O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Jurke post wrote: Bravo, previše si se uneo o razmišljanjima šta i kako i zašto. Treba razlučiti neke stvari, ali i imati meru. Opteretio si sebe mnogo. To sam i ja radio predhodni mesec i loše mi je bilo u glavi. Sada sam primoran da se bavim drugima pa nemam kada da se mnogo zamaram demagogijama o sebi...
Da, opteretio se dosta, ali i ovaj period mu je bio tezak kako kaze. Meni je u glavi ovaj Ninin retrogradni merkur, da sam pocela i okolo da “ besedim” o njemu, kad pocne neko da mi mraci bez prestanka.

Stopicu, pokusaj sto manje da razmisljas o tome sta si pre radio, konkretno mislim na tvoje cesto spominjanje dopa, spida i ostalog. Jer razmisljanje i pisanje o tome zna da budi u nama te emocije koje zelimo da zavoravimo. A kad to probudis zna da bude kasno.
Nije bitno koju si drogu koristio a koju ne, i u kojoj meri, I da li je neko u prednosti ili ne, to je sve isti persun i bolest zavisnosti. A da li si u prednosti ili ne zavisi od tvoje jacine i stabilnosti u periodu u kom si sada. Jer nismo svi dovoljno jaki i spremni za ovu borbu.
Sto kaze Jurke, treba imati meru u svemu,biti bojazljiv, ne biti silan, a znati svoj put

Jurke kako ide kod tebe? Koliko je dana proslo?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Mon Nov 11, 2019 12:00 pm
Da, opteretio se dosta, ali i ovaj period mu je bio tezak kako kaze. Meni je u glavi ovaj Ninin retrogradni merkur, da sam pocela i okolo da “ besedim” o njemu, kad pocne neko da mi mraci bez prestanka.

Stopicu, pokusaj sto manje da razmisljas o tome sta si pre radio, konkretno mislim na tvoje cesto spominjanje dopa, spida i ostalog. Jer razmisljanje i pisanje o tome zna da budi u nama te emocije koje zelimo da zavoravimo. A kad to probudis zna da bude kasno.
Nije bitno koju si drogu koristio a koju ne, i u kojoj meri, I da li je neko u prednosti ili ne, to je sve isti persun i bolest zavisnosti. A da li si u prednosti ili ne zavisi od tvoje jacine i stabilnosti u periodu u kom si sada. Jer nismo svi dovoljno jaki i spremni za ovu borbu.
Sto kaze Jurke, treba imati meru u svemu,biti bojazljiv, ne biti silan, a znati svoj put

Jurke kako ide kod tebe? Koliko je dana proslo?
Ti osećaji se ne mogu zaboraviti, pomirio sam se da sam to voleo, ali ipak osećaj ni od jedne droge mi nije nešto najlepše što sam doživeo. Kod mene su ipak sada prevagnule ove emocije koje sam gradio ovih meseci, zavoleo sam strejt fazon iskreno, i neću odustati od njega, jer jedino tako vidim sebe u budućnosti. Grešio sam što sam dozvolio sebi da ipak razmatram mogućnost da uzmem nešto, znači pustio sam rovce da se razbaškare, umesto da sam ih odmah "zgazio nogom". :) Dobro je ispalo sve u svemu.
Frka je morala naići, možda i nije, ali eto naišla je...

Sada se skroz dobro osećam. Ma meni su žene spas, čim se saberem još malo, ima da vijam za sebe neku životnu saputnicu. :) Sem inteligentnih žena i visoko obrazovanih, provalio sam da sam slab i na kasirke, hahahaha, možda nisam tako slab, ali često kad je neka simpatična za kasom, a ja plaćam, često krećem da bacam neku spiku, kao na primer danas. Dođem ja na red za plaćanje, rekoh:" Šta ti radiš još u životu sem ovoga?", ona kao:"Završavam fakultet, imam još diplomski, ovo ono...", ja kazem:"Fino, a sta radis veceras?" :D , ona složi lep osmeh, ali ništa nije odgovorila. :) Mislim videla je ona da se ja zezam, kao što sam se i zezao, ali baš sam time ulepšao dan sebi. :D

P.s. Jurketu je sada mesec i 5-6 dana apstinencije, svi evo dobro guramo, ja sam imao neki zeznut period, koji se dobro završio, jedino je Xxxana zasrala, valjda će se brzo vratiti ovde kod nas, u svoje jato. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Mon Nov 11, 2019 12:00 pm

Da, opteretio se dosta, ali i ovaj period mu je bio tezak kako kaze. Meni je u glavi ovaj Ninin retrogradni merkur, da sam pocela i okolo da “ besedim” o njemu, kad pocne neko da mi mraci bez prestanka.

Stopicu, pokusaj sto manje da razmisljas o tome sta si pre radio, konkretno mislim na tvoje cesto spominjanje dopa, spida i ostalog. Jer razmisljanje i pisanje o tome zna da budi u nama te emocije koje zelimo da zavoravimo. A kad to probudis zna da bude kasno.
Nije bitno koju si drogu koristio a koju ne, i u kojoj meri, I da li je neko u prednosti ili ne, to je sve isti persun i bolest zavisnosti. A da li si u prednosti ili ne zavisi od tvoje jacine i stabilnosti u periodu u kom si sada. Jer nismo svi dovoljno jaki i spremni za ovu borbu.
Sto kaze Jurke, treba imati meru u svemu,biti bojazljiv, ne biti silan, a znati svoj put

Jurke kako ide kod tebe? Koliko je dana proslo?
Ej, ali sto se tice retrogradnog merkura, nem pojma, ne znam sta bih rekao, mozda stvarno ima nesto tu. :) Meni je 10 dana bilo konfuzno, ok sam vec par dana, ali ne bas u fulu, bilo je padova raspolozenja, a danas sam negde od podneva bas skroz ok. U glavnom, znam po sebi odavno da sam nestabilan u ovom periodu i da sam kao klinac najvise brljao bas u ovo doba godine. Sada se ne dam, borim se da savki dan napravim da mi bude sto bolji. Onaj odmor mi je prijao, ali sam ga skratio jer je prestao da mi prija, krenuo sam bio da se smaram, tako da sam se vec u nedelju uhvatio posla. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Frajla wrote: Mon Nov 11, 2019 12:00 pm
Jurke post wrote: Bravo, previše si se uneo o razmišljanjima šta i kako i zašto. Treba razlučiti neke stvari, ali i imati meru. Opteretio si sebe mnogo. To sam i ja radio predhodni mesec i loše mi je bilo u glavi. Sada sam primoran da se bavim drugima pa nemam kada da se mnogo zamaram demagogijama o sebi...
Da, opteretio se dosta, ali i ovaj period mu je bio tezak kako kaze. Meni je u glavi ovaj Ninin retrogradni merkur, da sam pocela i okolo da “ besedim” o njemu, kad pocne neko da mi mraci bez prestanka.

Stopicu, pokusaj sto manje da razmisljas o tome sta si pre radio, konkretno mislim na tvoje cesto spominjanje dopa, spida i ostalog. Jer razmisljanje i pisanje o tome zna da budi u nama te emocije koje zelimo da zavoravimo. A kad to probudis zna da bude kasno.
Nije bitno koju si drogu koristio a koju ne, i u kojoj meri, I da li je neko u prednosti ili ne, to je sve isti persun i bolest zavisnosti. A da li si u prednosti ili ne zavisi od tvoje jacine i stabilnosti u periodu u kom si sada. Jer nismo svi dovoljno jaki i spremni za ovu borbu.
Sto kaze Jurke, treba imati meru u svemu,biti bojazljiv, ne biti silan, a znati svoj put

Jurke kako ide kod tebe? Koliko je dana proslo?
Ja evo sada sa posla. Bavim se klincima i njihovom školom, treninzima i svačim nečim vezano za svakodnevni zivot. Još uvek prilično slabo spavam. I nisam baš sasvim svoj u nekim momentima. I dalje mi raspoloženje varira u toku dana, ali najviše mi prija to što na poslu, a i baveci se decom ne stizem mnogo da se bavim preispitivanjima ovako kao i StopBup. Mislim da treba sebe suočavamo sa nekim stvarima, ali opet znam da me je to što on radi dosta puta dovelo do toga da me izrovari psiha pa da mi padnu tako gluposti kao i Xani i njemu na pamet. Često kada imam vremena za kafu sa majkom sednem i sa njom caskam o tome kako se osecam i sta povodom toga. Magnezijum ne pijem, jer ona mi reče da moze žestoko da naškodi crevima i probavi i ko zna još čemu, ali sam ga rastvorio u vodi i uzeo pumpicu sa rasprskivačem i fajtam se uveče pre spavanja. Mogu vam reci da bolovi su mi se dosta umanjili u nogama od kada to radim.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

Jurke wrote: Mon Nov 11, 2019 11:54 pm
Frajla wrote: Mon Nov 11, 2019 12:00 pm
Jurke post wrote:

Ja evo sada sa posla. Bavim se klincima i njihovom školom, treninzima i svačim nečim vezano za svakodnevni zivot. Još uvek prilično slabo spavam. I nisam baš sasvim svoj u nekim momentima. I dalje mi raspoloženje varira u toku dana, ali najviše mi prija to što na poslu, a i baveci se decom ne stizem mnogo da se bavim preispitivanjima ovako kao i StopBup. Mislim da treba sebe suočavamo sa nekim stvarima, ali opet znam da me je to što on radi dosta puta dovelo do toga da me izrovari psiha pa da mi padnu tako gluposti kao i Xani i njemu na pamet. Često kada imam vremena za kafu sa majkom sednem i sa njom caskam o tome kako se osecam i sta povodom toga. Magnezijum ne pijem, jer ona mi reče da moze žestoko da naškodi crevima i probavi i ko zna još čemu, ali sam ga rastvorio u vodi i uzeo pumpicu sa rasprskivačem i fajtam se uveče pre spavanja. Mogu vam reci da bolovi su mi se dosta umanjili u nogama od kada to radim.
Ja sam užasnih problema imala sa stomakom od magnezijuma, bilo kojeg koji sam kupila. To je katastrofa bila, onda sam online narucila pure magnezijum koji je Frajla pila, imaš veće i manje pakovanje, oko 20e cini mi se... Ali odlican,dvije sam narucila i popila nikad nisam imala problema...
kad smo kdo Merkura, intezivan je bio u prvih nedjelju, sad malo jenjava majku mu...napeto bas!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Ninocka post wrote: Ja sam užasnih problema imala sa stomakom od magnezijuma, bilo kojeg koji sam kupila. To je katastrofa bila, onda sam online narucila pure magnezijum koji je Frajla pila, imaš veće i manje pakovanje, oko 20e cini mi se... Ali odlican,dvije sam narucila i popila nikad nisam imala problema...
kad smo kdo Merkura, intezivan je bio u prvih nedjelju, sad malo jenjava majku mu...napeto bas!
Jest, magnesiumglycinat..... najvise dobijamo od te vrste magnezijuma.
Nije problem magnezijum za stomak, nego silni dodaci koje stave u njega, a ovi su pure
Ja ih i dan danas pijem pred spavanje, za misicnu napetost
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Jurke wrote: Mon Nov 11, 2019 11:54 pm

Ja evo sada sa posla. Bavim se klincima i njihovom školom, treninzima i svačim nečim vezano za svakodnevni zivot. Još uvek prilično slabo spavam. I nisam baš sasvim svoj u nekim momentima. I dalje mi raspoloženje varira u toku dana, ali najviše mi prija to što na poslu, a i baveci se decom ne stizem mnogo da se bavim preispitivanjima ovako kao i StopBup. Mislim da treba sebe suočavamo sa nekim stvarima, ali opet znam da me je to što on radi dosta puta dovelo do toga da me izrovari psiha pa da mi padnu tako gluposti kao i Xani i njemu na pamet. Često kada imam vremena za kafu sa majkom sednem i sa njom caskam o tome kako se osecam i sta povodom toga. Magnezijum ne pijem, jer ona mi reče da moze žestoko da naškodi crevima i probavi i ko zna još čemu, ali sam ga rastvorio u vodi i uzeo pumpicu sa rasprskivačem i fajtam se uveče pre spavanja. Mogu vam reci da bolovi su mi se dosta umanjili u nogama od kada to radim.
Meni to preispitivanje nije bio baš neki problem. Preispitivao sam se nakon onog kriznog perioda koji sam imao, mada shvatio sam da mi je i to preispitivanje bilo sasvim nepotrebno.
Eto imaš Xxxanin primer čega da se paziš kad budeš oko 2 i po meseca čist, a imaš i moj primer kako prete opasnosti i nakon 5meseci čistote. Ja sam se opustio, postigao sam mnoge uspehe, pa me je povuklo gde ne treba onakvo razmišljanje slično kao što sam imao dok sam još bio "rekreativac". Krenule su misli da bih se mogao nečim "počastiti" nakon svega. Nisam na vreme reagovao kako treba, ali srećom po mene, sve je dobro prošlo.
Imam štošta da napišem o Xxxani i njenim propustima, greškama i pogrešnom načinu razmišljanja koje je došlo do izražaja već na nekih 50-ak dana apstinencije, samo čekam da se vrati, ne verujem da nas sad i čita.
P.s. Ja sam pio magnezijum teblete i oligovit, i nisam imao nikakvih problema sa stomakom. Sada još uvek pijem oligovit, a magnezijum koristim one kesice sa prahom, sa ukusom narandže, što istrseš direkt u usta, rastopiš, pa progutaš, već nekih mesec dana, pa nemam problema sa stomakom, ali uvek to uzimam posle doručka, ne na prazan stomak.
Last edited by StopBup on Tue Nov 12, 2019 4:24 pm, edited 2 times in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Tue Nov 12, 2019 12:51 am kad smo kdo Merkura, intezivan je bio u prvih nedjelju, sad malo jenjava majku mu...napeto bas!
Joj Ninoslava, ti si legenda. Moram ti priznati. Ne mogu reći baš da verujem u astrologiju i horoskop, ali po ovome što ti pišeš, moguće i da ima nešto tu. :) Ne samo zbog ovoga kako mi je sada bilo, nego i ranije, nikad nisam bio dobar u ovom periodu godine. Ali uvek pred sam kraj oktobra i do sredine novembra sam bio sklon glupostima, i to me je popuštalo baš oko Aranđelovdana, koji pada 21.-og Novembra.
Šta veliš, loš uticaj Merkura treba da prođe 20.-og novembra? :)

Hajde molim te kad budeš imala vremena, napiši mi malo nešto o mojoj kombinaciji ribe-škorpija. :D

P.s. Kad dođem u Crnu Goru, najkasnije na leto, iscimam te, odemo na kafu, pa da mi gledaš u šoljicu. Je l' važi? :D Jesi upućena u tu rabotu? :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

StopBup wrote: Tue Nov 12, 2019 6:05 pm
Ninocka wrote: Tue Nov 12, 2019 12:51 am kad smo kdo Merkura, intezivan je bio u prvih nedjelju, sad malo jenjava majku mu...napeto bas!
Joj Ninoslava, ti si legenda. Moram ti priznati. Ne mogu reći baš da verujem u astrologiju i horoskop, ali po ovome što ti pišeš, moguće i da ima nešto tu. :) Ne samo zbog ovoga kako mi je sada bilo, nego i ranije, nikad nisam bio dobar u ovom periodu godine. Ali uvek pred sam kraj oktobra i do sredine novembra sam bio sklon glupostima, i to me je popuštalo baš oko Aranđelovdana, koji pada 21.-og Novembra.
Šta veliš, loš uticaj Merkura treba da prođe 20.-og novembra? :)

Hajde molim te kad budeš imala vremena, napiši mi malo nešto o mojoj kombinaciji ribe-škorpija. :D

P.s. Kad dođem u Crnu Goru, najkasnije na leto, iscimam te, odemo na kafu, pa da mi gledaš u šoljicu. Je l' važi? :D Jesi upućena u tu rabotu? :)
Moram te razocarat, nikad je u zivotu nisam prevrnula, i veliki sam protivnik bilo lojeg oblika gatanja. Pa iskreno , ni u horoskop ne vjerujem, u polozaj zvijezda da.
Sub , iskreno, moras uposlit mozak nekako...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Tue Nov 12, 2019 7:27 am
Imam jedno pitanje za Vas dr Frajla. :D Zanima me Vaše stručno mišljenje, pa u koliko ste voljni, i ako Vam obaveze dozvoljavaju da mi odgovorite. :D Radi se o sledećem:

Naime, ja sam planirao sredinom ovog meseca da ostavim cigarete, ali, kako se moglo videti i po mom pisanju, to jest po razvoju događaja kod mene, je to da nisam baš najstabilniji trenutno.
Šta Vi mislite, šta bi bilo pametnije? Da li da se upuštam sada u to, ili još malo to da odložim?
Nadam se da ću dobiti Vaše cenjeno mišljenje.
Srdačan pozdrav! U napred zahvalan!
StopBup :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply