcija. Ko zna kojih tumacenja, tripova. To ti radis sada.
Neske.... ne mozemo da biramo ko moze da nam se obraca ili ne, forum je, u real life mozes da se okrenes i odes i da ne slusas sta ti neko govori, ovde vec tesko

Drugo, zasto se sada obracas Liki?
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Frajla wrote: Mon Jan 13, 2020 7:50 am
Nesa_neske_01 wrote: Mon Jan 13, 2020 6:40 am
edy wrote: Mon Jan 13, 2020 6:14 am

E ovo je hinjavost I bolesno srce ili glava, nevezano za narakomaniju, ili si dobar ili pokvaren, I to se moze prevazici I lijeciti, al zavidnost, provokacije, bockanja iz.daleka je zloba koja dolazi iz.duse, srca nazovi kako hoces.
Definitivno prestajem sa pisanjem, vracam se na svoje prvobitno stanje, nijemo posmatranje, ne treba mi ovo da idem sjeban na posao, dovoljno mi je mojih sjebova, samo mi jos ovo treba, da se palim ko pokvaren zub, pogotovo na uranku, jbs budalu(na sebe mislim)
Jesam li se ja tebi obratio edy? Sta ti imas da se mesas? Pojma ti nemas ko sam ja. Cisto da znas.
Da, prestani da ke*as to ti je najpamtnije. Da ti kazem otvoreno, da ne bi rekao da sam opet filozof. Evo ti kratko i jasno.
"jbs budalu(na sebe mislim)' To sam ti ja isto napisao sada, "budala" koja se mesa u nesto sto nije do tebe.
Izvini na mojim izrazima, ali nekada mora tako. Treba da izazoves gomilu tudjih reakcija. Ko zna kojih tumacenja, tripova. To ti radis sada.
Neske.... ne mozemo da biramo ko moze da nam se obraca ili ne, forum je, u real life mozes da se okrenes i odes i da ne slusas sta ti neko govori, ovde vec tesko

Drugo, zasto se sada obracas Liki?
"Neske.... ne mozemo da biramo ko moze da nam se obraca ili ne, forum je," Treba jasno reci, bez obzira.
edy moze da napravi provokacije (fin je, fino upakuje provokaciju, valjda je vezbao, sta znam).

"Drugo, zasto se sada obracas Liki?" Dao sam mu moj osecaj, na neke stvari koje je pisao, znace on.

Ti si prva koja se upecala na edy provokacije, samim tim sto si pokrenula pricu, pa cak iz dobre namere!
Post Reply