metadonski ovisnik

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by StopBup »

debduh2 wrote: Sun Nov 17, 2019 9:43 am
Skidajte se sa tog metadona sto pre. Ja sam bup relativno lako ostavio u poredjenju sa mukama koje ljudi prozivljavaju da se skinu sa dopa i metadona. Dobro, ja nisam nikad bio navucen na dop, a metadon nisam ni probao, pa je verovatno zbog toga kod mene sve to islo lakse. Mada nije bilo lako u opste. Imao sam pre dve sedmice jedan mali kiks. Inace sam strejt vise od 5 meseci, ako zazmurimo na taj kiks pre 14 dana. :) Naduvao sam se jebene trave, tako mi je bilo lose da sam pomisljao i na dop i na spid, ma na sve, i na kraju nabavim 1mg bupa, pola dvojke, uzmem pola od toga, znaci pola miligrama, zaustavim to grozno stanje sto mi je izazvala jebena trava, smirim se, ali ta doza od pola miligrama bupa nije bila dovoljna da se uradim od bupa, samo sam se smirio i sabrao, tako da nisam probudio crva, i ostah samo na tom jednom kiksu pre dve sedmice, onu drugu cetvrtinu dvojke sam bacio, cim sam shvatio da me je smirila jedna cetvrtina tablete od 2mg, kasnije sam nastavio normalno zivot, i travu vise ne pipam ni malo. :) I naravno, to pola miligrama bupa je bilo samo tada, kad sam poludeo od jebene travuljine...

Hajde crkno, samo pisi, i da se vise otarasis tog sranja, samo disciplinovano postepeno smanjuj, i nikako i venu, narocito jer si vec prezivela infarkt zbog krvnih ugrusaka koji su ti se stvorili zbog toga sto si radila! Srecno, i pisi, kad nemas sa kim uzivo da pricas, bas pomogne kad se ovde otvoris o svom problemu! ❤️
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Jurke »

StopBup wrote: Sun Nov 17, 2019 10:39 am
debduh2 wrote: Sun Nov 17, 2019 9:43 am
Skidajte se sa tog metadona sto pre. Ja sam bup relativno lako ostavio u poredjenju sa mukama koje ljudi prozivljavaju da se skinu sa dopa i metadona. Dobro, ja nisam nikad bio navucen na dop, a metadon nisam ni probao, pa je verovatno zbog toga kod mene sve to islo lakse. Mada nije bilo lako u opste. Imao sam pre dve sedmice jedan mali kiks. Inace sam strejt vise od 5 meseci, ako zazmurimo na taj kiks pre 14 dana. :) Naduvao sam se jebene trave, tako mi je bilo lose da sam pomisljao i na dop i na spid, ma na sve, i na kraju nabavim 1mg bupa, pola dvojke, uzmem pola od toga, znaci pola miligrama, zaustavim to grozno stanje sto mi je izazvala jebena trava, smirim se, ali ta doza od pola miligrama bupa nije bila dovoljna da se uradim od bupa, samo sam se smirio i sabrao, tako da nisam probudio crva, i ostah samo na tom jednom kiksu pre dve sedmice, onu drugu cetvrtinu dvojke sam bacio, cim sam shvatio da me je smirila jedna cetvrtina tablete od 2mg, kasnije sam nastavio normalno zivot, i travu vise ne pipam ni malo. :) I naravno, to pola miligrama bupa je bilo samo tada, kad sam poludeo od jebene travuljine...

Hajde crkno, samo pisi, i da se vise otarasis tog sranja, samo disciplinovano postepeno smanjuj, i nikako i venu, narocito jer si vec prezivela infarkt zbog krvnih ugrusaka koji su ti se stvorili zbog toga sto si radila! Srecno, i pisi, kad nemas sa kim uzivo da pricas, bas pomogne kad se ovde otvoris o svom problemu! ❤️
Ponavljaš se bratelo, mnogo... :D :D :D
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by StopBup »

Jurke wrote: Sun Nov 17, 2019 11:57 am

Ponavljaš se bratelo, mnogo... :D :D :D
"bem li ga. :D Ma priznao sam ja sebi sto je najbitnije da sam bio zavisnik i pre nego sto sam se navukao na bup. Zavisnik si cim imas potrebu necim da se uradis, iako nisi navucen, i ne uzimas svaki dan, to sam ja shvatio i sebi priznao, tek boraveci na ovom forumu. Mozda bi bolje bilo da sam se navukao na nesto jos pre 10 godina, pa bi mozda vec odavno zavrsio svoju pricu sa gudrom. Opet ponavljam, strejt varijanta ja zakon! :) A ovim ponavljanjem verovatno podsvesno sebe tesim sto bar nisam bio navucen na jebeni dop, a Boga mi i bas mi je drago sto bar taj metadon nikad nisam probao.
Kako je kod tebe batice?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Jurke »

StopBup wrote: Sun Nov 17, 2019 12:37 pm
Jurke wrote: Sun Nov 17, 2019 11:57 am

Ponavljaš se bratelo, mnogo... :D :D :D
"bem li ga. :D Ma priznao sam ja sebi sto je najbitnije da sam bio zavisnik i pre nego sto sam se navukao na bup. Zavisnik si cim imas potrebu necim da se uradis, iako nisi navucen, i ne uzimas svaki dan, to sam ja shvatio i sebi priznao, tek boraveci na ovom forumu. Mozda bi bolje bilo da sam se navukao na nesto jos pre 10 godina, pa bi mozda vec odavno zavrsio svoju pricu sa gudrom. Opet ponavljam, strejt varijanta ja zakon! :) A ovim ponavljanjem verovatno podsvesno sebe tesim sto bar nisam bio navucen na jebeni dop, a Boga mi i bas mi je drago sto bar taj metadon nikad nisam probao.
Kako je kod tebe batice?
Šta znam. Ne spavam lepo još uvek. Ujutru sam grogi dugo i provaljujem još uvek dal je jeza od krize od bupa ili je tako i strejt ljudima kada ustanu... :mrgreen:
Nekako guram, mnogo obaveza imam u toku dana tako da ne stizem mnogo da se bavim sobom.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Jurke wrote: Sun Nov 17, 2019 10:26 am Samo da znas, ako budeš radio metadon duze vreme i rešiš opet bup da uzmeš vrlo lako ti se moze desiti da imaš zajebanu krizu, ako uzmeš bup preko meta, a mozes i da overiš. Nemoj se zezati sa tim moj ti je savet!!!
Znam to, treba čekati i čekati da prođe jedan cijeli dan i ništa i onda kasno drugi dan ili čak treći da te uhvati najveća kriza i tek onda uzesti bup. Več sam radio te transfere i znam što je to. Kad bi uzeo bup preko metadona umro bi od krize.
Gle neko kratko vrijeme ću biti na metadonu i vidjeti ću hoću ga uspjeti smanjiti, ako ne uspijem nema beda, neće mi biti žao što sam probao. Ja sada uopće ne osjećam medaton u sebi nego samo nisam u krizi, praktično mi je skoro isto kao na bupu ali malo drugačije jer mi je na bupu već dulje vremena bilo baš loše i bio sam nezadovoljan, povećavao sam ga i isto mi je bilo, stvarno mi ga je bilo već dosta. Naravno nema smisla uzimati metadon dulje od mjesec dva jer je jako zajeban, ja to sve znam jer sam bio na njemu i dobro sam upoznat sa njime, ne brini se.
User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by debduh2 »

a jebat ga ja sam prokleti igloman to znam i nakon svega ja i dalje po starom,primjer sinoc sanjam jebeni metadon i iglu i probudim se i gotovo,zadnjih par dana cekam da me pocnu hvatat prvi simptomi krize da ga onda tek uzmem,neznam sta cu s tim postic vjerojatno nista ali mozda mi se jednog dana to vise ne bude dalo ni radit,tjelo trazi svoje i dobije samo ne na ispravan nacin i neznam kako da to izbijem iz glave,milion puta sam bacila sve igle i sav pribor ali jako brzo nabavim opet sve novo.vidim kako mi se rupa siri,ne moram ni gledat vec znam napamet,nekome je nezamislivo toliku iglu trpat u sebe do kraja a meni je nezamislivo inzulinkom po ruci se trazit,nebi se ni nasla.zadnje dvije godine po par puta na dan ona je meni u ruci i to je tesko maknut,jebena navika mislim da bi prije mogla prestat pusit..uzasna sam,sama sebi se nekad gadim radi toga a opet ne izlazim iz toga..
One love, one life. My life, no limit
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Sva sreća ja sam se riješio iglomanije, a bio sam jako navučen na heroin i iglu... Evo sad sam dobio čiste bočice metadona, bez soka u njima i nije mi palo na pamet da se bušim, iako sam doma imao šprice i igle i sve (koristim ih za nešto drugo - nije sad bitno...), uglavnom barem sam riješio taj problem, to je vrlo zajebano, debduh2 moraš potražiti pomoć kad već ne možeš sama, znam da nije lako ali od nekud moraš početi...
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Danas sam išao na 5 tableta metadona, znači smanjio sam za jednu. Sad ću vidjeti koliko ću biti na 5 i onda ću ići na 4. Bilo kako bilo nisam je povećavao kako su neki ovdje mislili da ću napraviti, za sada ide sve po planu...
User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by debduh2 »

bravo svaka cast,a ja sam danas digla terapiju i zabila bocu,utorak mi je dan za cascenje :)
Nego koji li sam ja baksuz ljudi moji to se samo meni moze desit,neku noc izbila sam se s lyricama hepovima i tabla akinetona kroz dan i tu noc
petak na subotu ostala sam bez svega,na povratku kuci sjela ja u taxi unutra plus 50 i skinula jaknu sa sebe. Brzo sam ja skontala da mi ne idemo
u mom pravcu di sam rekla da idemo i kazem ja njemu da je pogrijsio put a on meni govori da idemo samo dkoknut do petrola da stavi gorivo,ajde dobro mislim si..Stavio gorivo i pita me di cemo ja ga zbunjeno gledam i gvorim u grad idem doma on krene i zaustavi su u nekoj ulicici di vjerojatno stanujen i poceo me pipat po nogama i nagovarat da odemo kod njega,u tom trenutku sva droga koja je ikad bila u meni je izasla van razbistrila sam se samo tako i rekla nema teroretske sanse,kad je vidjeo da se ne salim i da necu s njim onda mi je samo otvorio vrata i poceo gurat van,jedva sam jaknu uspijela uzet ali torbica mi je ostala..novcanik je pronaden na srecu ali u torbici mi je bio mobitel star mjesec dana na pretplatu i od decka jedan jedini kljuc od auta koji ima plus ostale sitnice i tablete,bas sam baksuz,pisem ovaj tekst vec sat vremena jer svako malo zakljucam,uglavnom svinjac je prijavljen policiji a kakva je nasa lijepa nasa drzava ocekujem ponovno kurac ali tko zna,kad me krene onda me bas krene..
One love, one life. My life, no limit
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Debduh2, gledaj to sa pozitivne strane, mogao te silovat, možda čak i ubiti tako da si se super izvukla i moraš biti sretna. Prijavi ga i taxi službi, Uberu, Boltu ili ne znam kome pripada, nije dovoljna samo policija... Prijavi što ti se dogodilo, neka znaju tko radi za njih.
Što se tiče hepova, moraš stati, ne znam jesi toga svijesna ali ako ovako nastaviš nije dobro...Nemam ti ništa pametno za reći nego da staneš...
Post Reply