Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Dec 29, 2019 1:26 pm
Nesa_neske_01 wrote: Sun Dec 29, 2019 12:38 pm
xxxana wrote: Sun Dec 29, 2019 10:21 am
Tebe ako ne ubiju opijati, ubice te mozak, tako da ono.. Opusteno ;)
Tako pise ManMan: Tebe ako ne ubiju opijati, ubice te mozak, tako da ono.
Daj kevi da ti pazi na stan. Pokusaj da odes jedno 2 godine u Zemlju Zivis. Da te nauce sta je zivot , kako se zivi. Plus ce ti popraviti glavu.
Niko te nece zadrzavati. Neces bolnicu. Druga opcija je komuna. Sam ne mozes. Zato ti kazem kako zelis. Dobre godine imas, a opcija nemas.
Ja sam ti pre dve godine pricao da tako ide. Valjda vidis i sam sad.
Nema od supstitucije srece. Ako zaista ne mozes, onda je koristi. Ne umem drugacije reci, nego ovako.
Da li ti mislis da on sam moze da donese tu odluku? U stvari bilo koju odluku?
Ja ne..
Samo planovi i razlozi za opiranje sprovodjenja istih,jako tezak covek.
Izvini Man, za pocetak ti fali neko da ti pomogne u tome..
Ta trava pravi od ljudi debile, naročito ako je pušiš u 6 ujutru. Još su u većem problemu ti kojima ona kao prija, jer u glavnom ne kapiraju u kolikom su autu. Man je mene nakrpio još letos kad sam pljuvao travu, vozdizao je travuljinu u nebesa, a prilično sam siguran da se dobrim delom zbog njenog uticaja vratio na bup, a bio je neko vreme čist.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by xxxana »

Frajla wrote: Sun Dec 29, 2019 1:49 pm
xxxana wrote: Sun Dec 29, 2019 10:21 am
ManMan wrote: Sun Dec 29, 2019 7:16 am
__________________________

E, moj druže...
Zajeban je ovaj "strelac" u meni.
Decenijama je bilo "kako želim".
Takvo moje ponašanje, sigurno ima bar 50-70% već unapred definisanu `ukalupljenu-genetsku-predispoziciju`..
A, ni to što mi se najbitniji deo života, dešavao 90-tih. mi nije pripomoglo
Mislim da me je ta kombinacija: 90-te, genetika + vaspitanje, sopstvena neodgovornost i ne-voljenja sebe,
a pri tom potpuni hedonizam + neodgovornost i odbijanje (nemanje nikakve želje) da `odrastem` i poguram sebe
u neki "normalan život i hiljade i hiljade sklekova" ;)
Sve to je dovelo do toga da je tvoje, sasvim normalno odgovoreno: "Kako Želiš", priozvede jednu uskomešanost i poriv.
Poriv za razmišljanjem, a tek je 06:27h, sad.
Probudio sam se posle 15-16h razlomljenog spavanja, što noću, što danju. Nism radio ovaj vikend.
Sad sam skroz reset-ovan.
Uzeo sam relativno malo, toliko sam morao radi ubijanja bolova.. oko 1,5mg.
Ali dugačak je dan, spavaću opet.. a, po buđenju?
Pomoglo je taman toliko da nemam bolova. Pijem kafu, bistrim internet i razmišljam da li da radim Pon, Uto, pa onda Pet, Sub, itd?
Ili?!

Ili je za moje telo i psihu, bolje da spojim sve to u jedan veliki neradni komad od 5 dana (već sam jedan potrošio znači 4), tek 3-ćeg Petak?

ili jedan, još veći, a to je da radim tek za Božić 7, 8.jan, znači ukupno oko 9-10 dana u kojima ne moram van gajbe da idem i mogu da
uz malo THC-a (na kome sam, iskreno sada.. zato i toliko piskaram, ne boli me išta, a nisam sklupčan i pokriven ćebetom)
MOGU DA preGURAM te dane i smanjim prokletinju na 1mg.?

Nadam se da je to donekle realno razmišljanje?
znam i sam da je možda prevelik zalogaj, ...ali, ali
je možda "za početak" dovoljno 8-9 dana
da smanjim ukupno oko 1-1,5 mg.?
Što će reći. da dođem na 2mg/dan.. jer sam sad, realno na malo manje od 4mg.
2mg. mi je i psihički i fizički i na kraju, finansijski prihvatljivo da se održavam koliko god da treba
pa ću ovaj put da pokušam da izvedem to skidanje kako valja i trebuje
;) :D

Eto, opet "traktat", opet Ja kao Ja, voda teče, val se pjeni, itd, itd..
Izvinjavamo se, mLogo se iziNJaVamo :D :D :D pušenje u ova doba je 3x jače..
____________________________________________


P.S. Nisam izlupetao sve ovo, što se i vidi po formatu teksta. Mozak mi je radio, malko napušen, no i dalje moj
Tebe ako ne ubiju opijati, ubice te mozak, tako da ono.. Opusteno ;)
Kao da se tek ulogovao na forum i da mu je ovo prvi ikada napisan post o bupu!
I sta da mu napises na sve to, nego pomislis samo, ni jedan post nije procitao i izvukao neku pouku iz svega, cak je i osetio na svojoj kozi i zasto bi bilo ovo spustanje i skidanje uspesnije od predhodnog?
I onda nemas sta pametno reci, nego - probaj tako... potrosi i to malo slobodnih dana, potrosi opet 2 ili vise godina na istu stvar i onda opet sve ponovo. Ali to je problem vecine nas, jer ne zelimo prihvatiti da smo u ogromnom problemu i ozbiljno se pozabaviti njime.

Ovo je sve manman- blablablabla
Upravo tako, mislim da on od ovog loma koji je sam sebi nametnuo ne moze ni da vidi stvari na pravi nacin..

Neske, naravno da ne moze samo ljudima oduzima vreme

Sb, kakva trava? Coveku je rasuta psiha u delove, umesto da napravi plan sa doktorom koji ce mu na tom nivou pomoci,pa tek onda da se pozabavi skidanjem, resio je da se zabavlja na forumu cekajuci Peru sa najbezbolnijim nacinom zaskidanje
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by MinistarPfc »

Batice promeni ti nik u HaosMan, postujes i izazoves lancanu reakciju😁... Jes demokratija, jes sve to, negde si i napisao ajmo zajedno sa skidanjem, da razmenjujemo iskustva, da se podrzavama, ali brate, sa takvom pricom meni ni malo ne pomazes, cak sta vise... Ali tvoje pravo...
Samo da se javim, iskreno, ne da sam Vas nesto vec zagotivio, nego jednostavno imam potrebu da nekome kazem, guram sa dva mg i dalje, danas je dosta bolje nego juce, i veceras definitivno pocinjem sa sidatom, jer kapiram da sto pre pocnem da je pijem pre ce poceti da deluje, i pocecu odmah sa 50mg, pa da vidimo... Samo zna li neko, jer cini mi se da je zoloftu, kad sam se skidao sa dopa, trebalo nekih dvadesetak dana da pocne dejstvo, koliko sidati treba da pocne?
Planiram jos nekih cetiri, pet dana na dvojci, pa da skinem na 1,5 ako bude moglo...pozdrav svima
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

MinistarPfc wrote: Sun Dec 29, 2019 4:31 pm Batice promeni ti nik u HaosMan, postujes i izazoves lancanu reakciju😁... Jes demokratija, jes sve to, negde si i napisao ajmo zajedno sa skidanjem, da razmenjujemo iskustva, da se podrzavama, ali brate, sa takvom pricom meni ni malo ne pomazes, cak sta vise... Ali tvoje pravo...
Samo da se javim, iskreno, ne da sam Vas nesto vec zagotivio, nego jednostavno imam potrebu da nekome kazem, guram sa dva mg i dalje, danas je dosta bolje nego juce, i veceras definitivno pocinjem sa sidatom, jer kapiram da sto pre pocnem da je pijem pre ce poceti da deluje, i pocecu odmah sa 50mg, pa da vidimo... Samo zna li neko, jer cini mi se da je zoloftu, kad sam se skidao sa dopa, trebalo nekih dvadesetak dana da pocne dejstvo, koliko sidati treba da pocne?
Planiram jos nekih cetiri, pet dana na dvojci, pa da skinem na 1,5 ako bude moglo...pozdrav svima
Nemoj uvece da pijes sidatu! Nece ti doci san na oci
Obavezno kada ustanes.
Ne bi ti skodilo da pocnes par dana sa 25 mg pa dizi na 50.
On se bas postepeno uvodi, cemu zurba a izbeci ces sve nuspojave.

Sidata je isto sto i zoloft, razlicit proizvodjac tako da odgovor vec znas
Aj srecno
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by MinistarPfc »

Frajla wrote: Sun Dec 29, 2019 5:11 pm
MinistarPfc wrote: Sun Dec 29, 2019 4:31 pm Batice promeni ti nik u HaosMan, postujes i izazoves lancanu reakciju😁... Jes demokratija, jes sve to, negde si i napisao ajmo zajedno sa skidanjem, da razmenjujemo iskustva, da se podrzavama, ali brate, sa takvom pricom meni ni malo ne pomazes, cak sta vise... Ali tvoje pravo...


Nemoj uvece da pijes sidatu! Nece ti doci san na oci
Obavezno kada ustanes.
Ne bi ti skodilo da pocnes par dana sa 25 mg pa dizi na 50.
On se bas postepeno uvodi, cemu zurba a izbeci ces sve nuspojave.

Sidata je isto sto i zoloft, razlicit proizvodjac tako da odgovor vec znas
Aj srecno
E a taman sam hteo da pitam hocu li da piskim ili necu da piskim.... Frajlice sama si odgovorila na sva tri pitanja koja sam imao a da ih nisam ni postavio: kad da ih pijem( ujutru ili uvece, mada se secam da sam zoloft pio ujutru), doza sa kojom da krenem, i da li mi je mozda jos uvek rano da pocnem sa tim lekom...
Iako sam ateista, smatracu tvoj post znakom vise sile i u potpunosti poslusati sve sto si napisala, i puno ti hvala 😘
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by MinistarPfc »

I moram da ukapiram sta brisem a sta ostavljam kad nekome odgovaram na post :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

MinistarPfc wrote: Sun Dec 29, 2019 6:52 pm I moram da ukapiram sta brisem a sta ostavljam kad nekome odgovaram na post :D
Ja sam tek skoro naucila, nakon nekoliko godina brljanja, tako da imas jos vremena :)
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by MinistarPfc »

Frajla wrote: Sun Dec 29, 2019 7:34 pm
MinistarPfc wrote: Sun Dec 29, 2019 6:52 pm I moram da ukapiram sta brisem a sta ostavljam kad nekome odgovaram na post :D
Ja sam tek skoro naucila, nakon nekoliko godina brljanja, tako da imas jos vremena :)
Nadam se da cu, ako ostanem ovde godinama, uskoro i ja biti necija podrska,a ne djak ponavljac :roll:
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sun Dec 29, 2019 1:49 pm
xxxana wrote: Sun Dec 29, 2019 10:21 am
ManMan wrote: Sun Dec 29, 2019 7:16 am
__________________________

E, moj druže...
Zajeban je ovaj "strelac" u meni.
Decenijama je bilo "kako želim".
Takvo moje ponašanje, sigurno ima bar 50-70% već unapred definisanu `ukalupljenu-genetsku-predispoziciju`..
A, ni to što mi se najbitniji deo života, dešavao 90-tih. mi nije pripomoglo
Mislim da me je ta kombinacija: 90-te, genetika + vaspitanje, sopstvena neodgovornost i ne-voljenja sebe,
a pri tom potpuni hedonizam + neodgovornost i odbijanje (nemanje nikakve želje) da `odrastem` i poguram sebe
u neki "normalan život i hiljade i hiljade sklekova" ;)
Sve to je dovelo do toga da je tvoje, sasvim normalno odgovoreno: "Kako Želiš", priozvede jednu uskomešanost i poriv.
Poriv za razmišljanjem, a tek je 06:27h, sad.
Probudio sam se posle 15-16h razlomljenog spavanja, što noću, što danju. Nism radio ovaj vikend.
Sad sam skroz reset-ovan.
Uzeo sam relativno malo, toliko sam morao radi ubijanja bolova.. oko 1,5mg.
Ali dugačak je dan, spavaću opet.. a, po buđenju?
Pomoglo je taman toliko da nemam bolova. Pijem kafu, bistrim internet i razmišljam da li da radim Pon, Uto, pa onda Pet, Sub, itd?
Ili?!

Ili je za moje telo i psihu, bolje da spojim sve to u jedan veliki neradni komad od 5 dana (već sam jedan potrošio znači 4), tek 3-ćeg Petak?

ili jedan, još veći, a to je da radim tek za Božić 7, 8.jan, znači ukupno oko 9-10 dana u kojima ne moram van gajbe da idem i mogu da
uz malo THC-a (na kome sam, iskreno sada.. zato i toliko piskaram, ne boli me išta, a nisam sklupčan i pokriven ćebetom)
MOGU DA preGURAM te dane i smanjim prokletinju na 1mg.?

Nadam se da je to donekle realno razmišljanje?
znam i sam da je možda prevelik zalogaj, ...ali, ali
je možda "za početak" dovoljno 8-9 dana
da smanjim ukupno oko 1-1,5 mg.?
Što će reći. da dođem na 2mg/dan.. jer sam sad, realno na malo manje od 4mg.
2mg. mi je i psihički i fizički i na kraju, finansijski prihvatljivo da se održavam koliko god da treba
pa ću ovaj put da pokušam da izvedem to skidanje kako valja i trebuje
;) :D

Eto, opet "traktat", opet Ja kao Ja, voda teče, val se pjeni, itd, itd..
Izvinjavamo se, mLogo se iziNJaVamo :D :D :D pušenje u ova doba je 3x jače..
____________________________________________


P.S. Nisam izlupetao sve ovo, što se i vidi po formatu teksta. Mozak mi je radio, malko napušen, no i dalje moj
Tebe ako ne ubiju opijati, ubice te mozak, tako da ono.. Opusteno ;)
Kao da se tek ulogovao na forum i da mu je ovo prvi ikada napisan post o bupu!
I sta da mu napises na sve to, nego pomislis samo, ni jedan post nije procitao i izvukao neku pouku iz svega, cak je i osetio na svojoj kozi i zasto bi bilo ovo spustanje i skidanje uspesnije od predhodnog?
I onda nemas sta pametno reci, nego - probaj tako... potrosi i to malo slobodnih dana, potrosi opet 2 ili vise godina na istu stvar i onda opet sve ponovo. Ali to je problem vecine nas, jer ne zelimo prihvatiti da smo u ogromnom problemu i ozbiljno se pozabaviti njime.

Ovo je sve manman- blablablabla
Doktora potrazi. Glava te jebe i to dobrano kolko kuzim. Sam neces moci. Vucarat ces se ovdje ko zna koliko za kurac. Ne znam kolko trava pomaze ili ne pomaze u cijeloj toj prici ali vidim kako djeluje po tvom pisanju. Nije mi to obecavajuce. Neznam uopce sta se toliko patis kad i dalje mislis bit na subu. Odi kod doktora nek ti ga prepise i mirna bosna. Bez ljutnje ali ovako sa strane mi izgleda ko da imas neki oblik sizike. Ako je tako odi kod psihijatra pa nek ti da neki lijek na duze staze. Tesko mozes sam. Nikako. Nisi balavac da ti treba crtati. Sve znas. Nikad nije kasno potraziti pomoc. Ne se sam igrati doktora.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by licaninsasela »

Nesa_neske_01 wrote: Sun Dec 29, 2019 12:38 pm
xxxana wrote: Sun Dec 29, 2019 10:21 am
ManMan wrote: Sun Dec 29, 2019 7:16 am
__________________________

E, moj druže...
Zajeban je ovaj "strelac" u meni.
Decenijama je bilo "kako želim".
Takvo moje ponašanje, sigurno ima bar 50-70% već unapred definisanu `ukalupljenu-genetsku-predispoziciju`..
A, ni to što mi se najbitniji deo života, dešavao 90-tih. mi nije pripomoglo
Mislim da me je ta kombinacija: 90-te, genetika + vaspitanje, sopstvena neodgovornost i ne-voljenja sebe,
a pri tom potpuni hedonizam + neodgovornost i odbijanje (nemanje nikakve želje) da `odrastem` i poguram sebe
u neki "normalan život i hiljade i hiljade sklekova" ;)
Sve to je dovelo do toga da je tvoje, sasvim normalno odgovoreno: "Kako Želiš", priozvede jednu uskomešanost i poriv.
Poriv za razmišljanjem, a tek je 06:27h, sad.
Probudio sam se posle 15-16h razlomljenog spavanja, što noću, što danju. Nism radio ovaj vikend.
Sad sam skroz reset-ovan.
Uzeo sam relativno malo, toliko sam morao radi ubijanja bolova.. oko 1,5mg.
Ali dugačak je dan, spavaću opet.. a, po buđenju?
Pomoglo je taman toliko da nemam bolova. Pijem kafu, bistrim internet i razmišljam da li da radim Pon, Uto, pa onda Pet, Sub, itd?
Ili?!

Ili je za moje telo i psihu, bolje da spojim sve to u jedan veliki neradni komad od 5 dana (već sam jedan potrošio znači 4), tek 3-ćeg Petak?

ili jedan, još veći, a to je da radim tek za Božić 7, 8.jan, znači ukupno oko 9-10 dana u kojima ne moram van gajbe da idem i mogu da
uz malo THC-a (na kome sam, iskreno sada.. zato i toliko piskaram, ne boli me išta, a nisam sklupčan i pokriven ćebetom)
MOGU DA preGURAM te dane i smanjim prokletinju na 1mg.?

Nadam se da je to donekle realno razmišljanje?
znam i sam da je možda prevelik zalogaj, ...ali, ali
je možda "za početak" dovoljno 8-9 dana
da smanjim ukupno oko 1-1,5 mg.?
Što će reći. da dođem na 2mg/dan.. jer sam sad, realno na malo manje od 4mg.
2mg. mi je i psihički i fizički i na kraju, finansijski prihvatljivo da se održavam koliko god da treba
pa ću ovaj put da pokušam da izvedem to skidanje kako valja i trebuje
;) :D

Eto, opet "traktat", opet Ja kao Ja, voda teče, val se pjeni, itd, itd..
Izvinjavamo se, mLogo se iziNJaVamo :D :D :D pušenje u ova doba je 3x jače..
____________________________________________


P.S. Nisam izlupetao sve ovo, što se i vidi po formatu teksta. Mozak mi je radio, malko napušen, no i dalje moj
Tebe ako ne ubiju opijati, ubice te mozak, tako da ono.. Opusteno ;)
Tako pise ManMan: Tebe ako ne ubiju opijati, ubice te mozak, tako da ono.
Daj kevi da ti pazi na stan. Pokusaj da odes jedno 2 godine u Zemlju Zivis. Da te nauce sta je zivot , kako se zivi. Plus ce ti popraviti glavu.
Niko te nece zadrzavati. Neces bolnicu. Druga opcija je komuna. Sam ne mozes. Zato ti kazem kako zelis. Dobre godine imas, a opcija nemas.
Ja sam ti pre dve godine pricao da tako ide. Valjda vidis i sam sad.
Nema od supstitucije srece. Ako zaista ne mozes, onda je koristi. Ne umem drugacije reci, nego ovako.
Nije losa ni to ideja al kolko pratim manman zazire i od bolnica i od komuna. Ne boj se. Nece nista strasno otkriti sta vec ne znas a desava ti se. Mozda samo strucnu dijagnozu popijes al s njom i dalje mozes raditi svoj posao.
Post Reply