O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Neske samo da sta manje razmisljas. Nista lose nisam mislio pod poslom osim radi toga a i kinta ce neka sjesti.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

licaninsasela wrote: Thu Dec 12, 2019 11:26 pm
Nesa_neske_01 wrote: Thu Dec 12, 2019 10:32 pm
Ninocka wrote: Thu Dec 12, 2019 8:56 pm

Neške, da sad malo spustim loptu, do sada sam sa tobom kroz neku šalu pokušavala doći do neke tačke, ali sad je baš situacija ozbiljna, po meni...
Nemoj odma da skačeš u vatru - dolazim u miru. :D

Meni se kosti zaledile od ovog tvog stanja koje opisuješ u gore navedenom post. Ali baš. I ne misilim da preuveličavaš, baš ti vjerujem. I nešto mi teško dođe, jer su to veoma ozbiljna stanja, za koje ovdje nažalost nema pomoći,( mislim na forum )

Hocu sad da te pitam da li si razmišljao ozbiljnije da se pozabaviš tim problememom, ne mislim na grupne sastanke anonimnih itd nego na prave preglede i psihoterapije. Ili možda već ideš kod nekog? Jer druže moj stari, znas i sam i vidiš da je situacija ozbiljna. A ja sam neko ko vjeruje doktorima !!
Vidi ja imam neke banalne probleme naspram ovih tvojih, oscilira mi rapsoloženje , ili sam preeeraspoložena ili sam u teškoj depresiji, ili sam smirena ili prehisterična, i tako vagam po cijeli dan i ja razmišljam nego nikako da stignem da posjetim svoju doktoricu opet... Tako da ne znam Neške, ali ono... osjećam neku obavezu da ti kažem da moras bas kod nekog stručnog da pođeš a takvih ima vjeruj mi.
Imam lekara. Pričao sam okvirno sa njim o tome. Sledeci put ću zakazati skener mozga. Vadim krv zasebno. Bojim se da samo vreme i neki moj trud može da pomogne. Rekao mi je da igram memori game, sudo, puzle. Preparati koji pomažu u oporavku mozga, ako se može oporaviti? Da ne dužim. Radim na tome. Trajaće taj rad. I sam vidim. Kakav ću uspeh da postignem. Trenutno ne veliki.
Smirenost pomaže isto. Kada sam smiren onda je nešto bolje. Teže vraćam sećanja, zaboravljam, treba mi duže da upamtim, setim se nečega.
Daću ja sebi oduška. Treba čovek da dane dušom. Verovatno da sam opteretio puno. Mozak onda blokira. Treba da se još rasterećujem. Sada bi Frajla rekla evo ga konj je shvatio. ;) :D
Nemoj odma da skačeš u vatru - dolazim u miru. :D Haha mir sestro. Hauk veliki poglavica. :D
Mozda pokusati naci poso koji nije odgovoran da ne moras o poslu razmisljati a ujedno da sljakas jer ces se osjecati zadovoljnije kad znas da privredujes i imas za neke osnovne stvari? Neka fizikalija ko pomocni radnik po baustelama? Toga svagdje fali i nije problem za naci. Otici u vukojebinu i cuvati ovce, koze il krave. To se po hr masovno trazi a i baustela pogotovo pomocni radnici.
Ja sam o ovome razmišljao: "Otici u vukojebinu i cuvati ovce, koze il krave". Mislio sam jedno 6 meseci da odem u manastir. Ovako. Može kao pri pomoć.
Ne znam kako da odem. Imam ženu i majku. Pobiće jedna drugu ako odem. Istrebiće se. Još živimo razdvojeno. Ma!

Pričao sam sa ženom sad. Kaže tebi ili kamenu isto je govoriti. Kada si lud, ne vrediti ti pričati. Opteretio si se.
Ono da se nosiš u p.m. I tako u tom pravcu.
Znaš, teška sam ja budala. Za to treba imati talenat!
------
Ima još stvari koje radim. A nema ko osim mene. Ako ih ispustim ode sve. Nema ko da radi, nego ja. Neće ići tako lako. Nije za priču taj deo.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Ninocka wrote: Vidi ja imam neke banalne probleme naspram ovih tvojih, oscilira mi rapsoloženje , ili sam preeeraspoložena ili sam u teškoj depresiji, ili sam smirena ili prehisterična, i tako vagam po cijeli dan i ja razmišljam.
Ja sam resavao preraspolozenja i depresije na sledeci nacin:
Prestao sam da prihvatam misli koja prave previse raspolozenosti. Ili koja te bedače(depresija je razdor sistema). Kako sto gradis raspolozenosti kontra proces je razgradjivanje(depresija).

Ne vezuj misli za sebe osecajem. Tako sam prestao da pijem lekove. Nisu vise imali efekta, ostale nuspojave.

"i tako vagam po cijeli dan i ja razmišljam": Ne treba se boriti sa njima. Tu bitku gubis u najavi. Pusti misli da prolaze kroz glavu. Ne vezuj ih za sebe. Nisu tvoje! Zvuci cudno ali radi.

Tako cu resavati moje umisljenosti. Ne treba im dozvoliti da prave stanja.

------
Jao Neske pa sta ce onda ostati od nas. Nista. Čemer. :D
He Ninocka. Ali vas dve ste cudo. Jedna mi je dosla glave. A ti ces me dokusuriti. :)
Shvatite da se ja kroz sale druzim. I sve ok.
Dobro treba me cenzurisati kada mi glava preko mere poludi. Slazem se.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Jurke wrote: Thu Dec 12, 2019 12:03 pm Evo ovako. Ja jesam prezasicen više pričom o drogira ju. Prezasicen sam i muka mi je od toga što ja radim. 4mg mi jeste mnogo, osecam. Zato sam i sam rešio da danas budem vec na 2. Kontam nikakve bitne razlike necu osetiti, osim što cu se manje trovati i psihički biti zadovoljan time. Kontam da probam od vikenda vec da budem u stanju da rapidno smanjujem. Imam mnogo obaveza pa sebi navijam priču u glavu da mi je zbog toga bup potreban da bi ih izneo. I to klasična je priča opravdavanja sebe u radnjenju bupom. To i sam znam. Mislim o tome svestan sam sebe i svojih postupaka. U pravu ste u priči koju ste izneli i ti Liko i ti Frajlita.
Jurke, to sto si sa 4 mg spustio na 2 je odlicno, ali ne vozaj da ces od vikenda tj od sutra “ rapidno” spustiti jos dozu.
Cekaj, stani malo
Nestabilan si jos uvek, nikakve nagle promene i nagle odluke. Spusti na 2 i sacekaj par dana da vidis da li si sposoban sve obaveze ispunjavati na toj dozi. Prodje nedelju dana, ako jesi spustis na 1,5 i tako dalje

Ne postavljaj rokove jer oni prave pritisak i stres

Ne zuri, jer ces se istrositi i iscrpeti. Ako mozes sada zapali kod doktora da ti da pomocnu terapiju kao pripremu za tvoj skok, da budes spreman za skok sa bupa
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Frajla wrote: Fri Dec 13, 2019 7:32 am
Jurke wrote: Thu Dec 12, 2019 12:03 pm Evo ovako. Ja jesam prezasicen više pričom o drogira ju. Prezasicen sam i muka mi je od toga što ja radim. 4mg mi jeste mnogo, osecam. Zato sam i sam rešio da danas budem vec na 2. Kontam nikakve bitne razlike necu osetiti, osim što cu se manje trovati i psihički biti zadovoljan time. Kontam da probam od vikenda vec da budem u stanju da rapidno smanjujem. Imam mnogo obaveza pa sebi navijam priču u glavu da mi je zbog toga bup potreban da bi ih izneo. I to klasična je priča opravdavanja sebe u radnjenju bupom. To i sam znam. Mislim o tome svestan sam sebe i svojih postupaka. U pravu ste u priči koju ste izneli i ti Liko i ti Frajlita.
Jurke, to sto si sa 4 mg spustio na 2 je odlicno, ali ne vozaj da ces od vikenda tj od sutra “ rapidno” spustiti jos dozu.
Cekaj, stani malo
Nestabilan si jos uvek, nikakve nagle promene i nagle odluke. Spusti na 2 i sacekaj par dana da vidis da li si sposoban sve obaveze ispunjavati na toj dozi. Prodje nedelju dana, ako jesi spustis na 1,5 i tako dalje

Ne postavljaj rokove jer oni prave pritisak i stres

Ne zuri, jer ces se istrositi i iscrpeti. Ako mozes sada zapali kod doktora da ti da pomocnu terapiju kao pripremu za tvoj skok, da budes spreman za skok sa bupa
Hocu Frajla. Zaustavicu se na 2mg. Par dana cu pustiti da vidim kako i šta. Kontam imam zaliha sada u sebi pa nece organizam odma ni da se pobuni ako mu je do bunjenja. Ukoliko sve bude ok i nakon nedelju ili više dana, kada god osetim se spremnim idem na dole. Upalilo mi je se grlo opet i moram kod lekara. Taman cu opet traziti uput za kod psihijatra.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Jurke wrote: Fri Dec 13, 2019 9:11 am
Frajla wrote: Fri Dec 13, 2019 7:32 am
Jurke wrote: Thu Dec 12, 2019 12:03 pm Evo ovako. Ja jesam prezasicen više pričom o drogira ju. Prezasicen sam i muka mi je od toga što ja radim. 4mg mi jeste mnogo, osecam. Zato sam i sam rešio da danas budem vec na 2. Kontam nikakve bitne razlike necu osetiti, osim što cu se manje trovati i psihički biti zadovoljan time. Kontam da probam od vikenda vec da budem u stanju da rapidno smanjujem. Imam mnogo obaveza pa sebi navijam priču u glavu da mi je zbog toga bup potreban da bi ih izneo. I to klasična je priča opravdavanja sebe u radnjenju bupom. To i sam znam. Mislim o tome svestan sam sebe i svojih postupaka. U pravu ste u priči koju ste izneli i ti Liko i ti Frajlita.
Jurke, to sto si sa 4 mg spustio na 2 je odlicno, ali ne vozaj da ces od vikenda tj od sutra “ rapidno” spustiti jos dozu.
Cekaj, stani malo
Nestabilan si jos uvek, nikakve nagle promene i nagle odluke. Spusti na 2 i sacekaj par dana da vidis da li si sposoban sve obaveze ispunjavati na toj dozi. Prodje nedelju dana, ako jesi spustis na 1,5 i tako dalje

Ne postavljaj rokove jer oni prave pritisak i stres

Ne zuri, jer ces se istrositi i iscrpeti. Ako mozes sada zapali kod doktora da ti da pomocnu terapiju kao pripremu za tvoj skok, da budes spreman za skok sa bupa
Hocu Frajla. Zaustavicu se na 2mg. Par dana cu pustiti da vidim kako i šta. Kontam imam zaliha sada u sebi pa nece organizam odma ni da se pobuni ako mu je do bunjenja. Ukoliko sve bude ok i nakon nedelju ili više dana, kada god osetim se spremnim idem na dole. Upalilo mi je se grlo opet i moram kod lekara. Taman cu opet traziti uput za kod psihijatra.
Tako je, ne buni se organizam odmah, ali ako ga bombardujes dva tri puta sa naglim spustanjem, onda ce te sacekati za sva spustanja, i onda opet sve nanovo
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

Nesa_neske_01 wrote: Thu Dec 12, 2019 10:32 pm
Ninocka wrote: Thu Dec 12, 2019 8:56 pm
Nesa_neske_01 wrote: Thu Dec 12, 2019 4:34 pm [

Imam lekara. Pričao sam okvirno sa njim o tome. Sledeci put ću zakazati skener mozga. Vadim krv zasebno. Bojim se da samo vreme i neki moj trud može da pomogne. Rekao mi je da igram memori game, sudo, puzle. Preparati koji pomažu u oporavku mozga, ako se može oporaviti? Da ne dužim. Radim na tome. Trajaće taj rad. I sam vidim. Kakav ću uspeh da postignem. Trenutno ne veliki.
Smirenost pomaže isto. Kada sam smiren onda je nešto bolje. Teže vraćam sećanja, zaboravljam, treba mi duže da upamtim, setim se nečega.
Daću ja sebi oduška. Treba čovek da dane dušom. Verovatno da sam opteretio. Mozak onda blokira. Treba da se još rasterećujem.
Dve godine je kako sam se skinio. Ni dve, godina i osam meseci. Malo je to za oporavak izgleda. Možda mi šalje signal ne prihvatam opterećen sam! Sasvim moguće.
Sada bi Frajla rekla evo ga konj je shvatio. ;) :D

Nemoj odma da skačeš u vatru - dolazim u miru. :D Haha mir sestro. Hauk veliki poglavica. :D
Pa nisam bas mislila da imas tamo nekog ljekara, i da pricas “ okvirno” sa njim o problemu. Mislila sam da nadjes ozbiljnog psihijatra, koji ce se isto tako ozbiljno pozabaviti problemom.

iskreno, mislim da se takve stvari ne rjesavaju ni u manastiru, a ni sa ovcama. I bas me interesuje kakve su to nus pojave od tableta?!!
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Ninocka wrote:
Nesa_neske_01 wrote:
Ninocka wrote: Pa nisam bas mislila da imas tamo nekog ljekara, i da pricas “ okvirno” sa njim o problemu. Mislila sam da nadjes ozbiljnog psihijatra, koji ce se isto tako ozbiljno pozabaviti problemom.

iskreno, mislim da se takve stvari ne rjesavaju ni u manastiru, a ni sa ovcama. I bas me interesuje kakve su to nus pojave od tableta?!!
Nuspojave su, otvoris kutiju sa tabletama, imas deo gde su moguca nezeljena dejstva.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Nesa_neske_01 wrote: Fri Dec 13, 2019 1:48 pm
Ninocka wrote:
Nuspojave su, otvoris kutiju sa tabletama, imas deo gde su moguca nezeljena dejstva.
Nisam ja tebe unazad nista cito i nemam pojma ni tko si ni kakve si probleme imo prije. Ovih dana sta citam steko sam dojam da si cist ali budalesas. Usto sam i pomislio da se zaposlis. Nisam iso za tim da ti je psiha toliko u kurcu. Cuj na slikanju mozga se svasta moze viditi. Necu da te strasim ali da li si pomislio i ti i doktor da imas mozda neki oblik sizofrenije? Dal neko u obitelji boluje od sizofrenije jer znam da ona moze biti nasljedna a moze se pojaviti u bilo kojoj zivotnoj dobi??? A moze se samo kratko manifestirati prilikom skidanja sa nekih tableta??! Samo pitam i nagadam. Nista lose nisam pomislio nego eto da razmislis?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Jurke wrote: Fri Dec 13, 2019 9:11 am
Frajla wrote: Fri Dec 13, 2019 7:32 am
Jurke wrote: Thu Dec 12, 2019 12:03 pm Evo ovako. Ja jesam prezasicen više pričom o drogira ju. Prezasicen sam i muka mi je od toga što ja radim. 4mg mi jeste mnogo, osecam. Zato sam i sam rešio da danas budem vec na 2. Kontam nikakve bitne razlike necu osetiti, osim što cu se manje trovati i psihički biti zadovoljan time. Kontam da probam od vikenda vec da budem u stanju da rapidno smanjujem. Imam mnogo obaveza pa sebi navijam priču u glavu da mi je zbog toga bup potreban da bi ih izneo. I to klasična je priča opravdavanja sebe u radnjenju bupom. To i sam znam. Mislim o tome svestan sam sebe i svojih postupaka. U pravu ste u priči koju ste izneli i ti Liko i ti Frajlita.
Jurke, to sto si sa 4 mg spustio na 2 je odlicno, ali ne vozaj da ces od vikenda tj od sutra “ rapidno” spustiti jos dozu.
Cekaj, stani malo
Nestabilan si jos uvek, nikakve nagle promene i nagle odluke. Spusti na 2 i sacekaj par dana da vidis da li si sposoban sve obaveze ispunjavati na toj dozi. Prodje nedelju dana, ako jesi spustis na 1,5 i tako dalje

Ne postavljaj rokove jer oni prave pritisak i stres

Ne zuri, jer ces se istrositi i iscrpeti. Ako mozes sada zapali kod doktora da ti da pomocnu terapiju kao pripremu za tvoj skok, da budes spreman za skok sa bupa
Hocu Frajla. Zaustavicu se na 2mg. Par dana cu pustiti da vidim kako i šta. Kontam imam zaliha sada u sebi pa nece organizam odma ni da se pobuni ako mu je do bunjenja. Ukoliko sve bude ok i nakon nedelju ili više dana, kada god osetim se spremnim idem na dole. Upalilo mi je se grlo opet i moram kod lekara. Taman cu opet traziti uput za kod psihijatra.
Ms neces dobiti nista za grlo. Bez veze ces se kljukati sa antibioticima ako ih uopce dobis. Kupi neki maxflu ili sumeci aspirin c i samo velike kolicine mlakog caja i meda i limuna i udaraj po kiselom kupusu i to je to. Organizam sada osjeti sve sta nije mogo osjetiti na velikoj kolicini suba. Ja sam prehodo dvije teske upale pluca kad sam bio na dopu. To se pokazalo na slikama kad sam treci put dobio upalu i skoro zalego odnosno bacio perje. Bio mjesec i pol u bolnici. A cigaretu u zivotu nisam zapalio. E al pusio sam dop godinama. Sad su mi pluca dosta losa al zdravo zivim pa stoji tako kako je. Na spirometru jedva prodem kad vadim ljecnicki. E da al idi kod doktora svakako. Jebiga pa po uputnicu za psihijatra. Jel jurke???
Post Reply