O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Opet treba mi neko pranje je i ovde izbacim na drum misli i zamisli. Dobijem ili kritiku ili podršku, što mi znači. Nisam neko ko se kritika boji ili ne razume.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

licaninsasela wrote: Thu Dec 12, 2019 11:16 am
Nesa_neske_01 wrote: Thu Dec 12, 2019 9:08 am
licaninsasela wrote: Thu Dec 12, 2019 9:02 am Brzo te ti onda uneredis. Izgleda da si brz na okidacu. Nije dobro to.
Liko ne znam više. Prestao sam da razmišljam. Opušten sam. Idem poslom.
Zaposlen?
Ne. Radim na tome. Imao sam obaveze oko kuće. Teško mi ide. Kada krenem da radim dnevne obaveze, vidim koliko sam razvezan. Guram nekako, pa se povežem, posle se opet razvežem, sve tako. Glavu ne mogu da povežem. Misli mi beže kada želim da se koncentrišem. Gadno je. Krenu tako prebacuju se same, bez moje kontrole. Sa jednog na drugo, treće, četvrto. Imam utisak da sam razneo sam sebi svest. Pojma nemam kako da izadjem na kraj sa tim...
Last edited by Nesa_neske_01 on Thu Dec 12, 2019 6:07 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

StopBup wrote: Thu Dec 12, 2019 11:33 am
Ninocka wrote: Thu Dec 12, 2019 1:40 am
StopBup wrote: Thu Dec 12, 2019 1:09 am

A šta si je to konkretno pitao? Na konkretna pitanja, mislim da si dobio si odgovore.

"Ko je kriv?" Šta će ti krivac u opšte? Nemoj tražiti krivca bez potrebe. Traži rešenje za neki problem. Rešenje je bitno. Krivac je često nešto na šta ne možeš da deluješ, ne mora "krivac" biti osoba. Mani krivca. Evo prost primer, desi se zemljotres, ošteti se kuća. Rešenje je popraviti kuću. Šta je "krivac"? Tektonske promene. Da li na to možeš da utičeš? Ne.
Pusti "skrivene znakove". Ode ti predaleko Neške.
Uprosti malo stvari ako možeš.
Sub nemoj me zaebavat, kapiras li ti bas kao što on hoće reći Frajli???

Vi koji ga još tapšete po ramenu i govorite mu strava si Neške, napreduješ , bas vas ne razmijem !!!

A ja sam mu kao neprijatelj.... ma idi.....
Da još ovo. Ne kapiram šta hoće da joj kaže i mislim da ga ona raspričava bez veze. Onda Neške napiše svašta, a ne kaže ništa.
Možda ga još dodatno kod nje privlači njen pseudonim na forumu, hahaha. :D
He, vidiš ti da su to neke lične stvari ali se ne mešaš! A znaš da pišeš o tome, gurneš neki komentar. Tračaro muška :D Piii
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla sad mozda nece pisati neko vreme. Gle kako joj je lep broj postova, 4 keca.

Je l' se secate one epizode Duska Dugouska, kad su Dusko kocka sa onim malim brkatim revolverasem? Duka ga oguli do gaca, i ono zadnja partija, brkati se prodere:"Imam 4 keca!", a Duka onako smekerski, po malo kroz nos:"Ja imam 6 keceva gospodine." :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Thu Dec 12, 2019 6:47 pm Frajla sad mozda nece pisati neko vreme. Gle kako joj je lep broj postova, 4 keca.

Je l' se secate one epizode Duska Dugouska, kad su Dusko kocka sa onim malim brkatim revolverasem? Duka ga oguli do gaca, i ono zadnja partija, brkati se prodere:"Imam 4 keca!", a Duka onako smekerski, po malo kroz nos:"Ja imam 6 keceva gospodine." :D
Jao stope bre ahahahahahah
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Dec 12, 2019 6:55 pm
StopBup wrote: Thu Dec 12, 2019 6:47 pm Frajla sad mozda nece pisati neko vreme. Gle kako joj je lep broj postova, 4 keca.

Je l' se secate one epizode Duska Dugouska, kad su Dusko kocka sa onim malim brkatim revolverasem? Duka ga oguli do gaca, i ono zadnja partija, brkati se prodere:"Imam 4 keca!", a Duka onako smekerski, po malo kroz nos:"Ja imam 6 keceva gospodine." :D
Jao stope bre ahahahahahah
To je bila provokacija da guknes. :D

Ko voli dobar deep house, neka poslusa celu, mada ne volite vi to, vi ste zakliti punk/rock-eri, mada ima sigurno izuzetaka. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=aMbM7dS ... rt_radio=1
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Igram sad neku video igru, i ubise me u sred polja maka, hahahah, nevera, odmah se setih da to podelim ovde. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

Nesa_neske_01 wrote: Thu Dec 12, 2019 4:34 pm [
Ne. Radim na tome. Imao sam obaveze oko kuće. Teško mi ide. Kada krenem da radim dnevne obaveze, vidim koliko sam razvezan. Guram nekako, pa se povežem, posle se opet razvežem, sve tako. Glavu ne mogu da povežem. Misli mi beže kada želim da se koncentrišem. Gadno je. Krenu tako prebacuju se same, bez moje kontrole. Sa jednog na drugo, treće, četvrto. Imam utisak da sam razneo sam sebi svest. Pojma nemam kako da izadjem na kraj sa tim...
Neške, da sad malo spustim loptu, do sada sam sa tobom kroz neku šalu pokušavala doći do neke tačke, ali sad je baš situacija ozbiljna, po meni...
Nemoj odma da skačeš u vatru - dolazim u miru. :D

Meni se kosti zaledile od ovog tvog stanja koje opisuješ u gore navedenom post. Ali baš. I ne misilim da preuveličavaš, baš ti vjerujem. I nešto mi teško dođe, jer su to veoma ozbiljna stanja, za koje ovdje nažalost nema pomoći,( mislim na forum )

Hocu sad da te pitam da li si razmišljao ozbiljnije da se pozabaviš tim problememom, ne mislim na grupne sastanke anonimnih itd nego na prave preglede i psihoterapije. Ili možda već ideš kod nekog? Jer druže moj stari, znas i sam i vidiš da je situacija ozbiljna. A ja sam neko ko vjeruje doktorima !!
Vidi ja imam neke banalne probleme naspram ovih tvojih, oscilira mi rapsoloženje , ili sam preeeraspoložena ili sam u teškoj depresiji, ili sam smirena ili prehisterična, i tako vagam po cijeli dan i ja razmišljam nego nikako da stignem da posjetim svoju doktoricu opet... Tako da ne znam Neške, ali ono... osjećam neku obavezu da ti kažem da moras bas kod nekog stručnog da pođeš a takvih ima vjeruj mi.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Ninocka wrote: Thu Dec 12, 2019 8:56 pm
Nesa_neske_01 wrote: Thu Dec 12, 2019 4:34 pm [
Ne. Radim na tome. Imao sam obaveze oko kuće. Teško mi ide. Kada krenem da radim dnevne obaveze, vidim koliko sam razvezan. Guram nekako, pa se povežem, posle se opet razvežem, sve tako. Glavu ne mogu da povežem. Misli mi beže kada želim da se koncentrišem. Gadno je. Krenu tako prebacuju se same, bez moje kontrole. Sa jednog na drugo, treće, četvrto. Imam utisak da sam razneo sam sebi svest. Pojma nemam kako da izadjem na kraj sa tim...
Neške, da sad malo spustim loptu, do sada sam sa tobom kroz neku šalu pokušavala doći do neke tačke, ali sad je baš situacija ozbiljna, po meni...
Nemoj odma da skačeš u vatru - dolazim u miru. :D

Meni se kosti zaledile od ovog tvog stanja koje opisuješ u gore navedenom post. Ali baš. I ne misilim da preuveličavaš, baš ti vjerujem. I nešto mi teško dođe, jer su to veoma ozbiljna stanja, za koje ovdje nažalost nema pomoći,( mislim na forum )

Hocu sad da te pitam da li si razmišljao ozbiljnije da se pozabaviš tim problememom, ne mislim na grupne sastanke anonimnih itd nego na prave preglede i psihoterapije. Ili možda već ideš kod nekog? Jer druže moj stari, znas i sam i vidiš da je situacija ozbiljna. A ja sam neko ko vjeruje doktorima !!
Vidi ja imam neke banalne probleme naspram ovih tvojih, oscilira mi rapsoloženje , ili sam preeeraspoložena ili sam u teškoj depresiji, ili sam smirena ili prehisterična, i tako vagam po cijeli dan i ja razmišljam nego nikako da stignem da posjetim svoju doktoricu opet... Tako da ne znam Neške, ali ono... osjećam neku obavezu da ti kažem da moras bas kod nekog stručnog da pođeš a takvih ima vjeruj mi.
Imam lekara. Pričao sam okvirno sa njim o tome. Sledeci put ću zakazati skener mozga. Vadim krv zasebno. Bojim se da samo vreme i neki moj trud može da pomogne. Rekao mi je da igram memori game, sudo, puzle. Preparati koji pomažu u oporavku mozga, ako se može oporaviti? Da ne dužim. Radim na tome. Trajaće taj rad. I sam vidim. Kakav ću uspeh da postignem. Trenutno ne veliki.
Smirenost pomaže isto. Kada sam smiren onda je nešto bolje. Teže vraćam sećanja, zaboravljam, treba mi duže da upamtim, setim se nečega.
Daću ja sebi oduška. Treba čovek da dane dušom. Verovatno da sam opteretio. Mozak onda blokira. Treba da se još rasterećujem.
Dve godine je kako sam se skinio. Ni dve, godina i osam meseci. Malo je to za oporavak izgleda. Možda mi šalje signal ne prihvatam opterećen sam! Sasvim moguće.
Sada bi Frajla rekla evo ga konj je shvatio. ;) :D

Nemoj odma da skačeš u vatru - dolazim u miru. :D Haha mir sestro. Hauk veliki poglavica. :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Nesa_neske_01 wrote: Thu Dec 12, 2019 10:32 pm
Ninocka wrote: Thu Dec 12, 2019 8:56 pm
Nesa_neske_01 wrote: Thu Dec 12, 2019 4:34 pm [
Ne. Radim na tome. Imao sam obaveze oko kuće. Teško mi ide. Kada krenem da radim dnevne obaveze, vidim koliko sam razvezan. Guram nekako, pa se povežem, posle se opet razvežem, sve tako. Glavu ne mogu da povežem. Misli mi beže kada želim da se koncentrišem. Gadno je. Krenu tako prebacuju se same, bez moje kontrole. Sa jednog na drugo, treće, četvrto. Imam utisak da sam razneo sam sebi svest. Pojma nemam kako da izadjem na kraj sa tim...
Neške, da sad malo spustim loptu, do sada sam sa tobom kroz neku šalu pokušavala doći do neke tačke, ali sad je baš situacija ozbiljna, po meni...
Nemoj odma da skačeš u vatru - dolazim u miru. :D

Meni se kosti zaledile od ovog tvog stanja koje opisuješ u gore navedenom post. Ali baš. I ne misilim da preuveličavaš, baš ti vjerujem. I nešto mi teško dođe, jer su to veoma ozbiljna stanja, za koje ovdje nažalost nema pomoći,( mislim na forum )

Hocu sad da te pitam da li si razmišljao ozbiljnije da se pozabaviš tim problememom, ne mislim na grupne sastanke anonimnih itd nego na prave preglede i psihoterapije. Ili možda već ideš kod nekog? Jer druže moj stari, znas i sam i vidiš da je situacija ozbiljna. A ja sam neko ko vjeruje doktorima !!
Vidi ja imam neke banalne probleme naspram ovih tvojih, oscilira mi rapsoloženje , ili sam preeeraspoložena ili sam u teškoj depresiji, ili sam smirena ili prehisterična, i tako vagam po cijeli dan i ja razmišljam nego nikako da stignem da posjetim svoju doktoricu opet... Tako da ne znam Neške, ali ono... osjećam neku obavezu da ti kažem da moras bas kod nekog stručnog da pođeš a takvih ima vjeruj mi.
Imam lekara. Pričao sam okvirno sa njim o tome. Sledeci put ću zakazati skener mozga. Vadim krv zasebno. Bojim se da samo vreme i neki moj trud može da pomogne. Rekao mi je da igram memori game, sudo, puzle. Preparati koji pomažu u oporavku mozga, ako se može oporaviti? Da ne dužim. Radim na tome. Trajaće taj rad. I sam vidim. Kakav ću uspeh da postignem. Trenutno ne veliki.
Smirenost pomaže isto. Kada sam smiren onda je nešto bolje. Teže vraćam sećanja, zaboravljam, treba mi duže da upamtim, setim se nečega.
Daću ja sebi oduška. Treba čovek da dane dušom. Verovatno da sam opteretio puno. Mozak onda blokira. Treba da se još rasterećujem. Sada bi Frajla rekla evo ga konj je shvatio. ;) :D
Nemoj odma da skačeš u vatru - dolazim u miru. :D Haha mir sestro. Hauk veliki poglavica. :D
Mozda pokusati naci poso koji nije odgovoran da ne moras o poslu razmisljati a ujedno da sljakas jer ces se osjecati zadovoljnije kad znas da privredujes i imas za neke osnovne stvari? Neka fizikalija ko pomocni radnik po baustelama? Toga svagdje fali i nije problem za naci. Otici u vukojebinu i cuvati ovce, koze il krave. To se po hr masovno trazi a i baustela pogotovo pomocni radnici.
Post Reply