Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by ManMan »

Poštovani forumaši,
dugo me nije bilo na stranici narkomanija.ba pa sam danas kliknuo na neki od starih e-mail notifikacija koje su mi stizale ranije,
da vidim šta se novo dešava na forumu u vezi skidanja i održavanja Buprenorfinom..
Međutim, na moje veliko iznenađenje, skoro ceo sajt je obrisan i konkretno forum u vezi Bupa NE POSTOJI VIŠE?
Šta se dešava?
Sanela je odustala od vođenja foruma ili .. ?
Šta se desilo sa svim ljudima sa kojima sam razmenjivao iskustva i savete?

Da li je moguće da tako lako nestane, jedan od najbitnijih foruma, koji su mi bili pomogli da se i sam skinem sa Bupa?
Šta je sa ljudima koji su i dalje bili "navučeni" na Bup?
Da li iko i dalje objavljuje svoja iskustva?

Veliki Pozdrav, ManMan
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by StopBup »

ManMan wrote: Wed Dec 04, 2019 6:00 am Poštovani forumaši,
dugo me nije bilo na stranici narkomanija.ba pa sam danas kliknuo na neki od starih e-mail notifikacija koje su mi stizale ranije,
da vidim šta se novo dešava na forumu u vezi skidanja i održavanja Buprenorfinom..
Međutim, na moje veliko iznenađenje, skoro ceo sajt je obrisan i konkretno forum u vezi Bupa NE POSTOJI VIŠE?
Šta se dešava?
Sanela je odustala od vođenja foruma ili .. ?
Šta se desilo sa svim ljudima sa kojima sam razmenjivao iskustva i savete?

Da li je moguće da tako lako nestane, jedan od najbitnijih foruma, koji su mi bili pomogli da se i sam skinem sa Bupa?
Šta je sa ljudima koji su i dalje bili "navučeni" na Bup?
Da li iko i dalje objavljuje svoja iskustva?

Veliki Pozdrav, ManMan
Ja sam bio cist vise od 5 meseci, uzeh bup jednom 3.-eg novembra, 0,5mg, 10 dana posle toga uzeh dop jednom, gram, tacnije 0,8g. Posle toga nisam dirao nista, sem sto sam popio nekoliko piva par dana posle tog dopa. Nekih nedelju dana posle tog dopa sam zapao u neko bunilo, otvorio se mojima o svemu. Sad sam vec ok. Jebem li ga. Zasrah moj prvi ozbiljan pokusaj bataljivanja gudre, no idemo dalje. Cist sam od 12.-og ili 13.-og novembra, nisam siguran, samo ako ne racunamo tih par piva koja sam popio 2-3 dana posle tog dopa.

Sta ima kod tebe? Opet se navuče na bup?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by ManMan »

StopBup wrote: Wed Dec 04, 2019 12:26 pm
ManMan wrote: Wed Dec 04, 2019 6:00 am
Sta ima kod tebe? Opet se navuče na bup?
Pa da.. Jebi ga, zasrah se opet po sličnom principu kao i ta tvoja priča.
Samo sad imam posao i nemam se kad skidati, jer ako ne radim, nema ni dnevnice..
Mislio sam da sam se rešio problema, ali Ne!
Kurva je taj Bup, baš-baš teška kurava!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

ManMan wrote: Wed Dec 04, 2019 2:06 pm
StopBup wrote: Wed Dec 04, 2019 12:26 pm
ManMan wrote: Wed Dec 04, 2019 6:00 am
Sta ima kod tebe? Opet se navuče na bup?
Pa da.. Jebi ga, zasrah se opet po sličnom principu kao i ta tvoja priča.
Samo sad imam posao i nemam se kad skidati, jer ako ne radim, nema ni dnevnice..
Mislio sam da sam se rešio problema, ali Ne!
Kurva je taj Bup, baš-baš teška kurava!
Slazem se, kurva je. Evo da se i ja pridruzim ovoj priči. Na zalost i sam sam kratko izdrzao bez bupa. Supruga je trebala biti mesec dana van, a ja sam ostao kuci sa decom i jurio na posao, a kuci im bio i mama i tata. Obaveze koje je ona obavljala dok je tu sam ja uzeo na sebe. Medjutim igrom prilike ona je još uvek tamo i sastavice više od dva meseca. Ja sam pao i tresnuo o pod tako da sam sada u takvim ludacima da je to strašno. Uzimam bup i dodje mi da kukam na glas. Moze mi neko reci sada da sam kukavica i li nešto još grdje, ali ništa što vec sam sebi ne govorim...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

Razmišljam da odem u Drajzerovu, jer za privatne klinike nemam novca. Ili da iznajmi neki stan ili kucu na selu i sa nekim da se zatvorim na mesec dana sa nešto lekova za spavanje i da se skidam. Kukao bih na glas sada. Pre neki dan sam izašao sa posla jer nisam mogao psihički da podnesem ludake u glavi i niz put to stanice sam ridao na glas. Muka mi je od sebe i pomišljao sam da završim sa sobom, ali imam decu i nesmem zbog njih ako ništa drugo to da uradim...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

Jurke wrote: Thu Dec 05, 2019 5:43 am Razmišljam da odem u Drajzerovu, jer za privatne klinike nemam novca. Ili da iznajmi neki stan ili kucu na selu i sa nekim da se zatvorim na mesec dana sa nešto lekova za spavanje i da se skidam. Kukao bih na glas sada. Pre neki dan sam izašao sa posla jer nisam mogao psihički da podnesem ludake u glavi i niz put to stanice sam ridao na glas. Muka mi je od sebe i pomišljao sam da završim sa sobom, ali imam decu i nesmem zbog njih ako ništa drugo to da uradim...
Jurke, cekala sam te na drugoj temi sa ovom pricom...zatvaranje negde ti nije resenje kao sto ni Stopicu nije bilo. A da odes u Drajzerovu ili kod nekog psihijatra bi vec bila pametnija odluka

Manman nismo nestali, samo smo se prebacili malo nize, na opste diskusije, gde mozemo malo vise da lajemo i pisemo o svemu
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by StopBup »

Brate samo nemoj smrkati, i kad si već izdržao 2 meseca, probaj sa 1mg ili 0,5mg pod jezik neko vreme.

Ja sam bio baš u nekom ludilu, ali hvala Bogu prošlo je. Već 3 nedelje, možda i jače nisam ništa pipnuo, skroz sam strejt, zadnjih 5 dana sam baš ok, evo radim, i nije mi problem, samo se nemoj bedačiti, i popričaj sa nekim ako možeš. Ja sam ćaletu rekao sve, a rekao sam i mami neke detalje. Sad ispravljam propuste koje sam napravio u apstinenciji do prvog brljanja početkom oktobra, kad sam dao sebi za pravo da duvam jebenu travu, nakon čega je došlo i malo alkohola, pa kasnije dva puta i opijati. Ali stadoh na vreme. Čak sam se isplakao sa mamom nakon razgovora sa njom, sad sam baš kul, ide posao, sve.
Za sad guram fino, a ako me opet bude jebalo nešto, preduzeću još neke korake. Ima da ostanem strejter, pa makar morao i na psihoterapije u koliko me budu cimali porivi. Za sad me ne cimaju. Pratim detaljno svoje stanje i misli.
P.s. Samo se nemoj bedačiti, nemoj šmrkati, i probaj na 1mg, ili 0,5mg da se stabilišeš ako već ne ide na suvo.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by ManMan »

StopBup wrote: Thu Dec 05, 2019 8:53 am Brate samo nemoj smrkati, i kad si već izdržao 2 meseca, probaj sa 0,5mg pod jezik neko vreme.
________________________________________________________________________

Druže i drugari, drugarice,
iste scene sam imao već 3-4 puta!
Doguram svoju psihu do same ivice i onda ili se posvađam sa nekim na krv i nož, psujem vozače autobusa, putnike i ostale učesnike u saobraćaju, jer
sam nemali broj puta u zadnjih mesec dana, morao da pešačim po kiši od posla do kuće (nakon celog dana rad i kada me već ozbiljno spušta high koji me držao, pa mi emocije padaju u najcrnje rupe), mokar, znojav, umoran kao pas, noge mi otekle od otrova koji kruži po telu, a do kuće imam 4,5-5km. uzbrdo-nizbrdo, pa opet uzbrdo na kraju pre kućom.

Inače sam pre 30-tak dana završio 6 meseci terapije da izbacim Hepatitis C iz tela, koji je u meni bio preko 11-12 godina!
Jedva sam pregurao to uz malo Bupa, ali sam počeo da dižem količinu pri kraju, pa sam sa 2mg. dogurao do 8-10mg,,
Zato mi i otiču noge, ne mogu da potrčim, itd..

Sve u svemu, ponovo se osećam kao najveće govno!
Mrzim sebe a i druge, mrzim situaciju u zemlji, nemanje para, iako radim plata mi je 350 evra i traje mi 6-7 dana, pa sam
stalno bez para. Nikud ne izlazim, samo ponekad se vidim sa 2-3 prijatelja koji nisu u ovoj priči..
Poduvamo neki džoint i tek tada se smirim i uviđam da bi mi trebala u stvari, makar vutra, da bi svaki dan mogao da se opuštam.
Gutam Bensedine po 10-15mg. dnevno..
Ali, kad se naduvam, onda mi ne treba ni Bup, ni Bensedin..
Pokušao sam da kupim malo više vutre, pre mesec dana.. Ali loša je, nema dobre vutre a da ne košta skoro 10 evra po gramu!

A, jasno Vam je da MORAM SVAKOG MESECA DA ODVOJIM 100evra SAMO ZA BUP, inače ne bih mogao na posao da idem!
Inače, ovo je (koliko vidim) poslednji posao u ovom gradu, koji je preostao da mogu da ga radim i da umem da radim..
Ako ga izgubim, onda je kraj, ali stvarni i potpuni poslovni kraj karijere u Beogradu!
Zato i stalno vrtim isti krug..

Evo, ustao sam jutros i momentalno me je sve zabolelo.. Morao da šmrknem 2-3mg. samo da bih počeo dan..
Budim se oko 5h ujutru, jer uveče zaspim u dnevnoj sobi, slomljen izmožden, već oko 21-22h!
Prespavam tu do 01h, pa pređem u spavaću sobu i nastavim, ali samo još 3-4 sata..

Znam da moram da smanjim i da uzimam pod jezik, ali me pod jezik, jednostavno ne digne do funkcionalnog stanja..
Tačnije, treba mi bar 4mg. da iole dođem u normalu, pa mi to onda finansijski upropasti celu konstrukciju..
Od svake plate, prvo vraćam 50-100 evra duga od prošlog meseca, plaćam novih 40evra za tablu Bupa, pa naravno posle 10 dana, moram da kupujem još.. pa, me na kraju svakog meseca samo Bup košta preko 100-130 evra!! Ma, sve isto kao u najgorem periodu!
Stvarno nisam mislio da će mi se ponoviti ista situacija!
Plus na sve to, sa kim god sam pričao, ko koristi Bup, svi od reda su mi iz iskustva rekli da nisu nikada uspeli da se stvarno skinu, nego da samo spuste dozu do najmanje 2mg. i odustajali su od skidanja, posle 2-3 meseca pokušavanja i mučenja da se spuste sa 2mg. na makar 0,5mg. NIKOME NIJE USPELO jer nemaju ni snage ni vremena da to urade..
Ja znam da bih se skinuo skroz (jer sam već uspeo jednom, ali nije trajalo baš predugo, manje od 1god.) da mogu da se izolujem bar mesec dana, da na brzinu spustim do 1-2mg. pa da onda onom tabelom, smanjujem do nule-- Ali kako? Kako kad moram da radim! Pre par meseci sam radio samo 10 dana i primio 120 evra! To me uništilo skroz, još uvek otplaćujem pozajmljene pare od tada..
Sada čekam da proverim krv, posle 3 meseca od poslednje pilule ovih Anti-Hep.C lekova, to me košta još 60 evra..
Da ne pominjem zubara i par zuba koje moram popraviti, jer su me ti lekovi pošteno izubijali i iskvarili nekoliko zuba.
Nešto nisam optimista da ću biti negativan i to me izluđuje, jer sam koristio najjaču terapiju koja postoji i najduže što se može koristiti -
punih 6 meseci.. Nije bilo lako, teško se podnosi jer su to u stvari Citostatici i imaju sve efekte i nuspojave loše..
Krta kosa, nokti, umor-premor, nesanica itd..

Ne znam, jednostavno ne znam.. Nemam podršku..
To sa roditeljima je već toliko puta bilo aktuelno da oni više ne mogu da mi pomognu..

Zato sam se ponovo vratio Vama, drugarima u istoj nevolji, da mogu makar sa Vama da iskreno pričam o svemu, jer mi je to potrebno!
Znam već unapred 95% saveta koje ćete mi davati, ali makar da "otpustim ventil", jer neće niko više da me sasluša i da sebe opterećuje mojim, glupim narkomanskim problemima, imaju ljudi svoje životne probleme koji su mnogo teži nego moji.. Bedno se živi, ljudi ne kupuju sebi ništa za oblačenje, sve odlazi na komunalije i hranu! Čini mi se da (sem one hiper-inflacije) nisam nikada lošije živeo?!
Apsolutno ništa ne mogu da sebi kupim i obnovim odeću, obuću.. Jedva izvučem nešto za hemikalije, dezodoranse, sapune, itd..
Prešao sam sa cigareta koje su sad baš nenormalno skupe, na motanje duvana.. To je malo smanjilo trošak, pa umesto 300dinara na dan, sada me pušenje košta 110-120din. dnevno, što je ušteda od 60-70%.. ipak značajno..

Eto, ispustih ventil.. Hvala na čitanju i jedva čekam da pročitam nešto pametno što bih mogao da primenim?
Ne zaboravite da živim sam, nemam nikakvu devojku već 2-3 godine, niti je sada želim jer ne mogu ni sebe da trpim..
Tako da uzmete u obzir da ovo sranje moram SAM-SAMCIJAT DA REŠIM!

Pozz, ManMan
(na poslu znan kao AquaMan, jer se znojim i dalje kao kreten)
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by ManMan »

Frajla wrote: Thu Dec 05, 2019 8:23 am
Jurke wrote: Thu Dec 05, 2019 5:43 am Razmišljam da odem u Drajzerovu, jer za privatne klinike nemam novca. Ili da iznajmi neki stan ili kucu na selu i sa nekim da se zatvorim na mesec dana sa nešto lekova za spavanje i da se skidam. Kukao bih na glas sada. Pre neki dan sam izašao sa posla jer nisam mogao psihički da podnesem ludake u glavi i niz put to stanice sam ridao na glas. Muka mi je od sebe i pomišljao sam da završim sa sobom, ali imam decu i nesmem zbog njih ako ništa drugo to da uradim...
Jurke, cekala sam te na drugoj temi sa ovom pricom...zatvaranje negde ti nije resenje kao sto ni Stopicu nije bilo. A da odes u Drajzerovu ili kod nekog psihijatra bi vec bila pametnija odluka

Manman nismo nestali, samo smo se prebacili malo nize, na opste diskusije, gde mozemo malo vise da lajemo i pisemo o svemu
______________________

Ok, draga Frajlo!
sad sam opet tu, pa ću ispratiti i to "niže mesto" gde ste prešli..
Samo mi pošalji, napiši direktan link da mogu samo da kliknem i dođem na tu starnicu, molim te?
Hvala i kuckamo se.. Ispisah ceo referat malopre
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

Frajla wrote: Thu Dec 05, 2019 8:23 am
Jurke wrote: Thu Dec 05, 2019 5:43 am Razmišljam da odem u Drajzerovu, jer za privatne klinike nemam novca. Ili da iznajmi neki stan ili kucu na selu i sa nekim da se zatvorim na mesec dana sa nešto lekova za spavanje i da se skidam. Kukao bih na glas sada. Pre neki dan sam izašao sa posla jer nisam mogao psihički da podnesem ludake u glavi i niz put to stanice sam ridao na glas. Muka mi je od sebe i pomišljao sam da završim sa sobom, ali imam decu i nesmem zbog njih ako ništa drugo to da uradim...
Jurke, cekala sam te na drugoj temi sa ovom pricom...zatvaranje negde ti nije resenje kao sto ni Stopicu nije bilo. A da odes u Drajzerovu ili kod nekog psihijatra bi vec bila pametnija odluka

Manman nismo nestali, samo smo se prebacili malo nize, na opste diskusije, gde mozemo malo vise da lajemo i pisemo o svemu
Totalno sam van koloseka. Sam kući sa decom, posao i ludilo u glavi... Slomljen sam i psihički i fizički. Hteo sam u Drajzerovu, ali nemam kud decu i tu je ona priča o šifru koja posle stoji i koči u zivotu... Radim pa ne mogu detaljno... Javim se...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Post Reply