metadonski ovisnik

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Ja sam išao danas na 4 tabletice metadona, htio sam se pohvaliti ovdje. Juče mi se jako spavalo i ocijenio sam da mi je 5 tabletica previše. Bio sam točno tjedan dana na 5 tableta. Sad ću vidit kako će mi biti na 4, neću brzati, ostat ću najmanje tjedan dana na 4, a možda i dva tjedna. Ali eto da se pohvalim, sve ide po planu kako sam bio zacrtao kad sam se prebacio na metadon.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: metadonski ovisnik

Post by sanela »

Samo naprijed prema cilju koji si postavio. Polako.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Hvala, puno mi znači podrška. :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by StopBup »

Lebowski wrote: Mon Dec 02, 2019 9:39 am Ja sam išao danas na 4 tabletice metadona, htio sam se pohvaliti ovdje. Juče mi se jako spavalo i ocijenio sam da mi je 5 tabletica previše. Bio sam točno tjedan dana na 5 tableta. Sad ću vidit kako će mi biti na 4, neću brzati, ostat ću najmanje tjedan dana na 4, a možda i dva tjedna. Ali eto da se pohvalim, sve ide po planu kako sam bio zacrtao kad sam se prebacio na metadon.
Nije mi jasno kako si se tako lako prebacio na metadon. Te velike doze bupa koje si ti uzimao, blokiraju druge opijate bar 10-ak nakon prestanka uzimanja buprenorfina. Jesi imao neke probleme?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Nisam imao nikakve probleme. Stvar je u tome da je to različit lijek, metadon djeluje na receptore na koje bup ne djeluje, tako da sam osjetio djelovanje metadona odmah prvi dan, a kasnije više nisam osjećao baš djelovanje ali nisam u krizi, što bi trebao biti i cilj svake supstiticijske terapije, jednostavno nisam u krizi i to mi je mjerilo. Ne znam, bup mi već dulje vremena nije baš odgovarao i povećavao sam ga stalno, a nisam iz njega izvlačio to što mi je trebalo. Metadon je drugačiji, osjećam da sam pokriven ali neću brzati jer bi lako mogao upasti u zamku, tako da polako, kao što mi je i sanela savjetovala...
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Da, imao sam jedino problema sa tlakom, nakon jedno dva-tri dana prvih desetak do 14 dana mi je jako skakao tlak i doktorica mi je dala tablete za tlak, imao sam taj problem. Sad se to unormalilo, sad mi je opet tlak normalan i zapravo niži...
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Jurke »

Lebowski wrote: Tue Dec 03, 2019 2:51 pm Da, imao sam jedino problema sa tlakom, nakon jedno dva-tri dana prvih desetak do 14 dana mi je jako skakao tlak i doktorica mi je dala tablete za tlak, imao sam taj problem. Sad se to unormalilo, sad mi je opet tlak normalan i zapravo niži...
Kako je stanje kod tebe buraz?
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Kod mene je stanje dobro, stabilan sam na 4 metadona ali ću ostati malo dulje na 4 jer vidim da sam na granici... Tlak mi još uvijek povremeno luduje, skoči mi jako visoko i onda mi za nekoliko sati padne jako nisko ali zadnjih dana je opet sve u redu, sad ćemo vidjeti što će biti dalje. I ja sam se bojao metadona, što će biti ali mislim da je na kraju bolje da sam na metadonu jer bup sam povećavao skroz do 12 mg, iako sam bio na 6 mg (imao sam zalihe) i to više zbilja nije imalo smisla. Sad sam stabilan i zadovoljan sam kako se sve razvija ali još ostaje da se vidi... Cilj mi je doći na neku malu dozu, tipa jedan ili dva i onda dobro razmisliti o ukidanju i pokušati to napraviti.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Jurke »

Gde si Debduh2, ziva li si? Lebowski šta je sa tobom?
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Tko zna što je sa debduh2, bila je opasno zaglibila... Ja sam i dalje na 4 metadona i ne mičem se jer osjećam da još uvijek nije vrijeme, ali za nekih 2-3 tjedna spustit ću na 3 metadona, možda i prije, tko zna... Osjećam se odlično, puno bolje nego na bupu... :)
Post Reply