O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Post koji sam obrisao, smatram nepotrebnim. Opet su mi prsti bili brzi od pameti. Laku noc ljudi! ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

edy wrote: Fri Jan 10, 2020 11:57 pm
StopBup wrote: Fri Jan 10, 2020 11:38 pm
edy wrote: Fri Jan 10, 2020 11:21 pm

druze moje misljenje da nisi evo samo jedan primjer od par dana..SAMO JEDNA CASICA
to je tako tipicno za ovisnike i sablonski, da mozda nisi ni svjestan toga

tako sam i ja prije desetak godina opalio 11 mjeseci komune i u puno stvari sam bio u takoreci prednosti od vecine momaka gore
vecina je imala cecu , ja ne
vecina je imala barem dosije a dosta i zatvora i to ne jednom
bio sam medju obrazovanijim gore, imao sam drugu godinu faxa
bio sam medju mladjim, ne bas najmladji al dosta mlad u dvadesetim
razvaljivao sam program i sve zadatke, koji su bili jebeni sa lakocom obavljao

a danas sve to sto su oni imali imam i ja osim cece, hvala Bogu nisam jos uvjek pokupio nikakvu zaraznu bolest, mada danas hep. C se moze uz malo muke relativno lako zalijeciti, tako da sam i to pokupio danas bi mi to bi najmanji problem

momci za koje sam smatrao da ce uspjeti, koji su bili "beton" kako smo mi to gore zvali vecina ih je popadala ili su pod zemljom, cak jedan operater, koji me i primio kad sam usao u komunu je umro od overa, laka mu zemlja

a oni za koje sam mislio da nema sanse da ce izgurat mjesec cisti kad izidju, danas imaju sredjen zivot i dugogodisnju apstinenciju

druze ovo ti govorim dobronamjerno, jer mi djelujes kao dobar covjek i nemoj mi zamjeriti, nista lose ti ne zelim reci
iako znam da ces ti uradit onako kako ti mislis da treba, jer svi smo mi manje vise slicni i tvrdoglavi i ne ucimo na tudjim, nego na svojim greskama, ali eto htio sam ti samo ukazat iz najbolje namjere, nemoj se naci uvrijedjen, stvarno mi nije namjera da te provociram il slicno, ali nems nista od tapsanja i bodrenja, ne osudjujem te, jer sam ja stoput vise u kurcu od tebe, ali vidim stvarno da izgaras od zelje da budes sa druge strane, ali za to ces morati jos puno odricanja i znoja proliti, da bi uspio i ti i ja i svi koji to zele, jer da je lako onda to nebi bila hronicna recidivirajuca bolest, sa jako malim procentom uspjesnosti..

jos jednom ne zamjeri nista lose nisam htio reci, samo dobronamjeran savjet
Ma opusteno. Kao da ja ne znam da sam zavisnik jos uvek. Naravno da ima jos borbe i odricanja nakon bataljivnja bupa, ali ne gledam bas to ni kao neko ekstra odricanje, jer do velike vecine stvari do kojih mi je bilo pre, mi sad ni nije.
Gledaj da se resis tog sranja, meni je bilo cupavo, ali nakon nekog vremena se mnogo lakse dise samo kad resis tu navucenost i robovanje dozi, pa onda ides dalje.
P.s. Ne smatram problem tu jednu casicu na slavama, ali u buduce cu i to da izbegavam... :)
to ti pricam bas jer ne smatras problem u tome, jbg, djavo ulazi na mala vrata, ali svako lakse uoci kod drugog problem nego kod sebe

ma nemam ja sta jos da gledam kako da se rijesim suba, ja prvo treba da se stabilizujem, poslozim kockice, razradim plan, a trenutno sam u rasulu, naravno da cu pokusati ali zasad ne, nisam ja ni blizu te stabilnosti da uopce razmisljam o ostavljanju, idem redom i pokusacu bez izolacije, ali ako ne bude moglo i to dolazi u obzir, naravno kao zadnja opcija ali bolje izgubiti i godinu zivota, da bih povecao sanse da zivim ikako bez hemije

tamo nekad na proljece ljeto bi trebao znat na cemu sam, ne zuri mi se nikud, jer upravo zurba me zadnji put kostala, da ponovo se vratim nazad, a svako vracanje je sve teze i gore, tako da mogu biti sretan sto sam uopce ziv, a dok sam ziv ima nade i boricu se

ok, drago mi da nisi popizdio ko dalmatinac, al on je ko i ja prosao sva ta sranja i imamo kratak fitilj obojica :D

laku noc idem spavat..
Ja slabo pamtim imena, pogotovo na forumu...
Cekaj, jesi li ti onaj sto je trebao da ide za inostranstvo da radi pa se na brzaka skidao sa bupa, i to cak i uspio, ili sam te pobrkala??
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Fri Jan 10, 2020 9:18 pm
sanela wrote: Thu Jan 09, 2020 8:17 pm E dobro, dosta...
Spominjete zdravu komunikaciju... Hehe moram se nasmijati, jer ovisnici uglavnom nemaju pojma šta znači zdrava komunikacija, normalni odnosi, podnošenje stresa i frustracije, razumijevanje tuđeg mišljenja, tolerancija različitog mišljenja i tako dalje. Ono što ovisne osobe najviše vole je pakovati mišljenje i prezentirati ga s mašnom, što je omiljeno kod SB i to sam mu više puta rekla. Socijalno poželjno ponašanje, bez suočavanja sa golom istinom, koja je jedini put u dugotrajan oporavak je za SB.a još uvijek misaona imenica i još nije zreo da se suoči sam sa sobom jer bježi od ozbiljne stručne pomoći ko đavo od krsta.
Nisi me bas nabolje ispratila, pa reko' da se vratim malo na ovo od juce. Prestao sam ja jos pre vise od mesec dana da ulepsavam price, i da nesto predstavljam sa "masnom". Imao sam taj gadan period, kad jos sam sebi nisam priznavao neke stvari, pokusao sam sebe da zavaram, to jest da ubedim da sam ok, a nisam bio. Kad sam se vratio iskrenosti, pre svega sa samim sobom, sa svojima i na forumu, sve je krenulo na bolje ponovo. Vidis ovo sto ti pominjes kako mi u glavnom ne znamo sta je zdrava komunikacija, tolerancija, podnosenje stresa i frustracija, prosto nije tacno verujem za vecinu nas ovde, a za mene sigurno. Ja sam dugo vremena svog drogiranja ziveo kao da je sve u redu, nisam shvatao problem svog pucanja u glavu, a nisam ni pravio vece probleme u zivotu. Dugo sam imao dvostruki zivot. Imao sam drustvo za sranja, i normalno drustvo sa kojim sam saradjivao u poslu i svemu normalnom. Nikad se nisam desocijalizovao. Taj svoj problem u glavi nosim odavno, ali ga nisam bio svestan, nisam ga dozivljavao kao problem. Dugo sam pio i drogirao se, bez nakacenja. Imao sam periode koji su trajali otprilike od mesec do dva kad sam kretao da se navlacim na herion uzimajuci ga 2-3 puta sedmicno, ali sam prekidao to. To sam imao 2007.-e, 2008.-e i 2009.-e. Možda bi mi bilo cak bolje da sam se tada navukao na nešto ozbiljnije, kao jako mlad, pa bih pre shvatio gde sam, obratio bih se strucnoj pomoci, mnogo pre shvatio stvari, a ne ovako kad je proslo dosta godina da sam bio u zabludi da sve ja kontrolisem, jer je navlacenje meni prosto moralo da se desi da bih shvatio apsurd i stopostotnu varku drogiranja i da bih u opste pozeleo da se otarasim toga. Tako da je meni taj bup bio i neki cak lek, i osvescenje, a ne samo droga, tek na njemu sam pozeleo u opste da se otarasim droge. Sad su mi najveci problem emocije koje su ostale prema tim drogiranim stanjima, jer pored sve prevare toga, jbg, to ima i neke svoje cari. Susreo sam se ja sa golom istinom i samim sobom, postao svestan ako ne svih, sigurno vecine svojih vrlina i mana. Razbio sam taj svoj ego koji me je sprecavao da potrazim pomoc, i prosto prihvatio da mi neko strucan moze pomoci da naucim jos nesto vise o sebi samom, svom problemu, kako bolje da se nosim sa njim, kako da ga resim, da prepoznam sve ili vecinu opasnosti, da naucim sve potencijalne okidace itd. To ce naravno biti psihoterapija, na koju krecem kao sto rekoh krajem ovog, ili pocetkom sledeceg meseca, kad ocekujem rasterecenje sto se tice posla.
Ehhh te emocije prema drogiranim stanjima....

Iz ovog treba da ti bude jasno zasto ne treba ni casica dve rakije da se cugne. Isto sranje- drugo pakovanje! Samo sto je alkohol drustveno prihvatljiviji od gudre
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sat Jan 11, 2020 8:12 am
StopBup wrote: Fri Jan 10, 2020 9:18 pm
sanela wrote: Thu Jan 09, 2020 8:17 pm E dobro, dosta...
Spominjete zdravu komunikaciju... Hehe moram se nasmijati, jer ovisnici uglavnom nemaju pojma šta znači zdrava komunikacija, normalni odnosi, podnošenje stresa i frustracije, razumijevanje tuđeg mišljenja, tolerancija različitog mišljenja i tako dalje. Ono što ovisne osobe najviše vole je pakovati mišljenje i prezentirati ga s mašnom, što je omiljeno kod SB i to sam mu više puta rekla. Socijalno poželjno ponašanje, bez suočavanja sa golom istinom, koja je jedini put u dugotrajan oporavak je za SB.a još uvijek misaona imenica i još nije zreo da se suoči sam sa sobom jer bježi od ozbiljne stručne pomoći ko đavo od krsta.
Nisi me bas nabolje ispratila, pa reko' da se vratim malo na ovo od juce. Prestao sam ja jos pre vise od mesec dana da ulepsavam price, i da nesto predstavljam sa "masnom". Imao sam taj gadan period, kad jos sam sebi nisam priznavao neke stvari, pokusao sam sebe da zavaram, to jest da ubedim da sam ok, a nisam bio. Kad sam se vratio iskrenosti, pre svega sa samim sobom, sa svojima i na forumu, sve je krenulo na bolje ponovo. Vidis ovo sto ti pominjes kako mi u glavnom ne znamo sta je zdrava komunikacija, tolerancija, podnosenje stresa i frustracija, prosto nije tacno verujem za vecinu nas ovde, a za mene sigurno. Ja sam dugo vremena svog drogiranja ziveo kao da je sve u redu, nisam shvatao problem svog pucanja u glavu, a nisam ni pravio vece probleme u zivotu. Dugo sam imao dvostruki zivot. Imao sam drustvo za sranja, i normalno drustvo sa kojim sam saradjivao u poslu i svemu normalnom. Nikad se nisam desocijalizovao. Taj svoj problem u glavi nosim odavno, ali ga nisam bio svestan, nisam ga dozivljavao kao problem. Dugo sam pio i drogirao se, bez nakacenja. Imao sam periode koji su trajali otprilike od mesec do dva kad sam kretao da se navlacim na herion uzimajuci ga 2-3 puta sedmicno, ali sam prekidao to. To sam imao 2007.-e, 2008.-e i 2009.-e. Možda bi mi bilo cak bolje da sam se tada navukao na nešto ozbiljnije, kao jako mlad, pa bih pre shvatio gde sam, obratio bih se strucnoj pomoci, mnogo pre shvatio stvari, a ne ovako kad je proslo dosta godina da sam bio u zabludi da sve ja kontrolisem, jer je navlacenje meni prosto moralo da se desi da bih shvatio apsurd i stopostotnu varku drogiranja i da bih u opste pozeleo da se otarasim toga. Tako da je meni taj bup bio i neki cak lek, i osvescenje, a ne samo droga, tek na njemu sam pozeleo u opste da se otarasim droge. Sad su mi najveci problem emocije koje su ostale prema tim drogiranim stanjima, jer pored sve prevare toga, jbg, to ima i neke svoje cari. Susreo sam se ja sa golom istinom i samim sobom, postao svestan ako ne svih, sigurno vecine svojih vrlina i mana. Razbio sam taj svoj ego koji me je sprecavao da potrazim pomoc, i prosto prihvatio da mi neko strucan moze pomoci da naucim jos nesto vise o sebi samom, svom problemu, kako bolje da se nosim sa njim, kako da ga resim, da prepoznam sve ili vecinu opasnosti, da naucim sve potencijalne okidace itd. To ce naravno biti psihoterapija, na koju krecem kao sto rekoh krajem ovog, ili pocetkom sledeceg meseca, kad ocekujem rasterecenje sto se tice posla.
Ehhh te emocije prema drogiranim stanjima....

Iz ovog treba da ti bude jasno zasto ne treba ni casica dve rakije da se cugne. Isto sranje- drugo pakovanje! Samo sto je alkohol drustveno prihvatljiviji od gudre
Naravno da ne treba. Em što može da te povuče da nastaviš da piješ, a u ovom mom stanju nije blagotvorno bilo ni to recimo jako malo. Nisam osetio neku promenu svesti, ali kad sam došao kući, legao u krevet, trebalo mi je dobrih sat i po da zaspim, kladim se da je to bilo zbog te dve čašice. Ostalih dana sam zaspivao uvek nakon 10-ak minuta od leganja.

Gde nam je Xxxana? Ksanči jesi živa? :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Tu sam, pratim.. Nemam sta pametno reci..
Dobra sam i dalje ;)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Jan 11, 2020 11:36 am Tu sam, pratim.. Nemam sta pametno reci..
Dobra sam i dalje ;)
Ti si jedna dobra devojcica. ;)

Znaš ono što je Sanela napisala kako treba da se menjamo. Ako smo brbljivi, da to malo smanjimo, ako smo ćutljivi, da se malo raspričamo. Ja sam za sada jos uvek kapiram malo više brbljiv, mozda i nisam, ali ne kao pre sigurno. Uh kad se setim kako sam znao da pricam bez veze dok sam se gudrao bupom. Ogromana je to razlika kad se skidas bupom, ili pravilno kontrolises svoju zavisnost, u odnosu na to kad se drogiras njime. Vidim po drugu jednom koji ga koristi pravilno, i ne velike doze. Isto jedna koleginica se skidala bupom nekih mesec dana, mozda malo duze, ali se nije "odrzavala", i ok je vec duze vreme. Ti si mi malo postala ćutolog, rekoh ti ja pre neki dan, mogla bi malo procvrkutati. :) Mada ne delujes mi u opste kao mutava ovako uopsteno. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Fri Jan 10, 2020 10:29 pm
Kako ti sve lepo znas da isplaniras... jesi napravio termin za kraj meseca kod doktora?
Znas kako, ja se radujem tim razgovorima, psihoterapijama, poveden onim starim iskustvom, jos kad me mama slala. A imao sam i par seansi jos kao decak, zbog nekih svojih bubica, sa jednom doktorkom, decjim psihologom, to mi je bilo bas ekstra iskustvo, i taj problem sam tada resio u potpunosti i nikad se vise nije javio. Sad mi je u neku ruku i frka da krenem, mada progutacu to, kako rece Sanela pre neku noc, resenje je cesto u onome cega se plasimo. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

To sto je Sanela rekla treba shvatiti, ti i ja smo dobri primeri za to..
Vidis, ti sqmo trabunjas, meni su ta trabunjanja dosadila, jer shvatam u kakvom sam problemu,znaci red je da kazem nesto konkretno, a fqli mi u glavi..
Ti imas problem, ali ono, boli te uvo,dobro ti je (nemoj bukvalno)
E Stope..Smetaju ti suvisne stvari..
Radujes se tim razgovorima? Zbog cega tacno? Znas li koliko je tesko otvoriti se? To sto ti kategorises sranja po godini, tvom psihoterapeutu i nece biti prioritet..
Frajla je to rekla sa razlogom, a ne bih rekla da je sa takvim stavom krenula na psihoterapije..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Jan 11, 2020 3:03 pm To sto je Sanela rekla treba shvatiti, ti i ja smo dobri primeri za to..
Vidis, ti sqmo trabunjas, meni su ta trabunjanja dosadila, jer shvatam u kakvom sam problemu,znaci red je da kazem nesto konkretno, a fqli mi u glavi..
Ti imas problem, ali ono, boli te uvo,dobro ti je (nemoj bukvalno)
E Stope..Smetaju ti suvisne stvari..
Radujes se tim razgovorima? Zbog cega tacno? Znas li koliko je tesko otvoriti se? To sto ti kategorises sranja po godini, tvom psihoterapeutu i nece biti prioritet..
Frajla je to rekla sa razlogom, a ne bih rekla da je sa takvim stavom krenula na psihoterapije..
Opusteno, shvatam ja zasto je to Frala rekla. Naravno da nisam ni mislio to da ponavljam kod psihoterapeuta, nista naravno necu ponavljati, niti kategorisati nesto po godinama, nego ovde se stekne takav utisak o meni, jer ja to sto ponovim ono sto vi koji ste duze ovde sa mnom znate o meni, ali kad se neko novi u nasoj prici pojavi, a pomene mene, onda eto ponovim pricu. Mada shvatam ja da to u opste nije bitno, i necu je vise ponoviti ni ovde. Jbg, sefica se oglasila, pa sam morao, kad je vec i mene pomenula, a nije me bas najbolje ispratila.
Radujem se jer u psihoterapijama vidim pomoc da se resim problema, a ne sto cu ja sad kao tamo da caskam, naravno da necu, shvaticu to maksimalno ozbiljno. Vise mi je frka, nego sto se radujem naravno...
Kao sto rekoh, smanjujem pricu, vidim ja da od suvisnog pisanja nema nista. Jos se samo neko nakaci na tebe zbog tog suvisnog pisanja, sa jos suvisnijim temama, tako da se naravno ne dobija nista. Samo se pokrecu jos nepotrebnije price koje nikome niti trebaju, niti pomazu. Znaci sva dobra namera, postane kontraproduktivna.
Bas zato sam i pomenuo to, jer sam uvideo neke stvari kad je Sanela pomenula suvisno, ili premalo pricanje/pisanje, a hvala i tebi sto si mi skrenula paznju. ;) Na kraju krajeva, tu smo da jedni drugima predocimo neke stvari i skrenemo paznju na nesto.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sat Jan 11, 2020 3:25 pm
xxxana wrote: Sat Jan 11, 2020 3:03 pm To sto je Sanela rekla treba shvatiti, ti i ja smo dobri primeri za to..
Vidis, ti sqmo trabunjas, meni su ta trabunjanja dosadila, jer shvatam u kakvom sam problemu,znaci red je da kazem nesto konkretno, a fqli mi u glavi..
Ti imas problem, ali ono, boli te uvo,dobro ti je (nemoj bukvalno)
E Stope..Smetaju ti suvisne stvari..
Radujes se tim razgovorima? Zbog cega tacno? Znas li koliko je tesko otvoriti se? To sto ti kategorises sranja po godini, tvom psihoterapeutu i nece biti prioritet..
Frajla je to rekla sa razlogom, a ne bih rekla da je sa takvim stavom krenula na psihoterapije..
Opusteno, shvatam ja zasto je to Frala rekla. Naravno da nisam ni mislio to da ponavljam kod psihoterapeuta, nista naravno necu ponavljati, niti kategorisati nesto po godinama, nego ovde se stekne takav utisak o meni, jer ja to sto ponovim ono sto vi koji ste duze ovde sa mnom znate o meni, ali kad se neko novi u nasoj prici pojavi, a pomene mene, onda eto ponovim pricu. Mada shvatam ja da to u opste nije bitno, i necu je vise ponoviti ni ovde. Jbg, sefica se oglasila, pa sam morao, kad je vec i mene pomenula, a nije me bas najbolje ispratila.
Radujem se jer u psihoterapijama vidim pomoc da se resim problema, a ne sto cu ja sad kao tamo da caskam, naravno da necu, shvaticu to maksimalno ozbiljno. Vise mi je frka, nego sto se radujem naravno...
Kao sto rekoh, smanjujem pricu, vidim ja da od suvisnog pisanja nema nista. Jos se samo neko nakaci na tebe zbog tog suvisnog pisanja, sa jos suvisnijim temama, tako da se naravno ne dobija nista. Samo se pokrecu jos nepotrebnije price koje nikome niti trebaju, niti pomazu. Znaci sva dobra namera, postane kontraproduktivna.
Bas zato sam i pomenuo to, jer sam uvideo neke stvari kad je Sanela pomenula suvisno, ili premalo pricanje/pisanje, a hvala i tebi sto si mi skrenula paznju. ;) Na kraju krajeva, tu smo da jedni drugima predocimo neke stvari i skrenemo paznju na nesto.
Nije te najbolje ispratila, jer su to nebitne stvari, jer je to sve isto,to je ono sto ti ne vidis..
Ti meni delujes kao da si nekim delom sebw i dalje zaglavljen tamo,kazem samo.. Misljenje, nista drugo..
Ljudi ti pomazu da shvatis, ko ti god to pomene,ne radi to iz lose namere..
Post Reply