O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Nesa_neske_01 wrote: Thu Dec 12, 2019 8:56 am
xxxana wrote:
xxxana treba odmoriti glavu od foruma ponekad. Koliko pomažemo jedni drugima. Sa druge strane možemo i da odmognemo.
Ustao sam čiste svesti, kada iščitah poslednje postove pomutio sam se.
Brzo te ti onda uneredis. Izgleda da si brz na okidacu. Nije dobro to.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

licaninsasela wrote: Thu Dec 12, 2019 9:02 am Brzo te ti onda uneredis. Izgleda da si brz na okidacu. Nije dobro to.
Liko ne znam više. Prestao sam da razmišljam. Opušten sam. Idem poslom.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

licaninsasela wrote: Thu Dec 12, 2019 9:00 am Ibrica je posto punopravni peti clan nase male obitelji. Nije razmazen i ne hranimo ga onim gmo krekerima iz pet trgovina nego ka pravi avlijaner jede ono sta je nama od sinoc ostalo. Od kolaca do kiselog kupusa. Ne bira ibro. Zavolila ga i zena i djeca. Kcer ga voda svuda. I kod njenih frendica i u kafice , na trening, svuda je prisutan. Normalno u kucu ni u ludilu jer cu ja opet u emigraciju samo na spomen toga. Sta rec ovo, jutros svi na nogama i tipkaju. Ko da niko ne redi ili spava
Ma kako ne znam za Ibricu!!! Nego sam ovako na zoru pomislila da imas neku novu emigraciju😀😀😀
Imam ponekad utisak dok te slusam da si ti u odnosu ma familiju , drzava za sebe, kapiras? Mozda i grijesim...
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Nesa_neske_01 wrote: Thu Dec 12, 2019 8:56 am
xxxana wrote:
xxxana treba odmoriti glavu od foruma ponekad. Koliko pomažemo jedni drugima. Sa druge strane možemo i da odmognemo.
Ustao sam čiste svesti, kada iščitah poslednje postove pomutio sam se.
Ok. Izvini..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Thu Dec 12, 2019 9:00 am Ibrica je posto punopravni peti clan nase male obitelji. Nije razmazen i ne hranimo ga onim gmo krekerima iz pet trgovina nego ka pravi avlijaner jede ono sta je nama od sinoc ostalo. Od kolaca do kiselog kupusa. Ne bira ibro. Zavolila ga i zena i djeca. Kcer ga voda svuda. I kod njenih frendica i u kafice , na trening, svuda je prisutan. Normalno u kucu ni u ludilu jer cu ja opet u emigraciju samo na spomen toga. Sta rec ovo, jutros svi na nogama i tipkaju. Ko da niko ne redi ili spava
Eto, zrtvovanje u letnjoj kuhinjici se isplatilo..Bravo Liko :)
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

xxxana wrote: Thu Dec 12, 2019 9:12 am
Nesa_neske_01 wrote: Thu Dec 12, 2019 8:56 am
xxxana wrote:
xxxana treba odmoriti glavu od foruma ponekad. Koliko pomažemo jedni drugima. Sa druge strane možemo i da odmognemo.
Ustao sam čiste svesti, kada iščitah poslednje postove pomutio sam se.
Ok. Izvini..
:)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Thu Dec 12, 2019 1:40 am
StopBup wrote: Thu Dec 12, 2019 1:09 am
Nesa_neske_01 wrote: Wed Dec 11, 2019 11:11 pm
Želim ti kazati nešto a da se ne vezujem za našu forumsku priču. Nešto što ja uviđam kod žena kao muško.
Vidim ja tvoje nazvaću ih "skrivene poruke, znakove".
Tu postoji problem. Na kraju muškarac ćete pitati konkretna pitanja.
Šta više tražiće odgovore. Ako mu to ne daš, ode.
Muško zaključi, uredu neće da priča, to je to.
Ne treba ovde tražiti analize, vaditi koren iz dva.
To je muška priroda. Direkta i konkretna, kada je žena u pitanju.
Vaša nelagodnost da kažete svoje stvari, ništa ne donosi. Muškarac svašta može da proguta, ako je žena iskrena.
Da li ima muških izuzetaka u ovome. Ne ulazim u to.
A šta si je to konkretno pitao? Na konkretna pitanja, mislim da si dobio si odgovore.

"Ko je kriv?" Šta će ti krivac u opšte? Nemoj tražiti krivca bez potrebe. Traži rešenje za neki problem. Rešenje je bitno. Krivac je često nešto na šta ne možeš da deluješ, ne mora "krivac" biti osoba. Mani krivca. Evo prost primer, desi se zemljotres, ošteti se kuća. Rešenje je popraviti kuću. Šta je "krivac"? Tektonske promene. Da li na to možeš da utičeš? Ne.
Pusti "skrivene znakove". Ode ti predaleko Neške.
Uprosti malo stvari ako možeš.
Sub nemoj me zaebavat, kapiras li ti bas kao što on hoće reći Frajli???

Vi koji ga još tapšete po ramenu i govorite mu strava si Neške, napreduješ , bas vas ne razmijem !!!

A ja sam mu kao neprijatelj.... ma idi.....
Nisam ga tapšao po ramenu. Ne znam što si to tako doživela. Čitao sam onako ovlaš Fraljinu i njegovu diskusiju. U startu mi je delovala besmislena, nepotrebna, dubiozna. Pa reko hajd ja nešto da rečem. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Thu Dec 12, 2019 8:18 am
Jurke wrote: Thu Dec 12, 2019 7:07 am
licaninsasela wrote: Wed Dec 11, 2019 6:51 pm

Jurke nemam ti sta pametno za rec. Probaj gledati malo pozitivnije. Doma si sam sa djecom i logicno je da se za njih moras brinuti. Pijes terapiju nisi na dopu tako da je vec to pozitivno. Reko sam to vec nekome ovdje pa nije biti ns subu teski crnjak. Ima ljudi koji su dozivotno na terapiji i odlicno funkcioniraju na njoj. Doce trenutak kad budes spreman za skidanje a mozda to kod tebe bude malo vise potrajalo. Uostalom ne razumijem zasto si pao??? Ako je zbog obaveza, obitelji, odsutnosti zene onda je to po memi izgovor jer vec si bio dosta cist da sve to izguras. Znaci bio je manjak one prave volje i to je glavni uzrok pada. Znaci jos nisi raskrstio sa drogiranjem. Al doce valja tebi u glavu sve to pa guraj pomalo. Nije bauk biti na terapiji ako ne ide drugacije. Davmo sam ti reko da ides kod doktora. Jebi ga, ti se bojis nekog kurcevog Efa sto ces dobiti. Pa nisi policajac ili astronaut da ce ti to smetati u poslu u buducnosti. I to je doktorska tajna tako da ne moze nikako procuriti van. Ja sam bio po zatvorima, komuni pa sam pomorski casnik.kuzis? Sam ces tesko ili nikako a uz strucnu pomoc se mozda i skines. Zapamti mozda, jer trebas se naglavacke izokreniti a ti to jos nisi napravio. Zao mi je opet ponavljam jer mi se cinilo da si sposoban i jak u glavi. Medutim pa si. Idem u osam moram biti na grupi. Daba ovdje pisanje ako radis sve kontra.
Dosta je istine u ovome što pišeš, ali shvati da mene jebu rokovi i nekakva očekivanja da ja legnem, ustanem i vratim se ko nov i uključim se u problematike zivota onako opusteno... To sada znaju svi moji. Da mi ne namecu nikakve rokove, jebeš i posao i sve ako cu se ja ovako drkati i brate osecam da mi ova šatro skidanja škode i za fizičko moje stanje, a i za psihu veše. Mnogo se kidam oko svega.
Jurke, sve dok se ne osecas dobro na bupu, ne treba da razmisljas o skidanju. Od toga nema nista, probao si, video si i nesto valjda naucio

Smanji dozu do 1 mg, to nije problem, i budi tu mesec dva
Pa ti si do skoro bup smrkao, nauci prvo da zivis neko vreme na bupu dok ga normalno uzimas.
Nikakav novi / bolji plan nemas od prethodnog

To sto svi tvoji znaju, jeste olaksanje, ali ti to nece pomoci da smiris rovca i nemire i da se skines. Opet ces kroz ista sranja prolaziti.
Ja opet se ne volim igrati doktora i reci ti budi na toliko i toliko mg. Ne mislim ovdje sad nesto lose sta ti je frajla rekla. Ne kuzim to jer nisam nikad spustao pa jednostavno neznam. Eto zato. Samo jos jednom da ti kazem da se manje zamaras sta si na subu. Bitno je da funkcioniras i obavljas sve bitne stvari. Mislim na djecu i poso. Moras ici preko doktora jer si vidio da sam i uz obitelj nije islo. Neko to moze presjeci bez doktora ali je to stvarno rijetko. Ovdi dobis savjete da probas na neke nacine koji su drugima pomogli ali tebi to mozda nece pasati. Evo ja se dugo mjeseci borim i cist sam i cak sam se poceo i miriti sa takvom situvacijom da zivim poput biljke doma ali nije ti to ispunjen zivot. Imam i tu neku financijsku komociju da se ne moram sekirati sta ce bit sutra ako ne radim, imam stvarno sve materijalno. Nisu to hrpe novaca ali nista ne fali ni zeni ni djeci. Cak mislim odnosno znam da djeca imaju i previse toga al to sam ja kriv. Ljubav i odanost sam kupovo dolarima. Ocu ti rec da i pored svega toga sam bio poput biljke. Trebalo mi je dosta vremena da shvatim da sam u velikom problemu mada se ne drogiram. Nista mi nije bolje nego tebi u glavi a jedina razlika je sto si ti na subu a ja ne. Nisam iso kod doktora ali imam srecu da sam bio u komuni i da sam se spojio sa njih par i sada uz njihovu pomoc idem traziti izlaz iz problema. Znaci trebo mi je neko ko razumije problematiku i tko ce te kritizirati i ukazati a ujedno i usmjeriti kako se iscupati iz tog ocaja. Tek sam krenio, nije lako rusiti te zidove kojima sam se branio i sad opet sve iznova graditi i nauciti se voljeti, osjecati, biti iskren, biti ranjiv, jednostavno biti covjek a ne supermen koji je samo sebi dovoljan. Evo nadam se da ce te ove rijeci malo ohrabriti da ne mislis samo na crnjake i da vidis da ima nade i izlaza iz ovoga.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Ninocka wrote: Thu Dec 12, 2019 9:09 am
licaninsasela wrote: Thu Dec 12, 2019 9:00 am Ibrica je posto punopravni peti clan nase male obitelji. Nije razmazen i ne hranimo ga onim gmo krekerima iz pet trgovina nego ka pravi avlijaner jede ono sta je nama od sinoc ostalo. Od kolaca do kiselog kupusa. Ne bira ibro. Zavolila ga i zena i djeca. Kcer ga voda svuda. I kod njenih frendica i u kafice , na trening, svuda je prisutan. Normalno u kucu ni u ludilu jer cu ja opet u emigraciju samo na spomen toga. Sta rec ovo, jutros svi na nogama i tipkaju. Ko da niko ne redi ili spava
Ma kako ne znam za Ibricu!!! Nego sam ovako na zoru pomislila da imas neku novu emigraciju😀😀😀
Imam ponekad utisak dok te slusam da si ti u odnosu ma familiju , drzava za sebe, kapiras? Mozda i grijesim...
Ne grisis. Tu su i brodovi krivi a najvise ja sto je to tako.. Vratit cu ja to na staro. Samo pomalo, tek sam sad zagazio u problem
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Liko, 1 mg je dovoljno jak da ga drzi stabilnim, 4 mg je cisto drogiranje nakon svega
Na 1 mg si stabilan, ne drogiran

Slazem se da ne treba jos da sklanja bup, ali da smanji tu dozu - da!
Post Reply