O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Jan 11, 2020 4:01 pm
Nije te najbolje ispratila, jer su to nebitne stvari, jer je to sve isto,to je ono sto ti ne vidis..
Ti meni delujes kao da si nekim delom sebw i dalje zaglavljen tamo,kazem samo.. Misljenje, nista drugo..
Ljudi ti pomazu da shvatis, ko ti god to pomene,ne radi to iz lose namere..
Rekao sam necu vise ni jednom ponoviti svoj sazeti istorijat drogiranja i zivota. Naravno da nisam video nista zlonamerno u Sanelinom postu, mnogo stvari sto sam tu procitao mi je znacilo, kao i pre mesec dana kad je ceo post posvetila meni. Nego je u onom direktnom pisanju o meni napravila neke propuste, koji nisu bas tako nebitni, pa ja eto ispisah opet to sto vi znate o meni. Mislim da je bolje kad je neko vec rad da ti napise nesto i pomogne, da zna onda malo vise o tebi, jer sam ja te stvari koje se uce u komuni, gde ona radi, naucio kroz zivot, a te stvari su radne navike, normalni odnosi, zdrava komunikacija, uvazavanje tudjeg misljenja, nosenje sa frustracijama, suocavanje sa samim sobom, otkrivanje samog sebe, prihvatanje gole istine, koju sam do duse tek nedavno prihvatio.
Resenje je kao sto je Tamara napisala u nasim glavama, a ne ni u jednom vidu pomoci, pomoc je pomoc, a resenje je iskljucivo u tebi, ali naravno da i pomoc moze da bude od velikog znacaja. Ja bih mozda i mogao recimo kao i moj cale, ceo zivot da budem zavisnik(ali to ne dolazi u obzir), i da opet kao nesto zivim, on nikada nije sebi ni nekom drugom priznao da je alkoholicar, niti je bilo kakva pomoc dolazila u obzir u njegovom slucaju. Bog mu je dao zlatne ruke, veliku sposobnost i talenat, a on je od onoga sto je mogao da uradi, uradio malo, samo zbog smrdljivog alkohola i sto nikad nije ni pokusao da ga se resi. Jeste prestajao, ali uvek sa planom da ce ponovo poceti. Takodje i ja, od onoga sto sam mogao do sad da uradim, uradio sam malo, zbog svoje blentave glave, koju sam surio alkoholom i drogom. Ja sam sebi priznao da sam zavisnik, i apsulotno sam svestan da sam to jos uvek, i ako se ne drogiram i znam da mi strucna pomoc moze biti od velike koristi, i znam da sam najbolji kad sam cist, i da cu jednino kao cist uspeti da budem covek kakav zelim da budem. Necu kao moj cale da se ponasam kao da znam sve najbolje, nego cu sto pre sa nekim strucnim da se najmaksimalnije moguce posvetim resavanju svog problema, kako bih se sto pre ostvario kao covek, a ne da kasnije zalim za necim sto sam mogao, a nisam uradio...
Sta ti je znacilo ono "Ti meni delujes kao da si nekim delom sebe i dalje zaglavljen tamo"?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Stope, ne razumemo se, a ne verujem ni da hocemo,najbolje je da prestanemo sa ovom pricom,jer polako prelazi u raspravu..
Ne tvoja prica da je ista, vec svih nas, to sto smo radili je najmanje bitno,bitno je ono sto se krije iza toga..
Da si nekim delom i dalje vezan za taj period,jer uvek rado pises o tome..
Ako gresim- gresim i to je to..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Jan 11, 2020 6:14 pm Stope, ne razumemo se, a ne verujem ni da hocemo,najbolje je da prestanemo sa ovom pricom,jer polako prelazi u raspravu..
Ne tvoja prica da je ista, vec svih nas, to sto smo radili je najmanje bitno,bitno je ono sto se krije iza toga..
Da si nekim delom i dalje vezan za taj period,jer uvek rado pises o tome..
Ako gresim- gresim i to je to..
Necemo se raspravljati, daleko bilo. Mozda mi to sto ti mislis i pomogne u necemu, da shvatim nesto sto do sad nisam, ali rasprava ne dolazi u obzir. Ja lako razumem nesto, i shvatim kada gresim, ako mi se to objasni. Nemoj ono ne verujem ni da hocemo, ja mislim da se hocemo razumeti. Napisi Ksanci slobodno. Bas bih voleo da napises to sto mislis. Ne mora razgovor da bude prijatan, da bi bio koristan.
Sta se krije iza, otkricemo kad se jos ozbiljnije posvetimo resavanju problema, jedno sto sigurno znam da je prisutno kod svih zavisnika je nezrelost, i nedovoljno formirana licnost, a to sta se sve krije iza, i koji je pravi uzrok, mislim da cemo najbolje saznati u nekom malo duzem periodu kvalitetne apstinencije, i da cemo sa dobrim psihoterapeutom lakse doci do srzi problema.
Nisam vezan za onaj period nesto posebno, niti bih se ni pod razno vracao tamo. Najvise me zanima sadasnjost, ali generalno, mi cemo morati i proslosti da se podsecamo, kako bi savladali problem, i dosli do sustine ja mislim. To pominjanje proslosti, nije nostalgicno kod mene.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sat Jan 11, 2020 7:04 pm
xxxana wrote: Sat Jan 11, 2020 6:14 pm Stope, ne razumemo se, a ne verujem ni da hocemo,najbolje je da prestanemo sa ovom pricom,jer polako prelazi u raspravu..
Ne tvoja prica da je ista, vec svih nas, to sto smo radili je najmanje bitno,bitno je ono sto se krije iza toga..
Da si nekim delom i dalje vezan za taj period,jer uvek rado pises o tome..
Ako gresim- gresim i to je to..
Necemo se raspravljati, daleko bilo. Mozda mi to sto ti mislis i pomogne u necemu, da shvatim nesto sto do sad nisam, ali rasprava ne dolazi u obzir. Ja lako razumem nesto, i shvatim kada gresim, ako mi se to objasni. Nemoj ono ne verujem ni da hocemo, ja mislim da se hocemo razumeti. Napisi Ksanci slobodno. Bas bih voleo da napises to sto mislis. Ne mora razgovor da bude prijatan, da bi bio koristan.
Sta se krije iza, otkricemo kad se jos ozbiljnije posvetimo resavanju problema, jedno sto sigurno znam da je prisutno kod svih zavisnika je nezrelost, i nedovoljno formirana licnost, a to sta se sve krije iza, i koji je pravi uzrok, mislim da cemo najbolje saznati u nekom malo duzem periodu kvalitetne apstinencije, i da cemo sa dobrim psihoterapeutom lakse doci do srzi problema.
Nisam vezan za onaj period nesto posebno, niti bih se ni pod razno vracao tamo. Najvise me zanima sadasnjost, ali generalno, mi cemo morati i proslosti da se podsecamo, kako bi savladali problem, i dosli do sustine ja mislim. To pominjanje proslosti, nije nostalgicno kod mene.
Kako bi se razumeli? Necu da namecem misljenje, jer ne mislimo isto..
Mnogo puta smo pricali i mnogo puta si tvrdio da si u citavu pricu usao “eto onako” i da si nastavio “eto onako”, da nemas komplekse,probleme, emocionalne slabosti, da se dobro osecas,pokusavajuci da predstavis ne znam sta ili odbijajuci sebi da priznas, kako god, to ti znas, ja tu ne mogu pomoci,psihoterapije mozda hoce, ali da bi,trebas sve to da streses,pa eto zbog toga me je i zacudila tvoja radost u vezi toga.
Kazes radujes se pomoci, do toga ces imati seansi i seansi.. Previse ocekujes..
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Evo sb ja cu ti rec jer opet ne prihvacas sta ti se kaze. Sanela je u pravu i procitala te isto ka mi ovdi. Uljepsavas svoju situvaciju. Rangiras ljude. Gledas ko je u vecem kurcu od tebe i time se hranis. Davno sam ti reko da sam ija to radio. Ja se nisam boa i smrko nego sam dop samo pusio na foliju. Uvijek sam govorio da su svi sta se bodu prljavi daneri a u stvari nije bilo nikakve razlike. Nisam ni j raskucio svoje. Nisam sta ni imo raskucit kad smo bili prognani. I da nismo isto ne bi imo sta jer smo bili sirotinja. Hranis se da si u manjem problemu nego sza jesi. Mislis da ce psiholog rijesiti tvoje probleme? Tesko. Mislis da ces ga moci telefonski nazvati kad budes u frci? Neces. Ti si mu samo jedan u moru pacijenata ka i svaki drugi. Pitanje i kad ces na psihoterapiju. Kad ces termin dobit. Pitanje ocel ti se sviditi psiholog kad srusi sliku o tebi koju si gradio godinama. Ko zna kako ce to zavrsit. O kojem ti neske pricas trojstvu. Bogami nemam pojma sta ti brijes. E sad da se dotaknem komuna i ksane. Zasto sam ja protiv. Kod nas u hr komune dijele terapiju i u programu si na terapiji. Uglavnom daneri preko zime idu u zajednica di prezime na terapiji i na proljece idu van. Nisu to komune ka prije 20 25 godina kad su zajednice bile predvidene za heroinske ovisnike di su se ljudi skidali na suho i uz rad i grupe lijecili svoju glavu. Ta vremena su prosla. Danas svaka susa moze otvoriti komunu i raditi. Ljudi se bogate na komunama odnosnoljudima u njima. Di da ide ksana? U zajednicu susret di dijele terapiju i di program traje dvi godine. U cenaccolo molit se pola dana bogu i klecit na kukuruzu uz teski fizicki rad. U reto centar da se moli i po cili dan tegli namjestaj iz stanova na 10 katu bez lifta. U remar da joj isperu mozak sa mantrama i da postane sektas. E sad Edi Edine ili kako se vec zoves i koje si nacoonalnosti. Ja ne znam cemu spominjanje moje pripadnosti, sta su tebi dalmatinici napravili necu ulazit u to al ja sam ponosan na svoju pripadnost. Ja da tebi spominjem sta si " balija" nema smisla i da ti to spocitavam ili da vrijedam ovdje srbe a mogo bih jer su me protjerali sa moje zemlje. Ni jednom rijecju ja ovdje nisam nikog vrijedo po nacionalnosti niti hocu. Tvoj je problem zasto nas ne volis. Nadalje, spominjanje moje obitelji i vrijedanje moje zene a nisi doticnu gospodu upozno, moze te biti sramota. Necu se spustati na tvoj nivo i vrijedati tvoju vjeru, obitelj kao i suprugu ako ju uopce imas. Na terapiji si pa kao covjek mogu ti i oprostiti sta vrijedas i to pripisati vise terapiji nego samom tebi. Ako mislis da si naletio naletio na "sebi" ravna i da cu ulaziti u konflikt s tobom, prevario si se. Mogu te zaliti sta si covik u problemu i razumiti u jednu ruku jer smo u istim govnima. Ti mozda vise od mene jer si zakacen na jednu usranu tabletu, a ja priznam da imam i dalje probleme koji se vuku jako dugo godina a koje je dobro detektirala Sanela. Ne bjezim od njih nego ih pokusavam rijesiti. Da se ovo desilo prije recimo mjesec dana vjerovatno bi ja sad bija blokiran jer bi reko nesto sto bi mene odvelo u recidiv. Ovako sad mozemo a i ne moramo nastaviti ljudski postujuci tudu pripadnost, obitelj nastaviti komunicirati ka ljudi. Ja se ispricavam radi teskih rijeci ako sam te uvrijedio sa necime. Nesketa uopce ne zelim komentirati jer je ta vjerska zaludenost nesto sto ja niti mogu niti zelim razumiti. Meni su takvi ljudi sektasi i za moj nacin razmisljanja je to previse. Eto toliko. Ksana el si dobra i dalje?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Jan 11, 2020 7:37 pm
Kako bi se razumeli? Necu da namecem misljenje, jer ne mislimo isto..
Mnogo puta smo pricali i mnogo puta si tvrdio da si u citavu pricu usao “eto onako” i da si nastavio “eto onako”, da nemas komplekse,probleme, emocionalne slabosti, da se dobro osecas,pokusavajuci da predstavis ne znam sta ili odbijajuci sebi da priznas, kako god, to ti znas, ja tu ne mogu pomoci,psihoterapije mozda hoce, ali da bi,trebas sve to da streses,pa eto zbog toga me je i zacudila tvoja radost u vezi toga.
Kazes radujes se pomoci, do toga ces imati seansi i seansi.. Previse ocekujes..
Sad se nismo razumeli u vezi psihoterapije. U opste ne ocekujem previse od toga. Najveca ocekivanja imam od sebe samog. Rekoh ti, vise mi je frka od toga, nije bitno sad da detaljisem zbog cega, ali radujem se u smislu jer znam da kad sam se ozbiljno posvetio resavanju bilo kog svog problema u zivotu, da sam sve uspeo da resim, nesto lakse, nesto malo teze, ali sam uspeo da resim. Nesto sam, nesto uz neciju pomoc. Jedan od glavnih mojih problema je uhvatiti se sa necim ozbiljno, i krenuti. Kad se uhvatim necega sve krene. Znaci to kanjnje i odlaganje radnji su jedni od mojih problema koji me jos uvek zezaju i na kojima treba jos da poradim. Vidim optimizam u psihoterapiji jer sam se setio kako sam lako resio jedan problem koji sam imao kao dete, samom mi nije islo, a kad me mama odvela kod doktorke, decjeg psihologa, problem je vrlo brzo i lako resen.
Necu sad o pocecima puno da pisem, generalno sam zadnjih dana jos ozbiljnije poceo da se bavim svojim problemom, i da se pripremam za psihoterapije, psisecam se svega kako bih tamo bio maksimalno iskren, pa kad malo bolje razmislim, pokusacu da se prisetim jos necega iz svojih pocetaka, samo znam da nisam imao nekih velikih problema sigurno. Sigurno da sam ih imao, kao i svaki adolescent. Nisi ni ti imala neke ozbiljne probleme u tom dobu. Kazem ti, preko 50 posto uzroka za zavisnost lezi u genetici. Tvoj i moj otac cu pili obojica. Secam se kao dete recimo, kad tata dodje pijan, pa mu vidim oci zabacene gore, vidim da nije normalan, pa znam da sam razmisljao i da sam se pitao sta se desava u njegovoj glavi, i jos vidim da se nenormalno ponasa. Isto su me privlacile i cigare, uzivao sam da gledam kako stariji puse, to sam sebi obecao jos kao dete da cu pusiti cim malo porasetm, kreten, i poceo sam da pusim sa 12 godina.
Reci svoje misljenje opusteno, pa i ti i ja smo kroz ovaj period promenili neka svoje misljnja koja smo imali ranije, i postali jos svesniji problema. Uvek se ti ja na kraju slozimo, nisi ti meni ovde bez veze omiljena sagovornica, hahah. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Evo Liko guram i dalje, dobra sam.. Odlazem i ja pomoc kao Stop,uvek mi se neki razlog za odlaganje uplete u planove.. Ti?
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sat Jan 11, 2020 8:51 pm
xxxana wrote: Sat Jan 11, 2020 7:37 pm
Kako bi se razumeli? Necu da namecem misljenje, jer ne mislimo isto..
Mnogo puta smo pricali i mnogo puta si tvrdio da si u citavu pricu usao “eto onako” i da si nastavio “eto onako”, da nemas komplekse,probleme, emocionalne slabosti, da se dobro osecas,pokusavajuci da predstavis ne znam sta ili odbijajuci sebi da priznas, kako god, to ti znas, ja tu ne mogu pomoci,psihoterapije mozda hoce, ali da bi,trebas sve to da streses,pa eto zbog toga me je i zacudila tvoja radost u vezi toga.
Kazes radujes se pomoci, do toga ces imati seansi i seansi.. Previse ocekujes..
Sad se nismo razumeli u vezi psihoterapije. U opste ne ocekujem previse od toga. Najveca ocekivanja imam od sebe samog. Rekoh ti, vise mi je frka od toga, nije bitno sad da detaljisem zbog cega, ali radujem se u smislu jer znam da kad sam se ozbiljno posvetio resavanju bilo kog svog problema u zivotu, da sam sve uspeo da resim, nesto lakse, nesto malo teze, ali sam uspeo da resim. Nesto sam, nesto uz neciju pomoc. Jedan od glavnih mojih problema je uhvatiti se sa necim ozbiljno, i krenuti. Kad se uhvatim necega sve krene. Znaci to kanjnje i odlaganje radnji su jedni od mojih problema koji me jos uvek zezaju i na kojima treba jos da poradim. Vidim optimizam u psihoterapiji jer sam se setio kako sam lako resio jedan problem koji sam imao kao dete, samom mi nije islo, a kad me mama odvela kod doktorke, decjeg psihologa, problem je vrlo brzo i lako resen.
Necu sad o pocecima puno da pisem, generalno sam zadnjih dana jos ozbiljnije poceo da se bavim svojim problemom, i da se pripremam za psihoterapije, psisecam se svega kako bih tamo bio maksimalno iskren, pa kad malo bolje razmislim, pokusacu da se prisetim jos necega iz svojih pocetaka, samo znam da nisam imao nekih velikih problema sigurno. Sigurno da sam ih imao, kao i svaki adolescent. Nisi ni ti imala neke ozbiljne probleme u tom dobu. Kazem ti, preko 50 posto uzroka za zavisnost lezi u genetici. Tvoj i moj otac cu pili obojica. Secam se kao dete recimo, kad tata dodje pijan, pa mu vidim oci zabacene gore, vidim da nije normalan, pa znam da sam razmisljao i da sam se pitao sta se desava u njegovoj glavi, i jos vidim da se nenormalno ponasa. Isto su me privlacile i cigare, uzivao sam da gledam kako stariji puse, to sam sebi obecao jos kao dete da cu pusiti cim malo porasetm, kreten, i poceo sam da pusim sa 12 godina.
Reci svoje misljenje opusteno, pa i ti i ja smo kroz ovaj period promenili neka svoje misljnja koja smo imali ranije, i postali jos svesniji problema. Uvek se ti ja na kraju slozimo, nisi ti meni ovde bez veze omiljena sagovornica, hahah. ;)
Zasto mislis da moras da detaljises i da se prisetis svega? Pa neces ti u startu tamo svaki detalj opisati, svaku zivotnu okolnost, nema zena/covek ceo dan za tebe :) Uprosti stvari..
Sve ovo smo pricali i pre toga sto pominjes (moje skidanje sa bupa).. Nista ja nisam promenila sto se tice zavisnosti i onoga o cemu sad pisem..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Sat Jan 11, 2020 8:48 pm Evo sb ja cu ti rec jer opet ne prihvacas sta ti se kaze. Sanela je u pravu i procitala te isto ka mi ovdi. Uljepsavas svoju situvaciju. Rangiras ljude. Gledas ko je u vecem kurcu od tebe i time se hranis. Davno sam ti reko da sam ija to radio. Ja se nisam boa i smrko nego sam dop samo pusio na foliju. Uvijek sam govorio da su svi sta se bodu prljavi daneri a u stvari nije bilo nikakve razlike. Nisam ni j raskucio svoje. Nisam sta ni imo raskucit kad smo bili prognani. I da nismo isto ne bi imo sta jer smo bili sirotinja. Hranis se da si u manjem problemu nego sza jesi. Mislis da ce psiholog rijesiti tvoje probleme? Tesko. Mislis da ces ga moci telefonski nazvati kad budes u frci? Neces. Ti si mu samo jedan u moru pacijenata ka i svaki drugi. Pitanje i kad ces na psihoterapiju. Kad ces termin dobit. Pitanje ocel ti se sviditi psiholog kad srusi sliku o tebi koju si gradio godinama. Ko zna kako ce to zavrsit.
Gresis Like, ja sam prestao da ulepsvam svoju situaciju jos pre vise od mesec dana. To je bila velika greska, koje sam brzo postao svestan. Jbg, svi mi gresimo. Bitno je da prepoznas gresku na vreme. Ja sam tako pokusao da se zavaram, ali sam brzo shvatio da gresim, i da to ne vodi nigde, vratio se iskrenosti pre svega sa samim sobom, pa se i ovde otvorio. Apsulutno je netacno to sto si rekao da rangiram ljude, i gledam ko je u vecem, a ko u manjem problemu. Ni najmanje ne mislim da ce mi psiholog resiti probleme, 99posto ocekujem od sebe samog. Nemam ja bas lepu sliku o sebi naravno, da imam, ne bih se ovde ni registrovao, ali to je pocelo da se popravlja, mnoge stvari su mi se popravile u zivotu otkad sam batalio bup, bio je pad, jbg, ali bitno je ustati posle pada, i nastaviti borbu. Zivot je borba, i znam da imam jos puno borbe sto se tice ovog problema, na kraju krajeva, zivot je vecita borba. Pisao sam sta ocekujem od psihoterapija, naravno da nije u tome resenje, to je samo pomoc, resenje je iskljucivo u meni, ali naravno da mi psihoterapija moze pomoci, kao sto je mnogima i pomogla. Vidim da je Frajli i Ninocki to bas pomoglo, Xxxana mi je jednom privatnom porukom objasnila za sta to sluzi, pa sam se i ja ubrzo preko neta raspitao o tome, i shvatio da to moze biti dobar vid pomoci za mene.
Last edited by StopBup on Sat Jan 11, 2020 9:32 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Jan 11, 2020 9:24 pm
StopBup wrote: Sat Jan 11, 2020 8:51 pm
xxxana wrote: Sat Jan 11, 2020 7:37 pm
Kako bi se razumeli? Necu da namecem misljenje, jer ne mislimo isto..
Mnogo puta smo pricali i mnogo puta si tvrdio da si u citavu pricu usao “eto onako” i da si nastavio “eto onako”, da nemas komplekse,probleme, emocionalne slabosti, da se dobro osecas,pokusavajuci da predstavis ne znam sta ili odbijajuci sebi da priznas, kako god, to ti znas, ja tu ne mogu pomoci,psihoterapije mozda hoce, ali da bi,trebas sve to da streses,pa eto zbog toga me je i zacudila tvoja radost u vezi toga.
Kazes radujes se pomoci, do toga ces imati seansi i seansi.. Previse ocekujes..
Sad se nismo razumeli u vezi psihoterapije. U opste ne ocekujem previse od toga. Najveca ocekivanja imam od sebe samog. Rekoh ti, vise mi je frka od toga, nije bitno sad da detaljisem zbog cega, ali radujem se u smislu jer znam da kad sam se ozbiljno posvetio resavanju bilo kog svog problema u zivotu, da sam sve uspeo da resim, nesto lakse, nesto malo teze, ali sam uspeo da resim. Nesto sam, nesto uz neciju pomoc. Jedan od glavnih mojih problema je uhvatiti se sa necim ozbiljno, i krenuti. Kad se uhvatim necega sve krene. Znaci to kanjnje i odlaganje radnji su jedni od mojih problema koji me jos uvek zezaju i na kojima treba jos da poradim. Vidim optimizam u psihoterapiji jer sam se setio kako sam lako resio jedan problem koji sam imao kao dete, samom mi nije islo, a kad me mama odvela kod doktorke, decjeg psihologa, problem je vrlo brzo i lako resen.
Necu sad o pocecima puno da pisem, generalno sam zadnjih dana jos ozbiljnije poceo da se bavim svojim problemom, i da se pripremam za psihoterapije, psisecam se svega kako bih tamo bio maksimalno iskren, pa kad malo bolje razmislim, pokusacu da se prisetim jos necega iz svojih pocetaka, samo znam da nisam imao nekih velikih problema sigurno. Sigurno da sam ih imao, kao i svaki adolescent. Nisi ni ti imala neke ozbiljne probleme u tom dobu. Kazem ti, preko 50 posto uzroka za zavisnost lezi u genetici. Tvoj i moj otac cu pili obojica. Secam se kao dete recimo, kad tata dodje pijan, pa mu vidim oci zabacene gore, vidim da nije normalan, pa znam da sam razmisljao i da sam se pitao sta se desava u njegovoj glavi, i jos vidim da se nenormalno ponasa. Isto su me privlacile i cigare, uzivao sam da gledam kako stariji puse, to sam sebi obecao jos kao dete da cu pusiti cim malo porasetm, kreten, i poceo sam da pusim sa 12 godina.
Reci svoje misljenje opusteno, pa i ti i ja smo kroz ovaj period promenili neka svoje misljnja koja smo imali ranije, i postali jos svesniji problema. Uvek se ti ja na kraju slozimo, nisi ti meni ovde bez veze omiljena sagovornica, hahah. ;)
Zasto mislis da moras da detaljises i da se prisetis svega? Pa neces ti u startu tamo svaki detalj opisati, svaku zivotnu okolnost, nema zena/covek ceo dan za tebe :) Uprosti stvari..
Sve ovo smo pricali i pre toga sto pominjes (moje skidanje sa bupa).. Nista ja nisam promenila sto se tice zavisnosti i onoga o cemu sad pisem..
Promenila si jedno sigurno. Rekla si da si sebe precenila, i mislila da ces moci sama, a onda si napisala da shvatas da moras da potrazis pomoc.
Ma ne bas svega da se prisetim, ali tih pocetaka mislim da je bitno svega da se prisetim. U ostalom, doktor/ka ce mi verovatno skrenuti paznju na to sta je bitno. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply