O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Dec 07, 2019 6:46 pm Vidi Like, naravno da imam problema, ali sto posto znam da su svi moji problemi izazvani zavisnošću. Bog mi je dao jako dobru memoriju, tako da se jako dobro sećam sebe pre droge. Stanja duha i svega. Bio sam stvarno dobar, i zadovoljan sobom. Odličan učenik, odličan sportista, dobro stajao kod devojka, i tako to. E ali u osmom razredu sam skrenuo sa puta. Probao sam ja drogu i u sedmom, ali ništa se bitno nije desilo. U osmom me uhvatio neki gas, hirovi, druženje sa problematičnima, i eto, malo po malo, završnih ja gde ne treba.
Ma ništa, najbolje se ti ne obaziri na mene, jer se definitivno ne razumemo.
Možda je malo neprimeren moj komentar za Nešketa, ali šta ću, ako sam pogrešio ili prenaglio, izvinjavam se, ali stvarno mislim da čovek treba sobom da se pozabavi. Vidi ti samo pojmove sa kojima on barata, ti pojmovi nisu u direktnoj povezanosti sa gudrom i zavisnošću, bar ja tako mislim. Pročitaj njegovu temu "Nemanje jasne slike", pa će ti biti jasno da čovek ima većih problema sa psihom od zavisnosti. Prosto vidim iz njegovog sadašnjeg pisanja, da on nije sagovornik za mene. Niti on meni, niti ja njemu mogu pomoći.
Saneline, Frajline, Ninockine, Xxxanine i Juketove komentare i savete stvarno razumem i većinu prihvatam. Tebe ne kapiram baš od starta, a evo i Nešketa, tako da najbolje se ne obazirite na mene.
Sebe ti preispitaj. Ako se ne drogiraš, a nije ti dobro, sjeban si, itd, onda treba sobom više da se pozabavaiš, a ne sa mnom da se baviš.
Meni osobno je jako krivo sto ti jos uvijek ma tko ti govorii ne mozes shvatiti bit ovisnosti, a kad se osjetis ugrozen onda temu prebacis na nekog drugog. Pa ja znam da sam u problemu, takoder svi su ovdje koji ti nesto sugeriraju takoder u problemu. Ovisnost uopce nema veze o nekoj uspjesnosti ili statusu bogatstva ili siromastva u zivotu. Ovisnost pogada sve osobe. I siromasne i ugledne ljude i bogate i bitange i playboyeve i mrsave i debele i sportase itd. Ovisnost je prisutna u svim slojevima drustva. Ovisnost pogada sve slojeve drustva.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Auu Neske, a sta je sa nama koji smo ojadili mozak pre bupa, znaci mi ga sad nemamo? :)
Tako nekako. Ma šta će mi! Kao da je nekada nečemu služio. Haha
Može se popraviti sa ovim: gama aminobuterna kiselina i ginko biloba.
Koliko uspe, uspe.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Dec 07, 2019 9:51 pm Auu Neske, a sta je sa nama koji smo ojadili mozak pre bupa, znaci mi ga sad nemamo? :)
Pa sad znaš, da ozbiljno shvatiš psihičku krizu, a ne da daš sebi "oduška" kako reče nakon 2 i po meseca strejt. ;) Mada, gledaj baš da se ne opterećuješ tom slikom.
Mozga uvek ostane dovoljno, i oporavi se on, samo mora čovek pre svega hteti da reši problem. Hahahaah, ništa mudro ne rekoh, ali opet, ne šteti. Pa vidi mene. Primetila si kako pamtim i kako zapažam. Dobro, ja nisam bio navučen 7 godina, ali sam bogme "filovao" mozak iha-haj i pre navlačenja. :)

Like i Neške, odgovoriću vam sutra. Legoh da spavam, ne izlazim nigde večeras. Pazim se, šta ću, a imam i posla sutra, i ako je nedelja. Obaveze su zakon. Budu problem u početku apstinencije, ali posle budu vrlo bitna stavka u oporavku. :) Aj ljudi, laka vam noć. Kuckamo se sutra...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Nesa_neske_01 post wrote:
------
"Radi konstruktivne komunikacije, valjda prvo svi treba da imamo koliko toliko jasnu sliku jedni o drugima"
Možda sam ja tu kriv. Trebao bih da kažem, da sam ja ovde dosta toga rekao o sebi, ali ranije. Da toga nije bilo, ne bi mogli da mi pomognu. Ne mogu ponovo da pišem o tome. Izvinite. Čak se ni ne sećam više.

Secamo se mi no worries,i ne znam da li ti je iko pomogao, ali znam da si bio tvrdoglav kao mazga, naporan sa svojim psiho- analizama ( koje su tebi prijale vise nego drugima), veoma nametljiv i i na kraju bezobrazan i banovan.
Vecinu postova si obrisao pa i razumem taj manjak poverenja u Stopa
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

Nesa_neske_01 wrote: Sat Dec 07, 2019 10:28 pm
Auu Neske, a sta je sa nama koji smo ojadili mozak pre bupa, znaci mi ga sad nemamo? :)
Tako nekako. Ma šta će mi! Kao da je nekada nečemu služio. Haha
Može se popraviti sa ovim: gama aminobuterna kiselina i ginko biloba.
Koliko uspe, uspe.
Neskeee, kakav je to način da svratis u stari kraj a ne javis se staroj ekipi, a ???

Ne znam dje si bio, i što si radio, ali promjena je evidentna!!! Sad u kom pravacu, jos ne znam...
Jesi smarao nedje pred kraj, ali mi je milo sto si tu !! Nije da ti bas ne znas neke stvari...vidim i dalje si na kiselinama :D :D
Samo molim te ne zbunjuj previse ekipu, vidis da je tezak period...

Licanineee oca mu, skrati maloo, nemam ja ni vremena ni zivaca za ovolike postove!!!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Savet za Ultra-Ultra-Brzo Skidanje, pa puta x2 ?!

Post by ManMan »

Da Vas pitam nešto, što će možda ispasti i glupo, ali vredi pokušati.. Trudim se svim silama da bude kratko!
Tiče se načina i pokušaja skidanja sa Bupa, a fazona je iz kategorije: "Pričao mi je`an Čo`ek, koji zna čoveka"!
________________
Kaže čo`ek `vako:
Ma, sa Bupa se nije nikakav problem skinuti i to relativno brzo, kad ti zatreba ultra-brzo skidanje,
kad je frka-panika i kad moraš za manje od 15 dana da se sastaviš, da bi negde otišao ili radio posao.. Objašnjenje sledi

Prvo smanjiš dozu dokle možeš, najbolje do manje od 2mg. ako imaš vremena za to. Ako nemaš, onda prekineš već kad si na 3-4mg.
Onda kupiš 1 celu bočicu Metadona (pravog, jakog, uljanog, ne-razvodnjenog.. znači oko 300 kapi u bočici)
i kupiš još i 1gr. nekog dobrog Spida, masnog kao plastelin - znači pravog i jakog.
To ti je za dizanje psihe nakon što staneš sa Bupom i Metadonom
(to sam skapirao, jer sam osetio koliko može moja glava da ode duboko u depresiji)..
Dan 0-0: Uzeo si poslednju dozu Bupa, ma kolika da je, ne uzimaš ništa više.. eventualno ako koristiš Bendžose, itd..
Dan 1-2: Još uvek te drži Bup i realno ti ne treba ništa, izdržiš to malo bolova i depre koji se već pojavljuju. trčiš sa posla gajbi da spavaš!
Dan 2-3: Počinješ da se budiš u bolovima i već ne možeš ići na posao, jer si nesposoban, ako se ne "popraviš" nečim i ubiješ bol.
E, tog dana, uzmeš 50-80 kapi Metadona (zavisi koliko tvom telu treba i koliko dobro podnosiš bol) koji će te sigurno popraviti
jer ga inače ne koristiš (Ja ga uzeo 2-3 puta u životu i ne više od 30-40 kapi, max.), to će da te drži sigurno do uveče.
Dan 3-4: Uzimaš Metadon, ali smanjuješ broj kapi za po 10-15, na primer.. da se ne bi navukao na Met. jer tek tada odeš u kurac!
Dan 4-5: Uzimaš Metadon, ali si već realno pri kraju bočice i došao si do granice da se navučeš na Meth. pa i treba da staneš.
Dan 5-6: Možda poslednja doza Metadona, bolovi bi trebalo da su već podnošljivi-ji, kako kome telo poručuje..
Dan 7-?: Stao si sa Metadonom, bolova ako ima, prelaziš na Brufene i tog tipa normalne lekove, koji nisu toliko adiktivni
-------------
Dan ??: Izdržao si celih nedelju dana, do sada bi sav Bup trebalo da je izašao iz tebe, a bolovi bi trebalo da su minimalni.
E, tada počinje "psiho-borba", jer si u depri, ne bi ni da jebeš, a ni da jedeš.. Moliš Boga da ti skrati muke u glavi!
Tada, počneš da koristiš onaj Spid koji si nabavio, ali samo po 0,1 prva 2-3 dana, jer te depra tad, najviše cepa
Razvučeš ostatak Spida (cenim da imaš preko pola grama još uvek) na malene, majušne linijice, koje uzmeš ujutru
da bi dobio ikakvu motivaciju da kreneš na posao i da uopšte ustaješ iz kreveta. Tako razvučeš to najviše što može
ali, realno je da Spid ne koristiš duže od 7 dana.. Uzimaš samo toliko da te digne, ali da ni ne osećaš "rad", nego te "izravna"

Kad si sve to prošao, trebalo bi da je trajalo 10-max.15 dana, odeš kod lekara i počneš sa nekim jakim anti-depresivima
da bi imao volje da živiš. Anti-Deprama treba bar 10 dana da počnu da te šljakaju, pa je možda i pametnije početi već od 3-4 dana
skidanja, da bi se akumuliralo dovoljno da kad staneš sa Bupom i Methom i Spidom, Anti-Depresant nastavi svoj posao.
__________________________________________

Eto, ljudi.. To je moje pitanje i primer šta sam čuo da može da uradi posao brzo.
Sad, nemojte odmah "drvlje i kamenje", jer znam da je verovatno "sumnjiva priča" i da je uspešnost i šansa da to ide tako - mala!

Ali, pošto sam opet u sranju, samo ovaj put imam posao koji stvarno ne smem da izgubim, a nemam godišnjeg odmora, itd..
Ja moram nekako, ali baš-baš brzo da se skinem ili makar dođem do 1mg. pod jezik.. To je jedina podnošljiva doza, koju mogu
i da plaćam mesečno i da koristim na duže staze, da mi glava ne ode u kurac!
Jerbo sam u kurcu i uzimam 4-5-6mg. na nos, svaki dan.. Kao da ništa nisam naučio i ništa nisam prošao još pre 1-2god. ne sećam se
Vidim sebe, kako balansiram na ivici i pitanje je nedelje, ako ne i dana, kada ću pući i izgubiti posao, a i izgubiti pamet - skroz!

__________________________________________
Hvala na odgovorima, ma kakvi bili, slobodno mi se najebite sve po spisku, samo mi dajte svoje mišljenje o proceduri
ovog brzog skidanja?
Ide Nova Godina, a znamo svi da smo Ultra-Rizični da se ujebemo par-exellence u tih 4-5 dana!
Ja sam, čak u fazonu da odradim i 31.dec, 1,2,3 Jan, samo da bih radio, uzeo duple dnevnice i iskreno, zaradio neki poen
kod poslodavca, da bih mogao u Januaru da se "naprečac teško razbolim", ako bude bilo potrebe da legnem gajbi 10-15 dana zbog skidanja

:arrow: Znam, sve znam.. Ako je ovo "meni kratka objava", kako li tek izgleda dugačka?? :o :?
Jebi ga ljudi, Ops.Komp.Poremećaj me ubija i stvarno ne mogu da obuzdam tu potrebu da idem u sitna crevca i detalje,
jer sam XYZ puta iskusio da, ako ne pojasnim sve do detalja, onda me pitaju 300 pitanja koja su nepotrebna! :roll: :evil:
Ovako dugačkim, ali jebeno preciznim i detaljnim pisanjem, neće iko morati da mene išta pita (otpala mi kopita, dabogda, jer sam KONJ!) :lol: :mrgreen:
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Neške i Ličanin su hitovi totalni. :D Zamimljivo je kako takvi članovi, tipa Don Dop, Like, Neške, uvek popiju ban. Neške, ako te baš zanima o meni čitaj, imaš o meni na onoj zaključanoj temi o skidanju sa bupa. Počinjem od stranice 342 na toj temi ako me sećanje dobro služi. Mrzi me opet da pišem, nema mi smisla. No, ipak mislim da je najbolje da se ne zamaraš sa mnom, nisamo mi baš sagovornici jedan za drugog definitivno. I ne plaši mi Xxxanu sa tim tvojim sličicama. :)

Like majka mu stara, zar ti nije jasno da je bolje da me ne čitaš. Nešto tebe definitivno buni kod mene, i vrlo je moguće da loše delujem na tebe. Iskreno, ni ja tebe ne kontam, i opet počeh da preskačem to što pišeš. Nema mi smisla jednostavno da čitam, jer pišeš skoro uvek jedno te isto meni.
Frajla wrote: Sun Dec 08, 2019 12:25 am
Nesa_neske_01 post wrote:
------
"Radi konstruktivne komunikacije, valjda prvo svi treba da imamo koliko toliko jasnu sliku jedni o drugima"
Možda sam ja tu kriv. Trebao bih da kažem, da sam ja ovde dosta toga rekao o sebi, ali ranije. Da toga nije bilo, ne bi mogli da mi pomognu. Ne mogu ponovo da pišem o tome. Izvinite. Čak se ni ne sećam više.

Secamo se mi no worries,i ne znam da li ti je iko pomogao, ali znam da si bio tvrdoglav kao mazga, naporan sa svojim psiho- analizama ( koje su tebi prijale vise nego drugima), veoma nametljiv i i na kraju bezobrazan i banovan.
Vecinu postova si obrisao pa i razumem taj manjak poverenja u Stopa
Šone ima neku dozicu bezobrazluka, vidi se. :D Ne kapiram takav nastup na forumu ovog tipa, no dobro. Nismo svi isti, mozda to njemu pomaze, samo nacin je malo kukavicki, po meni. :) No dorbo, ne kazem da sam ja neka paradigma primernog coveka i da je po meni svet stvoren. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Evo da se javim. Vidim da se ekipa raspričala posle onog zatišja i sada vrvi od postova. Analize detaljna tumačenja postupaka svakog ponaosob i postovi od kilometar. Nisam mogao da izčitam sve, a verujem da je interesantno. Niti imam vremena ni mozga trenutno za to. No ipak stabilizovao sam se na 4mg pod jezik rekao bih juče i danas. Kontam tako još sutra i onda smanjivanje opet. Mnogo toga premotavam u glavi i iako sam rešen da se skidam sa ovog govneta konstantno nalazim razloge zbog kojih i nebi bilo pozeljno to baš sada. Čekam suprugu da dodje do pred kraj meseca pa cu sa njom traziti rešenje. Verujem kod nekog stručnjaka, privatno jer ne želim zvanično da se beleži zbog dece, meni više nije ni bitno kao jedinki ništa...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

ManMan nemoj se muciti, ostani na bupu :D
Sve mogu da razumem, ali spid u skidanju sa bupa nikako i sta posle spida? Mislis ici ce lagano?
Meni je u skidanju najveci problem bila psiha,pa zamisli da sam jos spid uzimala, po cijem prestanku problem sa psihom bi bio samo jos gori,ni metadon mi nema nekog smisla, ali aj..
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Savet za Ultra-Ultra-Brzo Skidanje, pa puta x2 ?!

Post by Jurke »

ManMan wrote: Sun Dec 08, 2019 5:22 am Da Vas pitam nešto, što će možda ispasti i glupo, ali vredi pokušati.. Trudim se svim silama da bude kratko!
Tiče se načina i pokušaja skidanja sa Bupa, a fazona je iz kategorije: "Pričao mi je`an Čo`ek, koji zna čoveka"!
________________
Kaže čo`ek `vako:
Ma, sa Bupa se nije nikakav problem skinuti i to relativno brzo, kad ti zatreba ultra-brzo skidanje,
kad je frka-panika i kad moraš za manje od 15 dana da se sastaviš, da bi negde otišao ili radio posao.. Objašnjenje sledi

Prvo smanjiš dozu dokle možeš, najbolje do manje od 2mg. ako imaš vremena za to. Ako nemaš, onda prekineš već kad si na 3-4mg.
Onda kupiš 1 celu bočicu Metadona (pravog, jakog, uljanog, ne-razvodnjenog.. znači oko 300 kapi u bočici)
i kupiš još i 1gr. nekog dobrog Spida, masnog kao plastelin - znači pravog i jakog.
To ti je za dizanje psihe nakon što staneš sa Bupom i Metadonom
(to sam skapirao, jer sam osetio koliko može moja glava da ode duboko u depresiji)..
Dan 0-0: Uzeo si poslednju dozu Bupa, ma kolika da je, ne uzimaš ništa više.. eventualno ako koristiš Bendžose, itd..
Dan 1-2: Još uvek te drži Bup i realno ti ne treba ništa, izdržiš to malo bolova i depre koji se već pojavljuju. trčiš sa posla gajbi da spavaš!
Dan 2-3: Počinješ da se budiš u bolovima i već ne možeš ići na posao, jer si nesposoban, ako se ne "popraviš" nečim i ubiješ bol.
E, tog dana, uzmeš 50-80 kapi Metadona (zavisi koliko tvom telu treba i koliko dobro podnosiš bol) koji će te sigurno popraviti
jer ga inače ne koristiš (Ja ga uzeo 2-3 puta u životu i ne više od 30-40 kapi, max.), to će da te drži sigurno do uveče.
Dan 3-4: Uzimaš Metadon, ali smanjuješ broj kapi za po 10-15, na primer.. da se ne bi navukao na Met. jer tek tada odeš u kurac!
Dan 4-5: Uzimaš Metadon, ali si već realno pri kraju bočice i došao si do granice da se navučeš na Meth. pa i treba da staneš.
Dan 5-6: Možda poslednja doza Metadona, bolovi bi trebalo da su već podnošljivi-ji, kako kome telo poručuje..
Dan 7-?: Stao si sa Metadonom, bolova ako ima, prelaziš na Brufene i tog tipa normalne lekove, koji nisu toliko adiktivni
-------------
Dan ??: Izdržao si celih nedelju dana, do sada bi sav Bup trebalo da je izašao iz tebe, a bolovi bi trebalo da su minimalni.
E, tada počinje "psiho-borba", jer si u depri, ne bi ni da jebeš, a ni da jedeš.. Moliš Boga da ti skrati muke u glavi!
Tada, počneš da koristiš onaj Spid koji si nabavio, ali samo po 0,1 prva 2-3 dana, jer te depra tad, najviše cepa
Razvučeš ostatak Spida (cenim da imaš preko pola grama još uvek) na malene, majušne linijice, koje uzmeš ujutru
da bi dobio ikakvu motivaciju da kreneš na posao i da uopšte ustaješ iz kreveta. Tako razvučeš to najviše što može
ali, realno je da Spid ne koristiš duže od 7 dana.. Uzimaš samo toliko da te digne, ali da ni ne osećaš "rad", nego te "izravna"

Kad si sve to prošao, trebalo bi da je trajalo 10-max.15 dana, odeš kod lekara i počneš sa nekim jakim anti-depresivima
da bi imao volje da živiš. Anti-Deprama treba bar 10 dana da počnu da te šljakaju, pa je možda i pametnije početi već od 3-4 dana
skidanja, da bi se akumuliralo dovoljno da kad staneš sa Bupom i Methom i Spidom, Anti-Depresant nastavi svoj posao.
__________________________________________

Eto, ljudi.. To je moje pitanje i primer šta sam čuo da može da uradi posao brzo.
Sad, nemojte odmah "drvlje i kamenje", jer znam da je verovatno "sumnjiva priča" i da je uspešnost i šansa da to ide tako - mala!

Ali, pošto sam opet u sranju, samo ovaj put imam posao koji stvarno ne smem da izgubim, a nemam godišnjeg odmora, itd..
Ja moram nekako, ali baš-baš brzo da se skinem ili makar dođem do 1mg. pod jezik.. To je jedina podnošljiva doza, koju mogu
i da plaćam mesečno i da koristim na duže staze, da mi glava ne ode u kurac!
Jerbo sam u kurcu i uzimam 4-5-6mg. na nos, svaki dan.. Kao da ništa nisam naučio i ništa nisam prošao još pre 1-2god. ne sećam se
Vidim sebe, kako balansiram na ivici i pitanje je nedelje, ako ne i dana, kada ću pući i izgubiti posao, a i izgubiti pamet - skroz!

__________________________________________
Hvala na odgovorima, ma kakvi bili, slobodno mi se najebite sve po spisku, samo mi dajte svoje mišljenje o proceduri
ovog brzog skidanja?
Ide Nova Godina, a znamo svi da smo Ultra-Rizični da se ujebemo par-exellence u tih 4-5 dana!
Ja sam, čak u fazonu da odradim i 31.dec, 1,2,3 Jan, samo da bih radio, uzeo duple dnevnice i iskreno, zaradio neki poen
kod poslodavca, da bih mogao u Januaru da se "naprečac teško razbolim", ako bude bilo potrebe da legnem gajbi 10-15 dana zbog skidanja

:arrow: Znam, sve znam.. Ako je ovo "meni kratka objava", kako li tek izgleda dugačka?? :o :?
Jebi ga ljudi, Ops.Komp.Poremećaj me ubija i stvarno ne mogu da obuzdam tu potrebu da idem u sitna crevca i detalje,
jer sam XYZ puta iskusio da, ako ne pojasnim sve do detalja, onda me pitaju 300 pitanja koja su nepotrebna! :roll: :evil:
Ovako dugačkim, ali jebeno preciznim i detaljnim pisanjem, neće iko morati da mene išta pita (otpala mi kopita, dabogda, jer sam KONJ!) :lol: :mrgreen:
Metadon je bratelo Zajebano zato što pruža rad koji ceš zavoleti brzo i pitanje je koliko ceš moci da se izkontrolišeš da ne uzmeš još bocu, dve. Ne kazem da nisi karakter po tom pitanju, mada ko od nas jeste da jeste nebi bio niko od nas na ovom forumu zar ne. Drugo, nespavanje je stvar koja mene lično kolje zestoko, a znamo da ono traje mesecima posle bupa. Spid ce samo pogoršati tu priču siguran sam. Mozda on moze podici preko dana, ali nocu treba zaspati posle. Kada krenu zivci da kovitlaju po telu teško da ce ti biti do spida i ako ga uzmeš pitanje je koliko ce on doprineti da stanje bude još gore. Ovo je moje mišljenje. Ja sam jedne godine uzeo peticu dopa i zamenio bup njime. Grdno sam se pokajao jer mi se vratila takva zelja za rokanjem istim da mi nije dobro bilo mesecima.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Post Reply